window_tl
close_normal
window_tr
window_bl window_br
top-r
Home آگهی
top
bar-r
آگهی
پرطرفدارترین ها fav-end
larg-top-r spacer.gif larg-top-l.gif
 
تعرفه آگهی - برای یک ماه
 آگهی عادی رایگان
نیازمندیها (SMS آگهی) Help
رایگان
آگهی عكسدار راهنما
۲۰۰۰ تومان
آگهی ويژه راهنما
۱۰۰۰۰ تومان
[ راهنماي درج آگهي ]
[ چگونه پرداخت کنم ؟ ]
آمار
کاربران آنلاین 263 نفر
بازدید های امروز 24774 بار
کل بازدید ها 72921648 بار
اعضای سایت 65111 نفر
تاریخ آگهی بازدید
۱۳۹۵/۱۲/۷ 16 24774
۱۳۹۵/۱۲/۶ 4 21245
۱۳۹۵/۱۲/۵ 9 16525
۱۳۹۵/۱۲/۴ 37 16254
۱۳۹۵/۱۲/۳ 14 16581
سنجش ديدگاه ها
میهن آگهی را در نگاه اول چگونه دیدید ؟

۱۳۹۵/۱۲/۷ - پایان بررسی آئین‌نامه پیام‌رسان‌های داخلی و خارجی/ وزارت ارتباطات پروانه ارتباطی و وزارت ارشاد مجوز تبلیغات می‌دهد


خبرگزاری فارس: پایان بررسی آئین‌نامه پیام‌رسان‌های داخلی و خارجی/ وزارت ارتباطات پروانه ارتباطی و وزارت ارشاد مجوز تبلیغات می‌دهد

دبیر شورای عالی فضای مجازی از پایان بررسی آئین‌نامه فعالیت پیام‌رسان‌های داخلی و خارجی در جلسه روز شنبه شورا خبر داد و گفت: در این‌ آیین‌نامه نقش وزارت ارتباطات، وزارت ارشاد، صداوسیما، قوه قضاییه و معاونت علمی رئیس جمهور مشخص شده است.

ابوالحسن فیروزآبادی در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس از تشکیل جلسه شورای  عالی فضای مجازی در روز شنبه هفته آینده خبر داد و گفت: موضوع آئین‌نامه فعالیت پیام‌رسان‌ها شامل پیام‌رسان‌های داخلی و خارجی در جلسات قبلی شورا بررسی شده و در جلسه روز شنبه بررسی این آیین‌نامه به اتمام می‌رسد.

دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: در این آیین نامه نقش هر دستگاه شامل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان صدا و سیما، قوه قضاییه و معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور برای حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی مشخص شده است.

فیروزآبادی با بیان اینکه در این آئین‌نامه خدماتی که هر دستگاه می‌تواند ارائه دهد دیده شده، گفت: برای مثال، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مرجع مجوزدهی شرکت‌های دانش‌بنیان است و برای این پیام‌رسان‌ها مجوز صادر خواهد کرد.

وی ادامه داد: وزارت ارتباطات در بحث پروانه فعالیت و اتصال به شبکه و وزارت ارشاد در حوزه تبلیغات مجوز صادر خواهد کرد.

به گزارش فارس، در جلسه قبلی شورا بحث‌هایی درباره ارائه مجوز تبلیغات و ارائه خدمات دولت الکترونیک توسط پیام‌رسان‌های داخلی به موافقت اعضا رسیده بود.


۱۳۹۵/۱۲/۷ - ۸ کشور اول دولت الکترونیکی در جهان چارچوب ملی معماری سازمانی دارند


خبرگزاری فارس: ۸ کشور اول دولت الکترونیکی در جهان چارچوب ملی معماری سازمانی دارند

معاون وزیر ارتباطات گفت: ۸ کشور از ۱۰ کشور اول رتبه‌بندی دولت الکترونیکی در جهان چارچوب ملی معماری سازمانی دارند و علاوه بر این کشورهای در حال توسعه نیز از این چارچوب ملی معماری سازمانی بهره‌بردند.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس همایش چارچوب معماری سازمانی ایران امروز در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد.

نصرالله جهانگرد معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این همایش هدف از تدوین چارچوب ملی معماری سازمانی ابران را هدایت موثر دستگاه‌های اجرایی برای تدوین و پیاده‌سازی اثربخش طرح‌های معماری فناوری اطلاعات سازمانی منطبق با سیاست‌های دولت الکترونیکی عنوان کرد.

وی گفت: مخاطبان و بهره‌برداران این چارچوب نهادهایی هستند که طرح معماری سازمان را پیاده‌سازی می‌کنند.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران ادامه داد: مخاطب اول این چارچوب دولت است که معماری دولت را با تأکید بر خدمات الکترونیکی تدوین و نقشه راه را برای دستگاه‌های اجرایی مشخص می‌کند.

جاهنگرد افزود: مخاطب دوم این چارچوب دستگاه‌های اجرایی هستند که طرح تفصیلی معماری سازمان را در محدوده سازمانی خود طبق معماری دولت پیاده‌سازی می‌کنند.

جهانگرد با اشاره به سابقه تدوین چارچوب ملی معماری در جهان توضیح داد: از میان 10 کشور اول دولت الکترونیکی در جهان 8 کشور کره‌جنوبی، استرالیا، سنگاپور، هلند، ایالت متحده، انگلیس، نیوزلند و فنلاند دارای چارچوب ملی معماری سازمانی هستند.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران تاکید کرد: علاوه بر کشورهای پیشرو جهان، کشورهای در حال توسعه از جمله عمان، اردن، مصر، بحرین، عربستان و قزاقستان نیز برای ارتقاء وضعیت دولت الکترونیکی سرمایه‌گذاری جدی کرده‌اند و دارای چاچوب ملی معماری سازمانی هستند.

وی تاکید کرد: تجربه این کشورها نشان می‌دهد همبستگی بین توسعه دولت الکترونیکی با چارچوب ملی معماری سازمانی ضروری است.

جهانگرد با اشاره به سالشمار معماری سازمانی در ایران اظهارداشت: اولین طرح معماری سازمانی در کشور در سال 1377 در وزارت جهاد سازندگی آغاز شد و در سال 1382 کمیته فنی معماری اطلاعات در زیر مجموعه شورای عالی اطلاع‌رسانی برای ترویج و فرهنگ‌سازی این موضوع آغاز به کار کرد.

معاون وزیر ارتباطات ادامه داد: اقدامات در این زمینه در سال‌های 83 با اختصاص یک شماره از نشریه تکفا به موضوع معماری سازمانی، در سال 84 با کسب رتبه 9 دنیا به واسطه فعالیت‌های کمیته فنی در موضوع معماری سازمانی و در سال 85 با پایان رسمی فعالیت کمیته فنی معماری اطلاعات با تغییر دولت ادامه یافت و سال 85 به معماری سازمانی به عنوان یکی از محورهای اصلی کنفرانس انجمن کامپیوتر ایران تعیین شد بار دیگر به نحو تازه‌ای در دستور کار قرار گرفت.

جهانگرد گفت: در سال 86 دوره کارشناسی ارشد معماری سازمانی توسط وزارت علوم به تصویب رسید و در سال 87 اولین دوره پذیرش دانشجو در این مقطع در دانشگاه شهید بهشتی آغاز شد.

به گفته وی در سال 90 اولین آزمایشگاه معماری سازمان در دانشگاه شهید بهشتی تصویب شد و در سال 93 طرح تهیه چارچوب معماری سازمانی ایران به تصویب رسید.

وی گفت: شروع طرح توانمندسازی و تأسیس 5 آزمایشگاه معماری سازمانی در 5 استان کشور در سال 94 و انتشار نسخه اول چارچوب معماری سازمانی ایران در سال 95 آخرین اقدامات کشور در این زمینه است.

۱۳۹۵/۱۲/۷ - تحقیقات اپل در مورد آتش گرفتن آیفون 7 پلاس


خبرگزاری فارس: تحقیقات اپل در مورد آتش گرفتن آیفون 7 پلاس

چندی قبل نوجوانی به نام برایانا اولیواس ویدئویی را از دود کردن و آتش گرفتن گوشی آیفون 7 پلاس خود در اینترنت منتشر کرد که سرانجام واکنش اپل را در پی داشت.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از فوربس، اولیواس مدعی است که گوشی یاد  شده چهارشنبه صبح ناگهان آتش گرفته و سپس منفجر شده و وی و دوستش موفق شده اند از این واقعه ویدئویی تهیه کنند.

ویدئوی یاد شده که گوشی یاد شده را در حال دود کردن بعد از آتش گرفتن و منفجر شدن نشان می دهد تا به حال بیش از 1.3 میلیون بار دیده شده و واکنش های منفی را بر ضد اپل و گوشی آیفون به همراه داشته است.

این نوجوان عکس هایی از این آیفون را بر روی توییتر هم ارسال کرده است. اگر چه علت این واقعه مشخص نیست، اما به نظر می رسد باتری لیتیومی گوشی مذکور عامل این واقعه بوده باشد. مالک گوشی می گوید همیشه از شارژر استاندارد اپل استفاده کرده است.

تداوم واکنش ها به این موضوع باعث شده اپل از تماس با مالک گوشی برای بررسی این موضوع و تحقیقات در این زمینه خبر دهد. پیش از این هم گزارش هایی در مورد آتش گرفتن گوشی آیفون 7 در آمریکا و استرالیا منتشر شده بود.

