window_tl
close_normal
window_tr
window_bl window_br
top-r
Home آگهی
top
bar-r
آگهی
پرطرفدارترین ها fav-end
larg-top-r spacer.gif larg-top-l.gif
 
تعرفه آگهی - برای یک ماه
 آگهی عادی رایگان
نیازمندیها (SMS آگهی) Help
رایگان
آگهی عكسدار راهنما
۲۰۰۰ تومان
آگهی ويژه راهنما
۱۰۰۰۰ تومان
[ راهنماي درج آگهي ]
[ چگونه پرداخت کنم ؟ ]
آمار
کاربران آنلاین 111 نفر
بازدید های امروز 20430 بار
کل بازدید ها 80737465 بار
اعضای سایت 66226 نفر
تاریخ آگهی بازدید
۱۳۹۶/۱۱/۳۰ 19 20431
۱۳۹۶/۱۱/۲۹ 17 19843
۱۳۹۶/۱۱/۲۸ 22 20287
۱۳۹۶/۱۱/۲۷ 1 24056
۱۳۹۶/۱۱/۲۶ 3 22310
سنجش ديدگاه ها
میهن آگهی را در نگاه اول چگونه دیدید ؟

۱۳۹۶/۳/۲۰ - اطلاعات کاربران واتس اپ به سرورهای فیس بوک منتقل می‌شود


خبرگزاری فارس: اطلاعات کاربران واتس اپ به سرورهای فیس بوک منتقل می‌شود

فیس بوک که واتس اپ را در سال 2014 با پرداخت 19 میلیارد دلار خریداری کرده، بدون اطلاع کاربران این برنامه گپ، اطلاعات خصوصی آنها را به سرورهای خود منتقل می کند.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از آسین ایج، واتس اپ با 1.2 میلیارد کاربر محبوب ترین برنامه گپ موبایلی در دنیاست و حالا افشا شده که فیس بوک در حال برنامه ریزی برای انتقال داده های خصوصی کاربران آن به مرکز داده خود است.

منابع مطلع می‌گویند در حالی که این داده ها قبلا بر روی سرورهای کلود شرکت آی بی ام نگهداری می شد، اما فیس بوک قصد دارد یک مرکز داده مستقل را به این منظور به کار بگیرد. این تحرک جدید می تواند حریم شخصی کاربران واتس اپ را به خطر بندازد و آنها را به طعمه های جدید شرکت های تبلیغاتی همکار فیس بوک مبدل کند.

البته با توجه به اینکه فیس بوک مالکیت واتس اپ را بر عهده دارد، از این لحاظ نمی توان انتقادی به این شرکت وارد کرد، اما سوابق فعالیت های فیس بوک در زمینه نگهداری از داده های خصوصی کاربران موجب نگرانی های جدی در این زمینه شده است. فیس بوک علاوه بر واتس اپ، مالک برنامه به اشتراک گذاری عکس محبوب اینستاگرام هم هست که ماهانه حدود 500 میلیون کاربر فعال در سراسر جهان دارد.

۱۳۹۶/۳/۱۸ - ساخت کارخانه داروهای ضدسرطان در ایران/ راه‌اندازی دفتر نمایندگی تهران برای واردات روغن پالم از مالزی


خبرگزاری فارس: ساخت کارخانه داروهای ضدسرطان در ایران/ راه‌اندازی دفتر نمایندگی تهران برای واردات روغن پالم از مالزی

وزیر ارتباطات ایران و وزیر صنعت مالزی در حوزه‌های ICT ، نفت، بانکی، دارویی و گردشگری، تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس،‌ کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور ایران و مالزی امروز در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد.

در این جلسه محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و نماینده ویژه رئیس جمهور در کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور با وزیر صنعت و تجارت بین الملل مالزی دیدار کرد و تفاهم نامه همکاری میان ایران و مالزی بین طرفین به امضا رسید.

*فعالیت شرکت های پتروناس و البخاری مالزی در 4 میدان نفتی ایران

محود واعظی در این دیدار با اشاره به توقف 10 ساله در همکاری های ایران و مالزی، تاکید کرد: با سفر سال گذشته رییس جمهور ایران به مالزی،  همکاری های تجاری دو کشور 40 درصد افزایش داشته و با برگزاری کمیسیون های مشترک میان دو کشور،‌ برنامه ریزی خوبی برای آینده روابط دو کشور انجام می شود.

وی با اشاره به مذاکرات انجام شده در زمینه تجارت ترجیحی میان دو کشور، اظهار داشت: برای فعالیت شرکت های پتروناس و البخاری مالزی در 4 میدان نفتی تفاهماتی انجام شد و با امضای سند همکاری میان بانک مرکزی ایران و مالزی روابط بانکی دو کشور توسعه پیدا می کند.

*ساخت کارخانه داروهای ضدسرطان در ایران

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به بازدید هیات مالزیایی از کارخانه داروسازی ضد سرطان اشاره کرد و تصریح داشت: تفاهم نامه ای برای تولید داروهای ضد سرطان به امضا رسید که این کارخانه با مشارکت 70 درصدی ایران و 30 درصدی مالزی تا 4 ماه آینده محصولات خود را تولید می کند.

وی همکاری های گمرکی را یکی دیگر از زمینه های روابط دوکشور ایران و مالزی بیان کرد و اظهار داشت: فناوری اطلاعات فرآورده های غذایی حلال، حمل و نقل، هواپیمایی و تجهیزات پزشکی حوزه های دیگری هستند که می توانیم در این زمینه ها با کشور مالزی همکاری داشته باشیم.

*راه اندازی دفتر نمایندگی در تهران برای واردات روغن پالم 

واعظی افزایش همکاری ها در واردات روغن پالم را یکی دیگر از توافقات انجام شده بیان کرد و گفت: در این زمینه از 2 ماه گذشته دفتر نمایندگی در تهران راه اندازی شده که در این سند برای گسترش همکاری ها در زمینه روغن پالم نیز تاکید شد.

رییس ایرانی کمیسیون مشترک ایران و مالزی با اشاره به گردشگری به عنوان یکی دیگر از زمینه های همکاری بین دو کشور، تاکید کرد:  دین و فرهنگ مشترک ایران و مالزی می تواند زمینه خوبی برای تقویت صنعت توریسم بین دو کشور باشد .

وی به حجم 700 میلیون دلاری مبادلات تجاری دو طرف در حال حاضر اشاره کرد و تصریح داشت: ظرفیت همکاری ایران و مالزی می تواند به چندین برابر این حجم افزایش داشته باشد و برای تشویق شرکت های دولتی و خصوصی هر دو کشور باید برنامه ریزی شود و وزارت خارجه و سفارتخانه های دو کشور، اجرایی شدن بندهای این سند را پیگیری کنند.

*کاهش حجم مبادلات ایران و مالزی از 1.6 میلیارد دلار در 2011 به 700 میلیون دلار

در این دیدار همچنین مصطفی محمد وزیر صنعت و تجارت بین الملل مالزی، از تشکیل 6 گروه کاری میان دو کشور شالم گروه های تجارت و صنعت، بانکی و مالی، انرژی و محیط زیست، ارتباطات و فناوری اطلاعات، حمل و نقل، توریسم و بهداشت خبر داد و گفت: این توافقات در کمیسیون مشترک میان دو کشور نهایی می شود.

وی گفت: در سفر رئیس جمهوری ایران به مالزی طرفین در 3 زمینه اصلی تبادل هیات ها و مقامات عالی رتبه، همکاری بانک های مرکزی و افزایش 2 برابری حجم تبادلات تجاری توافق کردند.

وی افزود: حجم مبادلات ایران و مالزی در سال 2011 حدود 1.6 میلیارد دلار بوده که اکنون 700 میلیون دلار است.

وی از مذاکرات برای امضای موافقت نامه تجارت ترجیحی بین دو کشور خبر داد.

این مقام مالزیایی ادامه داد: شرکت های پتروناس و البخاری در یکی از مناقصه ها پیشنهاد خود را برای حضور در میدان نفتی ارایه خواهند کرد.

وی با اشاره به راه‌اندازی دفتر نمایندگی در تهران برای صادرات روغن پالم به ایران اظهار امیدواری کرد.

به گفته وی، 5 هزار دانشجو و 15 هزار توریست ایرانی به صورت سالانه در مالزی حضور دارند که برای رفع مشکل فعالیت شرکت هواپیمایی ایرآسیا توافقاتی انجام شده است.

۱۳۹۶/۳/۱۸ - اخراج دهها کارمند اوبر به علت آزار جنسی کارکنان زن


خبرگزاری فارس: اخراج دهها کارمند اوبر به علت آزار جنسی کارکنان زن

مدیران اوبر می گویند در حال تحقیق درباره مزاحمت‌های جنسی متعدد زنان در این شرکت هستند و تاکنون بیش از 20 نفر را به همین علت اخراج کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از انگجت، در ماه های اخیر تعدادی از کارکنان  زن اوبر که از این شرکت جدا شده اند می گویند مدیران ارشدشان آنها را مورد آزار جنسی قرار داده اند. اوبر اگر چه در ابتدا اتهامات یاد شده را تکذیب کرد، اما حالا درصدد بررسی موضوع است تا از کاهش اعتبار و زیرسوال رفتن حیثیت خود جلوگیری کند.

بررسی های اوبر که در هفته های گذشته بی سروصدا در جریان بوده تا به حال منجر به اخراج بیش از 20 کارمند این شرکت به همین علت شده و قرار است در آینده تعداد بیشتری از کارکنان اوبر به علت مزاحمت جنسی و آزار کارمندان زن کارشان را در اوبر از دست بدهند.

موسسه حقوقی Perkins Coie می گوید تا به حال به 215 پرونده خاص مزاحمت و تبعیض جنسی در اوبر رسیدگی کرده و البته 100 پرونده را مسکوت باقی گذاشته است. این پرونده ها مواردی همچون تبعیض، آزار جنسی، انتقام گیری و دیگر اشکال مزاحمت را دربرمی گیرند.

