window_tl
close_normal
window_tr
window_bl window_br
top-r
Home آگهی
top
bar-r
آگهی
پرطرفدارترین ها fav-end
larg-top-r spacer.gif larg-top-l.gif
 
تعرفه آگهی - برای یک ماه
 آگهی عادی رایگان
نیازمندیها (SMS آگهی) Help
رایگان
آگهی عكسدار راهنما
۲۰۰۰ تومان
آگهی ويژه راهنما
۱۰۰۰۰ تومان
[ راهنماي درج آگهي ]
[ چگونه پرداخت کنم ؟ ]
آمار
کاربران آنلاین 52 نفر
بازدید های امروز 5124 بار
کل بازدید ها 89201141 بار
اعضای سایت 67425 نفر
تاریخ آگهی بازدید
۱۳۹۸/۱۰/۲۷ 1 5124
۱۳۹۸/۱۰/۲۶ 1 8801
۱۳۹۸/۱۰/۲۵ 12 8484
۱۳۹۸/۱۰/۲۴ 5 8620
۱۳۹۸/۱۰/۲۳ 1 6392
سنجش ديدگاه ها
میهن آگهی را در نگاه اول چگونه دیدید ؟

۱۳۹۶/۱۱/۲۴ - جزئیات راه‌حل مشترک بانک مرکزی و وزارت ارتباطات برای حل مشکل امنیت USSDها


خبرگزاری فارس: جزئیات راه‌حل مشترک بانک مرکزی و وزارت ارتباطات برای حل مشکل امنیت USSDها

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از جزئیات تفاهم رگولاتوری بانکی و ارتباطات برای حل مشکل امنیت USSD ها خبر داد و گفت:‌ رگولاتوری تأیید کرده که با استفاده از اپلت‌هایی روی سیم‌کارت امنیت موردنظر بانک مرکزی را تأمین کند.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه سومین کنفرانس و نمایشگاه تخصصی اینترنت اشیا در جمع خبرنگاران از راه حل مشترک بانک مرکزی و رگولاتوری برای رفع مشکل کدهای کوتاه دستوری برای تبادلات مالی خبر داد و گفت: درست شدن و فعال شدن مجدد این بستر از طریق پیوست مشترک بانک مرکزی و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی انجام شد که با تفاهم این دو مجموعه و اپراتورها و شرکت‌های پرداخت الکترونیکی مقرر شد سندی مورد پیگیری قرار گیرد.

وی گفت: در این سند با استفاده از اپلت‌هایی روی سیم‌کارت ملاحظه امنیتی بانک مرکزی تأمین شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ملاحظه امنیتی بانک مرکزی مورد تأیید ما نیز هست و رگولاتوری تأیید کرده که با این راهکار امنیت مورد نظر بانک مرکزی تأمین می‌شود.

* اشتغال حاکمیتی سم خلاقیت است

جهرمی همچنین در پاسخ به سؤالی درباره راهکار وزارت ارتباطات برای استفاده از نخبگان اظهار داشت: سم خلاقیت، اشتغال حاکمیتی است. نخبگان و مغزها خودشان می‌توانند موتور محرک برای اشتغالزایی باشند. این سم است که به یک نخبه و مغز بگوییم به‌جای اشتغالزایی در یک شغل دولتی ثابت مشغول شود. بنابراین هدفمان در اشتغالزایی نخبگان به‌جای به‌کارگیری مستقیم آنها در مشاغل است.

* برای توسعه اشتغال در سال آینده باید تلاش جدی‌تری کنیم

جهرمی در پاسخ به سؤالی درباره حمایت این وزارتخانه از توسعه کسب و کارها گفت: وزارت ارتباطات مسئول توسعه زیرساخت‌های فناوری اطلاعات در کشور است که آمارهای سال ۹۵ و ۹۶ نشان می‌دهد هدف ایجاد ۱۰۰ هزار شغل محقق شده که این امر ناشی از فراهم کردن اکوسیستم‌ها بوده است. 

وی گفت: اما برای سال آینده برای توسعه اشتغال باید تلاش جدی‌تری کنیم و باید موانع سر راه کسب و کارهای نوپا از جمله موانع حقوقی، مالیاتی و نظام تأمین مالی را مرتفع کنیم که ایجاد زیست‌بوم مناسب برای ایجاد کسب و کارها وظیفه ما است. 

* نمایش سنسورها؛ ابزارهای اندازه‌گیری و نمایشگرهای هوش مصنوعی در نمایشگاه اینترنت اشیاء 

وی درباره نمایشگاه اینترنت اشیاء توضیح داد: در حوزه اینترنت اشیاء در آغاز راه در دنیا هستیم و همه کشورها تلاش می‌کنند از این بازار سهم مناسب بگیرند. 

وی گفت: برپایی این نمایشگاه‌ها که فرصتی را برای دیدن آخرین دستاوردهای این حوزه فراهم می‌کند، فرصت مناسبی است، در این نمایشگاه سنسورها و ابزارهای اندازه‌گیری بر بستر اینترنت اشیاء در معرض دید بازدیدکنندگان قرار داده شده است. 

وی گفت: اگر آزادسازی فرکانسی در لایه‌های مختلف صورت بگیرد، جمع‌آوری اطلاعات برای رشد اینترنت اشیاء تسهیل می‌شود. 

جهرمی ادامه داد: همچنین در لایه کلان‌داده و بیگ‌‌دیتا شاهد پردازشگرهای هوش مصنوعی در این نمایشگاه بودیم که مجموعه دستاوردهای این نمایشگاه نشان می‌دهد اکوسیستم اینترنت اشیاء در حال تکمیل شدن است. 

وی اظهار امیدواری کرد: با استفاده از ظرفیت ایران در اتحادیه جهانی مخابرات نشستی بین‌المللی در اینترنت اشیاء داشته باشیم.

وی ادامه داد: در این حوزه در مجموع ۳۰۰ شرکت فعال هستند که ۸۰ محصول ارائه کرده‌اند.

۱۳۹۶/۱۱/۲۳ - خداحافظی مایکروسافت با کلمات عبور


خبرگزاری فارس: خداحافظی مایکروسافت با کلمات عبور

مایکروسافت در حال آزمایش نسخه ای از سیستم عامل ویندوز است که در آن خبری از کلمات عبور نیست و از شیوه های دیگری برای تایید هویت کاربران استفاده می شود.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از چانل نیوز، ویندوز یادشده Windows S نام دارد که نسخه ای خاص از ویندوز 10 است و به عنوان مثال تنها برنامه هایی بر روی آن قابل نصب است که از فروشگاه آنلاین خود مایکروسافت بارگذاری شده باشند.

گزینه هایی که در این سیستم عامل جایگزین کلمات عبور خواهند شد عبارتند از تایید هویت از طریق تلفن همراه که در قالب آن کد یک بار مصرف تولید شده توسط یک برنامه موبایلی برای کاربر ارسال می شود یا کلیدهای  FIDO که باعث می شود یک حافظه فلاش به عنوان ابزار تایید هویت قابل استفاده باشد.

دیگر گزینه های در دسترس که جایگزین کلمات عبور ویندوز اس می شوند هم شامل شناسایی هویت از طریق چهره کاربر و اسکنر اثر انگشت هستند. البته هنوز دقیقا مشخص نیست که کدامیک از این روش ها به عنوان گزینه برتر توسط مایکروسافت انتخاب خواهد شد.

بررسی های موسسه وریزون در سال 2017 نشان داده بود که در 80 درصد از موارد نفوذ به رایانه های شخصی به علت استفاده از کلمات عبور ناایمن رخ می دهد و لذا کنار گذاشتن این روش به ارتقای امنیت و حریم شخصی کاربران کمک شایانی خواهد کرد.

۱۳۹۶/۱۱/۲۳ - اینستاگرام مچ گیری می کند


خبرگزاری فارس: اینستاگرام مچ گیری می کند

از این پس اگر در حین استفاده از اینستاگرام از استوری های ارسالی کاربران با استفاده از گوشی خود اسکرین شات تهیه کنید، این برنامه موضوع را به اطلاع کاربر مذکور می رساند.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از اوبرگیزمو، استوری های اینستاگرام به کاربران امکان می دهند تا برخی مطالب را تنها برای مدت 24 ساعت با دیگر کاربران به اشتراک بگذارند. اما برخی افراد از استوری های دیگران اسکرین شات تهیه کرده و این فایل ها را ذخیره می کنند.

قابلیت یادشده در زمان بررسی تحولات مربوط به هر استوری توسط مالک حساب کاربری فعال می شود و کاربر می تواند با مشاهده گزینه کوچکی که به شکل درخشش نور خورشید نمایش داده می شود شناسه های کاربری که از استوری عکس یا حتی فیلم تهیه کرده اند، شناسایی کند.

