نفوذ بلندگوی هوشمند الکسا به سیستم عامل اندرویدخبرگزاری فارس: نفوذ بلندگوی هوشمند الکسا به سیستم عامل اندروید

قابلیت‌های دستیار دیجیتال هوشمند آمازون این روزها به بسیاری از محصولات دنیای فناوری اضافه شده و از جمله شاهد استفاده از آن در تولیدات شرکت رقیب یعنی گوگل هم هستیم.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، شرکت های متعددی از Whirlpool تولیدکننده لوازم خانگی تا فورد سازنده خودرو از الکسا برای دریافت فرامین صوتی کاربران واجرای آنها بهره می گیرند.

شرکت چینی هواوی سازنده گوشی های هوشمند اندرویدی هم از عرضه گوشی جدیدی خبر داده که دارای یک برنامه موبایلی خواهد بود که دسترسی به قابلیت های آلکسا را در آمریکا ممکن می کند.

استفاده از الکسا در تولیدات یک شرکت حامی محصولات اندرویدی نشان می دهد که آمازون برای رقابت با گوگل قصد دارد به درون محیط سیستم عامل اندروید نفوذ کند و البته به نظر می رسد بسیاری از کاربران هم از این خدمات استقبال کنند. زیرا استفاده از صدا برای صدور فرامین به جای صفحه کلید راحت تر است.

اگر چه این تحول در مراحل اولیه خود است، اما کارشناسان هشدار می دهند اگر گوگل برای تقویت دستیار صوتی خاص خود در آندروید و ارتقای ان فکر جدی نکند، رقبا از این وضعیت بهره خواهند گرفت و به همین شیوه اطلاعات ارزشمندی را از کاربران خود جمع آوری خواهند کرد.

تاریخ انتشار : 1395/10/19