اولین بار یکی از مهندسان سابق اوبر به نام سوزان فاولر با ارسال نامه ای سرگشاده، به شرح مزاحمت های جنسی مدیران و برخی کارکنان مرد اوبر در قبال خود پرداخت. انتشار این نامه به استعفای آمیت سینهال معاون اول بخش مهندسی اوبر انجامید.


۱۳۹۶/۳/۱۸ - درآمد ۷۰ میلیارد دلاری برنامه نویسان اپ استور


خبرگزاری فارس: درآمد ۷۰ میلیارد دلاری برنامه نویسان اپ استور

برنامه نویسانی که برای کاربران فروشگاه آنلاین App Store برنامه های مختلفی نوشته اند از سال ۲۰۰۸ تا به حال بیش از ۷۰ میلیارد دلار درآمد به جیب زده‌اند.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از کامپیوترورلد، میزان بارگذاری انواع app از فروشگاه اپ استور در سال های اخیر 70 درصد رشد کرده و این نشان می دهد که امپراطوری iOS روزهای خوبی را پشت سرمی گذارد.

تنوع برنامه های موجود در اپ استور نیز روز به روز در حال افزایش است و البته بازی های موبایلی و برنامه های تفریحی در صدر برنامه های محبوب قرار دارند، اما برنامه های آموزشی، تعلیمی و ... نیز در حال پیشرفت هستند.

بر اساس اعلام اپل برنامه های مربوط به بهداشت و سلامت و تناسب اندام نیز در یک سال اخیر از رشد 70 درصدی برخوردار بوده اند. اما سریع ترین رشد مربوط به برنامه های مربوط به ویرایش و تدوین عکس و ویدئو با رشد 90 درصدی بوده است.

اپل قصد دارد برنامه های تشویقی تازه ای را در سال جاری میلادی به منظور تشویق توسعه دهندگان به طراحی و عرضه app های جدید اجرا کند. گسترش دامنه ارائه خدمات پرداخت از طریق اپل پی از جمله برنامه های این شرکت در این زمینه است.

در سال های اخیر خرید برنامه های پولی یا مبتنی بر خدمات درون پرداختی هم افزایش یافته است. اپل این رشد را در سال گذشته برابر با 58 درصد اعلام کرده است.

۱۳۹۶/۳/۱۷ - پیشنهاد ایجاد خوشه‌ در اقتصاد کشور به هیأت دولت رفت/ ایجاد نخستین خوشه در بخش محتوای بومی


خبرگزاری فارس: پیشنهاد ایجاد خوشه‌ در اقتصاد کشور به هیأت دولت رفت/ ایجاد نخستین خوشه در بخش محتوای بومی

رئیس شورای راهبری جویشگر بومی گفت: موضوع ایجاد خوشه‌های اقتصادی در بخش‌های مختلف برای یکپارچگی و همگرایی شرکت‌های کوچک و رقیب به هیأت دولت ارسال شده و به عنوان پیشتاز در بخش ICT خوشه خدمات و محتوای جویشگر بومی کلید خورده است.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس،‌ خسرو سلجوقی رئیس شورای راهبری جویشگر بومی (موتور جستجو) با اشاره به اهداف نخستین جلسه ایجاد خوشه توسعه محتوای بومی و ضرورت وجود خوشه های اقتصادی، اظهار داشت: موضوع خوشه مدتهاست برای یکپارچگی و همگرایی شرکت‌های کوچک و رقیب در دنیا مطرح است که از آن به عنوان خوشه‌های اقتصادی و صنعتی یاد می‌شود.

وی با بیان اینکه هزینه تحقیق و توسعه، بازاریابی و بازارسازی گزاف است و شرکت‌های کوچک این هزینه را ندارند، ادامه داد:  خوشه‌ها شرکت‌های کوچکی هستند که یک هلدینگ را ایجاد می‌کنند. برخلاف هلدینگ‌ها که یک شرکت مادر با تعدادی زیرمجموعه وجود دارد که فرزند متولد می‌کنند در خوشه‌های اقتصادی چندین فرزند یک هلدینگ ایجاد می‌کنند و مدیریت خوشه نیز عامل خوشه نامیده می‌شود.

سلجوقی تاکید کرد: قدرت خوشه در برند است که فرصت خوبی را برای حضور در بازار فراهم می‌کند و باعث حضور پررنگ در بازارهای خارجی و داخلی می‌شود.

رئیس شورای راهبری جویشگر بومی افزود: ایجاد خوشه در حوزه‌های مختلف امکان‌پذیر است؛‌ برای مثال ایران در حوزه شیرینی جات تنوع و قابلیت زیادی دارد و اکنون برندهای مختلفی در این حوزه فعالیت می‌کنند که اگر در قالب یک خوشه اقتصادی فعالیت داشتند فرصت بهتری برای حضور در بازارها را کسب می‌کردند.

سلجوقی تصریح کرد: این موضوع به عنوان یک پیشنهاد به هیات دولت ارسال شده که خوشه‌های اقتصادی در بخش‌های مختلف فعال شوند و به عنوان پیشتاز در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات خوشه خدمات و محتوای بومی فعال شده که یکی از محورهای این خوشه جویشگر بومی است.

وی ادامه داد: در خوشه جویشگر بومی به دنبال اقتصادی کردن محتوا هستیم همچنان که گوگل دارای 70 تا 80 شرکت است.

سلجوقی افزود: علی‌رغم اینکه ابتدا در نظر داشتیم خوشه جویشگر بومی ایجاد کنیم اما در اولین مشورت با فعالان حوزه جویشگر بهتر دیدیم که خوشه خدمات و محتوای بومی با زیرشاخه جویشگر بومی را تعریف کنیم.

سلجوقی تصریح کرد: ایجاد خوشه‌های اقتصادی نیازمند سرمایه اجتماعی بالا است که به نظر می‌رسد این سرمایه اکنون در ایران وجود دارد.

وی تاکید کرد: خوشه‌های اقتصادی نباید توسط دولت ایجاد شوند بلکه بخش خصوصی باید ایجادکننده خوشه باشند و دولت تنها باید نقش همگرایی، کاتالیزور و هماهنگی این خوشه‌ها را داشته باشد.

۱۳۹۶/۳/۱۷ - آمازون گوشی ارزان قیمت جذاب عرضه می‌کند


خبرگزاری فارس: آمازون گوشی ارزان قیمت جذاب عرضه می‌کند

شرکت آمازون که چند سال قبل با عرضه گوشی گران قیمت فایرفون شکست سختی را تجربه کرده بود، به دنبال عرضه گوشی ارزان قیمت برای جبران شکست مذکور است.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از بیزینس اینسایدر، گوشی هوشمند یاد شده  که یخ یا آیس نام گرفته مجهز به سیستم عامل اندروید گوگل خواهد بود. گوشی ناکام فایرفون که عرضه آن در سال 2014 با واکنش سرد مردم مواجه شد صدها میلیون دلار خسارت به آمازون وارد کرد.

این گوشی نسبتا ساده و ارزان قیمت تنها 93 دلار قیمت خواهد داشت و در اصل برای تصاحب بازار کشور هند تولید می شود. مردم این کشور علاقه زیادی به خرید گوشی های ارزان قیمت هوشمند دارند.

از جمله ویژگی های این گوشی می توان به نمایشگر 5.2 اینچی، دو گیگابایت رم، 16 گیگابایت حافظه و دوربین 13 مگاپیکسلی اشاره کرد. آمازون اخبار منتشر شده در این زمینه را رد یا تایید نکرده است.

گفته می شود تعدادی از برنامه های آمازون هم به طور پیش فرض بر روی گوشی آیس نصب شده است. اما دستیار صوتی هوشمند آلکسا در این مجموعه موجود نیست.

۱۳۹۶/۳/۱۶ - محکومیت مردی در سوئیس به جرم لایک زدن در فیس بوک


خبرگزاری فارس: محکومیت مردی در سوئیس به جرم لایک زدن در فیس بوک

مردی در یک دادگاه در سوئیس به جرم لایک زدن یک اظهارنظر یا کامنت در شبکه اجتماعی محکوم شد، زیرا وی با این کار محتوای این اظهارنظر توهین آمیز را تائید کرده است.

به گزارش فارس به نقل از فیز، تا به حال در دنیا سابقه نداشته که دادگاهی به علت لایک زدن یک اظهارنظر یا کامنت فیس بوکی فردی را محکوم کند. در اظهارنظر یاد شده یک فعال حقوق حیوانات به نژادپرستی و ضدیت با یهودیان متهم شده بود.

دادگاه یاد شده در زوریخ این مرد 45 ساله را به علت فشردن دکمه لایک محکوم کرده و معتقد است وی نباید با این کار اظهارات درج شده در کامنت یاد شده را تایید می کرد.

علت صدور این حکم بر آن است که وی دکمه لایک را یک بار به کار نبرده و چندین اظهارنظر را که در آنها اتهامات نژادپرستانه و ضدیهود به فرد شاکی وارد شده بود، تایید کرده است.

اظهارنظرهای یاد شده در سال 2015 و در جریان بحثی داغ در چند گروه فیس بوکی بیان شده بود که موضوع آنها حمایت از حیوانات بود و اروین کسلر ‌شاکی این پرونده قصد دارد تعداد دیگری از افراد را که در جریان بحث های یاد شده به او توهین کرده بودند را مورد پیگیری قضایی قرار دهند.

در عین حال عده ای معتقدند صدور چنین حکم تند و بی سابقه ای توسط دادگاه سوئیسی به معنای تحدید آزادی بیان در فضای مجازی است و راه را برای طرح شکایت های مشابه باز می کند. جریمه در نظر گرفته شده برای این شکایت 4100 دلار است.