به نظر می رسد افزوده شدن این قابلیت تازه می تواند به هر کاربر اینستاگرام کمک کند تا بهتر حریم شخصی خود را حفظ کند. اینستاگرام در حال افزودن قابلیت دیگری نیز هست که به کاربران امکان می دهد ارسال استوری اختصاصی خود توسط دیگران را بدون کسب اجازه از خود گزارش دهند و بدین شیوه حقوق مالکیت معنوی خود را حفظ کنند. البته هنوز مشخص نیست این قابلیت چه زمانی به اینستاگرام اضافه می شود.

۱۳۹۶/۱۱/۲۳ - به روزرسانی وی ال سی برای پخش ویدئوهای 360 درجه


خبرگزاری فارس: به روزرسانی  وی ال سی برای پخش ویدئوهای 360 درجه

طراحان نرم افزار چندرسانه ای و متن باز وی ال سی آن را به روز کرده و نسخه سوم این برنامه را عرضه کرده اند، این نسخه از پخش ویدئوهای اچ دی آر 10 و 12 بیتی پشتیبانی می کند.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از وی تری، از نرم افزار مذکور می توان برای مشاهده ویدئوهای 360 درجه هم استفاده کرد. پخش ویدئوهای کروم کست گوگل یکی دیگر از توانایی های برنامه به روز شده چندرسانه ای وی ال سی محسوب می شود.

نسخه اولیه برنامه چندرسانه ای متن باز وی ال سی در سال 1996 عرضه شد و به سرعت به یکی از نرم افزارهای محبوب برای پخش فیلم و ویدئو مبدل شد. حامی اصلی تولید این نرم افزار مجموعه ویدئو لن نام دارد که یک سازمان غیرانتفاعی در فرانسه است و نیروهای داوطلب از سراسر جهان با آن همکاری دارند.

این برنامه اخرین بار در ژوئن سال 2016 به روز شده بود و نسخه های رایگان مختلف آن با ویندوز، مک، اندروید، آی او اس، ویندوز فون و لینوکس سازگاری دارند.

۱۳۹۶/۱۱/۱۸ - فیس‌بوک به نقض قوانین سیاتل متهم شد


خبرگزاری فارس: فیس‌بوک به نقض قوانین سیاتل متهم شد

مقامات شهر سیاتل می گویند فیس‌بوک قوانین این شهر در زمینه شفاف سازی مسائل مالی پیکارهای تبلیغاتی را نقض کرده است.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از اسین ایج، این مقامات از فیس بوک خواسته اند تا یا جزئیات مربوط به نحوه هزینه کردهای تبلیغات سیاسی و مبالغ دریافتی در این حوزه را افشا کند و یا در انتظار جریمه مالی باشد.

آنان از فیس بوک خواسته‌اند تا این کار را با هدف شفاف سازی هزینه های تبلیغات سیاسی انتخاباتی انجام دهد. در سال جاری میلادی انتشار اخباری در مورد هزینه کرد گسترده روس‌ها در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 روسیه و استفاده گسترده آنها از شبکه‌های اجتماعی برای انتشار تبلیغات سیاسی فریبنده و مخرب برای تخریب هیلاری کلینتون جنجال آفرین شده بود و حالا مقامات سیاسی آمریکا قصد دارند برای جلوگیری از تکرار چنین حادثه‌ای پول‌های رد و بدل شده در این حوزه را مشخص کنند.

ممکن است فیس بوک در صورت عدم همکاری در این حوزه به ازای هر آگهی تبلیغاتی منتشرشده از طریق پلاتفورم خود 5000 دلار جریمه شود. قرار است مقامات شهر سیاتل برای بررسی این موضوع جلساتی را با دادستان کل ایالت مذکور برگزار کنند.

فیس بوک در واکنش به این اخبار گرفته است حامی شفافیت در حوزه تبلیغات سیاسی است و همکاری کامل را برای رسیدگی به این پرونده به عمل می آورد.

۱۳۹۶/۱۱/۱۸ - رئیس سابق اینتل شرکت تولید تراشه تاسیس کرد


خبرگزاری فارس: رئیس سابق اینتل شرکت تولید تراشه تاسیس کرد

رنه جیمز رئیس سابق شرکت اینتل شرکت جدیدی برای تولید تراشه به نام Ampere تاسیس کرده است. این شرکت در اولین گام تراشه های سرور مبتنی بر معماری ARM تولید کرده است.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از وی تری، تراشه جدید این شرکت 64 بیتی و از نوع v8-A است و سرعت آن به 3.3 گیگاهرتز می‌رسد. یک ترابایت حافظه از جمله دیگر ویژگی های این تراشه 125 واتی است.

این مدیر زن سابق اینتل معتقد است تاسیس یک شرکت تازه تولید تراشه فرصت تازه ای است و طراحی و عرضه تراشه های جدیدی را ممکن می کند که تا به حال وجود نداشته اند و لذا وی تصمیم گرفت تا این چالش را بپذیرد.

هنوز قیمت این تراشه و برخی جزئیات فنی دیگر ان اعلام نشده ولی شرکت سازنده مدعی است سرعت عملکرد و کیفیت این تراشه در حد بسیار مطلوبی است و می تواند تراشه های رقیب را پشت سر بگذارد.

Ampere مورد پشتیبانی شرکت خصوصی Carlyle Group نیز هست که رنه جیمز قبلا در آن شاغل بوده است. البته میزان حمایت مالی شرکت های خصوصی و تجاری از این شرکت نوپا اعلام نشده است.

۱۳۹۶/۱۱/۱۸ - شناورهای کشتیرانی جمهوری اسلامی به اینترنت مجهز شدند


خبرگزاری فارس: شناورهای کشتیرانی جمهوری اسلامی به اینترنت مجهز شدند

مدیرعامل شرکت مدیریت کشتی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران گفت: با نصب سامانه V-SAT هفت شناور کشتیرانی جمهوری اسلامی به اینترنت مجهز شدند.

به گزارش خبرنگار بازرگانی خبرگزاری فارس سید رضا سیدعلی‌زاده با اعلام اینکه هفت فروند از کشتی‌های ناوگان کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران به سامانه V-SAT مجهز شده اند، گفت: با نصب این سامانه تا شهریور ماه سال1397 تمامی کشتی های ناوگان ملی به اینترنت مجهز خواهند شد.

وی با بیان اینکه با نصب سامانه مذکور کلیه کارکنان کشتی‌ها از اینترنت بهره مند می‌شوند، خاطر نشان کرد: با دسترسی به اینترنت از طریق سامانه V-SAT هزینه های مکالمات تلفنی از واحدهای مختلف مستقر در خشکی به دریا به یک دهم و نیز هزینه های مکالمات تلفنی از کشتی‌ها به خشکی به یک سوم کاهش خواهد یافت.
به گفته مدیرعامل شرکت مدیریت کشتی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با توجه به اجرایی شدن الزامات متعدد بین المللی در حوزه های مختلف، نظیر پایش مصرف سوخت، پایش میزان CO2 تولیدی کشتی ها و الزامات MLC، نصب سامانه V-SAT ظرفیت ها و امکانات مناسبی را در اختیار قرار خواهد داد.
سیدعلی زاده با بیان اینکه با رایزنی های موثر صورت گرفته نصب سامانه V-SAT در ناوگان کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با صرف هزینه بسیار نازل تری از قیمت روز جهانی آن حاصل شده است، افزود: با این سامانه انجام آموزش های حین خدمت مانند سامانه VideoTel که هم اکنون در حال ارسال و استقرار بر روی کشتی‌های ناوگان است، با سرعت و دقت بیشتری امکان استفاده و اثر بخشی خواهد یافت.


۱۳۹۶/۱۱/۱۷ - بانک‌های انگلیسی خرید بیت کوین با کارت اعتباری را ممنوع کردند


خبرگزاری فارس: بانک‌های انگلیسی خرید بیت کوین با کارت اعتباری را ممنوع کردند

پس از بانک‌های آمریکایی، بانک‌های انگلیسی نیز خرید بیت کوین را با استفاده از کارت اعتباری ممنوع کردند.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از انگجت، گروه بانکی لیویدز که بانک های هالیفاکس، اسکاتلند، ام ان بی ای و لیویدز را اداره می کند، به مشتریان خود اعلام کرده که حق ندارند با استفاده از کارت های اعتباریشان بیت کوین خریداری کنند.

در اطلاعیه این گروه در این زمینه آمده است: ما نقل و انتقالات کارت های اعتباری به منظور خرید ارزهای دیجیتال را نمی پذیریم. این اولین بار است که یک مجموعه بانکی در انگلیس چنین محدودیتی در زمینه خرید ارزهای دیجیتال اعمال می کند و ممکن است در آینده بانک های دیگری نیز دست به اقدام مشابه بزنند.

البته این محدودیت مانع از خرید و فروش ارز دیجیتال توسط مشتریان بانک های یادشده نمی شود، اما نشانه ای از بدبینی نظام بانکی انگلیس به ارزهای دیجیتال تلقی می شود.

