window_tl
close_normal
window_tr
window_bl window_br
top-r
Home آگهی
top
bar-r
آگهی
پرطرفدارترین ها fav-end
larg-top-r spacer.gif larg-top-l.gif
 
تعرفه آگهی - برای یک ماه
 آگهی عادی رایگان
نیازمندیها (SMS آگهی) Help
رایگان
آگهی عكسدار راهنما
۲۰۰۰ تومان
آگهی ويژه راهنما
۱۰۰۰۰ تومان
[ راهنماي درج آگهي ]
[ چگونه پرداخت کنم ؟ ]
آمار
کاربران آنلاین 94 نفر
بازدید های امروز 9432 بار
کل بازدید ها 82442813 بار
اعضای سایت 66364 نفر
تاریخ آگهی بازدید
۱۳۹۷/۳/۳ 1 9432
۱۳۹۷/۳/۲ 8 11443
۱۳۹۷/۳/۱ 1 13993
۱۳۹۷/۲/۳۱ 17 11242
۱۳۹۷/۲/۳۰ 6 8622
سنجش ديدگاه ها
میهن آگهی را در نگاه اول چگونه دیدید ؟

۱۳۸۶/۸/۲۷ - آیفون و افزایش اشتباه تایپی

موبنا- موسسه User Centric با اجرای یک طرح تحقیقاتی اعلام کرد که میزان اشتباه تایپ لغات در گوشی آیفون از دیگرگوشی های دارای صفحه کلیدهای سخت افزاری کامل بیشتر است.
این موسسه که در شیکاگو مستقراست ، افزود: برخلاف کاربرد زیاد آیفون، صفحه کلید این گوشی بیش از اندازه حساس است.
این تحقیق که بر روی 60 کاربر تلفن همراه صورت گرفته تجربه های تایپ پیام را بین دارندگان گوشی آیفون و دارندگان گوشی های غیر تاچ اسکرین مقایسه کرده است.
شرکت کنندگان شامل 20 کاربر آیفون، 20 کاربر گوشی های دارای صفحه کلید کورتی کامل و 20 کاربر گوشی های دارای صفحه کلید شماره ای بودند.
از این افراد خواسته شده بود که 6 پیام کوتاه دارای متن های مشخص را در گوشی های مورد آزمایش عبارت بودند از آیفون، سامسونگ E300، و بلک بری تایپ کنند.
کاربرانی که گوشی آیفون نداشتند هم 6 پیام را با آیفون تایپ کردند. نتایج تحقیق مشخص کرد که میزان اشتباه در تایپ با آیفون بیشتر از دو گوشی دیگر است.
دارندگان گوشی آیفون با همان سرعت دارندگان سایر گوشی ها تایپ می کردند، اما میزان اشتباه در تایپ آنها بسیار بیشتر از دو گروه کاربر دیگر بود.
این افراد به طور متوسط 6/5 اشتباه در هر پیام داشتند، کاربران گوشی های QWERTY به ازای هر پیام 1/2 اشتباه و دارندگان گوشی های صفحه کلید شماره ای به ازای هر پیام 4/2 اشتباه در تایپ داشتند.
نتیجه جالب این تحقیق این بود که میزان اشتباه در تایپ از سوی دارندگان آیفون و افرادی که آیفون نداشتند اما با آیفون تایپ کردند، تقریباً به یک میزان بود.
همچنین مشخص شد که تایپ با گوشی های دارای صفحه کلید کامل کورتی، کمترین میزان اشتباه را دربر دارد.

۱۳۸۶/۸/۲۶ - هر جا می روم آی پاد همراه من است

بی بی سی - با گسترش دامنه تکنولوژی اطلاعاتی در افغانستان، وسایل جدید و پیشرفته کامپیوتری نیز در این کشور بیشتر شده و رفته رفته، شمار بیشتر افغانها با این وسایل آشنایی یافته اند.

این افراد، بیشتر کسانی هستند که یا در سالهای اخیر در کشورهای خارجی زندگی کرده اند و یا افرادی که در بخش تکنولوژی اطلاعاتی درس خوانده و یا هم کسانی که کار آنان به شکلی با این بخش مرتبط است.