۱۳۹۶/۳/۱۶ - مشکل برنامه آفیس هر ساعت در رایانه‌ها اختلال ایجاد می‌کند


خبرگزاری فارس: مشکل برنامه آفیس هر ساعت در رایانه‌ها اختلال ایجاد می‌کند

تازه ترین آسیب پذیری شناسایی شده در برنامه آفیس که در صورت به روزرسانی این نرم افزار رخ می‌دهد باعث می‌شود که هر ساعت یک پنجره مزاحم بر روی نمایشگر رایانه ظاهر شود.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از انگجت، این پنجره مزاحم که در پس زمینه ویندوز به نمایش درمی آید اگر چه مشکل خاصی در اجرای برنامه آفیس به وجود نمی آورد، اما کاربران را در زمان انجام امور مختلف آزار می دهد.

نمایش این پنجره مزاحم به طور ناگهانی و ساعت به ساعت، به خصوص زمانی آزاردهنده می شود که کاربر در حال اجرای برنامه های تمام صفحه مانند بازی های ویدئویی است. این امر موجب خروج ناگهانی از محیط برنامه و اختلال در عملکرد آنها می شود.

شرکت مایکروسافت از موضوع آگاه است و در حال آزمایش یک وصله به روزرسان برای حل مشکل یاد شده است. این وصله بعد از تکمیل و نهایی شدن عرضه خواهد شد. هر چند مایکروسافت زمان دقیق عرضه آن را اعلام نکرده است.

کاربران برای رهایی از مشکل مذکور باید از نصب وصله‌های به روزرسان جدید برنامه آفیس خودداری و این کار را به بعد از حل مشکل یاد شده موکول کنند.

۱۳۹۶/۳/۱۶ - بلک بری گوشی با صفحه کلید فیزیکی عرضه کرد


خبرگزاری فارس: بلک بری گوشی با صفحه کلید فیزیکی عرضه کرد

شرکت بلک بری از عرضه گوشی هوشمند تازه خود به نام Keyone خبر داده که از جمله قابلیت‌های جالب آن نصب صفحه کلید فیزیکی است.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از انگجت، این گوشی که مجهز به سیستم عامل اندروید است در شرایطی همراه با صفحه کلید فیزیکی عرضه شده که این نوع صفحه کلیدها از چند سال قبل از گوشی های هوشمند حذف شده و در آنها تنها از صفحه کلیدهای مجازی استفاده می شود.

گوشی یاد شده 550 دلار قیمت دارد و از تابستان امسال برای خرید در دسترس عموم قرار می‌گیرد. 32 گیگابایت حافظه داخلی و نمایشگر 4.5 اینچی از جمله امکانات گوشی یادشده است.

گوشی یاد شده مجهز به حسگر سریع و کاربردی اثرانگشت، دوربین 8 مگاپیکسلی برای تهیه عکس های سلفی و دوربین 12 مگاپیکسلی در پشت، پرت USB-C، حافظه میکرواس دی و سیستم عامل Android 7.1.1 است. دوربین خوب، عملکرد نسبتا مناسب، عمر بالای باتری از جمله دیگر مزایای این گوشی محسوب می شود.


۱۳۹۶/۳/۱۳ - نرم‌افزاری که درد کشیدن را در چهره حیوانات تشخیص می‌دهد


خبرگزاری فارس: نرم‌افزاری که درد کشیدن را در چهره حیوانات تشخیص می‌دهد

با توجه به اینکه حیوانات نمی‌توانند درد و رنج خود را به انسان‌ها اطلاع دهند، اطلاع از ابتلای آنها به بیماری‌های مختلف که گاهی زندگی انسان را هم به خطر می‌اندازد کار ساده‌ای نیست.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از انگجت، به تازگی فناوری تشخیص و شناسایی چهره برای برطرف کردن این چالش به کمک انسان ها آمده و پژوهشگران از فناوری مذکور برای شناسایی درد و رنج در گوسفندان استفاده کرده اند.

محققان دانشگاه کمبریج از نرم افزاری که برای شناسایی چهره افراد قابل استفاده است به منظور درک میزان دردی که یک گوسفند می‌کشد بهره گرفته‌اند و برای این کار تنها کافیست گوسفند نگاهی به نمایشگر متصل به این نرم افزار بیندازد.

آنها می گویند زمانی که یک گوسفند درد می شد، تغییراتی قابل پیش بینی در چهره‌اش رخ می‌دهد که نرم افزار Sheep Pain Facial Expression Scale (SPFES) قادر به شناسایی این تغییرات و حتی میزان دردی است که یک گوسفند تحمل می کند. البته انسان ها هم قادر به یادگیری و درک این شرایط در چهره گوسفندان هستند. اما این کار بسیار وقتگیر بوده و نیازمند دقت و هوش زیادی است. لذا استفاده از یک نرم افزار دقیق مشکل مذکور را برطرف می کند.

این نرم افزار قادر به طبقه بندی 9 چهره متفاوت از گوسفندان و تخمین زدن سطح درد در آنها بر همین اساس است. دقت کلی این نرم افزار 67 درصد برآورد شده که اگر چه بالا نیست، اما می‌توان امید داشت در آینده و با جمع آوری داده های بیشتر افزایش یابد.

در آینده می توان از این روش برای شناسایی درد و بیماری در حیوانات دیگری مانند موش، خرگوش و اسب هم استفاده کرد و از این طریق به افراد دامپزشک کمک کرد تا بیماری های حیوانات را به درستی تشخیص داده وبرای درمان آنها اقدام کنند.


۱۳۹۶/۳/۱۳ - اختلال در ۵ مرکز مخابراتی به دلیل توسعه


خبرگزاری فارس: اختلال در ۵ مرکز مخابراتی به دلیل توسعه

عملیات کابل برگردان با هدف توسعه شبکه کابل در مراکز مخابرات شهدای چیتگر، وردآورد، شهید رمضانی، الغدیر و شهید توکلی از تاریخ ۱۶ خرداد ماه آغاز می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، مخابرات منطقه تهران اعلام کرد: با اجرای عملیات مذکور ارتباط تلفنی مشترکین در مرکز مخابرات شهدای چیتگر با پیش شماره های 4418، 4419، 4478 و 4479 در محدوده جاده مخصوص کرج، خیابان های 51 و 55 ورامجو، در مرکز مخابرات وردآورد با پیش شماره های 4498، 4499 در محدوده بزرگراه حکیم، شهرک الهیه، شهرک دانشگاه و خیابان های تهران و اردستانی و در مرکز مخابرات شهید رمضانی با پیش شماره های 5546 و 5564 الی 5568 در محدوده خیابان جوادیه، ده متری اول، در مرکز مخابرات الغدیر با پیش شماره های 3300 الی 3304، 3343، 3368 الی 3373 و 3662 در محدوده خیابان های خاوران، شهید تاری، دربندی، اعظم نظامی و 17 شهریور و در مرکز مخابرات شهید توکلی با پیش شماره های 4450 الی 4459 در محدوده شهرک آسمانها، جاده مخصوص کرج، رودخانه کن و بلوار گلها به مدت 72 ساعت با اختلال همراه است.


۱۳۹۶/۳/۱۳ - حمله هکری اطلاعات میلیون‌ها آمریکایی را افشا کرد


خبرگزاری فارس: حمله هکری اطلاعات میلیون‌ها آمریکایی را افشا کرد

یک هکر با نفوذ به سایت وان لاگین توانست اطلاعات ورود کاربران آمریکایی که از خدمات این سایت برای مدیریت اطلاعات لاگین خود استفاده می‌کردند را سرقت کند.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پی سی مگ، هکر یاد شده توانسته اطلاعات حساس دیگری در زمینه استفاده کاربران از سایت یاد شده را هم سرقت کند. اگر چه جزییات اطلاعات مربوط به این حمله هکری افشا نشده، اما مدیران وان لاگین می‌گویند هکر مذکور توانسته به جداول پایگاه داده و اطلاعات مربوط به هر یک از کاربران آمریکایی، برنامه‌های مورد استفاده آنها و کلیدهای لاگین مختلف آنها دسترسی پیدا کند.

اطلاعات سرقت شده به صورت رمزگذاری شده بوده‌اند و مشخص نیست هکر مذکور توانسته آنها را رمزگشایی کند یا خیر. وان لاگین که مقر مرکزی آن در شهر سان فرانسیسکوی آمریکا واقع است خدمات مدیریت هویت و امنیت خود را به بیش از دو هزار شرکت تجاری جهان در 44 کشور جهان ارائه می کند.

حملات این هکر در ساعت دو بامداد روز 31 می آغاز شد و هکر یاد شده به مجموعه‌ای از کلیدهای سرویس های تحت وب آمازون دسترسی یافت و از آنها برای دسترسی به برخی اطلاعات لاگین دیگر کاربران در آمریکا استفاده کرد. این موضوع بعد از هفت ساعت کشف شد و سرانجام در ساعت نه صبح از تداوم حملات جلوگیری به عمل آمد.

تلاش برای شناسایی عامل یا عوامل این حملات هکری با همکاری شرکت‌های امنیتی و همین طور پلیس آمریکا ادامه دارد و مشتریان آسیب دیده هم از این موضوع آگاه شده‌اند.


۱۳۹۶/۳/۱۱ - سناریوی نهایی استفاده قانون‌مند از مزایای پول‌های مجازی در کشور/ قانون درباره تبدیل بیت‌کوین به پول نقد ساکت است


خبرگزاری فارس: سناریوی نهایی استفاده قانون‌مند از مزایای پول‌های مجازی در کشور/ قانون درباره تبدیل بیت‌کوین به پول نقد ساکت است

معاون تنظیم مقررات مرکز ملی فضای مجازی گفت: یک سناریو برای مواجهه با بیت کوئین و پول‌های مجازی نهایی شده که به این پدیده از منظر برخورد قانونمند و استفاده از مزایای آن در کشور نگاه می‌کند.