ارزش هر بیت کوین از 800 دلار در ماه ژانویه سال گذشته به رقم بی سابقه 19783 دلار در اواخر دسامبر گذشته افزایش یافت. هر چند این رقم هم اکنون به حدود هفت هزار دلار به ازای هر بیت کوین سقوط کرده است.

پیش از این بانک امریکا، جی پی مورگان و سیتی گروپ در ایالات متحده نیز دست به اقدام مشابهی بر علیه بیت کوین زده بودند. بسیاری از سیاستمداران در آمریکا و اروپا نگران پولشویی با استفاده از بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال هستند. ترزا می نخست وزیر انگلیس اخیرا در مجمع جهانی اقتصاد در داووس در مورد سواستفاده جنایتکاران از ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین هشدار داده بود.

۱۳۹۶/۱۱/۱۷ - ایجاد 150 هزار شغل جدید در فضای مجازی/ کشور با انفعال و مبارزه با فناوری‌های نوین آسیب‌ می‌بیند


خبرگزاری فارس: ایجاد 150 هزار شغل جدید در فضای مجازی/ کشور با انفعال و مبارزه با فناوری‌های نوین آسیب‌ می‌بیند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، فناوری‌های نوین را فرصتی برای رونق اقتصاد و پیشرفت کشور دانست و تصریح کرد: انفعال در این حوزه و مبارزه با فناوری‌های نوین کشور را در آینده آسیب‌پذیر می‌کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، محمدجواد آذری‌جهرمی دوشنبه‌شب در نشستی با حضور فعالان حوزه فناوری اطلاعات استان یزد با تأکید بر اینکه شغل‌ها و فعالیت‌ها خدماتی سهم قابل‌توجهی در اقتصاد دنیا پیدا کرده‌اند و توجه به این حوزه برای رونق اقتصاد امری ضروری است، تصریح کرد: این عرصه علاوه بر درآمدزایی‌های خوبی که دارد می‌تواند اشتغال فراوانی را نیز ایجاد کند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به نقش ویژه فناوری‌های نوین در این حوزه اشاره کرد و یادآور شد: توسعه خدمات بر بستر فناوری اطلاعات کلیدی مهم به نام خلاقیت دارد.

وی با اشاره به اینکه به گواه آمارهای جهانی، کشور ایران از بهترین نیروی انسانی ازلحاظ مهارت‌های فنی و خلاقیت در منطقه برخوردار است، اظهار داشت: این مزیت باید در حوزه فناوری اطلاعات و ایجاد و توسعه مشاغل خدماتی مورداستفاده قرار بگیرد.

آذری‌جهرمی با تأکید بر اینکه طی سال‌های گذشته فضای مجازی، 150 هزار شغل جدید را در کشور به وجود آورده؛ اذعان کرد: بااین‌وجود ظرفیت‌های بسیار بیشتری در این عرصه در کشور وجود دارد و در راستای استفاده از این ظرفیت‌ها اکوسیستم لازم در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات باید در کشور ایجاد شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه زیرساخت‌های لازم رشد و توسعه این حوزه در کشور فراهم نبود و دولت از سال 93 در این راستا فعالیت‌ها مؤثری را آغاز کرد، بیان داشت: حرکت در توسعه زیرساخت‌های ارتباطاتی، به‌خودی‌خود زیرساخت‌های موردنیاز بسیار از بخش‌های دیگر را نیز فراهم می‌کند.

این مقام مسئول در ادامه با تأکید بر اینکه دنیا در حال حرکت به سمت اشتغال‌های دیجیتال است و در این عرصه، اینترنت اشیا در آینده تحولات عظیمی را به وجود خواهد آورد، تصریح کرد: فناوری‌های نوین فرصت رشد کشور را فراهم می‌کند و باید موردتوجه قرار بگیرد.

آذری‌جهرمی با تأکید بر اینکه باوجود تهدیدات این حوزه، فرصت‌ها و مزیت‌ها بسیار فراوانی در عرصه فناوری‌های نوین وجود دارد و قطعاً اقتصاد دیجیتال در کشور تغییرات فراوانی را در اقتصاد و سبک زندگی مردم به وجود خواهد آورد، خاطرنشان کرد: انفعال در این حوزه، ما را در آینده به کشوری دنباله‌رو سایر کشورها پیشرفته تبدیل خواهد کرد و قطعاً این مهم آسیب‌های فراوانی را برای کشور به همراه خواهد داشت.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بابیان اینکه مبارزه با فنّاوری نتیجه خوبی نخواهد داشت و ترویج گفتمان اقتصاد دیجیتال باید مورد جدی فعالان این عرصه قرار بگیرد، بیان داشت: شرکت‌ها و مجموعه‌های فعال در این عرصه باید مورد حمایت جدی قرار بگیرد و این مهم موردتوجه دولت است.

وی یادآور شد: در این حوزه ابتدا باید سهم بازار داخل را تثبیت کنیم و سپس به دنبال بازارهای خارج از کشور برویم.

آذری‌جهرمی در پایان با تأکید مجدد بر ضرورت گفتمان سازی و فرهنگ‌سازی در این عرصه، یادآور شد: با ظرفیت‌های فراوانی که در حوزه فناوری اطلاعات در کشور وجود دارد و با بهره‌گیری از نیروهای جوان، توجه و سرمایه‌گذاری در این حوزه می‌تواند رونق اقتصادی و پیشرفت کشور را در آینده را به دنبال داشته باشد.

گفتنی است افتتاح چند پروژه در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در استان و شرکت در جلسه شورای راهبردی فناوری اطلاعات استان از دیگر برنامه‌های آذری‌جهرمی و معاونانش در روز سه‌شنبه است.


۱۳۹۶/۱۱/۱۷ - گوگل فرآیند خرید اچ تی سی را تکمیل کرد


خبرگزاری فارس: گوگل فرآیند خرید اچ تی سی را تکمیل کرد

گوگل سرانجام فرآیند خرید شرکت اچ تی سی را تکمیل کرد و کارکنان طراح گوشی پیکسل 2 در این شرکت به طور رسمی به گوگل پیوستند.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از اسمارت پرایس، این افراد قرار است در بخش سخت افزار گوگل مشغول به کار شوند. ارزش این قرارداد بالغ بر 1.1 میلیارد دلار بوده است.

بر اساس قرارداد یادشده حدود 2000 نفر از مهندسان واحد تولید گوشی های هوشمند شرکت اچ تی سی و نیمی از گروه واحد تحقیق و توسعه اچ تی سی به گوگل می پیوندند.

گوگل امیدوار است از توان و دانش این افراد برای طراحی و تولید گوشی های هوشمند پیشرفته تر استفاده کند  بتواند با رقبایی همچون سامسونگ و اپل به طور جدی مقابله کند.

اچ تی سی شرکتی تایوانی و از جمله شرکت های موفق در حوزه تولید گوشی های هوشمند است. این شرکت اولین گوشی نسل سوم یا 3G دنیا را در سال 2005 تولید کرد و در سال 2007 هم موفق به تولید اولین گوشی با قابلیت لمسی شده بود. همچنین این شرکت در سال 2013 اولین گوشی با بدنه یکپارچه تمام فلزی تولید کرد.

۱۳۹۶/۷/۱۹ - ثبت‌نام رانندگان یک تاکسی اینترنتی در شهرها متوقف شد/ فرآیند جذب رانندگان را اصلاح می‌کنیم


خبرگزاری فارس: ثبت‌نام رانندگان یک تاکسی اینترنتی در شهرها متوقف شد/ فرآیند جذب رانندگان را اصلاح می‌کنیم

مدیر شرکت حمل و نقل اینترنتی که اخیرا با خبر آزار یک مسافر توسط راننده حاشیه ساز شده، گفت: تا اطلاع ثانوی ثبت‌نام رانندگان در سطح شهرها را متوقف کرده‌ایم و از این پس تایید هویت هر راننده توسط ۳ ناظر به طور مجزا انجام می‌شود.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس، پس از انتشار گزارشی از یک مورد آزار و اذیت یک خانم مسافر توسط یک راننده شرکت حمل و نقل اینترنتی، شهرام شاهکار مدیر اجرایی این شرکت از بهبود عملکرد این سامانه خبر داد.

وی با ابراز تاسف و ناراحتی بابت خبر ناخوشایند اخیر مبنی بر حادثه‌ای که در یکی از سفرهای این شرکت حمل و نقل اینترنتی اتفاق افتاده، گفت: در مسیر شفاف‌سازی دلایل بروز این اتفاق ناگوار، به دستگاه‌های انتظامی و قضایی کشور عزیزمان اطمینان کامل داریم و همانند گذشته، نهایت همکاری را برای روشن شدن حقیقت با دستگاه‌های مذکور خواهیم داشت.