شهر نو کابل، محلی است که به سادگی می توان وسایل جدید کامپیوتری را در آن به دست آورد.

اگرچه شماری از افغانها، از قیمت های بلند این وسایل ناراضی هستند اما در جریان روز، کمتر دکان فروش وسایل کامپیوتری را در شهرنو کابل می توان سراغ گرفت که حداقل یک یا دو مشتری نداشته باشد.

به یکی از این دکان ها سر زدم که تعدادی از جوانان سرگرم چانه زدن برای خرید ام پی تری پلیر (MP3 player) و آی پاد (iPod) بودند.

یک فروشنده در این دکان می گوید که مشتریان او را بیشتر جوانان تشکیل می دهند.

او می گوید: "روزانه دهها نفر به این دکان می آیند. یا می خرند و یا تنها یک گشت می زنند و می روند. اما نظر به سالهای گذشته، تعداد کسانی که این وسایل را می خرند بیشتر شده است."

وسایل کوچک

رشد سریع تکنولوژی، جهان را بیش از هر زمان دیگری به هم نزدیک کرده است.

با عرضه وسایل جدید کامپیوتری به بازارها، مردم کارهایی را که یک زمان با صرف وقت و پول بیشتری انجام می دادند، حالا به سادگی و در زمان اندکی بسر می رسانند.

همزمان با این، پیشرفت در وسایل نشراتی و اطلاع رسانی نیز موضوعی است که امروزه در زندگی هر فردی قابل لمس است.

آی پاد 'در همه جا'

در میان وسایل کوچک جیبی، آنچه به ویژه بیشتر در کابل کاربرد دارد، MP3 players و پیشرفته تر از آن، MP4 players و آی پاد است.

احمد فرهاد یک جوان افغان می گوید که استفاده از این وسایل چگونه زندگی او را متحول کرده است.

او می گوید: "هر جا می روم آی پاد به همراه من است. در دفتر، در موتر، در خانه با استفاده از آی پاد موسیقی می شنوم. برای من که عاشق موسیقی هستم، آی پاد واقعا وسیله عجیبی است."

در بازارهای کابل، تازه ترین محصولات تکنولوژی جدید جهان را می توان یافت و روزانه دهها نفر مشغول خرید و فروش این وسایل هستند.

این مسئله در کشوری که شش سال پیش، به نام کشور بدون صدا و تصویر شهرت داشت، تحول بزرگی محسوب می شود.

۱۳۸۶/۸/۲۶ - حکم نظام صنفی علیه رییس مجمع تشکل ها

رییس شورای انتظامی سازمان نظام صنفی رایانه ای طی حکمی دستور توقف فعالیت های شرکت میکرو نرم افزار به مدیریت مسعود شنتیایی داد. این شورا با صدور حکمی اعلام کرده در صورت بی توجهی این شرکت از سوی عوامل قانونی پلمپ خواهد شد.

همچنین این سازمان طی نامه ای به واحدهای تابعه و دستگاه های دولتی با اعلام غیرقانونی بودن هرگونه معامله با این شرکت خواستار قطع ارتباط با آن شده است.

مسعود شنتیایی رییس مجمع تشکل های فناوری اطلاعات مهمترین تشکل مخالف سازمان نظام صنفی رایانه ای است. این تشکل پس از آن شکل گرفت که نمایندگان آن نتوانسند در انتخابات نظام صنفی رایانه ای توفیقی کسب کنند. در حکم شورای انتظامی گفته شده وی در مصاحبه با روزنامه فناوران فعالان حوزه را به ارتکاب تخلفات صنفی ترغیب و تشویق ( عدم عضویت در سازمان نظام صنفی) کرده است.

شاکی این پرونده نایب رییس سازمان نظام صنفی سهیل مظلوم است که از شنتیایی به دلیل تاسیس موسسه بدون داشتن مجوز نظام صنفی شکایت کرده است.

رییس سازمان نظام صنفی پیش از این در گفت و گو با دنیای اقتصاد اعلام کرده بود که عدم عضویت در سازمان نظام صنفی تخلف محسوب می شود اما این سازمان قصد ندارد در حال حاضر با شرکت هایی که عضو نظام صنفی نیستند برخورد قهرآمیز انجام دهد. با این حال به نظر می رسد سازمان نظام صنفی در باره شرکت رییس تشکل های فناوری اطلاعات استثنا قایل شده و قصد برخورد قانونی با وی را دارد.