۱۳۹۵/۱۲/۷ - سرویس دهندگان اینترنت در آمریکا دیگر ملزم به رفتار شفاف نیستند


خبرگزاری فارس: سرویس دهندگان اینترنت در آمریکا دیگر ملزم به رفتار شفاف نیستند

همزمان با تغییرات مدیریتی در کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا، شرایط تازه‌ای بر این سازمان حاکم شده که بر روی رفتار شرکت های سرویس دهنده اینترنت در این کشور هم تاثیر خواهد گذاشت.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از تک تایمز، آجیت پای رییس منصوب دونالد ترامپ در کمیسیون مذکور که اعتقادی به قوانین بی طرفی اینترنت ندارد، در حال تغییر قواعد موجود در این زمینه است و در تازه ترین اقدام خود قواعد مربوط به ضرورت رفتار شفاف شرکت های سرویس دهنده اینترنت را تغییر داده است.

بر همین اساس آن دسته از شرکت های ارائه دهنده خدمات دسترسی به اینترنت که کمتر از 250 هزار مشتری داشته باشند، دیگر ملزم به افشای جزییات شیوه قیمت گذاری خدمات خود برای اطلاع مشتریان نیستند. همچنین آنها مجبور نیستند هیچ اطلاعاتی را در مورد نحوه محاسبه صورت حساب های خود افشا کنند.

پیش از این همه شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنت در آمریکا مجبور به افشای چنین اطلاعاتی بودند که باعث می‌شد مشتریان دقیق تر بتوانند در مورد شرکت مناسب ارائه دهنده خدمات اینترنتی به خود تصمیم بگیرند و از میان گزینه های موجود گزینه مناسب را انتخاب کنند. اما حالا آنها دیگر از چنین توان انتخابی برخوردار نیستند.

در دوره ریاست جمهوری اوباما تنها سرویس دهندگان اینترنت با کمتر از صدهزار مشتری از چنین حقی برخوردار بودند و حالا کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا این رقم را به 250 هزار مشتری افزایش داده که شرایط را به ضرر مصرف کنندگان تغییر می دهد.

۱۳۹۵/۱۲/۴ - سود 100 هزار تومانی روی هر گوشی قاچاق/ رجیستری؛ رایگان برای مردم و پرهزینه برای قاچاقچیان


خبرگزاری فارس: سود 100 هزار تومانی روی هر گوشی قاچاق/ رجیستری؛ رایگان برای مردم و پرهزینه برای قاچاقچیان

قرار نیست رجیستری هزینه‌ بر واردات اضافه کند یا قیمت گوشی را افزایش دهد در نتیجه به ضرر مردم نیست اما عده‌ محدودی که 70 درصد بازار گوشی را از قاچاق تامین می کنند و روی هر گوشی حدود 100 هزار تومان سود دارند از تجارت کنار گذاشته خواهد شد.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس، اجرای هر پروژه‌ در سطح ملی، منافع و مضراتی را دارد که در برخی موارد حتی به منافع عده‌ای ضربه‌ می‌زند.

پروژه رجیستری گوشی تلفن همراه که چندی پیش احیای آن بر سر زبان‌ها افتاد در پایان بهمن ماه طبق اعلام مجریان این طرح به پایان مرحله امکان‌سنجی رسیده است.

این پروژه که با هدف مبارزه با گوشی قاچاق اجرا خواهد شد علاوه بر جلوگیری از ورود غیرقانونی گوشی موبایل به کشور مزایای دیگری از جمله اطمینان از سلامت گوشی‌ها، اطمینان از اصالت گوشی و اطمینان از خدمات گوشی را در پی دارد.

به این ترتیب همزمان با مبارزه با قاچاق، خریداران از رعایت استانداردهای ضروری از جمله SAR (سطح تشعشعات) در کالای خریداری شده مطمئن می‌شوند زیرا کالای رسمی باید استانداردهای واردات را رعایت کرده باشد.

از آنجا که اجرای رجیستری قرار نیست قیمت گوشی را افزایش دهد یا هزینه‌ای بر واردات تحمیل کند، در نتیجه برای مردم به ضرر نیست اما در این میان عده‌ای محدود که عمده واردات قاچاق گوشی به کشور را انجام می‌دهند و روی هر گوشی قاچاق میانگین حدود 100 هزار تومان سود می کنند از این بازار کنار گذاشته خواهد شد.

در مقابل، دولت نیز منافع خود را از بازار گوشی که اکنون 70 درصد نیاز آن از طریق قاچاق تأمین می‌شود، احیاء می‌کند.

۱۳۹۵/۱۲/۴ - تجمع رانندگان تاکسی رم در اعتراض به تاکسی‌یاب‌های اینترنتی


خبرگزاری فارس: تجمع رانندگان تاکسی رم در اعتراض به تاکسی‌یاب‌های اینترنتی

رانندگان تاکسی در رم پایتخت ایتالیا در اعتراض به ادامه فعالیت تاکسی یاب اینرنتی اوبر تجمع کردند.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از لوکال بعد از آنکه پارلمان ایتالیا اجرای مقررات کنترل خدمات مربوط به کرایه و به اشتراک گذاری خودرو را تا پایان سال جاری میلادی به تعویق انداخت، رانندگان تاکسی یک هفته اعتصاب کردند و همچنین با تجمع در مقابل پالمان این کشور نسبت به این تصمیم ابراز نگرانی کردند. 

معترضان می گویند تصمیم پارلمان به نفع اپلیکیشن‌های تاکسی یاب خواهد بود. به گفته رانندگان تاکسی دولت ایتالیا از سال ها پیش باید برای محدویت کردن فعالیت شبکه های رقیب تدابیری می اندیشید.

رانندگان معترض می‌گویند آنها می خواهند کاری را که از 35 سال پیش تا به حال داشتیم از ما بگیرند و به شرکت های چندملیتی واگذار کنند.

از سوی دیگر رانندگان شبکه هایی مانند اوبر در رم همچون رانندگان تاکسی دارای مجوز دولتی هستند.


۱۳۹۵/۱۲/۴ - شکایت بلک‌بری از نوکیا به علت نقض حق اختراع


خبرگزاری فارس: شکایت بلک‌بری از نوکیا به علت نقض حق اختراع

شرکت کانادایی بلاک‌بری سازنده گوشی‌های هوشمند نوکیا را تحت پیگرد قضایی قرار داد و آن را به استفاده بدون اجازه از اختراعات ثبت شده خود در حوزه فناوری های بی‌سیم متهم کرد.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، بلاک بری شکایت خود را تقدیم  دادگاهی در دلاویر کرده و مدعی شده تعداد قابل توجهی از محصولات شبکه ای مورد استفاده نوکیا از جمله تجهیزات ایستگاه های زمینی فلکسی و نرم افزارهای مرتبط با آن اختراعاتی ثبت شده توسط بلاک بری هستند.

بلاک بری می گوید در مجموع 11 اختراع ثبت شده اش بدون اجازه توسط نوکیا مورد استفاده قرار گرفته و نوکیا آنها را به شرکت های مخابراتی بزرگی مانند نوکیا و AT&T فروخته تا در شبکه های نسل چهارم خود به کار بگیرند.

نوکیا می گوید اتهامات مذکور را قبول ندارد و در دادگاه از خود دفاع خواهد کرد. بلاک بری پیش از این نیز چند بار شرکت هایی را به نقض حق اختراع های ثبت شده خود متهم کرده بود.


۱۳۹۵/۱۲/۳ - گرفتاری حقوقی محتوای کاربر برای مدیر سایت/ ایرلانی که بلیت اینترنتی فروش رفته را به 2 برابر قیمت چارتر کرد


خبرگزاری فارس: گرفتاری حقوقی محتوای کاربر برای مدیر سایت/ ایرلانی که بلیت اینترنتی فروش رفته را به 2 برابر قیمت چارتر کرد

صاحبان کسب‌وکار اینترنتی با اشاره به چالش‌های خود، از شرط تأهل برای دریافت مجوز، احضار پیاپی به دادگاه‌ها، ضررده بودن تمامی سامانه‌های توزیع اینترنتی فیلم و ایرلانی که بلیت اینترنتی را کنسل و با دو برابر قیمت چارتر کرد سخن گفتند.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس،  جلسه هم‌اندیشی دولت با کسب و کارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات با حضور معاون حقوقی رئیس جمهوری، معاون علمی و فناوری جمهوری، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزیر کار، رفاه و تأمین اجتماعی، دبیر شورای عالی فضای مجازی و معاون وزیر صنعت به عنوان نماینده این وزارتخانه در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد.

در این جلسه فعالان کسب و کارهای اینترنتی چالش‌های کسب و کار خود را مطرح کردند.

اهم موضوعات مطرح شده از سوی فعالان کسب و کارهای اینترنتی، مشکل تشخیص مالیاتی و ممیزی، مشکل بیمه و قرارداد، چند متولی‌گری مراجع صدور مجوز، حریم حقوقی در فضای مجازی، برخورد قضایی، نبود صندوق‌های خطرپذیر، فقدان کمک‌های غیرنقدی، مشکل سربازی، لزوم تفسیر قانون اصناف و رایگان نبودن پهنای باند ارسال بود.