وی گفت: این شرکت تاکنون بیش از 100 میلیون سفر موفق را در صحت کامل به انجام رسانده است و صدها هزار هم‌راه (راننده) معتمد، مسئول و سخت‌کوش از طریق این سامانه به خدمات‌رسانی و کسب روزی می‌پردازند.

وی گفته: متهم این حادثه با سو‌استفاده از اطلاعات و هویت فردی دیگر موفق به فریبکاری شده و در فرآیند تایید صلاحیت راننده در این شرکت تخطی کرده است. بنابراین ما برای بالا بردن هرچه بیشتر امنیت سفرها، اقداماتی فوری و جدی را در دستور کار خود قرار داده‌ایم. از این پس، تایید هویت هر راننده از سوی 3 ناظر و کارشناس با تجربه و متخصص شرکت به طور مجزا صورت می‌گیرد.

شاهکار ادامه داد: همچنین تا اطلاع ثانوی، فرآیند ثبت‌نام رانندگان در سطح شهرها را متوقف کرده‌ایم، تا تمام مراحل جذب رانندگان را بار دیگر با دقت ارزیابی کرده و بهبود بخشیم. به‌زودی اطلاعات کامل‌تری ارائه خواهد شد.

۱۳۹۶/۷/۱۹ - سیم کارت نسل جدید eSIM آزمایش شد


خبرگزاری فارس: سیم کارت نسل جدید eSIM آزمایش شد

eSIM سیمکارتی است که برخلاف سیمکارت‌های نسل قبل امکان تعویض ندارد و به صورت تراشه‌ای الکترونیکی در ابعاد کوچکتر، توسط کارخانه سازنده روی مادربورد نصب می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، نخستین پروفایل آزمایشی eSIM در ایران در همایشی با موضوع بررسی دورنمای ورود نسل جدید سیمکارت (eSIM) به ایران راه‌اندازی شد.

eSIM یا embedded Subscriber Identity Module سیمکارتی است که در دستگاه هوشمند قرار می‌گیرد و برخلاف سیمکارت‌های نسل قبل (مینی‌سیم، میکروسیم و نانوسیم) امکان تعویض آن وجود ندارد، بلکه به صورت تراشه‌ای الکترونیکی و در ابعاد کوچکتر، توسط کارخانه سازنده بر روی مادربورد نصب می‌شود و فعال‌سازی سیمکارت توسط اپراتور، به صورت نرم‌افزاری و از راه دور انجام می‌شود.

در این همایش که با شعار «مسیر اینترنت اشیا با eSIM آغاز می‌شود» با حضور مدیران شرکت‌های جمالتو، اریکسون، سامسونگ و هواوی در یکی از اپراتورهای موبایل برگزار شد موضوعات روندهای جهانی بازار eSIM و نقشه راه GSMA، تغییر پارادایم در بازار مشترکان شخصی و سازمانی و فراهم آوردن تجربه زندگی دیجیتال برای مصرف‌کننده به ایراد مطرح شد.

کاربرد eSIM در صنعت فناوری اطلاعات، علاوه بر آن که موجب بالا رفتن ضریب امنیت و افزایش امکان ساخت ابزارهای ضد آب و ضد غبار می‌شود، در گسترش خدمات دستگاه به دستگاه (M2M) و اینترنت اشیا (IoT) نیز اهمیت به‌سزایی دارد.

تسهیل در اتصال و فعال‌سازی، امکان استفاده از ارتباطات بی‌سیم در انواع بیشتری از دستگاه‌های هوشمند (شامل گجت‌‎های پوشیدنی)، تحول در استفاده از سرویس رومینگ و نیز صرفه‌جویی در هزینه‌های مربوط به توزیع و فروش سیمکارت از دیگر مزایای استفاده از eSIM است.

این فناوری برای تولیدکنندگان ساعت‌های هوشمند و گجت‌های سلامت هوشمند که به صورت دائم با شبکه‌های مخابراتی در ارتباط هستند کارایی بالایی دارد. هم‌اکنون در دنیا استفاده از eSIM در برخی ساعت‌های هوشمند، تبلت‌ها و دستگاه‌های سلامت هوشمند آغاز شده و پیش‌بینی می‌شود که در آینده نه چندان دور، کاربرد آن به تمامی دستگاه‌ها از جمله گوشی‌های هوشمند نیز گسترش یابد.


۱۳۹۶/۷/۱۹ - نگرانی از ضبط تمام صداهای محیطی توسط بلندگوی هوشمند گوگل


خبرگزاری فارس: نگرانی از ضبط تمام صداهای محیطی توسط بلندگوی هوشمند گوگل

بلندگوی هوشمند گوگل موسوم به هوم مینی تمامی اصوات محیطی را ضبط می‌کند و این امر نگرانی کاربران را در مورد نقض حریم شخصی‌یشان برانگیخته است.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از ورج، عرضه بلندگوهای هوشمند در سال های اخیر توسط شرکت های مختلف فناوری رواج یافته و از این بلندگوها برای جستجوی اینترنتی، خرید آنلاین، صدور دستورات مختلف صوتی و غیره استفاده می شود.

اما برخی از این بلندگوها صدای کاربران اطراف خود را هم ضبط می کنند و همین امر نگرانی هایی را موجب شده است. بلندگوی هوم مینی این شرکت هم از مشکل یادشده مستثنی نیست و قادر به تمیز دادن دستورات صادره از صداهای دیگر نیست.

به دنبال تشدید اعتراضات به گوگل، این شرکت با صدور بیانیه ای مشکل یادشده را به رسمیت شناخته و از عرضه وصله نرم افزاری برای حل مشکل یادشده در تاریخ 7 اکتبر خبر داده است.

قرار بوده که بلندگوهایی مانند هوم مینی تنها پس از شنیدن اصواتی مانند هی گوگل یا باشه گوگل فعال شده و فرامین دریافتی را اجرا کنند. کاربران می توانند برای حل مشکلات خود در این زمینه با شماره تلفن 1-855-971-9121 هم تماس بگیرند.

۱۳۹۶/۷/۱۷ - مقابله با حواس پرتی در رانندگی به سبک گوشی گوگل پیسکل 2


خبرگزاری فارس: مقابله با حواس پرتی در رانندگی به سبک گوشی گوگل پیسکل 2

شرکت گوگل همزمان با عرضه گوشی پیکسل 2 بی سروصدا قابلیت جذابی را در اختیار کاربران گذاشته که باعث می شود آنها کمتر دچار حواس پرتی شوند.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از انگجت، بررسی ها نشان می‌دهد گوشی‌های پیکسل 2 و پیکسل ایکس ال 2 دارای نرم افزاری خاص برای قراردادن گوشی در حالت سکوت در حین رانندگی هستند که موجب می شود فرد در زمان رانندگی پیام ها و اعلان‌ها را دریافت نکند و تمام تمرکز خود را بر رانندگی قرار دهد.

این برنامه و دیگر خدمات مشابه در بخش Ambient Services در دسترس هستند. گوشی یادشده با درک شرایط رانندگی آن را به طور خودکار در وضعیت Do Not Disturb یا سکوت قرار می دهد. گوشی های تازه گوگل بدین منظور از حسگرهای حرکتی استفاده می کنند و بنابراین در زمان جابجایی با سرعت بالا تلفن همراه را در وضعیت سکوت قرار می دهند.

اپل هم پیش از این ارائه خدمات یادشده را همزمان با عرضه سیستم عامل iOS 11 آغاز کرده بود. اما گوشی های اندرویدی از چنین خدماتی بی بهره بودند.

گوشی های جدید گوگل برای اولین بار از سیم کارت های الکترونیک نیز پشتیبانی می‌کنند. گوگل امیدوار است با ارائه این خدمات امنیت مشتریان خود را بیشتر تضمین کند.

۱۳۹۶/۷/۱۷ - عرضه رسمی گوشی بلک بری موشن


خبرگزاری فارس: عرضه رسمی گوشی بلک بری موشن

چند روز بعد از انتشار عکس‌های گوشی بلک بری موشن، گوشی مذکور که ضد آب نیز هست، به طور رسمی عرضه شده است.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از ورج، این گوشی که شباهت های زیادی به گوشی کی وان دارد دارای نمایشگر 5.5 اینچی اچ دی است. نمایشگر گوشی یادشده از نوع ال سی دی است.

پردازنده این گوشی از نوع Snapdragon 625 بوده و دارای 4 گیگابایت رم، 32 گیگابایت حافظه داخلی و باتری 4000 میلی آمپری می باشد. علاقمندان می توانند با حضور در نمایشگاه جیتکس دوبی این گوشی را از نزدیک مشاهده کنند.

قیمت گوشی یادشده 460 دلار است و اولین بار در کشورهای خاورمیانه مانند امارات وعربستان سعودی عرضه خواهد شد و پس از آن علاقمندان در دیگر نقاط دنیا قادر به خرید آن خواهند بود.