سعید عبداللهی دبیر مجمع تشکل ها در گفت و گو با خبرنگار دنیای اقتصاد به صدور این حکم و نامه سازمان به مراکز دولتی طرف قرارداد این شرکت اعتراض کرد.

عبداللهی گفت : ما نظام صنفی رایانه ای را قبول نداریم و برای آقای شنتیایی در دادگاه آنان شرکت نکردند اما آنها شرکت را به حالت تعلیق درآوردند.

وی افزود: در این حکم آمده است که شرکت را پلمپ می کنند اما در کشور ما پلمپ باید توسط ضابطان قضایی انجام شود و نظام صنفی چنین توانایی را ندارد که این شرکت را پلمپ کند و این شرکت هم اکنون کماکان به فعالیت عادی خود ادامه می دهد.

وی افزود: ما اعتقاد داریم که این حرکت تسویه حساب شخصی به علت نمایش مناسب الکامپ در مقابل تحریم ها بود. سال گذشته یک حکم علیه بیت پرداز دادند که با شکست روبه رو شد و این یکی هم با شکست روبه رو خواهند شد . هیچ کس از نظام صنفی توانایی بستن این شرکت یا شرکت هایی که عضو نیستند را ندارد.

۱۳۸۶/۸/۲۶ - عدم اختلال گوگل در بازار مخابرات

همکاران سیستم - شرکت گوگل که در آخرین اقدام خود وارد بازارهای تلفن‌همراه شده است اعلام کرد، با این کار قصد دارد بدون ایجاد هر گونه مشکل برای بزرگان صنعت مخابرات، میزان استفاده از اینترنت در تلفن‌های همراه را افزایش می‌دهد.
در این میان تحلیل‌گران معتقدند که این اقدام گوگل می‌تواند بازار مخابراتی جهان را که هم‌اکنون توسط تولیدکنندگان بزرگ تلفن‌همراه و شرکت‌های مخابراتی محلی اداره می‌شود، با مشکل مواجه کند. شرکت‌های مخابراتی محلی معمولا با ارایه خدمات متفاوت، سلایق مشترکان را تغییر می‌دهند.
طرح جدید گوگل که جزئیات آن هفته گذشته معرفی شد می‌تواند مشکلات تازه‌ای را برای شرکت‌های Nokia Oyj، مایکروسافت، اپل و تولیدکننده گوشی‌های Blackberry‌ ایجاد کند. هر یک از این شرکت‌ها نسخه متفاوتی از سیستم‌عامل مخصوص تلفن‌های همراه را به بازار عرضه کرده‌اند.
"جان فورسیث"(John Forsyth) مدیر بخش سیاست‌گذاری شرکت بریتانیایی Symbian گفت: «اگر گوگل وارد این بازار نشود، این عرضه پیشرفت قابل‌ملاحظه‌ای را پیش روی خود نخواهد داشت.» به اعتقاد او، طراحی سیستم‌عامل جدید متن‌باز بر پایه سیستم‌عامل لینوکس کار بسیار دشواری خواهد بود.
شرکت Nokia Oyj که مالکیت 48 درصد شرکت Symbian را دارد، یکی از غایبان بزرگ در لیستی محسوب می‌شود که گوگل قصد دارد با آن‌ها همکاری کند. در این لیست نام بیش از 30 شرکت بزرگ جهان به چشم می‌خورد.