سعید مهدیون معاون تنظیم مقررات مرکز ملی فضای مجازی از نهایی شدن یک سناریو از 5 سناریوی مواجه با بیت کوئین و پول‌های مجازی در مرکز ملی فضای مجازی خبر داد و گفت: روح کلی این سناریو مواجهه و برخورد قانونمند با این پدیده برای استفاده از مزایای آن در کشور است.

وی با تشریح آخرین وضعیت سیاست‌گذاری برای بیت کوئین (پول مجازی) در کشور، ادامه داد: 5 سناریو در جلسات کمیسیون عالی تنظیم مقررات مرکز ملی فضای مجازی بررسی شد و اعضاء نسبت به یک یا دو سناریو نظر مساعدتری داشتند.

مهدیون ادامه داد: با تصویب یک سناریو در کمیسیون عالی تنظیم مقررات کار روی این سناریو آغاز شد و به موازات آن کمیسیون  عالی امنیت مرکز ملی فضای مجازی نیز بررسی ابعاد امنیتی این موضوع را آغاز کرد. 

معاون تنظیم مقررات مرکز ملی فضای مجازی گفت: در کمیسیون عالی تنظیم مقررات ابعاد اقتصادی پول‌های الکترونیکی و در کمیسیون عالی امنیت ابعاد امنیتی این موضوع برسی می‌شود و مقرر شده در جلسه مشترکی نتیجه مطالعات هر دو کمیسیون یکپارچه شود.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به افت و خیزهای یک سال اخیر که با ورود پول‌های دیگر به جمع پول‌های الکترونیکی همراه بود، سناریوی ابتدایی تغییراتی کرد و تکامل یافت.

وی ادامه داد: مطالعات اقتصادی کمیسیون عالی تنظیم مقررات تقریباً نهایی شده و پس از آماده شدن نتیجه مطالعات کمیسیون عالی امنیت و یکپارچه شدن مطالعات دو کمیسیون احتمالاً دو تا سه ماه برای تهیه پیشنهاد کمیسیون عالی تنظیم مقررات مرکز ملی فضای مجازی زمان لازم است و پیش‌بینی می‌شود پیشنهاد نهایی حدود سه تا چهار ماه آینده به شورای عالی فضای مجازی ارسال شود.

وی تأکید کرد:‌ مقررات‌گذاری برای بیت‌کوین و پول‌های الکترونیکی، نیازمند تصویب در شورای عالی فضای مجازی است. زیرا کمیسیون‌های عالی مرکز ملی فضای مجازی در چارچوب مصوبات شورای عالی فضای مجازی اقدام به تصویب دستورالعمل‌ها می‌کنند که از آنجا که در این زمینه تا کنون مقرراتی وجود نداشته وضع مقررات اولیه باید توسط شورا انجام شود.

مهدیون در پاسخ به اینکه هم اکنون برخی صرافی‌ها تبدیل بیت کوئین به پول فیزیکی را انجام می‌دهند، این اقدام قانونی یا غیرقانونی است،‌ گفت: زمانی که قانون ساکت است بسته به برداشت افراد 2 تعبیر وجود دارد که یک برداشت از سکوت قانون می‌تواند بلامانع بودن موضوع باشد.

بیت کوین یکی از پول‌های دیجیتالی است که به سرعت در فضای مجازی فراگیر شده‌اند و توسط هیچ ارگان یا نهاد دولتی اداره نمی‌شود.

بیت‌کوین به کاربران امکان می دهد بدون هیچ واسطه‌ای انتقال پول غیر قابل بازگشت انجام دهند.

تراکنش فوری و بدون واسطه، پرداخت جهانی، کارمزد بسیار پایین و بی‌تاثیری تحریم بر بازکردن حساب بیت کوین، از ویژگی‌های این پول است.

همچنین بیت‌کوین از روش‌هایی از جمله exchange (خرید بیت کوین با سایر ارزها از صرافی‌ها) و درآمد قطره‌ای در ازای مشاهده تبلیغات حاصل می‌شود.

وب سایت‌هایی نیز وجود دارند که به اعضای خود بیت‌کوین رایگان می‌دهند. عملکرد این وب سایت‌ها عموما مبتنی بر بخت آزمایی است.

سپس بیت‌کوین می‌تواند با تبدیل به سایر ارزها یا خرید از درگاه بیت کوین فروشگاه‌ها به فضای فیزیکی ورود پیدا ‌کند.

۱۳۹۶/۳/۱۱ - ۸۸ میلیارد ریال وجوه اضافی اخذ شده تلفن ثابت به مشترکان مسترد شد


خبرگزاری فارس: ۸۸ میلیارد ریال وجوه اضافی اخذ شده تلفن ثابت به مشترکان مسترد شد

بر اساس اعلام سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان‌،‌ مابه‌التفاوت وجوه اضافی اخذ شده تلفن ثابت به مشترکان به مبلغ ۸۸ میلیارد ریال به مشترکان بازگشت داده شد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان، به دنبال  پیگیری‌های انجام شده در راستای استیفای حقوق مصرف کنندگان؛ اضافه وجوه اخذ شده در قبوض تلفن ثابت، بابت حداقل کارکرد و بدهی معوق ثبت نام تلفن ثابت، جمعاً به مبلغ 88 میلیارد ریال به مشترکان بازگشت داده شد.

این خبر می‌‌افزاید؛ در سال 1395 پس از انعکاس اخباری در فضای رسانه‌ای کشور و پیرو شکوائیه‌ها و گزارشات متعدد مردمی مبنی بر اخذ وجوه اضافی از سوی برخی از شرکتهای مخابرات استانی از متقاضیان ثبت‌نام تلفن ثابت، سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان نسبت به بررسی موضوع اقدام کرد.

در بررسی‌های صورت گرفته از سوی کارشناسان این سازمان، مشخص شد براساس بند (6) مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، حداقل کارکرد ماهانه هر خط تلفن ثابت اعم از تماس ثابت به ثابت درون استان ، ثابت به ثابت بین استانی و تماس با تلفن همراه و تماس بین‌المللی برای مشترکان روستاها به میزان 200 دقیقه مکالمه درون استانی معادل 9 هزار ریال و برای سایر مشترکان به میزان 330 دقیقه مکالمه درون استانی معادل 14 هزار و 850 ریال تعیین و محاسبه می‌شود.

این گزارش حاکیست‌، با بررسی قبوض صادره در دوره زمانی مرداد و شهریور سال 95‌، علیرغم آنکه ملاک حداقل کارکرد تعیین شده در مصوبه مذکور ، مجموع کارکرد خط اعم از تماس ثابت به ثابت درون و برون استانی‌، همراه و بین الملل است، اما شرکت مخابرات، مبنای حداقل کارکرد را فقط براساس کارکرد تلفن ثابت به ثابت درون استانی لحاظ کرده و براین اساس، صرفنظر از سایر کارکردهای خط تلفن ، در آن دوره (تماس‌های برون استانی ، تماس با تلفن همراه و تماس بین الملل ) در صورتی که کارکرد قبض مشترک ، صرفاً برای تماس ثابت به ثابت درون استانی در شهرها ، کمتر از 14850 ریال در ماه (29 هزار و 700 ریال قبوض دوره 2 ماهه ) و در روستاها ، کمتر از 9 هزار ریال ( 18 هزار ریال برای دو ماه ) می باشد ، کل مبلغ 29700 ریال را از مشترکان شهری و 18000 ریال را از مشترکان روستانی اخذ می نمود ، که با پیگیری این سازمان و همکاری شرکت مخابرات رویه مذکور اصلاح و مابه التفاوت وجوه اضافه ماخوذه ، به مبلغ بیش از 60 میلیارد ریال محاسبه و طی قبوض بعدی با بستانکار کردن مشترکین به آنها عودت شد.

براین اساس؛ در همین بازه زمانی شرکت مخابرات براساس تفسیر خود از بند 2 مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات ، اقدام به اخذ مبلغ 100 هزار ریال با عنوان بدهی معوق ثبت نام تلفن ثابت از حدود 280 هزار مشترک درشهر تهران ، کرده بود که با همکاری شرکت مذکور مبلغ 28 میلیارد ریال به ازای هر مشترک 100 هزار ریال در قبوض بعدی ، به مشترکان مسترد شد .

سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان معتقد است همیاری و همکاری مردم در مطالبه حقوق خویش کمک بزرگی به اصلاح رویه و اعاده وجوه اضافی در این زمان محدود بوده و از مردم عزیز کشورمان درخواست می کند هرگونه گزارش در خصوص تخلفات اقتصادی نظیر گرانفروشی، کم فروشی و ... را از طریق تلفن 124 به سامانه دریافت و رسیدگی به شکایات این سازمان در سراسر کشور اطلاع دهند.


۱۳۹۶/۳/۱۱ - ترامپ با توییت کلمه نامفهوم، سوژه تمسخر میلیون‌ها کاربر اینترنت شد


خبرگزاری فارس: ترامپ با توییت کلمه نامفهوم، سوژه تمسخر میلیون‌ها کاربر اینترنت شد

Covfefe کلمه‌ای نامفهوم در زبان انگلیسی است که ترامپ با استفاده از آن در یک توییت نیمه کاره به سوژه تمسخر و استهزای کاربران فضای مجازی مبدل شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از تک کرانچ و واشنگتن پست، سه شنبه شب دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا پیامی را در حساب شخصی توییتر خود ارسال کرد که به سرعت باعث خنده و شوخی و تفریح مردم شد.

در این پیام ناتمام و بی مفهموم آمده است: "علیرغم convfefe دائمی منفی مطبوعات".  این جمله بی سرو ته که در آن کلمه بی معنی convfefe ساعتها در حساب کاربری توییتر ترامپ باقی مانده و به سرعت به برترین روند مورد توجه در این شبکه اجتماعی مبدل شده است. Convfefe حتی در کشورهای دیگر جهان هم به روند برتر و چه بسا اول مبدل شده است.