۱۳۹۶/۷/۱۷ - ویندوز ۱۰ موبایل به تاریخ می‌پیوندد


خبرگزاری فارس: ویندوز ۱۰ موبایل به تاریخ می‌پیوندد

مدیران مایکروسافت رسما اعلام کردند که توسعه سیستم عامل ویندوز ۱۰ موبایل دیگر مورد توجه و تمرکز آنها نیست؛ امری که نشان می‌دهد گوشی‌های مجهز به ویندوز فون به تاریخ می‌پیوندند.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از انگجت، مایکروسافت بعد از مدتی تلاش برای توسعه سیستم عامل ویندوز موبایل و همه گیر کردن آن در گوشی های هوشمند این کار را متوقف کرد. زیرا دو سیستم عامل اندروید و iOS با تسخیر کل بازار گوشی های هوشمند مجال نفس کشیدن برای مایکروسافت و سیستم عامل ویندوز 10 موبایل باقی نگذاشتند.

جو بلفویر معاون ارشد مایکروسافت و مدیر برنامه سابق ویندوز فون در توییتر اعلام کرده که ایجاد قابلیت های جدید برای ویندوز 10 موبایل دیگر مورد توجه و نقطه تمرکز مایکروسافت نیست و اگر چه وصله ها و به روزرسانی های امنیتی برای آن عرضه می شود، اما قرار نیست بیش از این کاری صورت بگیرد.

کارشناسان معتقدند دشواری های مربوط به نگارش برنامه های موبایلی سازگار با ویندوز 10 موبایل و همین طور حضور دیرهنگام مایکروسافت در بازار سیستم عامل های همراه عامل شکست این شرکت بوده است.

۱۳۹۶/۷/۱۱ - استفاده گوگل از سیستم جدید تایید هویت کاربران


خبرگزاری فارس: استفاده گوگل از سیستم جدید تایید هویت کاربران

گوگل در تلاش است تا شیوه شناسایی هویت کاربران برای خرید یا ورود به حساب کاربری را با استفاده از امکانات جدید سخت افزاری متحول کند.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از اسین ایج، این خدمات در قالب برنامه حفاظت پیشرفته ارائه می شود و کاربران بر همین اساس به امکانات جدیدی از طریق حساب های کاربری ایمیل خود نیز دسترسی خواهند داشت که بلوکه کردن برنامه های ثالث مزاحم و سارق اطلاعات را تسهیل می کند.

در شیوه مذکور از کلیدهای امنیت فیزیکی استفاده می شود و گوگل امیدوار است ابزار جدید تایید هویت با استقبال مدیران شرکتها، سیاستمداران و افرادی که دغدغه های امنیتی جدی دارند، مواجه شود.

گوگل پیش از این از روش اختصاص کد دوم یا کلمه عبور برای تایید هویت استفاده می کرد. اما با راه اندازی خدمات جدید کاربران می توانند از کلیدهای فیزیکی شناسایی هویت مبتنی بر پرت یو اس بی برای تایید هویت استفاده کنند. در کنار این ابزار استفاده از کلید فیزیکی دوم برای ارتقای امنیت نیز ممکن است. قرار است گوگل در آینده اطلاعات بیشتری در این زمینه ارائه کند.

۱۳۹۶/۷/۱۱ - 2.5 میلیون نفر به کاربران هک شده اکوئیفاکس افزوده شد


خبرگزاری فارس: 2.5 میلیون نفر به کاربران هک شده اکوئیفاکس افزوده شد

هکرهایی که اطلاعات خصوصی و مالی ارزشمندی از سرورهای سایت اکوئیفاکس سرقت کرده‌اند در مجموع توانسته‌اند به داده‌های 145.5 میلیون نفر دسترسی یابند.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از بیزینس تایمز، پیش از این تعداد این افراد 143 میلیون نفر تخمین زده شده بود، اما حالا مشخص شده تعداد آنها 2.5 میلیون نفر بیشتر بوده و برابر با 145.5 میلیون نفر است.

هکرهای اکوئیفاکس با دسترسی به اطلاعات میلیون ها مشتری در ماه جولای به اسامی، شماره های تامین اجتماعی، تاریخ تولد، آدرس، شماره های کارت های اعتباری، تلفن تماس و برخی اطلاعات جزئی دیگر دسترسی یافته اند.

شرکت امنیتی Mandiant که از طرف اکوئیفاکس ماموریت یافته به این موضوع رسیدگی کند، می گوید به تازگی متوجه شده 2.5 میلیون مشتری آمریکایی دیگر این شرکت در اثر این حمله هکری دچار مشکل شده اند. این شرکت به جزئیات بیشتری در این مورد اشاره نکرده، اما ظاهرا با افرادی که به همین علت دچار مشکل شده اند، تماس گرفته شده است.

تبعات این حمله هکری محدود به آمریکا نبوده و صدها هزار نفر در انگلیس و کانادا هم به همین علت دچار مشکل شده اند. اقدام سه تن از مدیران ارشد اکوئیفاکس برای فروش سهامشان به ارزش تقریبا دومیلیون دلار هم به برخی نگرانی ها در مورد انگیزه های آنها و احتمال همدستی در این زمینه دامن زده است.


۱۳۹۶/۷/۱۱ - فیلترینگ شدید اینترنت در اسپانیا به دنبال رفراندوم استقلال کاتالونیا


خبرگزاری فارس: فیلترینگ شدید اینترنت در اسپانیا به دنبال رفراندوم استقلال کاتالونیا

دولت اسپانیا پس از برگزاری رفراندوم غیرقانونی استقلال در منطقه کاتالونیای این کشور به فیلترینگ گسترده اینترنت روی آورد تا با هواداران این رفراندوم در فضای مجازی هم برخورد کرده باشد.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از ونچربیت، دولت اسپانیا از یک روز قبل از برگزاری رفراندوم یادشده برای فیلترینگ سایت های حامی آن اقدام کرد.

بسیاری از سایت های یادشده از پسوند .cat استفاده می کنند که مربوط به حامیان رفراندوم مذکور بوده است. بررسی ها نشان می دهد در مجموع 140 سایت اینترنتی به همین علت توسط دولت اسپانیا فیلتر شده است.

اولین سایت فیلترشده در ارتباط با این رفراندوم، سایت رسمی برگزاری آن به نشانی referendum.cat بوده است. در صفحه اول این سایت پیامی نمایش داده شده دال بر اینکه این سایت بر طبق دستور قضایی توقیف و مسدود شده است.

مقامات محلی کاتالونیا در روزهای بعد سایت های دیگری را برای مدیریت برگزاری رفراندوم به نشانی های http://ref1oct.cat/ و http://ref1oct.eu/ راه اندازی کردند که آنها هم مسدود شد. همچنین مقامات قضایی اسپانیا از برخورد با شرکت های ارائه دهنده خدمات میزبانی دامنه cat خبر داده اند.

علاوه بر این، یک برنامه موبایلی رای دهی به درخواست مقامات اسپانیایی از فروشگاه گوگل پلی حذف شده و از گوگل خواسته شده تا تمامی برنامه های مشابه را حذف کند.

۱۳۹۶/۶/۲۸ - شارژر بی‌سیم برای انواع گوشی‌ها عرضه می‌شود


خبرگزاری فارس: شارژر بی‌سیم برای انواع گوشی‌ها عرضه می‌شود

فناوری شارژ بی سیم جدید Pi که توسط فارغ التحصیلان دانشگاه «ام آی تی» ابداع شده، بدون نیاز به قرار دادن گوشی بر روی یک سطح مغناطیسی شارژ بی سیم آن را ممکن می کند.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از دیجیتال ترندز، استاندارد قبلی موجود در این زمینه موسوم به Qi کاربران را مجبور می کرد برای شارژ بی سیم گوشی آن را بر روی سطحی خاص قرار دهند و لذا امکان جابجایی گوشی محدود بود.

ابزار شارژ بی سیم مبتنی بر استاندارد Pi در قالب یک استوانه مخروطی شکل طراحی شده و کاربران با قرار دادن گوشی خود در فاصله چند متری ابزار یادشده هم می توانند گوشی خود را شارژ کنند. مهم‌ترین مزیت این شارژر بی سیم قابلیت شارژ همزمان چند گوشی اعم از آیفون و گوشی‌های اندرویدی است.

شارژ حداکثر 4 گوشی از این طریق با حداکثر سرعت (10 وات) صورت می گیرد ولی گوشی های جدیدی که برای شارژ به این مجموعه اضافه شوند با سرعت پایین تری شارژ می شوند.

Pi از فناوری شارژ الکترومغناطیسی برای تامین برق گوشی های هوشمند استفاده می کند که برای شارژ تبلت، هدفون های بی سیم و دیگر وسایل الکترونیک قابل حمل نیز قابل استفاده است. فروش این شارژرها از سال 2018 شروع می شود و قیمت آنها زیر 200 دلار است.