۱۳۸۶/۸/۲۴ - دل و جذب موافقت اروپا

همکاران سیستم - شرکت آمریکایی دل سرانجام موفق شد در مزایده اتحادیه اروپا برای خرید مرکز نرم‌افزاری ASAP که توسط شرکت هلندی Corporate Express‌ اداره می‌شود، پیروز شود.
گروه تحقیق و بررسی اتحادیه اروپا پس از انجام بررسی‌های فراوان اعلام کرد، این اقدام باعث تاثیر شرکت‌های خارجی بر صنعت نرم‌افزار اروپا نخواهد شد.
دل یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های کامپیوتری دنیا محسوب می‌شود و در زمینه تولید سخت‌افزارهای شبکه، نوت‌بوک و کامپیوترهای شخصی فعالیت می‌کند. شرکت ASAP نیز یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های اروپایی در زمینه تولید و توزیع محصولات نرم‌افزاری محسوب می‌شود.
اتحادیه اروپا برای این اقدام دل و ASAP را به دقت مورد بررسی قرار داد و متوجه شد این اقدام مشکلات فراوانی را در صنعت نرم‌افزاری اروپا به وجود نخواهد آورد.
طی ماه آگوست، شرکت دل مستقر در ایالت تگزاس آمریکا اعلام کرده بود که برای خرید ASAP تا 340 میلیون دلار پرداخت می‌کند تا از این طریق بتواند سلطه خود بر بازارهای نرم‌افزاری جهان را افزایش دهد.

۱۳۸۶/۸/۲۴ - آیفون به روزرسانی می‌شود

همکاران سیستم- شرکت اپل نسخه v.1.1.2 از نرم‌افزار مخصوص خود را برای دستگاه پخش موسیقی iPod و گوشی iPhone روانه بازار کرد تا کاربران با نصب آن بتوانند امکانات بیشتری را در اختیار داشته باشند.
این نرم‌افزار روی اینترنت قرار گرفته است و شعبه‌های اپل در آلمان و بریتانیا به صورت رسمی فروش آن را آغاز کرده‌اند.
این نرم‌افزار به صورت خودکار به سرور اصلی شرکت اپل متصل می‌شود، اما بر اساس اخبار رسیده هنوز با سیستم‌های سرویس آنلاین iTunes هماهنگ نشده است.
این نسخه جدید از نرم‌افزار اپل امکانات ویژه‌ای را برای دوستداران گوشی iPhone در خود جای داده است و چندین رینگتون جدید را در اختیار کاربران می‌گذارد.
شرکت اپل با این اقدام جدید خود سعی کرده است رقابت بیشتری را با مایکروسافت و همچنین گوگل که به تازگی وارد بازار مخابرات شده، انجام دهد.

۱۳۸۶/۸/۲۴ - ردیابی ساده مزاحمان تلفنی

موبنا- کاربران با استفاده از سایت Reverse Phone Detective می توانند اطلاعات صاحب شماره تلفن همراه ناشناس را که با گوشی آنها تماس گرفته است، به طور رایگان پیدا کنند
کاربرد این سایت بسیار ساده است، فقط باید شماره تلفن همراهی را که در جستجوی اطلاعات مالک آن هستید، وارد کنید و دیگر نیازی نیست درباره شماره ای که مزاحم شما می شود ، نگرانی داشته باشید.
با این سایت همچنین می توانید شماره آشنایان و دوستان خود را که آدرس وی را فراموش کرده اید. از این طریق بیابید.
سایت های زیادی برای جستجوی اطلاعات صاحب شماره تلفن همراه وجود دارد که اطلاعات آنها قدیمی است و دیگر کاربردی ندارد.
اطلاعات این سایت به روز بوده و اطلاعات اولیه را رایگان در اختیار کاربر قرار می دهد، اما برای دریافت جزییات بیشتر کاربر باید هزینه بپردازد.

۱۳۸۶/۸/۲۳ - وزارت اطلاعات دستور توقف سیستم MMS ها را نداده است

حجت الاسلام محسنی اژه ای گفت: وزارت اطلاعات دستور توقف سیستم MMS ها را نداده است.
به گزارش خبرنگار مهر، غلامحسین محسنی اژه ای در بازدید از غرفه خبرگزاری مهر در چهاردهمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها در مورد توقف فعالیت MMS در کشور گفت: تا کنون اطلاعیه ای از سوی وزارت اطلاعات در این زمینه صادر نشده است.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا امکان برخورد با بلوتوث های مستهجن در کشور وجود دارد یا خیر، گفت: امکان مقابله با این بلوتوث ها وجود دارد اما مسئول این امر وزارت فناوری اطلاعات است، نه وزارت اطلاعات .