* شرایط سخت اخذ مجوز کسب و کار دیجیتال

ابوالحسنی تهیه‌کننده دیرین دیرین از شرایط سخت اخذ مجوز کسب و کار دیجیتال انتقاد کرد و گفت: برای دریافت این مجوز متقاضی باید متأهل، دارای بیش از 27 سال سن، دارای مدرک حداقل کارشناسی و بدون سوءپیشینه باشد؛ در حالی که اغلب فعالان این کسب و کارها از سال‌های اول دانشگاه فعالیت خود را آغاز می‌کنند اما طبق قانون، کار کردن در دوران دانشجویی ممنوع است.

* قانون مدیرعامل کسب و کار را مسئول محتوا می‌داند

حسام‌ آرمندهی مدیرعامل کافه‌بازار از نحوه برخورد قضایی با دارندگان کسب و کارهای محتوا محور انتقاد کرد و اظهار داشت: در حالیکه امروز بسیاری از کسب و کارها مبتنی بر محتوا و کاربر محور است و کاربر محتوا را تولید می‌کند اما قانون مدیرعامل آن کسب و کار را مسئول می‌داند که برای مثال در یکی از دادگاه‌ها بابت نقض کپی‌رایت یکی از اپلیکیشن‌های منتشر شده در کافه بازار 6 ماه حبس برایم صادر شد که این حکم در دادگاه تجدیدنظر نقض شد.

وی گفت: همچنین در حالیکه به دلیل تعدد پرونده‌های حقوقی چندین نفر مسئول حقوقی در کافه‌بازار وجود دارد اما هیچ قاضی صحبت با نماینده حقوقی کسب و کار را نمی‌پذیرد و این موضوع تنها درباره مقامات دولتی است و از این رو مدیرعامل کسب و کارها باید مرتب در دادگاه‌ها حاضر شود.

وی همچنین از تبعیض در سرویس‌های داخلی و خارجی انتقاد کرد و گفت: با اولین تذکر درباره یک سرویس داخلی باید آن را از کافه‌بازار حذف کنیم اما درباره سرویس‌های خارجی این سخت‌گیری انجام نمی‌شود.

تمامی VODها ضرر می‌دهند

صراف مدیرعامل سامانه توزیع فیلم نت نیز از نبود قانون کپی رایت در کشور گلایه کرد و اظهار داشت: هم‌اکنون تمام ویدئوهای درخواستی (VOD) ضرر می‌دهند اما به امید روزی هستیم که بازار شکل بگیرد زیرا در حال حاضر پس از عرضه یک DVD در سوپرمارکت ها ساعتی بعد آن فیلم در کانال‌های توزیع غیرقانونی وجود دارد و برخورد فوری با این موضوع امکان‌پذیر نیست.

*ایرلاینی که بلیت فروخته شده را کنسل و با دو برابر قیمت چارتر کرد

حسینی‌نژاد مدیرعامل سایت فروش بلیت علی بابا نیز از تاثیرپذیری کسب و کارهای اینترنتی از تصمیمات خلق‌الساعه، انتقاد کرد و گفت: برای یکی از ایرلاین‌ها بلیت شب عید به قیمت 200 هزار تومان فروخته‌ایم و ایرلاین آن بلیت را کنسل کرده؛ اما ایرلاین دوباره همان بلیت را برای همان ساعت، همان روز و همان پرواز با قیمت 400 هزار تومان چارتر فروخت که در این جریان مشتری تصور می‌کند که این تخلف را ما کرده‌ایم و به ما بدبین می‌شود.

وی گفت: در این باره با معاون سازمان هواپیمایی صحبت کردیم که فردای این صحبت از ایرلاین تماس گرفتند و گفتند که دیگر به شما سرویس نمی‌‌دهیم.

انتهای پیام/آ

ابوالحسنی مدیر دیرین دیرین از شرایط سخت اخذ مجوز کسب و کار دیجیتال انتقاد کرد و گفت: برای دریافت این مجوز متقاضی باید متأهل، دارای بیش از 27 سال سن، دارای مدرک حداقل کارشناسی، بدون سوءپیشینه باشد.

وی ادامه داد: این در حالی است که اغلب فعالان این کسب و کارها از سال‌های اول دانشگاه فعالیت خود را آغاز می‌کنند اما طبق قانون کار کردن در دوران دانشجویی ممنوع است.

همچنین حسام‌ آرمندهی مدیرعامل کافه‌بازار از برخورد قضایی با دارندگان کسب و کارهای محتوا محور انتقاد کرد و اظهار داشت: در حالیکه امروز بسیاری از کسب و کارها مبتنی بر محتوا و کاربر محور است و کاربر محتوا را تولید می‌کند اما قانون برخورد قضایی را برای مدیرعامل آن کسب و کار می‌داند که برای مثال در یکی از دادگاه‌ها بابت نقض کپی‌رایت یکی از اپلیکیشن‌های منتشر شده در کافه بازار 6 ماه حبس برایم صادر شد که این حکم در دادگاه تجدیدنظر باطل شد.

وی گفت: همچنین در حالیکه چندین نفر مسئول حقوقی در کافه‌بازار وجود دارد اما هیچ قاضی صحبت با نماینده حقوقی را نمی‌پذیرد و این موضوع تنها درباره مقامات دولتی حکمفرماست و از این رو مدیرعامل کسب و کارها باید مرتب در دادگاه‌ها حاضر شوند.

وی همچنین از تبعیض در سرویس‌های داخلی و خارجی انتقاد کرد و گفت: با اولین تذکر درباره یک سرویس داخلی باید آن را از کافه‌بازار حذف کنیم اما درباره سرویس‌های خارجی این سخت‌گیری انجام نمی‌شود.

صراف مدیرعامل فیلم نت نیز از نبود قانون کپی رایت در کشور گلایه کرد و اظهار داشت: هم‌اکنون تمام ویدئوهای درخواستی ضرر می‌دهند اما به امید روزی هستیم که بازار شکل بگیرد. 

وی گفت: در حال حاضر پس از عرضه یک دی‌وی‌دی در سوپرمارکت ها ساعتی بعد آن فیلم در کانال‌های توزیع غیرقانونی وجود دارد. 

حسینی‌نژاد مدیرعامل سایت فروش بلیت علی بابا نیز از برخورد با کسب و کارهای اینترنتی انتقاد کرد و گفت: برای یکی از ایرلاین‌ها بلیت شب عید فروخته‌ایم و ایرلاین آن بلیت را کنسل کرده است.

وی گفت: ایرلاین همان بلیت را برای همان ساعت و همان روز و همان پرواز با قیمت 400 هزار تومان بار دیگر به صورت چارتر می‌فروشد که مشتری طرف ما تصور می‌کند که این تخلف از سوی ما انجام شده است.

وی گفت: در این باره با معاون سازمان هواپیمایی صحبت کردم و قول پیگیری دادند که پس از این صحبت سردار از ایرلاین تماس گرفتند و گفتند که دیگر به شما سرویس نمی‌‌دهیم.

۱۳۹۵/۱۲/۳ - دستور رئیس جمهوری برای متمرکز کردن فعالیت‌های فضایی/ ساخت نخستین ماهواره مشارکتی اول اسفند آغاز شد


خبرگزاری فارس: دستور رئیس جمهوری برای متمرکز کردن فعالیت‌های فضایی/ ساخت نخستین ماهواره مشارکتی اول اسفند آغاز شد

وزیر ارتباطات از ساخت نخستین ماهواره مشارکتی با نام پارس ۱ با دستور رئیس جمهوری خبر داد و گفت: تا قبل از پایان عمر دولت یازدهم که هنوز ۶ ماه از آن باقی مانده قطعا یک جلسه شورای عالی فضایی برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، محمود واعظی با اشاره به دستور رئیس جمهور برای متمرکز کردن فعالیت های پژوهشی در کشور و جلوگیری از موازی کاری پروژه های ماهواره ای در دانشگاه های مختلف اظهار داشت: بر این اساس اول اسفند ماه با تشکیل کنسرسیوم مشترک فضایی توسط سازمان فضایی ایران، ساخت اولین ماهواره مشارکتی با همکاری دانشگاه ها و مراکز پژوهشی آغاز شد.

وی گفت: این ماهواره «پارس 1» است و به صورت تخصصی تمامی دانشگاه ها، بخش های مختلف طراحی و ساخت آن را برعهده گرفته است.

واعظی تاکید کرد: قصد داریم به جای تعدد ساخت ماهواره در کشور و نیز برای سرعت بخشیدن به پروژه های فضایی یک پروژه اصلی را با جدیت دنبال کرده و عملیاتی کنیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از نهایی شدن نقشه راه 10 ساله دوم فضایی کشور در کارگروه راهبری دبیرخانه شورای عالی فضایی خبر داد و گفت: این سند به زودی با تشکیل جلسه شورای عالی فضایی، به تصویب می رسد.

وی در خصوص تاخیر در برگزاری جلسه شورای عالی فضایی در دولت یازدهم تاکید کرد: به طور قطع این جلسه تا قبل از پایان عمر دولت یازدهم که هنوز 6 ماه باقی مانده برگزار خواهد شد.

وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه در سیاست های کلی برنامه ششم توسعه ابلاغی مقام معظم رهبری، عنایت ویژه به بخش فضا شده است، تاکید کرد: در برنامه ششم توسعه نیز بخش قابل توجهی به امر ماهواره تخصیص داده شده و نگاه دولت این است که با همکاری دانشگاه ها، مراکز پژوهشی و شرکت های دانش بنیان حداکثر توان را برای تحقق این هدف گذاری به کار بندیم.