۱۳۹۶/۶/۲۸ - پلاتفورم «تز» پرداخت الکترونیک را ساده می‌کند


خبرگزاری فارس: پلاتفورم «تز» پرداخت الکترونیک را ساده می‌کند

گوگل قصد دارد با یکپارچه سازی کیف پول الکترونیک خود و کارت های اعتباری بانکی پلاتفورم پرداخت الکترونیک جامعی موسوم به Tez را راه اندازی کند.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از اسین ایج، این برنامه موبایلی دیجیتال پرداخت که در زبان هندی به معنای سریع است برای بازار کشور هند طراحی شده و گوگل می گوید با استفاده از آن نقل و انتقالات مالی الکترونیک ساده و ایمن خواهد شد.

برنامه یادشده مورد تایید دولت هند است و از رابط کاربری طراحی شده دولت این کشور موسوم به Unified Payments Interface (UPI) در آن استفاده شده است.

این برنامه هم با گوشی های اندرویدی و هم با سیستم عامل iOS سازگاری دارد و کاربران با استفاده از آن می توانند به طور مستقیم به حساب های بانکی خود دسترسی یابند و برای خرید انواع کالا و خدمات هزینه مورد نیاز را پرداخت کنند.

سزار سنگوپتا معاون گوگل در این مورد گفت: با راه اندازی این خدمات، هند در زمینه ارائه سرویس های بهینه پرداخت الکترونیک حتی از امریکا نیز پیشی گرفته است.

برنامه Tez که تنها 7 مگابایت حجم دارد به هفت زبان متداول در هند و از جمله بنگالی و تامیل در دسترس بوده و خدمات آن در کل کشور هند قابل استفاده است. تعداد کاربران اینترنت در هند هم اکنون 400 میلیون نفر است که 300 میلیون نفر از آنها از طریق گوشی به دنیای مجازی متصل می شوند و تعداد کل این کاربران تا سال 2020 به بیش از 650 میلیون نفر افزایش می یابد.

۱۳۹۶/۶/۲۸ - تجهیز تمامی پستچی‌ها به کارت‌ خوان سیار تا پایان شهریورماه


خبرگزاری فارس: تجهیز تمامی پستچی‌ها به کارت‌ خوان سیار تا پایان شهریورماه

مدیرعامل شرکت ملی پست گفت: با توجه حجم بالای جابه‌جایی مرسولات فروش اینترنتی توسط پست تمامی پستچی‌ها تا پایان شهریورماه به pos سیار مجهز خواهند شد.

حسین مهری مدیرعامل شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس، از تجهیز تمامی موزعین پستی به دستگاه کارت‌خوان سیار به زودی خبر داد.

وی گفت: تا پایان شهریورماه جاری pos سیار در اختیار صددرصد همکارانی که به این ابزار نیاز دارند قرار خواهد گرفت.

مهری توضیح داد: یکی از فعالیت‌های متعدد شرکت پست توزیع بسته‌های تجارت الکترونیک است که با توجه به تغییر عادات مردم در استفاه از پول نقد و مشکلات نگهداری نقدینگی داشتن pos سیار برای موزعین پستچی لازم است.

وی گفت: همچنان که در 4 ماهه نخست سال 95 حدود 161 میلیارد تومان کالا توسط پست به مردم تحویل داده شده و رقم بالایی را شامل می‌شود که اگر این رقم به صورت الکترونیکی جابه‌جا شود از جنبه‌های مختلف به نفع مردم، پستچی و فروشگاه اینترنتی است.


۱۳۹۶/۴/۲۷ - شکلک های جدید اپل از راه رسید


خبرگزاری فارس: شکلک های جدید اپل از راه رسید

شرکت اپل انبوهی از شکلک‌ها یا ایموجی‌های جدید خود را برای استفاده کاربران عرضه کرده است که در میان آنها تصاویر زنان باحجاب و مردان دارای محاسن دیده می‌شود.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از پی سی مگ، از جمله این شکلک های تازه که مورد توجه قرار گرفته اند می توان به فردی که در حال تمرین یوگاست، زنی در حال بچه داری، فردی که کله اش منفجر شده و غیره اشاره کرد.

هدف اپل از این کار بزرگداشت روز جهانی ایموجی بوده است. اپل می گوید این شکلک ها برای کاربران سیستم عامل خاص این شرکت یعنی iOS،  macOS و  watchOSقابل استفاده خواهد بود.

این ایموجی ها به تدریج به سیستم عامل های اپل اضافه می شود و انتظار می رود عموم کاربران بتوانند تا قبل از پایان سال 2017 از آنها استفاده کنند.

اپل می گوید هدف از طراحی شکلک های یاد شده این بوده که کاربران راحت تر و دقیق تر بتوانند احساسات خود را بیان کنند و بدین منظور از تنوع بیشتری بهره مند باشند.

علاوه بر این تصاویر تعداد زیادی از حیوانات واقعی و افسانه ای و مخلوقات کره زمین و چهره هایی با حالت های متنوع به این مجموعه اضافه شده است. نکته جالب اینکه اپل حتی یک ایموجی جدید خود را به یکی از شخصیت های سریال Game of Thrones اختصاص داده که عرضه قسمت نخست فصل اول آن در روزهای اخیر مورد توجه قرار گرفته است. شکلک یاد شده مربوط به Daenerys Targaryen است.

۱۳۹۶/۴/۲۷ - رمزگشایی از معمای بحران قطر/ حمله هکری جنجالی به رسانه‌های قطری کار امارات بود


خبرگزاری فارس: رمزگشایی از معمای بحران قطر/ حمله هکری جنجالی به رسانه‌های قطری کار امارات بود

نهادهای اطلاعاتی آمریکا می‌گویند حمله سایبری به رسانه‌های قطری در ماه گذشته که باعث تنش میان این کشور و برخی کشورهای دیگر عربی شده، توسط امارات متحده عربی انجام شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از وی تری، حملات هکری یاد شده به خبرگزاری رسمی قطر موجب شد  تا اظهاراتی در مورد ضرورت دوستی با ایران به شیخ تمیم بن حمد الثانی امیر قطر نسبت داده شود

در اظهارات نسبت داده شده به امیر قطر، وی وجود پایگاه "العدید" آمریکایی در کشورش را موجب حمایت کشورش از طمع ورزی‌های برخی کشورهای همسایه توصیف و تاکید کرد: این پایگاه تنها فرصت آمریکا برای داشتن نفوذ نظامی در منطقه است.

شیخ تمیم با اشاره به اینکه تنش‌ها با آمریکا به دلیل برخی تجاوزات رئیس‌جمهور آمریکا در این کشور هرگز ادامه نخواهند یافت، گفت: قطر با اسرائیل در ارتباط مستمر است.

وی درباره روابط دوحه با تهران نیز گفت: ایران وزنه مهمی در منطقه و در جهان اسلام است و نمی‌توان آن را نادیده گرفت و قطر روابط جدی خود با آمریکا و ایران را همزمان حفظ می‌کند.

امیر قطر اظهار داشت: صلاح نیست که تنش‌ها با ایران بالا گیرد و به ویژه که ایران قدرت بزرگی است و ضامن ثبات در منطقه است.همچنین امیر قطر در ادامه حزب الله را جنبش مقاومت خواند.

تمیم بن حمد آل ثانی گفت: ترامپ با مشکلات قانونی در کشورش مواجه است و تنشی در رابطه دوحه با دولت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا وجود دارد.

در همان زمان مقامات قطری بارها تاکید کردند امیر این کشور هرگز چنین جملاتی را بر زبان نرانده است. یوسف ابراهیم المالکی، مدیرکل خبرگزاری قنا نیز اظهار داشت: سایت قنا از سوی گروهی ناشناس هک شده است.

حالا مشخص شده که این عوامل ناشناس مزدوران وابسته به دولت امارات متحده عربی بوده اند. این حمله سایبری در تاریخ 24 می رخ داد و اظهارات دروغین نسبت داده شده به امیر قطر باعث تنشی بی سابقه میان عربستان و امارات و مصر و بحرین با قطر، قطع روابط دیپلماتیک دو طرف و تحریم اقتصادی و  بازرگانی و سیاسی این کشور شد.

گزارش نهادهای اطلاعاتی آمریکا که اولین بار در واشنگتن پست منتشر شده نشان می دهد که هک یاد شده با برنامه ریزی مقامات دولت امارات متحده عربی صورت گرفته، البته مشخص نیست که حملات مذکور به طور مستقیم توسط دولت خود این کشور انجام شده یا اشخاص ثالثی انجام این مسئولیت را بر عهده گرفته اند.