وزیر اطلاعات تصریح کرد: تلاش ما این است که تا حد امکان با مسائل فرهنگی برخورد امنیتی صورت نگیرد و وزارت اطلاعات بیشتر به امور مهم امنیتی و اطلاعاتی بپردازد.

۱۳۸۶/۸/۲۳ - ورود چمدان‌‌های هوشمند به بازار

جام‌جم‌آنلاین- به زودی اولین چمدان هوشمند جهان که می‌تواند صاحب خود را دنبال کند در فروشگاه‌ها در معرض فروش قرار می‌گیرد.
دانشمندان روس سرگرم انجام مراحل پایانی ساخت اولین چمدان جهان هستند که برای دنبال کردن صاحب خود برنامه ریزی شده است.
این چمدان به یک کارت الکترونیکی که در جیب صاحبش قرار دارد پاسخ می‌دهد و از حسگرها ماورای قرمز و مافوق صوت برخوردار است که زمانیکه به موانع نزدیک می‌شود به آن هشدار می‌دهند.
این چمدان هوشمند همچنین یک سپر نرم و چراغ جلو نیز دارد. سازندگان این چمدان قصد دارند تا این چمدان را به اندازه زیادی در مغازه‌ها در معرض فروش قرار دهند.

۱۳۸۶/۸/۲۳ - خرید تلفن همراه تنها با ۴۹ هزارتومان

فارس- اولین گوشی ساخت ایران با بهای 49 هزار تومان با امکانات مناسب چون دوربین طی هفته‌های آینده به بازار می‌آید.
این گوشی توسط شرکت ارتباط همراه گویای اروند در خوزستان تولید شده است و با وجود بهای اندک، امکاناتی چون دوربین،لیست سیاه تماس و قفل سیستم و sms داراست.
کارشناسان پیش‌بینی می‌‌کنند با ورود این گوشی، بهای گوشی در رده قیمتی کمتر از 100 هزار تومان دچار افت شدید شود.

۱۳۸۶/۸/۲۲ - وقتی امواج عاطفه را انتقال می‌دهند

موبنا- در تحقیقی که در مورد بیش از 6 هزار پیام کوتاه، به صورت داوطلبانه مورد ارزیابی قرار گرفت، مشخص شد که 68/32 درصد SMSها در مقوله مسائل عاطفی می‌گنجد.
محمود اکرامی، مردم‌شناس و پژوهشگر پیام‌های کوتاه تلفن همراه، اعلام کردُ شش هزار پیام کوتاه تلفن همراه از سوی ارسال‌کنندگان به صورت داوطلبانه و به عنوان نمونه در اختیار تیم پژوهش قرار گرفته و براین اساس مشخص شد که 426 پیام کوتاه در این تحقیق - معادل هفت درصد از پیام‌ها - در حیطه توصیه و اندرز بوده و 21/12 درصد پیام‌ها نیز شامل پیام‌هایی است که در روزهای خاص، اعیاد و مناسبت‌های مذهبی ارسال می‌شوند.
وی، با اظهار این مطلب که بیش از دو درصد پیام‌های کوتاه ارسالی، به جدل‌های خانوادگی اختصاص دارد، افزود: در بیشتر این پیام‌ها مایه طنز نیز دیده می‌شود، اما طنز صرف که به هجو معادل هم نزدیک می‌شود 60/5درصد از SMSها را به خود اختصاص می‌دهد.
اکرامی، 42/2 درصد از پیام‌های کوتاه تلفن همراه در این پژوهش را در زمینه اطلاعات علمی خواند و تصریح کرد: بحث ادبی صرف 326 مورد معادل 5.30 درصد از پیام‌ها است.
وی گفت: مناجات، آیه‌هایی از قرآن، نهج‌البلاغه و روایات اسلامی 1.67 درصد از پیام‌ها را در این تحقیق شامل شده‌اند.
به گفته این پژوهشگر، 8.86 درصد پیام‌های کوتاه مربوط به رسانه ملی است، ضمن آنکه پیام‌هایی با محور تبلیغات 7/. درصد را شامل می‌شوند.