واعظی با بیان اینکه در گذشته برای فعالیت های فضایی در عرصه بین الملل با  محدودیت هایی مواجه بوده ایم، افزود: امروز روابط خارجی به ویژه با کشورهای همسایه، کشورهای آسیایی و حتی کشورهای اروپایی عادی و محدودیت های تحریمی برداشته و یا کم شده است. به بیان دیگر حساسیت ها در این حوزه کاهش پیدا کرده و ما می توانیم از این شرایط برای توسعه هوافضا استفاده کنیم و می توانیم به صورت موقت به سمت خرید برخی محصولات خارجی در این عرصه برویم.

وی ادامه داد: اما نگاه ویژه ما توسعه فناوری های بومی با استفاده از توانایی دانشگاه ها و مراکز پژوهشی است اما باید تاکید داشته باشیم که هیچ کشوری نمی‌تواند به تمامی علوم مورد نیاز خود دست پیدا کند و نیازمند تبادل اطلاعات و همکاری مشترک با کشورهای خارجی است.

۱۳۹۵/۱۲/۳ - کاهش قیمت ترافیک داخلی تا 15 اسفند/ نتیجه بررسی شکایت از اتمام بسته‌های اینترنتی تا یک ماه آینده اعلام می‌شود


خبرگزاری فارس: کاهش قیمت ترافیک داخلی تا 15 اسفند/ نتیجه بررسی شکایت از اتمام بسته‌های اینترنتی تا یک ماه آینده اعلام می‌شود

وزیر ارتباطات گفت: تعرفه شبکه ملی اطلاعات دیروز به اپراتورها ابلاغ شد و آنها حداکثر دو هفته برای اجرا مهلت دارند.

به گزارش خبرگزاری فارس، محمود واعظی با بیان اینکه مصوبه تفکیک قیمت اینترنت بین‌الملل از اینترانت در بستر شبکه ملی اطلاعات روز گذشته به اپراتورهای ارتباطی ابلاغ شد گفت: این اپراتورها حداکثر تا 15 اسفند ماه سال جاری برای اجرا مهلت دارند.

وی گفت: اپراتورهای موبایل و اینترنت ملزم شده اند با ایجاد تمهیداتی برای کاربران شان مشخص کنند که در چه زمانی از اینترنت بین الملل استفاده می کنند و در چه زمانی استفاده شان در بستر شبکه ملی اطلاعات است و نحوه محاسبه تفکیک این هزینه چگونه خواهد بود.

وزیر ارتباطات در مورد گلایه کاربران از اتمام زودهنگام بسته های اینترنتی و حجم خوری اینترنت تاکید کرد: این موضوع در شبکه اجتماعی که عضو آن هستم از سوی کاربران مطرح شد و کمیته ای برای بررسی این موضوع تشکیل دادم.

وی خاطرنشان کرد: اولین گزارشی که این کمیته از رصد آنلاین استفاده کاربران اینترنت داشته نشان می دهد اتفاق ویژه ای در این خصوص روی نداده و این تنها احساس کاربر است که اینترنتش زود تمام می شود. در گذشته کاربران از یک بسته اینترنت بیشتر برای متن استفاده می کردند اما امروز یک بسته اینترنت بیشتر برای دانلود ویدیو و حتی کتاب صرف می شود.

وزیر ارتباطات با تاکید بر اینکه تعداد کاربران اینترنت بسیار زیاد است و دلیلی برای کم فروشی اپراتورها وجود ندارد، خاطرنشان کرد: محاسبه استفاده کاربران از اینترنت  دستی نبوده و هوشمند است و به همین دلیل ما معتقد نیستیم که کم فروشی صورت می گیرد اما با این حال به کاربران توصیه می کنیم اپلیکیشنی که سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی برای نشان دادن میزان مصرف اینترنت کاربران راه اندازی کرده است دانلود کنند تا به صورت شفاف میزان مصرف شان را رویت کنند.

وی با توصیه به مردم برای استفاده از محتوای داخلی و سایت های بومی در بستر شبکه ملی اطلاعات تاکید کرد: نتیجه کمیته بررسی شکایت از بسته های اینترنتی تا یک ماه آینده اعلام می شود.


۱۳۹۵/۱۲/۲ - اخذ هزینه رجیستری پیگرد قانونی دارد/ برای رجیستری به فروشندگان و پیامک‌های جعلی، پول ندهید


خبرگزاری فارس: اخذ هزینه رجیستری پیگرد قانونی دارد/ برای رجیستری به فروشندگان و پیامک‌های جعلی، پول ندهید

در حالیکه رجیستری موبایل در مرحله آزمایشی است، برخی فروشندگان و پیامک‌های جعلی بابت رجیستری تقاضای پول می‌کنند اما دریافت هزینه بابت رجیستری پیگرد قانونی دارد و فروشندگان موظف به ارائه فاکتور هنگام خرید هستند.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس، طرح رجیستری (ثبت گوشی تلفن همراه) مراحل اجرای آزمایشی را می‌گذراند.

بخشی از اخباری که تاکنون درباره این طرح اعلام شده حول حوزه فنی و نحوه اجرای آن بوده و برخی اخبار به سوءاستفاده‌هایی که از این طرح‌شده، پرداخته است؛ حتی در مواردی برخورد با فروشندگان گوشی‌های قاچاق را به این طرح ربط داده اند که کاملاً غلط است.

مجریان طرح رجیستری از مدت‌ها قبل اعلام کرده بودند، طرح امکان‌سنجی اجرای آن در شبکه اپراتوری در اوایل مهرماه پایان می‌یابد که بنابر اعلام مجریان این طرح امکان‌سنجی اجرا در موعد مقرر با موفقیت انجام شده است.

بنابر اعلام مجریان این طرح، طرح رجیستری در حال حاضر فاز  پایلوت خود را با موفقیت گذرانده است و مجریان این طرح در حال افزایش ظرفیت تجهیزات در شبکه اپراتوری به‌منظور تعمیم آن به تمام شبکه و مشترکین هستند.

این طرح هیچ‌گونه هزینه‌ای برای خریداران گوشی تلفن همراه، چه در حال حاضر و چه بعد از اجرای طرح نخواهد داشت و فروشندگان گوشی، هنگام فروش مجاز نیستند از مردم هزینه‌ای را بگیرند بنابراین اگر فروشنده‌ای از خریداران درخواست هزینه رجیستری کند مجرم به‌حساب می‌آید و پیگرد قانونی خواهد داشت و همچنین خریداران هنگام خرید گوشی تلفن همراه حتماً فاکتور با مهر به ذکر جزئیات خرید و کارت گارانتی دریافت کنند.

عده‌ای افراد سودجو در بازار موبایل به‌غلط از مردم هزینه رجیستری دریافت می‌کنند و به آن‌ها اعلام می‌کنند که اگر این هزینه پرداخت نشود گوشی آن‌ها غیرفعال خواهد شد، که همان‌طور که گفته شد این موضوع غیرقانونی است و تمام گوشی‌ها بدون هیچ‌گونه هزینه‌ای، رجیستری می‌شوند.

در برخی دیگر از گزارش‌های میدانی دیده‌ شده است برخی افراد سودجو با ارسال پیامک به افراد خاص از آن‌ها جهت رجیستری کردن گوشی تلفن همراه هزینه مطالبه می‌کنند که این موضوع نیز پیگرد قانونی دارد و با متخلفین برخورد شده است و اگر این پیامک‌ها به هریک از مردم ارسال شد ضمن بی‌توجهی به آن، شماره ارسالی را به مراجع قانونی اعلام کنند.

پیش از طرح رجیستری تاکنون سازمان­ها و اداراتی بوده و هستند که وظیفه قانونی آن‌ها نظارت و برخورد با فعالیت‌های غیرقانونی است، بنابراین اگر سازمان و اداره‌های مختلفی در بازه زمانی اجرای طرح قصد جمع‌آوری و برخورد با گوشی قاچاق را در برنامه خوددارند در حقیقت به وظایف سازمانی خود عمل کرده‌­اند و مستقیماً با طرح رجیستری ربطی نخواهد داشت.

جمع‌آوری گوشی‌های قاچاق به این طرح کمک می‌کند و پروژه رجیستری نیز به معنای عدم ورود گوشی قاچاق به بازار است.

همچنین مردم مطلع باشند تمام جزئیاتی که قرار است آن‌ها رعایت کنند و یا در خصوص طرح رجیستری مطلع باشند در فروشگاه‌ها نصب خواهد شد یا در جعبه‌های تلفن همراه قرار خواهد گرفت.

۱۳۹۵/۱۲/۲ - گلکسی اس 8 از پرچمدار قبلی سامسونگ هم گران‌تر خواهد بود


خبرگزاری فارس: گلکسی اس 8 از پرچمدار قبلی سامسونگ هم گران‌تر خواهد بود

سامسونگ در حال آماده سازی نهایی پرچمدار جدید خود موسوم به گلکسی اس 8 است تا خاطره تلخ انفجار باتری‌های گلکسی اس 7 را از ذهن کاربران پاک کند.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از اندروید هدلاینز، نکته نگران کننده این است که گوشی یاد شده گران تر از گلکسی اس 77 خواهد بود این مساله شاید منجر به عدم علاقه بسیاری از مردم به خرید آن شود.

پیش از این هم اعلام شده بود، امکانات متنوع موجود در این گوشی باعث خواهد شد تا قیمت آن از حد انتظار بیشتر شود. از جمله این امکانات می توان به نمایشگر فراگیر، پردازنده و دوربین های قدرتمند اشاره کرد.