دولت امارات متحده عربی گزارش واشنگتن پست را غلط توصیف کرده و نقش خود را در این عملیات انکار کرده است. این افشاگری نشان می دهد که تحرکات عربستان و امارات بر علیه قطر از مدتها قبل برنامه ریزی شده بود و این دو کشور که بیشترین حمایت را از تروریست های افراطی در سوریه و عراق انجام می دهند با تلاش برای متهم کردن قطر به حمایت از تروریسم به دنبال فرافکنی بوده اند.

۱۳۹۶/۴/۲۷ - بازگشت برند نوکیا با گوشی قدرتمند نوکیا 8


خبرگزاری فارس: بازگشت برند نوکیا با گوشی قدرتمند نوکیا 8

شرکت فنلاندی HMD Global درصدد عرضه مجدد گوشی های برند نوکیاست. گوشی پیشرفته این شرکت که به همین منظور تولید می‌شود نوکیا 8 نام دارد.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از بیزینس اینسایدر، به تازگی تصاویری از این گوشی در فضای مجازی منتشر شده و گفته می شود نوکیا 8 تا 311 جولای روانه بازار می شود. همچنین قیمت این گوشی حدود 600 یورو برآورد شده است.

از جمله ویژگی های این گوشی می توان به نمایشگر 5.3 اینچی با دقت 2560 در 1400 پیکسل، پردازنده Snapdragon 835 کوالکوم که قدرتمندترین پردازنده این شرکت است، 4 یا 6 گیگابایت رم به انتخاب مشتری و ... اشاره کرد.

همچنین گوشی هوشمند یاد شده مجهز به دوربین پیشرفته ای با فناوری دوگانه در پشت است. هم دوربین پشتی و هم دوربین جلویی این گوشی 13 مگاپیکسلی هستند.

سیستم عامل این گوشی هم Android 7.1.1 Nougat است که از جمله آخرین سیستم عامل های عرضه شده توسط گوگل محسوب می شود. ظاهرا این گوشی هم از جمله گوشی های بدون حاشیه است که قاب و دور فلزی ندارد.

۱۳۹۶/۴/۲۶ - توصیه وزیر درباره مدیران مخالف در مخابرات: درباره نغمه‌های ناکوک تصمیم‌گیری کنید


خبرگزاری فارس: توصیه وزیر درباره مدیران مخالف در مخابرات: درباره نغمه‌های ناکوک تصمیم‌گیری کنید

وزیر ارتباطات با تاکید بر لزوم به روز بودن و پوست انداختن شرکت مخابرات همگام با آی تی درباره مدیران مخالف در مخابرات به سراییان توصیه کرد درباره نغمه های ناکوکی که نیاز به اصلاحات دارند، تصمیم‌گیری کنند.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس محمود واعظی در مراسم افتتاح پروژه‌های شرکت مخابرات ایران در آستانه راه‌اندازی فاز 33 شبکه ملی اطلاعات، اظهار داشت: از زمان روی کار آمدن مدیریت جدید در شرکت مخابرات ایران شاهد بودم که سیاست‌های صحیحی را اتخاذ کردند.

وی ادامه داد: در مقطعی سرمایه‌گذاری در مخابرات کم شده بود و یک شبکه قدیمی را به ارث برده بودند. مسائل مخابرات با سخنرانی حل نمی‌شود و در عمل باید توسعه داد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: باید بدانیم دوران جنگ سرد در حوزه ICT پایان یافته و شرکت‌های مخابراتی که کار خود را با تلفن شروع کردند در حال پوست انداختن هستند و به IT تغییر راهبرد داده‌اند.

وی ادامه داد: ما کسانی که در زمان قبل درس خواندیم و مدیریت کردیم باید درون خود تغییر به وجود بیاوریم که کمی سخت است. 

وی گفت: مخابرات باید فضا را برای ورود شرکت‌های جدید و حضور 16 شرکت FCP در سراسر کشور باز کند تا مهم‌ترین اولویت امسال دولت که حل مشکل اشتغال و ایجاد 100 هزار شغل سالانه در حوزه ICT است محقق شود.

وی تاکید کرد: در ایران در حوزه دیتاسنتر عقب هستیم و اشتغال و کسب و کارهای اینترنتی بدون دیتا سنتر محقق نمی‌شود.

وی خطاب به مدیران مخابرات گفت: باید بسته‌های متنوع تعریف شود که برای مردم اقتصادی باشند که اگر این کار را نکنید و قیمت گران شود، مردم از شبکه‌های اجتماعی دارای سرویس صوتی استفاده می‌کنند و کم‌کم شرکت‌های مخابراتی مشکل پیدا می‌کنند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد: در بحث تعرفه علاوه بر اینکه می‌خواهیم به مردم فشار وارد نشود، خواهان بزرگ شدن بازار و امکان توسعه مخابرات هستیم که راه حل آن زیاد کردن آپشن (بسته‌های متنوع) است.

وی برای رفع نهایی مشکل تعرفه برق دیتا سنترها از طریق مذاکره با وزیر نیرو اعلام آمادگی کرد و درباره این مشکل که هیچ‌یک از دیتاسنترها پروانه فعالیت برای استفاده از معافیت مالی و تخفیف برق ندارد، قول مساعد داد که نامه‌ای مبنی بر مورد تأیید بودن از طرف رگولاتوری برای این فعالیت‌ها آماده خواهد شد.

وی خطاب به مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: نغمه‌های ناکوکی در شرکت وجود دارد که اگر نیاز به اصلاحات داشته باشند می‌توانید راجع به آنها تصمیم‌گیری کنید.

۱۳۹۶/۴/۲۶ - جریمه 99 دلاری برای عبور با گوشی از خیابان‌های هاوایی


خبرگزاری فارس: جریمه 99 دلاری برای عبور با گوشی از خیابان‌های هاوایی

شورای شهر هونولولو در هاوایی آمریکا این هفته قانونی به تصویب رساند که به موجب آن عابران هنگام عبور از خیابان عبور حق استفاده از گوشی تلفن همراه را ندارند.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از نکست وب، هر فردی که در این شهر قانون یاد شده را نقض کند باید تا حداکثر 999 دلار جریمه پرداخت کند.

یکی از نمایندگان شورای شهر هونولولو که پیشنهاددهنده قانون یاد شده برای تصویب بوده، می گوید: ایده این کار پس از آن به ذهن وی رسید که برخی نوجوانان در مورد امنیت و حفظ سلامت هم سن و سالانشان در حین عبور از خیابان های شهر اظهار نگرانی کردند، زیرا آنها بی توجه به عبور پرسرعت ماشین ها سرگرم گفتگو با گوشی یا ارسال پیام در اینترنت و ... بوده اند.

به گفته وی چنین اقداماتی حواس عابران پیاده را پرت کرده و باعث می شود آنها در زمان عبور از خیابان ها به هیچ وجه تمرکز نداشته باشند. نتیجه این امر افزایش احتمال تصادف آنها با اتومبیل ها و ضرب و جرح و چه بسا مرگ این افراد است.

این قانون با موافقت 7 نماینده شورای شهر و مخالفت 2 نماینده به تصویب رسید و پس از امضای شهردار شهر هونولولو اجرایی خواهد شد.


۱۳۹۶/۴/۲۶ - انتشار عکس‌های خصوصی نماینده زن کنگره آمریکا در فیس بوک


خبرگزاری فارس: انتشار عکس‌های خصوصی نماینده زن کنگره آمریکا در فیس بوک

دادگاهی در کلمبیای آمریکا در حال رسیدگی به اتهامات وارده به برخی دستیاران یک نماینده زن کنگره است که نشان می‌دهد آنها تصاویر زننده‌ای را از گوشی آیفون این زن به دست آورده و در فیس بوک نشر داده‌اند.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از نئووین، Juan McCullum  و  Dorene Browne-Louiss که قبلا دستیاران استیسی پلاسکت نماینده دموکرات ویرجین آیلند بوده اند به همین علت متهم به سرقت سایبری و نقض قانون شده اند.

McCullum 35 ساله که قبلا ستاره برنامه های تلویزیونی بوده متهم است که از دسترسی به تصاویر برهنه موجود در گوشی آیفون خانم استیسی پلاسکت سوءاستفاده کرده است. این تصاویر که مربوط به پلاسکت و همسر او بوده در گوشی وی ذخیره شده بود و McCullum در زمان بردن گوشی یاد شده به یکی از فروشگاه های اپل برای تعمیر آن از وجود آنها مطلع شده بود.

McCullum با ایجاد یک حساب کاربری جعلی عکس های یاد شده را در فیس بوک در معرض دید عموم قرار داد و خبرنگاران و سیاستمداران را هم در جریان این موضوع قرار داد.

Browne-Louis هم متهم به پاک کردن پیامک هایی است که McCullum برای این نماینده زن ارسال کرده و وی را از برنامه های خطرناک خود برای توزیع عکس های برهنه یاد شده آگاه کرده است. وی به علت شهادت های دروغ، ناکافی و گمراه کننده در این زمینه به مقامات قضایی نیز محکوم شده است.