۱۳۸۶/۸/۲۲ - تلفن‌همراه همبازی جدید کودکان

نتایج یک تحقیق شگفت انگیز که توسط سایت moneysupermarket.com در انگلیس صورت گرفت، نشان می دهد که نزدیک 23 درصد کودکان 3 تا 6 ساله از تلفن همراه استفاده می کنند.
این تحقیقات همچنان نشان می دهد که تلفن همراه تبدیل به وسیله ای ضروری برای بچه ها در تمام سنین شده و بیش از نیمی از کودکان بین 3 تا 15 ساله (52 درصد) به طور معمول دارای 1 گوشی هستند.
به گزارش گروه ترجمه موبنا به نقل از سایت easier ،این مساله بیانگر این واقعیت است که امروزه سن استفاده کودکان از موبایل هر روز کمتر و کمتر می شود.
همچنین آمارها نشان می دهد که تقریباً تمام نوجوانان 13 تا 15 انگلیسی (94 درصد) تلفن همراه دارند.
تحقیقات جدید نشان می دهد که والدین نمی توانند فرزندان خود را در استفاده از موبایل کنترل کنند.
اغلب والدین مدت زمان و نحوه استفاده فرزندان از موبایل را محدود کرده اند و بیش از سه چهارم آنها (76 درصد) تنها به فرزندان خود اجازه داشتن گوشی های اعتباری (pay-as-you-go) را می دهند. اما باز هم برخی والدین درباره نحوه و میزان استفاده فرزندان از تلفن همراه نگران هستند.
برای مثال 36 درصد از والدین اظهار داشته اند که به طور فعال فرزندان خود را از دسترسی به اینترنت موبایل محروم کرده اند.
این تحقیق همچنین نشان می دهد که 32 درصد از والدین از دانلود زنگ موبایل و تصاویر پس زمینه توسط فرزندان خود جلوگیری می کنند.
"راب بارنز" رئیس بخش موبایل و پهن باند سایت moneysupermarket می گوید: خریداری تلفن همراه برای فرزندان برای والدین آرامش خیال می آورد زیرا همیشه می توانند با آنها در تماس باشند. اما والدین باید یکسری عوامل را در نظر داشته باشند.
وی افزود: پس از خریداری گوشی فراموش نکنید که درباره استفاده از اینترنت به آنها هشدار دهید به علاوه می توانید فیلترهای مخصوص تلفن همراه را برای جلوگیری از ورود به برخی سایت های مخصوص در موبایل فرزندان خود نصب کنید.
وی افزود: تصمیم گیری درباره خرید گوشی برای فرزندان امر دشواری است، زیرا هنوز در بازار تلفن همراه نرم افزارها و برنامه های محافظتی کافی ارائه نشده است.
وی اظهار امیدواری کرد که با افزایش روزافزون کودکان از تلفن همراه شبکه های تلفن همراه محدودیت های بیشتری را برای جلوگیری از استثمار آنها ایجاد کنند.

۱۳۸۶/۸/۲۲ - رقابت نوکیا با رقبا

نوکیا به تازگی تصمیم گرفته با ارایه سرویس های خاص و ساخت یک گوشی منحصر به فرد کاربران را هر چه بیشتر تحت تاثیر قرار دهد.
این تولید کننده موفق تلفن همراه فنلاندی قصد دارد یک گوشی خاص با ویژگی های اعجاب انگیز تولید کند تا iPhone و Treo را از میدان رقابت به در کند.
بر اساس این گزارش گوشی جدید نوکیا که هنوز این شرکت نام آن را فاش نکرده ،دارای سرویس هایی چون GPS, WiFi ، صفحه نمایش کامل QWERTY ، دوربین VGA ، بلوتوث 2.0 و صفحه نمایش 13/4 اینچی WVGA است.
این محصول جدید از پردازشگر 400 مگاهرتز و حافظه 10 گیگابایتی که شامل 2 گیگابایت حافظه داخلی و 8 گیگابایت حافظه خارجی است پشتیبانی می کند.
با این ویژگی ها این گوشی قادر به ذخیره اطلاعات، فیلم ها و موسیقی حتی بیش از گوشی های پالم و اپل ، i-mate یا گوشی های هوشمند RIM است.