منابع خبری می گویند گلکسی اس 8 احتمالا حدود 890 دلار قیمت خواهد داشت و البته ممکن است این رقم به میزان مختصری کاهش یا افزایش یابد.

علاوه بر گوشی گلکسی اس 8، سامسونگ درصدد عرضه گوشی Galaxy S8 Plus نیز هست که هر دو محصول را در کنگره جهانی موبایل عرضه خواهد کرد. به هر حال برای پی بردن به قیمت نهایی گوشی های یاد شده باید تا زمان برگزاری این کنگره در دو ماه دیگر منتظر بمانیم.

۱۳۹۵/۱۲/۲ - آسیب‌پذیری میلیون‌ها خودرو به علت استفاده از برنامه‌های اندرویدی


خبرگزاری فارس: آسیب‌پذیری میلیون‌ها خودرو به علت استفاده از برنامه‌های اندرویدی

محققان هشدار می دهند کاربران برنامه های اندرویدی که آنها را به خودروی خود متصل می کنند، امنیت خود را به طور جدی به خطر می اندازند.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از دیجیتال ترندز، بسیاری از این برنامه ها که  برای تبدیل گوشی هوشمند به کنترل از راه دور خانه، ردگیری خودرو، باز وبسته کردن درب آن و ... مورد استفاده قرار می گیرند به هکرها امکان می دهند تا اتومبیل ها را به سرقت برده یا اطلاعات ذخیره شده در آنها را به دست آورند.

بررسی های موسسه تحقیقاتی کاسپراسکای در روسیه نشان می دهد هک کردن برنامه های اندرویدی خودروها نسبتا ساده تر از برنامه های iOS یا آیفون است. بر همین اساس از 9 برنامه اندرویدی خودروها که مورد بررسی قرار گرفتند، هفت برنامه به راحتی قابل هک کردن بودند.

کاسپراسکای به دلایل امنیتی اسامی این برنامه های ناایمن را اعلام نکرده ولی تصریح کرده که با استفاده از این برنامه ها می توان درب خودروها را باز کرد، اما روشن کردن اتومبیل ها و راندن آنها ممکن نخواهد بود. این شرکت، کارخانه های خودروسازی آسیب پذیر را از موضوع مطلع کرده تا آنها برای حل این مشکل فکری بکنند.

۱۳۹۵/۱۲/۱ - تنها 7 شرکت از 24 واردکننده مجاز آیفون فعال شدند/ گارانتی واردکنندگان رسمی برای آیفون‌های قاچاق


خبرگزاری فارس: تنها 7 شرکت از 24 واردکننده مجاز آیفون فعال شدند/ گارانتی واردکنندگان رسمی برای آیفون‌های قاچاق

رئیس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی گفت: علی‌رغم اعطای مجوز رسمی واردات آیفون به 24 شرکت، آنها برای واردات توجیه اقتصادی ندارند و از این رو برخی از شرکت‌هایی که ادعای واردات رسمی دارند برای آیفون‌های قاچاق کارت گارانتی صادر می‌کنند.

غلامحسین کریمی در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس، از وجود گوشی‌های قاچاق آیفون در بازار علی‌رغم صدور مجوز رسمی واردات به 24 شرکت برای مبارزه با قاچاق این کالا خبر داد و گفت: در حالیکه 24 شرکت مجوز رسمی واردات گوشی‌های آیفون را دریافت کرده‌اند، اما متأسفانه بیشتر از 6 یا 7 شرکت در زمینه واردات این کالا فعال نشدند. 

اتحادیه صنف دستگاه‌های مخابراتی و ارتباطی و لوازم جانبی افزود: علی‌رغم برنامه‌ریزی برای ساماندهی بازار آیفون و مقابله با گوشی‌های قاچاق آیفون، بازار دارای خلأ بسیاری برای ورود قاچاق است. 

وی گفت: در حال حاضر حتی برخی شرکت‌های مجاز واردکننده آیفون که ادعای واردات رسمی دارند، اقدام به صدور کارت گارانتی غیرمجاز برای کالاهایی به مراتب بیشتر از تعداد واردات رسمی خود می‌کنند. 

کریمی توضیح داد: برای مثال، یکی از شرکت ها 4 هزار گوشی آیفون وارد کرده بود، اما 100 هزار کارت گارانتی برای گوشی‌های قاچاق صادر کرد که این کارت‌ها به نام گارانتی اینتر (گارانتی اینترنشنال، بین‌المللی برای پوشش کالای قاچاق) صادر شده است.

اتحادیه صنف دستگاه‌های مخابراتی و ارتباطی و لوازم جانبی افزود: مشکل فعال نشدن شرکت‌های دارای مجوز واردات آیفون، مشکل سرمایه و توان مالی نیست، بلکه این شرکت‌ها توجیه اقتصادی برای واردات ندارند و اعلام می‌کنند به دلیل وجود کالای قاچاق در بازار و اختلاف قیمت کالای قاچاق و کالای رسمی، پس از واردات رسمی نمی‌توانند آن را با قیمت بفروشند و از این رو حضور کمرنگی دارند.


۱۳۹۵/۱۲/۱ - خبرهای تازه از ساخت شارژر بی سیم برای آیفون 8


خبرگزاری فارس: خبرهای تازه از ساخت شارژر بی سیم برای آیفون 8

شایعات در مورد ساخت شارژر بی سیم برای گوشی آیفون 8 روز به روز در حال تشدید است و اخبار تازه حاکی است این شرکت با برودکام در همین زمینه وارد مذاکره شده است.

به گزارش فارس به نقل از اسلش گیر، آیفون8 که امسال یا در سال 2018 روانه بازار می‌شود برای شارژ نیازی به شارژرهای سیمی متداول ندارد و همکاری اپل با شرکت تراشه سازی Broadcom در دو سال گذشته منجر به ابداع سیستم شارژ بی سیمی شده که هم سریع و هم مدرن است.

با این حال مشخص نیست این فناوری در سال 2017 در دسترس قرار می گیرد یا عموم مردم برای استفاده از آن باید تا سال 2018 صبر کنند. برخی اخبار از طراحی تمام شیشه‌ای آیفون 8 هم حکایت دارد، ولی اخبار موجود در این زمینه رد یا تایید نشده‌اند.

برخی منابع می گویند شارژر بی‌سیم آیفون 8 به علت برخی نگرانی‌های امنیتی تا قبل از سال 2018 عرضه نخواهد شد و باید برخی گواهی های امنیتی نیز در این زمینه توسط اپل اخذ شوند.

۱۳۹۵/۱۲/۱ - ساخت ربات برای درمان کودکان فلج مغزی


خبرگزاری فارس: ساخت ربات برای درمان کودکان فلج مغزی

به تازگی رباتی ساخته شده که برای کمک به درمان کودکانی که با بیماری فلج مغزی دست به گریبان هستند، قابل استفاده است.

به گزارش فارس به نقل از دیجیتال ترندز، با توجه به از کارافتادن ماهیچه های بدن این کودکان و ناتوانی های شدید آنها محققان دانشگاه جرجیا ربات کوچکی طراحی کرده اند که کودکان را تشویق به فعالیت بیشتر کرده و به ورزش درمانی آنها کمک می کند.

ربات یاد شده از طریق گفتگو با کودکان و تشویق آنها به فعالیت اجتماعی به حرکت و فعالیت بیشتر آنها کمک می کند و در محیط های خانگی نیز قابل استفاده است. پرفسور آینا هوارد مجری اصلی این طرح می گوید درمان کودکان مبتلا به فلج مغزی که با مشکلاتی مانند اوتیسم، تومور مغزی و ... مواجه هستند از طریق تحریک آنها به فعالیت و گفتگو با استفاده از ربات یاد شده ممکن است.

ربات یاد شده علاوه بر خانه در محیط های درمانی و کلینیکی هم قابل استفاده است و با استفاده از آن می توان عملکرد و وضعیت بیماران را زیر نظر گرفت و بازخوردهای ناشی از فعالیت و تحرک آنان را نیز دریافت نمود.

این ربات که داروین نام دارد، با موفقیت بر روی تعدادی کودک فلج مغزی آزمایش شده و به تحرکات فیزیکی مختصر انها انجامیده است. پس از تکمیل آزمایش ها استفاده عملیاتی از ربات داروین آغاز خواهد شد.

۱۳۹۵/۱۱/۳۰ - تنها 7 شرکت از 24 واردکننده مجاز آیفون فعال شدند/ گارانتی واردکنندگان رسمی برای آیفون‌های قاچاق


خبرگزاری فارس: تنها 7 شرکت از 24 واردکننده مجاز آیفون فعال شدند/ گارانتی واردکنندگان رسمی برای آیفون‌های قاچاق

رئیس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی گفت: علی‌رغم اعطای مجوز رسمی واردات آیفون به 24 شرکت، آنها برای واردات توجیه اقتصادی ندارند و از این رو برخی از شرکت‌هایی که ادعای واردات رسمی دارند برای آیفون‌های قاچاق کارت گارانتی صادر می‌کنند.

غلامحسین کریمی در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس، از وجود گوشی‌های قاچاق آیفون در بازار علی‌رغم صدور مجوز رسمی واردات به 24 شرکت برای مبارزه با قاچاق این کالا خبر داد و گفت: در حالیکه 24 شرکت مجوز رسمی واردات گوشی‌های آیفون را دریافت کرده‌اند، اما متأسفانه بیشتر از 6 یا 7 شرکت در زمینه واردات این کالا فعال نشدند. 