از جمله پیام های خنده داری که با کلمه convfefe توسط کاربران امریکایی و غیرآمریکایی ساخته شده می توان به موارد زیر اشاره کرد:

امیدواریم convfefe کدی برای پرتاب سلاح های هسته ای نباشد. اگر این طور باشد که خنده دار بوده

بلند می شوم. توییتر را چک می کنم. اه. برای مطالب مختلف توییتر را می گردم. از این کار متاسف می شوم. می خوابم.

من convfefe می کنم. تو convfefe می کنی. او convfefe می کند. ما convfefe می کنیم. شما convfefe می کنید. آنها convfefe می کنند.

دوباره آمریکا را convfefe می کنیم. (با اشاره به شعار انتخاباتی ترامپ که گفته بود: عظمت آمریکا را برمی گردانم!)

Convfefe بودن یا convfefe نبودن. مساله این است!

9 ماه دیگر تعداد زیادی از بچه ها convfefe نام خواهند گرفت.

از این به بعد باید به ترامپ بگوییم رییس جمهور Covfefe!

تمدن و بشریت به گذشت هزاران سال زمان نیاز داشت تا برای Covfefe آماده شود. خب ارزش صبر کردن داشت!

باید یک مسابقه برگزار شود تا معنی این لغت معلوم شود.

اگر covfefe شما بیش از چهار ساعت طول کشید، با دکترتان تماس بگیرید!

باید covfefe را احضار کنیم.

نگوید covfefe برای شما چه می کند، شما برای covfefe چه کردید!

آنچه که مرا غمگین می کند این است که هرگز چیزی خنده دارتر از covfefe نخواهم نوشت.

بالاخره معلوم شد بیل موری در انتهای فیلم گمشده در ترجمه درگوش اسکارت یوهانسن چی گفت. گفت covfefe!

برخی ها دوست دارند ببینند که دنیا covfefe شده است.

اون covfefe رو بیارید پایین!

تفنگ ها رو کنار بگذارید. Covfefe را بردارید.

من فکر می کنم Rosebud غنچه گل نشکفته دونالد ترامپ است. (اشاره به فیلم همشهری کین ساخته اورسن ولز)

تعدادی از کاربران اینترنت پا را از این هم فراتر گذاشته و تمامی دامنه های اینترنتی covfefe با پسوندهای گوناگون را خریداری کرده اند. خرید پلاک با عنوان covfefe در آمریکا هم توسط فردی انجام شده است. همچنین برخی کاربران توییتر با ارسال پیام برای حساب های کاربری رسمی فرهنگ های لغت مشهور انگلیسی مانند وبستر درخواست کمک برای توضیح معنای این کلمه کرده اند.

در این میان برخی کاربران هم با استناد به اصطلاحات برخی زبان های دیگر تلاش کرده اند معانی برای این کلمه بتراشند و آن را عدم نگرانی، بی خیالی و ... ترجمه کرده اند.

۱۳۹۶/۳/۹ - تکذیب، سلاح سایت‌های ایرانی در برابر حملات سایبری/ روش مرکز مقابله با رخدادهای اینترنتی سرانجام تغییر کرد


خبرگزاری فارس: تکذیب، سلاح سایت‌های ایرانی در برابر حملات سایبری/ روش مرکز مقابله با رخدادهای اینترنتی سرانجام تغییر کرد

عصر روز گذشته، تعدادی از وب‌سایت‌ها و پورتال‌های سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی دچار حمله سایبری شدند که در این اتفاق دو نتیجه قابل توجه وجود دارد.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس، عصر روز گذشته، تعدادی از وب‌سایت‌ها و پورتال‌های سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی بر اثر حوادث امنیتی، از دسترس خارج شدند و یا بار پردازشی بسیار زیاد و غیرطبیعی روی سرویس‌دهنده‌های وب خود رو به رو بودند.

این اتفاق را مرکز امداد و هماهنگی حملات رخدادهای رایانه‌ای وزارت ارتباطات (ماهر)‌ تایید کرده است.

بنابر اعلام مرکز ماهر حملات کنترل شده و هدف اولیه حمله پهنای باند شبکه نبوده بلکه هدف منع سرویس توزیع شده، سیستم‌های عامل ویندوز با سرویس‌‌دهنده‌های وب IIS بوده و آناتومی حمله، شامل ارسال زیاد درخواست‌های HTTP به سمت وب‌سرورها با حجم و تعداد بالا بوده که باعث ایجاد پردازش سنگین روی سرویس‌دهنده‌ها شده است.

* تکذیب، اسلحه صاحبان سایت‌های ایرانی در برابر حملات سایبری

دیروز در اخبار غیررسمی اعلام شد که سایت‌هایی از جمله سایت بانک مرکزی، شرکت پست، وزارت کار و ایرانسل از دسترس خارج شده‌اند. این اخبار رد و اعلام شد برخی به دلیل به روز رسانی فنی از دسترس خارج شده اند یا اصلا از دسترس خارج نشده اند.

این در حالی است که موضوع از دسترس خارج شدن برخی سایت‌ها و عکس‌هایی از سایت‌های غیرقابل دسترس، حتی بدون اطلاع از وقوع حمله اینترنتی ابتدا بین کاربران فضای مجازی پخش شد.

در نتیجه پس از رد اخبار غیررسمی در عین تایید اصل خبر به دلیل تکذیب صاحبان سایت‌ها حتی درباره سایت‌های مورد حمله نمی توان با اطمینان صحبت کرد؛ همچنان که مرکز ماهر نیز در اعلام سایت‌های آسیب دیده سکوت را ترجیح داده است. تجربه‌های گذشته نشان می دهد به کمی زمان نیاز است تا این سکوت با انتشار لیست سایت‌های مورد حمله از سوی گروه‌های فعال در حوزه امنیت شکسته شود.

روش تکذیب یا سکوت برای مواجهه با اتفاق همواره در حملات سایبری به سایت‌های ایرانی وجود داشته و دارد.

پیش از این و در جریان آخرین حمله یکپارچه تا پیش از انتشار لیستی سایت‌های مورد حمله واقع شده یا آسیب دیده که بسیاری از پورتال‌های آشنا در آن دیده می شد صاحبان سایت‌ها اصرار بر رد هرگونه نفوذ و حمله داشتند.

*تغییر روش ملموس مرکز مقابله با رخدادهای اینترنتی

از دیگر نتایج این رخداد امنیتی تایید تغییر ملموس روش مرکز مقابله با رخدادهای اینترنتی در برخورد با حوادث سایبری است.

این مرکز که تا چندی پیش علیرغم ساختار سازمان یافته و بودجه مناسب خروجی چندانی نداشت و حداقل خروجی خود را نیز در سکوت از بین می برد، در این تجربه و تجربه قبل نمایشی به موقع از ماحصل تاسیس مرکز ماهر را عرضه کرد.

تغییری که پس از سال ها اعتراض رسانه‌ای به عمکرد منفعل مرکز ماهر و تلاش ناکام برای متقاعد کردن مدیران این مرکز و تغییر ذهنیت آنها، شاید امروز به نتیجه رسیده باشد.

اطلاع‌رسانی به موقع، تایید یا رد موضوع، ارایه به موقع گزارش وضعیت و تحلیل سریع حمله از نمودهای تغییر روش ملموس مرکز ماهر در این تجربه بود.

اگر بار دیگر این روش مواجهه با رخداد تکرار شود احتمال اتفاقی نبودن تغییر روش مرکز ماهر قوت می گیرد.

۱۳۹۶/۳/۹ - مجازات زندان برای پرواز پهپاد بر فراز مخازن نفت تگزاس


خبرگزاری فارس: مجازات زندان برای پرواز پهپاد بر فراز مخازن نفت تگزاس

مقامات ایالت تگزاس در آمریکا قصد دارند افرادی را که پهپادهای شخصی خود را به هر دلیل بر فراز چاه‌ها و مخازن نفت در این ایالت به پرواز درمی‌آورند، مجازات زندان در نظر بگیرند.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از انگجت، کنگره و سنای محلی ایالت تگزاس قانونی را تصویب کرده اند که به موجب آن پرواز پهپاد بر فراز سکوها و چاه های نفتی و همین طور زیرساخت های مخابراتی و همین طور بر فراز اماکنی که تعداد زیادی از حیوانات به طور متمرکز در حال غذا خوردن هستند، ممنوع است.

علت تصویب این قانون آن است که مسئولان ایالت تگزاس این زیرساخت ها و اماکن را حساس و مهم تشخیص داده اند. البته این ممنوعیت در صورتی اعمال می شود که پهپادها در ارتفاعی کمتر از 120 متر پرواز کنند. حداکثر مجازات زندان برای افراد متخلف از این قانون 180 روز خواهد بود.

پیش از این پرواز پهپاد در ارتفاع کم بر فراز نیروگاههای تولید برق، سدها، تصفیه خانه ها و پالایشگاه ها ممنوع شده بود. البته این قانون مخالفانی دارد که مصوبه مذکور را غیرقانونی و با آزادی های مدنی مردم آمریکا در تضاد می دانند.

اگر چه برخی ممنوعیت ها در زمینه پرواز پهپاد در دیگر ایالت های آمریکا نیز اعمال می شود. اما قانون وضع شده در تگزاس سختگیرانه ترین قانون در این زمینه است.

۱۳۹۶/۳/۹ - تولید بدافزار واناکرای این بار به گردن چینی‌ها افتاد


خبرگزاری فارس: تولید بدافزار واناکرای این بار به گردن چینی‌ها افتاد

تحقیقات در مورد نحوه تولید و عرضه بدافزار واناکرای ادامه دارد و این بار انگشت اتهام به سمت چینی‌‌ها نشانه رفته است.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از گیزمودو، تا پیش از این مشخص شده بود  که تولید این بدافزار با سوءاستفاده از اطلاعات نشت کرده از جاسوسی های سایبری آژانس امنیت ملی آمریکا صورت گرفته است.

