امکان تماشای سخنرانی وداع اوباما به صورت واقعیت مجازیخبرگزاری فارس: امکان تماشای سخنرانی وداع اوباما به صورت واقعیت مجازی

باراک اوباما رییس جمهور آمریکا امشب ساعت 9 به وقت محلی آخرین سخنرانی خود را به عنوان رییس جمهور آمریکا انجام خواهد داد، اما این سخنرانی از نظر فناوری اجرا تفاوتی اساسی با دیگر سخنرانی های وی خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از ورج، افرادی که نمی توانند برای مشاهده  این سخنرانی از نزدیک به شیکاگو سفر کنند، به مدد فناوری می توانند احساس حضور در این محل را در خود ایجاد کنند. زیرا با استفاده از هدست های واقعیت مجازی هم می توان این سخنرانی را مشاهده و از احساس حضور در محل سخنرانی بهره مند شد.

پخش این سخنرانی به صورت 360 درجه و با استفاده از فناوری واقعیت مجازی از طریق سایت VRScout میزبانی خواهد شد. فیلم برداری این ویدئو برای مشاهده 360 درجه آن با استفاده از دوربین های Ozo نوکیا صورت می گیرد و کاربران می توانند آن را از طریق یوتیوب یا هدست های وی آر پلی استیشن، دی دریم گوگل، گیر وی آر سامسونگ و ... به طور سه بعدی مشاهده کنند.

این خدمات به طور آنلاین و 360 درجه و بدون استفاده از هدست هم از آدرس vrscout.com/obamalive در دسترس خواهد بود.

اوباما پیش از این در فیلم مستند کوتاه ساخته شده بر مبنای فناوری واقعیت مجازی که توسط استودیوی Felix & Paul ساخته شده بود مشارکت کرده بود. ظاهرا اوباما قصد دارد وداع خود با ریاست جمهوری را نیز به یک رویداد خاطره انگیز برای علاقمندان به دنیای فناوری مبدل کند.

تاریخ انتشار : 1395/10/22