اتحادیه صنف دستگاه‌های مخابراتی و ارتباطی و لوازم جانبی افزود: علی‌رغم برنامه‌ریزی برای ساماندهی بازار آیفون و مقابله با گوشی‌های قاچاق آیفون، بازار دارای خلأ بسیاری برای ورود قاچاق است. 

وی گفت: در حال حاضر حتی برخی شرکت‌های مجاز واردکننده آیفون که ادعای واردات رسمی دارند، اقدام به صدور کارت گارانتی غیرمجاز برای کالاهایی به مراتب بیشتر از تعداد واردات رسمی خود می‌کنند. 

کریمی توضیح داد: برای مثال، یکی از شرکت ها 4 هزار گوشی آیفون وارد کرده بود، اما 100 هزار کارت گارانتی برای گوشی‌های قاچاق صادر کرد که این کارت‌ها به نام گارانتی اینتر (گارانتی اینترنشنال، بین‌المللی برای پوشش کالای قاچاق) صادر شده است.

اتحادیه صنف دستگاه‌های مخابراتی و ارتباطی و لوازم جانبی افزود: مشکل فعال نشدن شرکت‌های دارای مجوز واردات آیفون، مشکل سرمایه و توان مالی نیست، بلکه این شرکت‌ها توجیه اقتصادی برای واردات ندارند و اعلام می‌کنند به دلیل وجود کالای قاچاق در بازار و اختلاف قیمت کالای قاچاق و کالای رسمی، پس از واردات رسمی نمی‌توانند آن را با قیمت بفروشند و از این رو حضور کمرنگی دارند.

۱۳۹۵/۱۱/۳۰ - ایرانسل حمله هکری به پنل حساب اینترنتی مشترکان را تایید کرد/ حمله شناسایی و دفع شد


خبرگزاری فارس: ایرانسل حمله هکری به پنل حساب اینترنتی مشترکان را تایید کرد/ حمله شناسایی و دفع شد

در حالی که فعالان امنیت سایبری از نفوذ جدید به اطلاعات مشترکان ایرانسل از طریق حساب اینترنتی خبر می‌دهند، ایرانسل اعلام کرد: حمله هکری در مراحل ابتدایی توسط تیم کارشناسان امنیت شبکه این شرکت شناسایی و دفع شده است.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس، امروز فارس در خبری اعلام کرد: براساس ادعاهای جدید دسترسی غیرمجاز به برخی اطلاعات مشترکان یکی از اپراتورهای موبایل و تغییر غیرمجاز رمز حساب آنان از طریق پنل کنترل حساب اینترنتی امکان‌ پذیر شده است.

پیرو پیگیری خبرنگار فارس دراین باره از اپراتور مربوطه، ایرانسل اعلام کرد: پیرو پرسش‌های مطرح شده از جانب برخی رسانه‌ها مبنی بر نفوذ به سامانه کنترل حساب اینترنتی ایرانسل به اطلاع می‌رساند یک حمله هکری در مراحل ابتدایی توسط تیم کارشناسان امنیت شبکه ایرانسل شناسایی و دفع شده است.

علیرغم اذعان ایرانسل به حمله هکری، در پیگیری خبرنگار فارس از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به عنوان نهاد ناظر بر فعالیت اپراتورهای موبایل، این سازمان اعلام کرد: «هیچ گزارشی در این باره نداشته‌ایم.»

پیش از این، فعالان امنیت سایبری مدعی نفوذ جدید به اطلاعات مشترکان یک اپراتور موبایل این بار از حساب اینترنتی شدند.

طبق اعلام آنها، از طریق یک ابزار هک، از راه پنل کنترل حساب اینترنتی (ECARE) امکان تغییر غیرمجاز رمز حساب و سپس ورود به حساب و در نتیجه دسترسی به برخی اطلاعات مشترکان امکان‌پذیر شده بود.

۱۳۹۵/۱۱/۳۰ - برپایی نخستین نمایشگاه اینترنت اشیاء


خبرگزاری فارس: برپایی نخستین نمایشگاه اینترنت اشیاء

نخستین نمایشگاه تخصصی اینترنت اشیاء امروز آغاز به کار کرد و قرار است از این پس هر ساله علاوه بر دیگر نمایشگاه‌های حوزه IT برگزار شود.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس، نخستین نمایشگاه اینترنت اشیاء با هدف ارایه توانمندی‌ شرکت‌های داخلی و بین‌المللی فعال در زمینه IoT، شناخت بازار و ارزیابی از نیازمندی‌ها و ایجاد فضای تعاملی میان فعالان و علاقمندان به موضوع IoT، برپا شده است.

در نمایشگاه تخصصی اینترنت اشیاء با نام  IoTex 2017 شرکت‌ها و نهادهای حاکمیتی فعال در حوزه IoT توانمندی‌ها و اقدامات خود در یک سال گذشته را در معرض دید بازدیدکنندگان قرار داده‌اند.

با علاقه‌مندی صنایع به افزایش میزان هوشمندی و بهره‌وری در فرآیند کاری، استفاده از خدمات اینترنت اشیاء در مجموعه‌های مختلف در سال‌های اخیر افزایش یافته است. در این نمایشگاه خدمات اینترنت اشیاء در صنایع مرتبط با نفت، گاز و پتروشیمی، کنتورخوانی هوشمند، شهرداری‌ها، بخش سلامت، حمل‌ونقل و بیمه و هوشمندی ساختمان به نمایش گذاشته شده است.

این نمایشگاه با همت فروم اینترنت اشیاء ایران برگزار شده و استدلال مدیران این فروم در برگزاری این نمایشگاه این است که معمولا در نمایشگاه‌هایی مانند الکامپ به واسطه گستردگی و تنوع زیاد شرکت‌های حاضر، امکان شناسایی و تعامل با اکوسیستم اینترنت اشیاء و شرکت‌های فعال در حوزه هوشمندسازی خدمات و صنایع وجود ندارد؛ از این رو از امسال قرار است این نمایشگاه هر سال در بهمن‌ماه برگزار شود.

در این نمایشگاه فضای اختصاصی برای استارتاپ‌های فعال در حوزه اینترنت اشیاء اختصاص یافته است.

این نمایشگاه از 30 بهمن تا دوم اسفند ماه 95 در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برپا است. بازدید از نمایشگاه رایگان است.


۱۳۹۵/۱۱/۲۸ - زورآزمایی 24 واردکننده مجاز آیفون با قاچاقچیان/ مجازهای پرتعداد کم‌توان در برابر قاچاقچیان کم‌تعداد پرسرمایه


خبرگزاری فارس: زورآزمایی 24 واردکننده مجاز آیفون با قاچاقچیان/ مجازهای پرتعداد کم‌توان در برابر قاچاقچیان کم‌تعداد پرسرمایه

در حالیکه قرار بود با اعطای مجوز واردات رسمی برای گوشی‌های آیفون، بساط آیفون‌های قاچاق برچیده شود اما با وجود 24 شرکت واردکننده رسمی نه تنها آیفون قاچاق از بازار حذف نشده که همچنان حضور پررنگی دارد.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس، پس از ساماندهی بازار گوشی‌های آیفون که با هدف مقابله با واردات قاچاق این کالا و اعطای مجوز رسمی واردات انجام شد، نتیجه طرح ایراداتی را نشان می‌دهد.

طبق آخرین آمار، هم‌اکنون 24 شرکت مجوز واردات قانونی گوشی آیفون را اخذ کرده‌اند که تعداد شرکت‌ها زیاد است، اما علیرغم وجود این تعداد شرکت دارای مجوز، هم‌اکنون واردات قانونی جوابگوی نیاز بازار گوشی آیفون نیست. همچنان بازار با کمبود کالای آیفون مواجه است که خساراتی را به همراه دارد.

از گذشته و اکنون چند واردکننده بزرگ به صورت قاچاق گوشی آیفون را وارد کشور می‌کنند که این افراد از قدرت مالی زیادی برخوردار هستند.

اکنون با ورود رسمی 24 شرکت به بازار واردات آیفون شاهد شکل‌گیری شرکت‌های کوچک با سرمایه‌های اندک برای واردات کالای گران آیفون هستیم که در نتیجه این امر هر شرکت توان مالی محدودی برای واردات یک محموله کالا دارد.

به این معنا که یک شرکت با سرمایه یک میلیاردی در یک نوبت تنها 300 گوشی آیفون 3 میلیونی و شرکتی با سرمایه 10 میلیارد تومانی 3000 هزار گوشی آیفون را می‌تواند وارد کشور و در بازار توزیع کند که این میزان جوابگوی نیاز بازار ایران نیست. همچنان که اکنون نیز در بازار بیشتر کالای وارداتی یکی از شرکت‌های مجاز وجود دارد.

در نتیجه تمایل بازار به گوشی آیفون بیشتر، واردات محدود رسمی و ادامه واردات غیررسمی، شاهد تخلف صدور  کارت گارانتی بیشتر از تعداد کالای واردشده رسمی از سوی برخی شرکت‌های مجاز هستیم.

تجربه نشان می‌دهد 2 تا 3 نفر وارد کننده عمده غیر رسمی آیفون که پیش از این بازار را در اختیار داشتند از سرمایه بزرگی برخوردارند و این افراد به دلیل ذات تجارت خود با دولت همکار ننمی‌کنند زیرا از عملی نشدن وعده‌های دولتمردان می‌ترسند.