۱۳۸۶/۸/۲۲ - لبخند نوکیا به گوگل

رویترز- سخنگوی نوکیا اعلام کرد، بزرگ‌ترین تولیدکننده تلفن‌همراه جهان برنامه‌ای برای جلوگیری از همکاری با گوگل ندارد و در صورت مفید بودن نرم‌افزار گوگل، می‌تواند از این سیستم‌عامل روی نسل جدید گوشی‌های خود استفاده کند.
کاری توتی"(Kari Tuutti) گفت: «درهای نوکیا هرگز به‌روی گوگل و نرم‌افزار جدید آن بسته نیست. اگر این برنامه برای ما مفید و کارآمد باشد، می‌توانیم از آن در نسل جدید گوشی‌های خود استفاده کنیم.»
گوگل که بزرگ‌ترین جست‌وجوگر اینترنتی جهان محسوب می‌شود، با معرفی نرم‌افزار جدید خود طی هفته جاری اعلام کرد که از این پس میزان استفاده مشترکان تلفن‌همراه از اینترنت را افزایش خواهد داد.
کارشناسان بر این باورند که عرضه نرم‌افزار جدید گوگل به بازارهای جهانی می‌تواند مشکلاتی را برای بزرگان صنعت مخابرات به‌وجود آورد. این بازار هم‌اکنون توسط چند شرکت بزرگ مخابراتی اداره می‌شود و گوگل با این بسته نرم‌افزاری می‌تواند آن‌ها را با مشکل مواجه کند.
گوگل با این اقدام خود قصد دارد دور جدید رقابت‌های خود را با مایکروسافت، اپل و شرکت RIM(تولیدکننده گوشی‌های Blackberry) آغاز کند.
شرکت نوکیا با سیستم‌عامل Symbian حدود 48 درصد بازار نرم‌افزارهای تلفن‌همراه را در اختیار گرفته است. این سیستم‌عامل روی بیش از 75 درصد تلفن‌های همراه هوشمند در جهان نصب شده است.

۱۳۸۶/۸/۲۲ - بنگلادش و کسب مقام چهارم در سرقت نرم‌افزار

میزان سرقت نرم‌افزار در بنگلادش به 92 درصد رسید و بر این اساس، این کشور به عنوان بزرگترین منطقه برای سرقت‌های نرم‌افزاری در آسیای پسیفیک شد.
گزارش‌های منتشر شده در روزنامه محلی Daily Star نشان می‌دهد، 92 درصد نرم‌افزارهای موجود در بنگلادش به صورت غیرقانونی مورد استفاده قرار می‌گیرد و بر اساس این آمار، کشور بنگلادش چهارمین مرکز سرقت‌های نرم‌افزاری در جهان محسوب می‌شود.
مرکز تحقیقاتی IDC بر اساس آخرین تحقیقات و مطالعات خود اعلام کرد، افزایش سرقت‌ها و تخلفات نرم‌افزاری در بنگلادش می‌تواند سالانه بیش از 90 میلیون دلار به درآمد خرده‌فروشان بیافزاید و خسارات فراوانی را به اقتصاد این کشور وارد کند.
این بررسی‌ها نشان داد، 92 درصد نرم‌افزارهایی که طی سال 2006 روی کامپیوترهای شخصی بنگلادش نصب شده بودند، مجوز ندارند. این مسئله نشان می‌دهد، به‌ازای هر یک دلار که برای خرید نرم‌افزار در بنگلادش پرداخت شده است، به میزان 9 دلار نرم‌افزار غیرقانونی در این منتطقه مورد استفاده قرار گرفته است.