اولین بار گروهی به نام Shadow Brokers این اطلاعات را از آژانس سرقت کرده و حالا گروهی از هکرها از داده های مذکور برای طراحی یک باج افزار خطرناک و رمزگذاری داده های کاربران سوءاستفاده کرده اند.

هفته گذشته دولت آمریکا کره شمالی را مسئول این حملات باج افزاری معرفی کرد. ولی تحقیق جدید موسسه امنیتی فلاش پوینت حاکیست چینی ها در این کار دخالت داشته اند، ادعایی که مشخص نیست تا چه حد صحت دارد.

فلاش پوینت با تحلیل زبانی مطالبی و یادداشت های منتشر شده توسط طراحان واناکرای به این نتیجه رسیده که چینی ها در این کار دخیل بوده اند. علاوه بر این بررسی محتوای یادداشت هایی که بین طراحان و قربانیان واناکرای برای دریافت پول رد وبدل شده نشان می دهد که طراحان واناکرای احتمالا چینی هستند.

یادداشت های عاملان طراحی واناکرای به 28 زبان دنیا و برای قربانیانی در بیش از 100 کشور جهان ارسال شده است. نحوه نگارش جملات در این یادداشت ها حاکیست که افراد مذکور چینی بوده یا حداقل به این زبان مسلط هستند.

کارشناسان فلاش پوینت معتقدند یادداشت های مذکور در اصل به زبان چینی نوشته شده و به صورت ماشینی و با استفاده از نرم افزار به دیگر زبان های دنیا ترجمه شده اند. چین هنوز در این زمینه واکنشی از خود نشان نداده است.

۱۳۹۶/۳/۸ - حمله بدافزار جودی به 36.5 میلیون کاربر اندروید


خبرگزاری فارس: حمله بدافزار جودی به 36.5 میلیون کاربر اندروید

بررسی‌های مؤسسه امنیتی چک پوینت از حمله بدافزار خطرناکی موسوم به جودی به میلیون‌ها کاربر سیستم عامل اندروید خبر می‌دهد.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از پی سی مگ، تا به حال 36.5 میلیون کاربر  گوشی های اندرویدی به علت حملات این بدافزار دچار مشکل شده‌اند. کار اصلی این بدافزار درآمدزایی از محل نمایش تبلیغات بر روی گوشی ها و وادار کردن کاربران به کلیک بر روی این آگهی هاست.

بدافزار یاد شده در تعداد زیادی برنامه موبایلی که توسط شرکت کره ای Kiniwini طراحی شده اند وجود دارد و علیرغم حذف برنامه های مذکور از فروشگاه پلی استور بدافزار جودی کماکان در حال آلوده کردن گوشی های اندرویدی است.

با توجه به اینکه برنامه های آلوده حذف شده از گوگل پلی بین 4.5 تا 18.5 میلیون بار بارگذاری شده اند، مقابله با جودی به یک چالش جدی مبدل شده است.

بدافزار جودی به طور عمده در بازی های موبایلی پنهان می شود و علت انتخاب نام جودی برای آن وجود شخصیتی به همین نام در یکی از بازی های موبایلی آلوده عرضه شده توسط Kiniwini به نام Chef Judy: Picnic Lunch Maker است.

این بدافزار قادر به دور زدن برنامه های امنیتی و مخفی کردن خود است و لذا مهم ترین روش مقابله با آن عدم نصب برنامه های آلوده است. بدافزار جودی بلافاصله بعد از نصب با یک سرور فرمان و کنترل ارتباط برقرار می کند و با اجرای کدهای جاوااسکریپت آگهی هایی را به اجبار در برابر چشمان مخاطبان به نمایش درمی آورد.

شرکت Kiniwini برنامه هایی را برای آیفون نیز تولید و عرضه کرده و مشخص نیست آیا این برنامه ها نیز آلوده به بدافزار هستند یا خیر.

۱۳۹۶/۳/۸ - حملات هکری پای پسران ترامپ را به اف بی آی باز کرد


خبرگزاری فارس: حملات هکری پای پسران ترامپ را به اف بی آی باز کرد

اف بی آی تحقیقات دامنه داری را در مورد حملات سایبری به تعدادی از اعضای خانواده دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا آغاز کرده است.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از گیزمودو، دون جرالد ترامپ و اریک ترامپ  پسران رییس جمهور آمریکا، به همین منظور به یک نشست اضطراری با حضور ماموران اداره امنیت سایبری اف بی آی دعوت شده اند و ظاهرا نماینده ای از سازمان سیا هم در این نشست حاضر بوده است.

هنوز هیچ یک از طرفین ماجرا به طور رسمی در این زمینه اظهارنظری نداشته اند. اما ظاهرا این دو نفر روز 8 می یعنی حدود 20 روز قبل برای بحث و تبادل نظر در این زمینه در مرکز اف بی آی در شهر نیویورک حضور یافته اند.

اریک ترامپ هرگونه هک شدن خود را انکار کرده، ولی برگزاری جلسه با اف بی آی را رد یا تایید نکرده است. پیش از این گزارش هایی در مورد امنیت پایین شبکه های رایانه ای و تجهیزات سخت افزاری مورد استفاده ترامپ و اعضای خانواده اش منتشر شده بود. به عنوان مثال در ماه اکتبر اعلام شد چند آسیب پذیری امنیتی در سرورهای ایمیل مورد استفاده ترامپ وجود دارد که ناشی از استفاده از سیستم عامل ها و نرم افزارهای قدیمی است.

همچنین تعدادی از موسسات تجاری و بازرگانی تحت مدیریت ترامپ نیز با مشکلات مشابهی مواجه هستند و تداوم این وضعیت می تواند برای ایالات متحده مشکلات امنیت ملی به وجود آورد.

۱۳۹۶/۳/۸ - حمله سایبری یکپارچه به برخی از سایت‌های ایرانی/ حملات کنترل شد


خبرگزاری فارس: حمله سایبری یکپارچه به برخی از سایت‌های ایرانی/ حملات کنترل شد

در پی حملات سایبری، تعدادی از وب‌سایت‌ها و پورتال‌های سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی دیروز از دسترس خارج شدن، مرکز ماهر با تایید این حملات اعلام کرد که حملات کنترل شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، عصر روز گذشته، تعدادی از وب‌سایت‌ها و پورتال‌های سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی بر اثر حوادث امنیتی، از دسترس خارج شدند و یا بار پردازشی بسیار زیاد و غیرطبیعی بر روی سرویس‌دهنده‌های وب خود رو به رو بودند.

در اخبار غیررسمی اعلام شد که سایت‌هایی از جمله سایت بانک مرکزی، شرکت پست و ایرانسل از دسترس خارج شده‌اند. اما این اخبار رد و اعلام شد سایت به دلیل به روز رسانی فنی از دسترس خارج شده است یا سایت از دسترس خارج نشده است.

در حالی که اخبار غیررسمی همچنان رد می شد امروز وزارت ارتباطات رسما از دسترس خارج شدن برخی سایت‌ها را تایید کرد.

تیم عملیاتی و پاسخگویی به حوادث امنیتی مرکز ماهر (مدیریت امداد و هماهنگی حملات رخدادهای رایانه‌ای) با تایید اخبار مربوط به این حملات اعلام کرد که حملات کنترل شده است.

مرکز ماهر با بررسی حملات اعلام کرده: هدف حمله، منع سرویس توزیع شده، سیستم‌های عامل ویندوز با سرویس‌‌دهنده‌های وب IIS بوده‌ است و تمامی اهداف مورد حمله قرار گرفته تاکنون از شرایط فنی یکسان برخوردار بوده‌اند.

همچنین آناتومی حمله، شامل ارسال زیاد درخواست‌های HTTP به سمت وب‌سرورها با حجم و تعداد بالا است، که باعث ایجاد پردازش سنگین روی سرویس‌دهنده‌ها شده و به اعتقاد کارشناسان، هدف اولیه این حمله پهنای باند شبکه نبوده، لذا تشخیص اولیه با سیستم‌های مانیتورینگ و پایش معمولی به سختی قابل انجام است و با تاخیر تشخیص حاصل می شود.

بر همین اساس، پیکربندی صحیح سرویس‌دهنده‌های وب که میزبان برنامه‌های کاربردی تحت وب است، باید به دقت صورت پذیرد و رعایت نکات امنیتی در آنها، امنیت کل سیستم‌ها و برنامه‌های کاربردی را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

*توصیه فنی برای پیشگیری و مقابله

بر اساس این گزارش و با توجه به اعلام مرکز ماهر، استفاده از دیواره‌های آتش اختصاصی لایه کاربرد یا WAF و پیکربندی موثر آن به تناسب تعداد کاربران و نیز شرایط برنامه‌ی کاربردی هر سازمان از جمله روش های موثر برای مقابله با این دست از حملات است.

یکی از اولین اقدام‌های امنیتی، مقاوم‌سازی سرویس‌دهنده‌های وب در مقابل ارسال درخواست‌های سیل‌آسا جهت تشخیص و جلوگیری می‌باشد، برای این منظور لازم است تا به روش‌های مختلف نظیر استفاده از ماژول‌های امنیتی و قابلیت‌های درونی سرویس‌دهنده‌های وب IIS موارد لازم به تناسب پیکربندی شود.

یکی از موثرترین پیکربندی‌ها جهت محافظت و جلوگیری از حملات منع سرویس، پیکربندی قابلیت IP Restriction و یا Dynamic IP Restrictions  است.

در طراحی و پیکربندی برنامه‌های کاربردی مختلف هر یک دارای application pools مجزا باشند  و از فضاهایی اشتراکی اجتناب گردد و در صورت استفاده، موارد امنیتی مرتبط را رعایت نمایید.