همچنان که در دوره جدید قانونمند شدن ورود آیفون به کشور، این افراد جزء دریافت کنندگان مجوز رسمی واردات نبوده‌اند و اکنون به تجارت خود مانند روال سابق ادامه می‌دهند.

۱۳۹۵/۱۱/۲۸ - عرضه رقیب اسکایپ توسط آمازون


خبرگزاری فارس: عرضه رقیب اسکایپ توسط آمازون

شرکت آمازون به دنبال یافتن راه هایی برای کمک به کسب و کارهای کوچک و افزایش درآمد آنهاست. از همین رو خدماتی موسوم به chime را عرضه کرده تا ارتباطات مجازی این افراد را تسهیل کند.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از دیجیتال ترندز، چایم یک سرویس ارتباطی  یکپارچه توصیف شده که برگزاری ویدئو کنفرانس را تسهیل می کند.

عرضه این محصول رقابتی مستقیم با اسکایپ، برنامه تلفن اینترنتی مایکروسافت محسوب می شود که برقراری تماس های صوتی و ویدئویی اینترنتی را ممکن می کند. اسکایپ با رایانه های رومیزی، آی او اس و اندروید سازگاری دارد.

با استفاده از چایم می توان زمان برنامه ریزی یک نشست را مشخص کرد و برنامه مذکور قبل از فرارسیدن زمان این کار برای همه افراد شرکت کننده پیامی را به منظور اطلاع رسانی ارسال می کند. در این حالت کاربران با تنها یک کلیک می توانند در نشست مجازی حضور یابند.

چایم به هر کاربر امکان می دهد تا فردی که قصد صحبت با او دارد را به طور دقیق انتخاب کند تا تمرکز افراد در حین صحبت کردن مشخص شود. آمازون مدعی است این سرویس فاقد اختلالهای صوتی و تصویری است و لذا می توان از آن برای برگزاری نشست های حرفه ای و کاری به راحتی بهره برد.

۱۳۹۵/۱۱/۲۸ - ارتقای خدمات کلود گوگل در رقابت با آمازون و مایکروسافت


خبرگزاری فارس: ارتقای خدمات کلود گوگل در رقابت با آمازون و مایکروسافت

گوگل در سال 2012 از خدمات اسپنر خود رونمایی کرد که یک فناوری جدید پایگاه داده با قابلیت همگام سازی سریع به شیوه های مختلف بود. حال این فناوری برای ارتقای خدمات کلود این شرکت به کار گرفته شده است.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از بیزینس اینسایدر، اسپنر امروزه به عنوان پایگاه داده انواع خدمات گوگل مانند جیمیل، خدمات عکس گوگل و AdWordss به کار گرفته می شود.

اما با گذشت زمان گوگل اسپنر را به روز کرده تا بعد از 5 سال از آن برای درآمدزایی بیشتر استفاده کند. این شرکت بر همین اساس سیستمی به نام TrueTime ابداع کرده که به کاربران اطمینان خواهد داد تمامی مراکز داده با صرف زمانی مشخص فرایندهای برنامه ریزی شده را انجام می دهند. بنابراین جریان یافتن داده ها در بازه های زمانی مشخص و با دقت بیشتری صورت می گیرد.

دقت این سیستم در حد یک پیکوثانیه(ده به توان منفی 12) است و لذا همگام سازی و جریان یافتن اطلاعات در تمامی پایگاه های داده به صورت یکسان انجام می شود و دسترسی به آنها با حداکثر کیفیت و به صورت بهینه امکان پذیر است.

گوگل برای ارائه این خدمات بر روی تمامی پایگاه های داده خود آنتن‌های خاصی را نیز نصب کرده است. لذا ماهواره های مجهز به جی پی اس می توانند بررسی فرایند همگام سازی و جریان یافتن اطلاعات را به دقت بررسی کنند.

گوگل با ارائه این خدمات بر روی سرویس های کلود خود موسوم به Cloud Spanner قصد دارد با سرویس کلود 10 میلیارد دلاری آمازون رقابت کند.

۱۳۹۵/۱۱/۲۶ - پهپاد ویژه گرده افشانی بر روی گل‌ها هم ساخته شد


خبرگزاری فارس: پهپاد ویژه گرده افشانی بر روی گل‌ها هم ساخته شد

کاهش جمعیت زنبورهای عسل در جهان، باعث کاهش گرده افشانی آنها بر روی گل‌ها شده که این امر می‌تواند تکثیر گل‌ها و ادامه حیات برخی از آنها را دچار مشکل کند.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از زد دی نت، به منظور غلبه بر این مشکل  گروهی از محققان ژاپنی پهپادهای ویژه ای را طراحی و ابداع کرده اند که قادر به گرده افشانی بر روی گل ها هستند و از این طریق کاهش جمعیت زنبورهای عسل در جهان را تا حدی جبران می کنند.

این محققان چندسال قبل هم یک ربات کوچک پرنده طراحی کرده بودند تا آن را جایگزین زنبورهای عسل کنند، اما این کار چندان موثر نبود. زیرا یک زنبور عسل می کند هر روز  بر روی هزاران گل گرده افشانی کند، اما ربات یاد شده به هیچ وجه قادر به رقابت با زنبورهای عسل نبود.

اما پیشرفت علم رباتیک موجب طراحی پهپادهای سبک و کوچکی شده که می توانند تقریبا به همان دقت زنبورهای عسل گرده افشانی کنند و هم از دقت و هوش مصنوعی بالا برای جلوگیری از برخورد به انبوه موانع طبیعی برخوردارند. پهپادهای یاد شده به جلوگیری از وقوع بحران های زیست محیطی و کشاورزی جدی کمک شایانی خواهند کرد.

تشدید آلودگی های زیست محیطی و برخی مشکلات دیگر موجب کاهش سریع تعداد زنبورها در جهان شده و حالا دانشمندان در تلاش هستند برای نجات جان زنبورهای باقی مانده در جهان ضمن تلاش برای کاهش مواد شیمیایی خطرناک و قاتل زنبورها، از طریق ساخت پهپاد از حجم کار و فشار وارده به آنها برای گرده افشانی بکاهند.

به دست و پای این ربات های پرنده ژل خاصی مالیده شده که جذب و انتقال گرده گل ها را تسهیل می کند. ایجیرو میاکو شیمی دان ژاپنی و از مجریان این طرح می گوید ژل یاد شده رساناست و به اندازه کافی چسبناک است تا گرده گل ها را انتقال دهد.

۱۳۹۵/۱۱/۲۶ - تظاهرات کارکنان شرکت‌های فناوری در سان فرانسیسکو در اعتراض به ترامپ


خبرگزاری فارس: تظاهرات کارکنان شرکت‌های فناوری در سان فرانسیسکو در اعتراض به ترامپ

تعدادی از کارکنان شرکت های مختلف فناوری در شهر سان فرانسیسکو دست به تظاهرات زدند تا به دستورالعمل های ضدمهاجرتی دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا اعتراض کنند.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از سی نت، این تظاهرکنندگان که بیش از 150 نفر بودند با سر دادن شعار" نه ممنوعیت و نه دیوار" در خیابان های مختلف شهر به راه پیمایی پرداختند.

شرکت های فناوری به طور جدی نگران پیامدهای ممنوعیت های مهاجرتی دولت جدید آمریکا هستند، زیرا بسیاری از آنها برای جذب نیروی کار جدید به مهاجران و نیروی کار مستعد خارجی وابسته هستند و اگر دولت ایالات متحده تلاش کند مانع از سفر و کار این نیروها به آمریکا شود، شرکت های فناوری برای تامین نیروی انسانی مورد نیاز خود به طور جدی دچار مشکل خواهند شد.

از جمله دیگر شعارهای شرکت کنندگان در این تظاهرات می توان به " نه به ممنوعیت، نه به دیوار، پناه دادن به همه"  و " کارکنان بخش فناوری خواستار عدالت هستند" اشاره کرد.

بخش عمده معترضان کارکنان شرکت های فناوری در دره سیلیکون هستند که به عنوان مهندس، برنامه نویس و ... در آنها مشغول به کار هستند. پیش از این بیش از صد مدیر شرکت های فناوری بر علیه دستورالعمل ضدمهاجرتی ترامپ به دادگاه شکایت برده بودند و برخی از آنها به تندی در این زمینه موضع گرفته بودند.

۱۳۹۵/۱۱/۲۶ - ارتقای فناوری پخش صوت در گوشی تازه ال جی


خبرگزاری فارس: ارتقای فناوری پخش صوت در گوشی تازه ال جی

شرکت ال جی قصد دارد در گوشی پرچمدار تازه‌اش موسوم به جی 6 از فناوری جدیدی برای پخش صوت استفاده کند که کیفیت اصوات پخش شده را ارتقا می‌بخشد.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از ورج، با استفاده از این فناوری کنترل کاربران بر صدای خروجی از گوشی چپ یا راست نیز بهتر شده و جزییات بیشتری در دسترس قرار می گیرد.

منابع خبری می گویند این گوشی دارای سیستم چهارگانه دی ای سی برای ارائه خروجی صداست. این سیستم 32 بیتی که نمونه اولیه اش پیش از این در گوشی وی 20 هم عرضه شده بود هم کیفیت صوت خروجی را بهبود می بخشد و هم باعث می شود توازن صدا ارتقا یابد.