خانم پلاسکت این اقدامات فجیع دستیاران سابق خود را محکوم کرده و از مقامات قضایی برای رسیدگی به پرونده یاد شده تشکر کرده است. وی از اینکه حریم شخصی خود و خانواده اش به واسطه انتشار این عکس ها نقض شده به شدت اظهار نارضایتی کرده است.


۱۳۹۶/۴/۱ - شرایط سخت واردات قانونی تجهیزات شبکه و امنیت/ صف طولانی آزمایشگاه‌های کنترل کیفیت


خبرگزاری فارس: شرایط سخت واردات قانونی تجهیزات شبکه و امنیت/ صف طولانی آزمایشگاه‌های کنترل کیفیت

مسئول کمیسیون شبکه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران گفت: فرآیند طولانی آزمایشگاه‌های کنترل کیفیت، واردات قانونی تجهیزات شبکه واردکنندگان قانونی را با معضل جدی روبه رو کرده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، آزاد معروفی عضو هیات مدیره و مسئول کمیسیون شبکه سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران، گفت: سو برداشت و تفسیر اشتباه از قانون "وظیفه اعمال استانداردها و ضوابط نظام های کنترل کیفی و تایید نمونه تجهیزات شبکه " باعث شده شرایط واردات قانونی تجهیزات شبکه و امنیت شبکه های رایانه ای روزبه روز سخت‌تر شود.

معروفی ادامه داد: متاسفانه فرایند کنترل کیفیت و تایید نمونه در آزمایشگاه های مورد تایید سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بسیار کند پیش می رود؛ در این آزمایشگاه‌ها تجهیزات و نیروی فنی و متخصص به اندازه کافی وجود ندارد و همین موضوع باعث توقف طولانی‌مدت حجم زیادی از کالا‌های وارداتی پشت درهای این آزمایشگاه‌ها می‌شود.

مسئول کمیسیون شبکه سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران دراین رابطه ادامه داد: بالغ بر 90 درصد تجهیزات شبکه های کامپیوتری نسخه بومی ندارند و ما برای تکمیل بسیاری از پروژه‌های زیر ساختی خرد و کلان بویژه پروژه های ملی، چه در بخش دولتی و چه در بخش خصوصی به این تجهیزات نیاز مبرم داریم. اما به واسطه  سوبرداشت‌ها از قوانین، بخش بزرگی از بدنه واردکنندگان تجهیزات امنیت و شبکه حوزه فناوری اطلاعات با چالش جدی مواجه شده‌اند.

معروفی با تاکید بر مساله زمان در پیشبرد پروژه های فناوری اطلاعات و ارتباطات تاکید کرد: باید توجه داشت که در حوزه فناوری اطلاعات، زمان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و اگر رسیدن این تجهیزات مشمول  فراآیندهای زمان‌بر شود، نه تنها به افزایش قاچاق کمک می کند، بلکه پروژه‌ها نیز با تاخیر چند ماهه روبه‌رو می‌شوند.

به گفته مسئول کمیسیون شبکه سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران، بسیاری از این پروژه‌ها، پروژه‌هایی کلان در سطح ملی و در راستای تحقق برنامه‌های چشم انداز است و نباید با تاخیر مواجه شوند، به همین دلیل هم برخی شرکت ها برای رسیدن به زمان پایان کار از پیش تعیین شده، به ناچا ر و ناخواسته در دام  کالای  قاچاق می‌ افتند که هم سریع‌تر و هم ارزان‌تر به دست  می آیند 

وی ادامه داد: در این میان  تنها وارد کننده قانونی دچار ضرر و زیان جبران ناپذیر می‌شود؛ چراکه وارد کننده قانونی و رسمی تجهیزات از مبادی قانونی اقدام به واردات  کرده است و براساس آن در فرایند طولانی مدت  آزمایشگاه های کنترل کیفیت قرار می گیرد.

معروفی با اشاره به افزایش قاچاق به دلیل چنین فرآیندهای زمان بری گفت: به طور منطقی وقتی فرآیند واردات یک کالا زمان‌بر می‌شود و به جای یک ماه، شرکت ها مجبورند برای ترخیص کالای خود چند ماه در صف ورود به کشور، آزمایش و استاندارد بمانند، قاچاقچی با هدف افزایش سود وارد عرصه رقابت می‌شود و  کالا را ظرف چند روز به بازار تزریق می‌کنند. در این میان مصرف کننده هم که به دنبال تحویل پروژه در موعد مقرر است،ناخواسته از کالای قاچاق بدون اینکه مطلع باشد استفاده می کند.

به گفته مسئول کمیسیون شبکه سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران، متولیان اجرای این قانون معتقدند که وارد کننده رسمی حتما باید در مرحله دریافت مجوزهای فروش، آزمایش‌های استاندارد را در آزمایشگاه‌های مورد تایید پشت سر بگذارد. آنان معتقدند از این مسیر می‌توان از ورود غیر قانونی تجهیزات  فناوری اطلاعات جلوگیری کرد. اما بحث بر سر این است که وقتی تجهیزات به طور مجاز و رسمی وارد می‌شود، آزمایشگاه‌های ما تجهیزات و نیروی فنی و متخصص به اندازه کافی ندارند و همین موضوع باعث توقف طولانی‌مدت حجم زیادی از کالا‌های وارداتی پشت درهای این آزمایشگاه‌ها می‌شود.

معروفی با اشاره به هزینه های کلان آزمایشگاه ها ادامه داد: علاوه بر این می‌بینیم که این آزمایشگاه‌ها هزینه‌های کلانی را برای هر مرحله آزمایش دریافت می‌کنند که در نهایت هم به افزایش قیمت نهایی تجهیزات منجر می‌شود. در سوی دیگر ماجرا شاهد هستیم به دلیل تکنولوژی جدید این تجهیزات و نبود امکانات کافی و به روز در آزمایشگاه‌ها، بسیاری از  مولفه‌هایی که باید مورد آزمایش قرار بگیرد، نادیده گرفته می‌شود.

وی در خصوص نتایج این فرآیند گفت: در اینجا چند موضوع به طور همزمان صورت می‌گیرد. نخست اینکه وارد کنندگان معتبر در مسیر واردات محصولات حوزه شبکه و امنیت به دلیل وجود این موانع دچار آسیب می‌شوند و از ادامه مسیر دلسرد می‌شوند. دوم اینکه مصرف کننده نهایی با تاخیر طولانی به تجهیزات دست می‌یابند و برای رسیدن به زمانبندی پروژه ها و انجام به موقع آنها به ناچار و ناخواسته ممکن است گرفتار کالای قاچاق ‌شوند.

۱۳۹۶/۳/۳۱ - رونمایی از پردازنده سرور جدید ای ام دی در رقابت با اینتل


خبرگزاری فارس: رونمایی از پردازنده سرور جدید ای ام دی در رقابت با اینتل

شرکت ای ام دی از عرضه پردازنده سرور تازه خود به نام Epyc خبر داده که رقیبی جدید برای تراشه های مشابه شرکت اینتل محسوب می شود.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از پی سی ورلد، تراشه های سرور بر روی رایانه های پیشرفته مورد استفاده در شرکت های تجاری، رایانه های شرکت های میزبان وب و ارائه دهنده خدمات کلود و ... نصب می شوند و شرکت های سازنده در تلاش هستند با کاهش مصرف برق و هزینه تولیدشان رقبا را از میدان به در کنند.

شرکت اینتل 98 درصد از بازار تراشه های سرور را در اختیار دارد و حالا ای ام دی با استفاده از Epyc در تلاش است بخش بیشتری از بازار یادشده را از آن خود کند.

یکی از تراشه های سری Epyc ای ام دی، Epyc 7251 نام دارد که هشت هسته ای و 2.1 گیگاهرتزی است که البته این سرعت به 2.9 گیگاهرتز قابل افزایش است. Epyc 7601 قدرتمندترین پردازنده این مجموعه 32 هسته ای است و سرعت آن از 2.2 تا 3.2 گیگاهرتز در نوسان است. مهم ترین پردازنده های سرور شرکت اینتل که Xeon نام دارند 24 هسته ای هستند.

پردازنده های یاد شده می توانند از 2666 مگاهرتز DDR4 DRAM، 2 ترابایت حافظه و 128 مسیر PCIe پشتیبانی کنند. قیمت مدل های مختلف این تراشه ها حدود 4000 دلار است.

« صفحه قبل   [۱]   [۲]   [۳]   . . .   [۱۴۰]   [۱۴۱]   [۱۴۲]   صفحه بعد »
اخبار | تماس با ما | درباره ما | کسب درآمد | ارسال SMS تبليغاتی | قوانین و مقررات | پشتیبانی
larg-bot-r larg-bot-l
bar
footer footer
ads_portal  
footer footer