این گزارش حاکی است، پیکربندی و استفاده از قابلیت امنیتی Request Filtering در سرویس‌دهنده، جهت فیلترسازی درخواست‌های ورودی ناخواسته بر اساس قواعد امنیتی و همچنین پیکربندی فایل‌های ثبت وقایع یا ماژول Logging در سرویس‌دهنده‌ی وب IIS، جهت بررسی و پاسخگویی‌های امنیتی و رسیدگی قانونی و حقوقی به حوادث امنیتی لازم و ضروری است.

مجزا کردن یا ایزوله کردن نرم افزارهای کاربردی تحت وب مختلف،  ایجاد Worker Processهای منحصر به فرد برای هر یک از نرم افزارهای کاربردی تحت وب مختلف و همچنین به‌روز رسانی سیستم‌عامل و نصب آخرین وصله‌های امنیتی نیز از دیگر توصیه هایی است که در این جهت پیشگیری و مقابله با این حملات می تواند اثرگذار باشد.

۱۳۹۶/۳/۷ - همکاری گوگل با ویتنام برای حذف محتوای نامناسب از وب


خبرگزاری فارس: همکاری گوگل با ویتنام برای حذف محتوای نامناسب از وب

دولت ویتنام اعلام کرد گوگل قول داده محتوای منتشر شده از طریق این جستجوگر که محتوای ضددولتی دارد را حذف کند و در این زمینه همکاری های لازم را انجام می دهد.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از دیجیتال ترندز، دولت ویتنام روز جمعه اعلام  کرد که شرکت مادر تخصصی گوگل یعنی آلفابت با ویتنام به منظور همکاری اطلاعات غیرقانونی و مسموم همکاری می کند.

دولت این کشور قبلا در ماه فوریه در مورد انتشار محتوای نامناسب از طریق گوگل و همین طور فیس بوک و یوتیوب متعلق به گوگل هشدار داده بود. مقامات ویتنامی حتی از شرکت های تجاری این کشور خواسته بودند تا زمانی که گوگل رویه خود را اصلاح نکند از استفاده از خدمات آن برای تبلیغات و بازاریابی خودداری کنند.

در جمعه گذشته اریک اشمیث رییس آلفابت با نخست وزیر ویتنام دیدار کرد و به مقامات این کشور اطمینان داد که گوگل به منظور رعایت قوانین ویتنام همکاری نزدیکی با دولت خواهد داشت. همچنین قرار است به زودی دفتر نمایندگی آلفایت در ویتنام افتتاح شود.

البته گوگل با صدور بیانیه ای مدعی شده سیاست های مشخصی در مورد حذف محتوا به درخواست دولت ها دارد و قرار نیست این سیاست ها تغییر کنند. از همین رو دولت ها می توانند در مورد محتوای به زعم خود غیرقانونی اطلاع رسانی کنند و دسترسی به این نوع محتوا پس از بررسی و در صورت لزوم محدود خواهد شد.


۱۳۹۶/۳/۷ - گوشی موتو جی 5 اس با بدنه فلزی و پردازنده قدرتمند در راه است


خبرگزاری فارس: گوشی موتو جی 5 اس با بدنه فلزی و پردازنده قدرتمند در راه است

به تازگی تصاویری از گوشی Moto G5S Plus در فضای مجازی منتشر شده که نشان می‌دهد این گوشی دارای بدنه تمام فلزی و پردازنده Snapdragon 625 شرکت کوالکوم است.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از هات هاردویر، علاوه بر بدنه آلومینیومی گوشی یاد شده دارای نمایشگر 5.55 اینچی و فناوری دوربین دوگانه در پشت خود است.

 بر اساس اطلاعات موجود این گوشی همراه با 4 گیگابایت رم عرضه شده و سیستم عامل به کار رفته در آن Android 7.1.1 Nougat است که آخرین نسخه از سیستم عامل اندروید محسوب می شود.

گفته می شود قرار است نسخه های دیگری از گوشی های Moto در سال های 2017 و 2018 روانه بازار شوند که از جمله آنها می توان به Moto X4 اشاره کرد. Moto X4 دارای نمایشگر 5.2 اینچی سه بعدی و دوربین هوشمند خواهد بود که البته از ویژگی های آن خبری منتشر نشده است.

پردازنده Snapdragon 660، باتری 3800 میلی آمپری، 4 گیگابایت رم، 64 گیگابایت حافظه داخلی و حسگر اثر انگشت از جمله دیگر امکانات Moto X4 است.

Z2 Play  و  Z2 Force دو گوشی دیگر از این سری است که با نمایشگر 5.5 اینچی FHD عرضه می شود. همچنین موتورولا قصد دارد Moto E و Moto C را با باتری های قدرتمند 5000 و 4000 میلی آمپری روانه بازار کند.

۱۳۹۶/۳/۷ - برترین اپراتورهای ADSL در زمستان ۹۵/ نظرسنجی از ۳۵ هزار کاربر


خبرگزاری فارس: برترین اپراتورهای ADSL در زمستان ۹۵/ نظرسنجی از ۳۵ هزار کاربر

نتایج رتبه‌بندی استانی اپراتورهای ارائه‌دهنده اینترنت پرسرعت (ADSL) در زمستان سال ۹۵ براساس نظرسنجی تلفنی،‌ الکترونیکی و پیامکی از ۳۵ هزار کاربر اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرد: ارزیابی و رتبه‌بندی اپراتورهای ارایه دهنده ADSL براساس نظرسنجی از 35 هزار کاربر سرویس اینترنت پرسرعت (ADSL) و با هدف ایجاد فضای رقابتی سالم و شفاف در بین اپراتورها و ارتقای سطح کیفی و کمی این سرویس ها انجام شده است.

حسین فلاح جوشقانی معاون نظارت و اعمال مقررات این سازمان گفت: فرآیند نظرسنجی تلفنی از مشترکین اپراتورها و سطح‌بندی آنها به تفکیک استان و انتشار نتایج آن همزمان با روش های الکترونیکی و پیامکی در سال جاری نیز به صورت مستمر ادامه دارد.

وی درباره نحوه رتبه‌بندی اپراتورها اظهار کرد: اپراتورها با توجه به میزان امتیاز رضایت‌مندی کسب شده از مشترکان در پنج سطح دسته‌بندی می‌شوند که براساس آن امتیازهای 90 تا 100 سطح یک، 80 تا 90 سطح دو، 70 تا 80 سطح سه، 60 تا 70 سطح چهارم و با کسب 60 امتیاز سطح پنج را کسب می‌کنند.

سطح‌بندی اپراتورهای ارایه‌دهنده خدمات اینترنت پرسرعت (ADSL) به تفکیک استان های کشور در زمستان سال 95 را در اینجا می‌توانید ببینید.

۱۳۹۶/۳/۶ - دامنه آلودگی واناکرای به ۱۵۰ کشور جهان رسید


خبرگزاری فارس: دامنه آلودگی واناکرای به ۱۵۰ کشور جهان رسید

در حالی که باج افزار واناکرای تا به حال عمدتاً کشورهای اروپایی را هدف قرار داده بود، اخباری دال بر افزایش فعالیت آن در کشورهای آسیایی به گوش می‌رسد.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از بیزینس اینسایدر، این باج افزار که حدود 10 روز از آغاز فعالیتش می گذرد برای برخی دولت ها و شرکت های تجاری آسیایی مشکلاتی ایجاد کرده و آمار تازه از آلودگی صدها هزار رایانه به این باج افزار در بیش از 150 کشور جهان خبر می دهد.

بخش عمده آلودگی ها به واناکرای از طریق ارسال ایمیل های آلوده ایجاد شده است. این ایمیل ها دارای ضمائم آلوده ای هستند که با باز کردن آنها واناکرای فایل های شخصی کاربران را گروگان می گیرد و آنها را رمزگذاری می کند. واناکرای برای باز کردن فایل های یاد شده 300 دلار باج طلب می کند واگر این رقم پرداخت نشود فایل ها را ظرف مدت یک هفته پاک می کند.

منابع خبری از نفوذ واناکرای به دهها کارخانه، بیمارستان و مدرسه و دانشگاه در سراسر جهان خبر می دهند. محققان امنیتی می گویند کاربران باید از باز کردن ایمیل های حاوی فایل های ضمیمه مشکوک خودداری کنند.

واناکرای در چین به سیستم های پرداخت PetroChina که یکی از شرکت های بزرگ انرژی این کشور است، حمله کرده و باعث شده استفاده از برخی پمپ بنزین ها در این کشور ناممکن شود.

برخی نهادهای دولتی چین مانند پلیس، نهادهای مرتبط با ترافیک و ... هم به همین علت دچار مشکل شده اند. شرکت فناوری چینی Qihoo 360 می گوید حداقل 200 هزار رایانه در چین به واناکرای آلوده شده اند و مدارس و دانشگاه ها از جمله اهداف ساده برای آن محسوب می شوند.

کره جنوبی و تایوان هم از آلودگی برخی مدارس و نهادهای دولتی به باج افزار یاد شده خبر داده اند. کل موارد آلودگی به واناکرای در کره جنوبی 9 مورد اعلام شده است. در استرالیا هم آلودگی سه شرکت تجاری به واناکرای تایید شده است.


۱۳۹۶/۳/۶ - بلوتوث 5 از راه رسید


خبرگزاری فارس: بلوتوث 5 از راه رسید

استاندارد جدید بلوتوث 5 از راه رسید، اما بعید است محصولات الکترونیک سازگار با آن تا قبل از سال 2018 روانه بازار شوند.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از ورج، دو شرکت اپل و سامسونگ از طراحی گوشی های سازگار با بلوتوث 55 در یک سال آینده خبر داده اند.

گلکسی اس 8 از معدود گوشی های سازگار با بلوتوث 5 است و انتظار می رود مدل های جدید گوشی های گلکسی نوت و آیفون هم با بلوتوث 5 سازگار شوند.