ال جی همراه با این گوشی یک جک هدفون آنالوگ هم عرضه می کند که پیش از این توسط اپل همراه با گوشی هایی مانند آیفون 7 عرضه می شد. این احتمال وجود دارد که گوشی یاد شده قادر به پخش صوت موسیقی و فیلم به طور بی سیم هم باشد، اما هنوز در این زمینه اطلاعات دقیقی در دست نیست.

ال جی می گوید رونمایی از گوشی جی 6 همزمان با برگزاری کنگره جهانی موبایل رخ می دهد. این کنگره 26 فوریه در شهر بارسلون اسپانیا برگزار می شود.

۱۳۹۵/۱۱/۲۵ - کسر هزینه پیامک صورت‌حساب بانکی از مشتریان بدون موبایل+تصویر


خبرگزاری فارس: کسر هزینه پیامک صورت‌حساب بانکی از مشتریان بدون موبایل+تصویر

از جمله اقدامات جالب در شبکه بانکی این است که پس از قانونی شدن دریافت هزینه بابت ارسال پیامک صورت حساب، اکنون یک بانک دولتی بابت اطلاع‌رسانی پیامکی از مشترکانی که موبایل ندارند مبلغ 10 هزار تومان کسر می‌کند.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس، برخی از کارگزاران دفاتر ICT روستایی از اعتراض برخی مشتریان این دفاتر در روستاها بابت کسر نادرست یک هزینه از حساب بانکی آنها خبر می‌دهند. 

پست‌بانک در دفاتر ICT روستایی دارای شعبه است و به روستائیان خدمات بانکی ارائه می‌کند که طبق اعلام کارگزاران دفاتر ICT روستایی، پست بانک نیز مانند سایر بانک‌ها مبلغی را برای ارسال پیامک صورتحساب از مشترکان دریافت می‌کند.

اما این مبالغ گاهی از مشتریانی کسر شده که اصلاً موبایل برای دریافت خدمات اطلاع‌رسانی پیامک ندارند.

علاوه بر این کسر اشتباه هزینه، شمار زیادی از مشتریان پست بانک در روستاها به علت کهولت سن یا عدم آشنایی با این نوع خدمات، اساساً از خدمات بانکداری پیامکی استفاده نمی‌کنند و حتی به درستی از مفهوم آنها سر درنمی آورند.


۱۳۹۵/۱۱/۲۵ - اختراع جدیدی برای تشکیل صف مجازی


خبرگزاری فارس: اختراع جدیدی برای تشکیل صف مجازی

ایستادن در صف های طولانی برای خرید کالا و دسترسی به خدمات به یکی از نگرانی های شهروندان شهرهای شلوغ مبدل شده و حالا شرکت Universal Orlando راه حلی برای این مشکل پیدا کرده است.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری به نقل از ویربل، Universal Orlando مجموعه ای از ابزار پوشیدنی عرضه کرده که به افراد امکان می دهد به طور مجازی در صف بایستند.

این ابزار مشابه با ساعت مچی TapuTapu نام دارد و برای استفاده در برخی مجموعه های تفریحی و پارک ها و اجتناب از ایستادن در صف برای خرید بلیط و ... طراحی شده است.

در این مجموعه های تفریحی جایگاه هایی نصب شده اند که فرد با قرار دادن این ابزار در برابر انها نوبت خود را برای استفاده از ابزار و وسایل بازی ذخیره می کند و زمانی که نوبت سوار شدن و استفاده وی برسد پیام هشداردهنده ای از همین طریق برای او ارسال می شود.

قرار است این ابزار از 25 می عرضه شود و اولین بار افرادی که به پارک Volcano Bay می روند می توانند برای استفاده از مجموعه های تفریحی آن از این ابزار استفاده کنند. قرار است استفاده از TapuTapu به تدریج در برخی مجموعه های دیگر خدماتی و تفریحی نیز گسترش یابد.

۱۳۹۵/۱۱/۲۵ - آسان‌سازی ارائه خدمات مخابرات از امروز/انتقال خط تلفن بدون حضور مالک اولیه


خبرگزاری فارس: آسان‌سازی ارائه خدمات مخابرات از امروز/انتقال خط تلفن بدون حضور مالک اولیه

معاون شرکت مخابرات ایران از اجرای فاز نخست آئین‌نامه جدید آسان‌سازی ارائه خدمات مخابراتی از امروز در سراسر کشور خبر داد.

داود زارعیان در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس، با اشاره به تدوین آئین‌نامه جدید آسان‌سازی خدمات مخابرات، گفت: این آئین‌نامه به تمامی مخابرات‌های استانی ابلاغ شده و از امروز در مراکز مخابراتی در سراسر کشور اجرا می‌شود.

معاون مشتریان شرکت مخابرات ایران گفت: آئین‌نامه در استان‌های کوچک‌تر اجرایی شده و در استان‌های بزرگ‌تر از جمله تهران از امروز اجرایی شده است.

زارعیان یادآور شد: تغییر سند مالکیت خط تلفن ثابت بدون حضور مالک اولیه، تنظیم سند تلفن ثابت تنها با داشتن کارت ملی و تخلیه خطوط تلفن ثابت بدهکار با رضایت مشتری از جمله این خدمات است.

وی افزود: در فاز دوم آئین‌نامه جدید آسان‌سازی خدمات مخابرات، در بازه زمانی یک ساله تمامی خدمات مخابرات از طریق کانال‌های پیامکی، اینترنتی و پرتال شرکت به صورت غیرحضوری به مشترکان ارائه خواهد شد تا با تمایل مشترک حضور وی در مراکز مخابراتی به حداقل برسد.

۱۳۹۵/۱۱/۲۴ - خیز سواچ برای تصاحب بازار ساعت‌‌های هوشمند


خبرگزاری فارس: خیز سواچ برای تصاحب بازار ساعت‌‌های هوشمند

شرکت سوییسی سواچ قصد دارد در دنیای ساعت های هوشمند خودنمایی کند و از همین رو با طراحی سیستم عامل اختصاصی خود برای ساعت های هوشمند گام اول را محکم برداشته است.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از ویربل، این سیستم عامل که Swiss OS نام دارد، با همکاری شرکت تحقیق و فناوری CSEMM طراحی شده و علاوه بر ساعت های هوشمند بر روی محصولات مبتنی بر اینترنت اشیا هم قابل استفاده است. انتظار می رود اولین ساعت های هوشمند مجهز به سیستم عامل مذکور در سال 2018 روانه بازار شوند.

سازگاری با بلوتوث، حفاظت دقیق تر از داده های خصوصی کاربران، نیاز به به روزرسانی کمتر از جمله ویژگی های سیستم عامل یاد شده است. بازار ساعت های هوشمند فعلا چندان پررونق نیست، اما بخش اعظم آن در کنترل شرکت های اپل و سامسونگ است. همچنین گوگل و اپل بازار سیستم عامل این ساعت ها را در اختیار دارند.

به نظر می رسد یکی از دلایل ورود سواچ به این بازار کاهش درآمد و سود این ساعت ساز مشهور سوئیسی باشد. سود این شرکت در سال 2016 حدود 47 درصد و درآمد آن تا 11 درصد کاهش یافته و ظاهرا سوییسی ها تصور می کنند ورود به بازار ساخت ساعت های هوشمند یکی از راه حل های کاهش این مشکل باشد.


۱۳۹۵/۱۱/۲۴ - هکرها 1.5 میلیون صفحه وب را دستکاری کردند


خبرگزاری فارس: هکرها 1.5 میلیون صفحه وب را دستکاری کردند

هکرها بیش از 1.5 میلیون صفحه وب متعلق به 39 هزار وب سایت را در دو روز گذشته دستکاری کرده و محتوای نمایش داده شده آنها را تغییر داده‌اند.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از دیجیتال زورنال، هکرها با شناسایی آسیب  پذیری خطرناکی در سیستم مدیریت محتوای مشهور وردپرس توانسته اند محتوای میلیون ها صفحه وب را دستکاری کرده و تغییر دهند.

اولین بار شرکت امنیتی سکوری موفق به شناسایی این حملات در ماه ژانویه شد. وردپرس با عرضه یک نسخه به روزشده از برنامه مدیریت محتوای خود مشکل مذکور را برطرف کرده است. اما همه وصله یاد شده را نصب نکرده اند و این امر به هکرها کمک می کند تا به سواستفاده های خود ادامه دهند.

گفته می شود این فعالیت هکری توسط چهار گروه متفاوت صورت گرفته است. گروه اول 66 هزار صفحه وب را دستکاری کرده و w4l3XzY3 و تعدادی عکس ومطلب را به عناوین صفحات یاد شده افزوده اند و سپس از مالکان سایت های یاد شده باجگیری کرده اند.

این حمله در مورد وب سایت هایی موفق بوده که پلاگین هایی مانند Insert PHP  و Exec-PHP را مورد استفاده قرار داده اند. هکرها از ضعف پلاگین های یاد شده سوءاستفاده کرده و کدهای مخرب خود را به سایت های هدف اضافه کرده اند. جالب اینکه در دو روز گذشته حدود 800 هزار حمله به همین شیوه به وردپرس صورت گرفته است.

  [۱]   [۲]   [۳]   . . .   [۱۳۲]   [۱۳۳]   [۱۳۴]   صفحه بعد »
اخبار | تماس با ما | درباره ما | کسب درآمد | ارسال SMS تبليغاتی | قوانین و مقررات | پشتیبانی
larg-bot-r larg-bot-l
bar
footer footer
ads_portal  
footer footer