به نظر می رسد با سازگار شدن اکثر گوشی ها با بلوتوث 5 تا سال 2018 ، عمر استاندارد بلوتوث 4-4.2 تا چند ماه آینده به پایان برسد. بنابراین بهتر است اگر قصد خرید گوشی جدیدی را دارید، چند ماهی دست نگه دارید تا تلفن همراه جدیدی که با بلوتوث 5 سازگار باشد را خریداری کنید.

سرعت انتقال داده با استفاده از بلوتوث 5 دو برابر بلوتوث 4.2 است و البته می تواند تا فاصله حداکثر 80 متری هم به خوبی عمل کند. بنابراین اگر یک بلندگوی سازگار با بلوتوث 5 خریداری کنید، می توانید از این طریق کل یک خانه را تحت پوشش قرار دهید.

این برد خوب استفاده از محصولات اینترنت اشیا را هم تسهیل کرده و کارشناسان معتقدند بلوتوث 5 باتوانمندی و سرعتی که دارد می تواند جایگزینی مناسب برای وای – فای خانگی باشد.

۱۳۹۶/۳/۶ - واگذاری خطوط PCM تلفن ثابت مجاز نیست/ تکلیف مخابرات برای جمع‌آوری PCM‌های موجود


خبرگزاری فارس: واگذاری خطوط PCM تلفن ثابت مجاز نیست/ تکلیف مخابرات برای جمع‌آوری PCM‌های موجود

معاون نظارت سازمان تنظیم مقررات ارتباطات گفت: واگذاری خطوط PCM که امکان ارائه اینترنت را ندارند به متقاضیان دریافت خط تلفن ثابت مجاز نیست و مخابرات باید خطوط PCM موجود را نیز جمع‌آوری کند.

حسین فلاح جوشقانی در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سوال که با توجه به راه‌اندازی سامانه اینترنتی تلفن ثابت در کنار امکان ثبت‌نام حضوری، آیا مخابرات مجاز به ارائه خط PCM به متقاضیان خط تلفن ثابت است، اظهار داشت: ارائه خط تلفن ثابت PCM به متقاضیان مجاز نیست.

معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی توضیح داد: خطوط PCM خطوطی هستند که مخابرات به دلیل کمبود کابل مسی از طریق آن خطوط تلفن را در اختیار مشترک قرار می داد و این خطوط امکان دریافت اینترنت روی تلفن ثابت را ندارند.

وی افزود: طبق مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، ارائه خطوط PCM دیگر مجاز نیست و مخابرات باید خطوط PMC فعلی را نیز جمع‌آوری کند.

پیش از این علیرضا صیدی مدیرعامل مخابرات تهران گفته بود: وقتی یک PCM نصب شده و مشترک درخواست خروج از PCM را می کند این کار برای مخابرات 30 هزار تومان هزینه دارد. خطوط PCM به نفع مخابرات هم نیست زیرا مشترک از مخابرات یا از شرکت های خصوصی اینترنت می خواهد و از شرکت های خصوصی درخواست می کنم که اگر برای تغییر خطوط PCM آمادگی دارند٬ اعلام همکاری کنند و تجهیزاتی که بتوان روی آن اینترنت داد را نصب کنند.

۱۳۹۶/۳/۳ - نظارت بر واگذاری تلفن ثابت در سراسر کشور یکپارچه شد/ رصد میزان واگذاری‌ نسبت به فیش‌های در انتظار


خبرگزاری فارس: نظارت بر واگذاری تلفن ثابت در سراسر کشور یکپارچه شد/ رصد میزان واگذاری‌ نسبت به فیش‌های در انتظار

معاون نظارت سازمان تنظیم مقررات ارتباطات با اشاره به راه‌‌اندازی سامانه اینترنتی ثبت‌نام تلفن ثابت از متقاضیان خرید خط تلفن خواست به صورت اینترنتی ثبت‌نام کنند تا نظارت بر عملکرد مخابرات در واگذاری تلفن ثابت یکپارچه شود.

حسین فلاح جوشقانی در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس با اشاره به راه‌ اندازی  سامانه اینترنتی ثبت‌نام تلفن ثابت، اظهار داشت: هدف از راه‌اندازی این سامانه سهولت ارائه خدمت به متقاضیان و نظارت بهتر بر عملکرد مخابرات در واگذاری تلفن ثابت بوده است.

معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی افزود: شرکت مخابرات ایران طبق پروانه فعالیت باید حداکثر ظرف مدت یک ماه از تاریخ ارائه درخواست متقاضی خط تلفن ثابت، خط را دایر کند و تحویل دهد.

وی ادامه داد: شکایاتی از سوی متقاضیان درباره تاخیر در واگذاری تلفن ثابت اعلام می شود که به دلیل گستردگی استان ها و ثبت نام های حضوری در استان ها نیاز به سیستم یکپارچه‌ای برای نظارت و سنجش عملکرد مخابرات احساس می شد که این سیستم امکان رصد میزان درخواست‌های ارائه شده و پاسخ داده شده را فراهم می‌کند.

فلاح تاکید کرد: تفاوتی در اولویت‌های ثبت نام اینترنتی و حضوری نیست.

وی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون امکان ثبت نام خط تلفن ثابت به صورت حضوری در دفاتر امور مشترکین و دفاتر پیشخوان دولت و به صورت غیرحضوری از طریق پورتال شرکت مخابرات ایران به آدرس WWW.TCI.ir فراهم است.

۱۳۹۶/۳/۳ - نحوه محاسبه تخفیف ۵۰ درصدی محتوای داخلی در بسته‌‌های اینترنت


خبرگزاری فارس: نحوه محاسبه تخفیف ۵۰ درصدی محتوای داخلی در بسته‌‌های اینترنت

همراه اول تعرفه ترافیک بسته اینترنت برای سایت‌های پر مراجعه ایرانی را نیم بها کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، شرکت ارتباطات سیار ایران اعلام کرد: در راستای اجرای سیاست ها و اهداف شبکه ملی اطلاعات و با هدف رونق محتوای فاخر ایرانی و توسعه کسب و کارهای بومی، همراه اول که پیش از این تعرفه آزاد اینترنت همراه مشترکین خود در سایت های پر مراجعه داخلی را به میزان 50 درصد کاهش داده بود، حجم بسته های اینترنت را برای استفاده از این سایت ها افزایش داد.

به عنوان مثال، مشترکین با خرید بسته چهار گیگابایتی، در صورتی که از محتوای داخلی سایت های منتخب سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بازدید کنند، حجم بسته آنها معادل بسته 8 گیگابایتی محاسبه می شود.

این کاهش تعرفه برای استفاده از محتوای داخلی در بسته ها، در 210 سایت پرمراجعه ایرانی (بر اساس اعلام سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی) اعمال می شود و از روز 27 اردیبهشت 96 اجرایی شده است.

کاهش تعرفه برای استفاده از محتوای داخلی با تعرفه آزاد اینترنت همراه، از تاریخ 29 فروردین ماه سال جاری در شبکه همراه اول اجرایی شده بود.

مشترکین همراه اول جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص و مشاهده اسامی و IP سایت ها می توانند به پرتال همراه اول به نشانی www.mci.ir مراجعه کنند.

۱۳۹۶/۳/۳ - انتشار مستند فنی راهنمای امداد برای رایانه‌های آلوده به واناکرای


خبرگزاری فارس: انتشار مستند فنی راهنمای امداد برای رایانه‌های آلوده به واناکرای

با توجه به آلوده شدن تعدادی از رایانه‌‌های کشور به باج افزار WannaCrypt و راهنماها و راه حل‌های منتشر شده در سایت‌های مختلف مبنی بر امکان بازیابی داده‌های رمز شده توسط باج افزار‌ها، مرکز ماهر ضمن انجام بررسی‌های فنی و دقیق مستند کاملی را در این خصوص منتشر کرد.

 

به گزارش خبرگزاری فارس، در این زمینه مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه‌ای (ماهر) طی اطلاعیه‌ای توصیه‌هایی را ارایه کرد.

 کاربران می توانند برای دریافت متن کامل مستندات به پایگاه اطلاع رسانی مرکز ماهر به آدرس https://certcc.ir مراجعه کنند.

 همچنین، مرکز ماهر، باتوجه به شیوع حملات مختلف سایبری با سوء استفاده از آسیب پذیری های پروتکل SMB نظیر باج افزار WannaCrypt و سایر حملات مشابه مطرح شده در رسانه های کشور، اقدام به بررسی سامانه های قربانی در این حوزه و شناسایی سیستم های متعدد آسیب پذیر در این خصوص کرده و اطلاعات مربوط به آسیب پذیری های رصد شده مستقیما به اطلاع مالکین سامانه ها در سطح کشور رسیده است.

هفته گذشته، باج افزاری تحت عنوان wannacrypt‌ با قابلیت خود انتشاری در شبکه کشور ها شیوع یافت و براساس رصدهای انجام شده توسط مرکز ماهر، این بدافزار در سطح شبکه کشور ما نیز رصد شده بود و به تعدادی از سیستم های رایانه ای آسیب وارد کرد.

مرکز ماهر اعلام کرد: با اقدام های صورت گرفته و افزایش سطح آگاهی متقاضیان و فعالیت های مورد نیاز برای پیشگیری و مقابله با این پدیده ، روند شیوع آن با کاهش بسیار چشمگیری رو به رو بوده که بیانگر رعایت توصیه های ارایه شده از سوی مرکز ماهر توسط دستگا ها و کاربران کشورمان و اقدام های پیشگیرانه در سطح شبکه زیرساخت ارتباطی کشور بوده است.


« صفحه قبل   [۱]   [۲]   [۳]   [۴]   . . .   [۱۳۹]   [۱۴۰]   [۱۴۱]   صفحه بعد »
اخبار | تماس با ما | درباره ما | کسب درآمد | ارسال SMS تبليغاتی | قوانین و مقررات | پشتیبانی
larg-bot-r larg-bot-l
bar
footer footer
ads_portal  
footer footer