۱۳۸۶/۸/۲۱ - راه‌اندازی ۱۰۰۰ فروشگاه تلفن‌همراه

موبنا - شرکت بریتانیایی "کارفون وارهواس" اعلام کرد که "بست بای" در دو سال آینده طرح بهره برداری از 1000 فروشگاه تلفن همراه را به اجرا در می آورد.
کارفون وارهوس و
"بست بای" با همکاری یکدیگر دو هزار فروشگاه تلفن همراه را در بازارهای اروپایی اداره می کنند.
"دیوید اسپروستی" مدیر اجرایی شرکت "بست بای" طی بیانیه ای اعلام کرد: بیشتر کاربران در هنگام خرید تلفن همراه از آزادی عمل و عقیده برخوردار نیستند.
آنها نیازمند محیطی خالی از استرس و به دور از تبلیغات واهی در مورد جدیدترین تلفن های همراه یا نرم افزار ها برای انتخاب گوشی دلخواه هستند.
مراکز جدید و فروش گوشی که تعداد آن ها تا سال 2009 به 10 هزار فروشگاه می رسد، دارای انواع مختلفی از تلفن های همراه، شبکه ها و لوازم جانبی با قیمت های مناسب و خدمات پس از فروش می باشند.
شرکت "بست بای" در ماه ژوئن اعلام کرد در 9 ماه آینده فروشگاه های تلفن همراه خود را در 190 مرکز فروش آمریکا افزایش می دهد.

۱۳۸۶/۸/۲۱ - پرفروش‌های بازار تلفن‌همراه

موبنا- کروسل" سازنده کیف های دستگاه های همراه الکترونیکی اسامی 10 گوشی پرفروش رادر بازار جهانی تلفن همراه منتشر کرد.
شرکت "کروسل" این فهرست را طبق فروش کیف های خود در یک ماه گذشته (اکتبر) بدست آورده است.
1- نوکیا 6300
2- سونی اریکسون K810i
3- نوکیا N95
4- نوکیا N73
5- آیفون اپل
6- نوکیا 3109/3110
7- سونی اریکسون P1
8- سونی اریکسون K850i
9- سونی اریکسون W880i
10- سونی اریکسون K530i
آمار نشان می دهد که گوشی آیفون محبوبیت بیشتر و سونی اریکسون P1 و W880i به رتبه های پائین تنزل پیدا کرده اند.
همچنین در فهرست برترین ها در این ماه اسامی 2 گوشی جدید سونی اریکسون شامل K850i و K530i به چشم می خورد که در جدول دوماه پیش نبوده است.

۱۳۸۶/۸/۲۱ - مبارزه با سرقت نرم‌افزار

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت به دنبال انعقاد قرارداد جدید با دومین تولیدکننده کامپیوترهای شخصی در چین، سیستم‌عامل ویندوز را به‌صورت پیش‌فرض روی کامپیوترهای چینی نصب می‌کند تا از این طریق جلوی سرقت‌های نرم‌افزاری در این منطقه گرفته شود.
بر اساس این قرارداد که بین بزرگ‌ترین تولیدکننده نرم‌افزار جهان و Founder Technology Group منعقد شده است، دو شرکت یاد شده متعهد شده‌اند که از حقوق یکدیگر دفاع کنند و جلوی سرقت‌های نرم‌افزاری را بگیرند.
در این میان، شرکت Founder متعهد شده است که صفحه‌کلید، وبکم و دیگر سخت‌افزارهای ساخت مایکروسافت را در بیش از 500 شعبه خود در سراسر چین به فروش برساند.
"استیو بالمر"( Steve Ballmer) مدیرعامل مایکروسافت در این باره گفت: «همکاری جدید ما با Founder بخش اصلی طرح ما برای مبارزه با سرقت‌های نرم‌افزاری در چین و دیگر کشورهای جهان محسوب می‌شود.»
"کی دانگفنگ"(Qi Dongfeng) مدیرعامل شرکت Founder که در یک کنفرانس مطبوعاتی حضور یافته بود، از اعلام میزان پول پرداخت شده به مایکروسافت بر اساس این قرارداد امتناع کرد. او گفت: «سیستم‌عامل ویندوز از این پس روی تمام کامپیوترهای شخصی Founder و همچنین 40 درصد کامپیوترهای تجاری این شرکت نصب می‌شود.»

۱۳۸۶/۸/۲۱ - محصول جدید مایکروسافت در راه‌ است

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت نسخه آزمایشی سیستم‌عامل Windows Essential Business Server را با نام Centro به بازار معرفی کرد.
به گفته کارشناسان این شرکت، قرار است نسخه آزمایشی نهایی این سیستم‌عامل که برای شرکت‌های کوچک طراحی شده از اوایل سال آینده در اختیار کاربران قرار گیرد و تا اواخر سال 2008 نسخه نهایی آن وارد بازار شود.
مایکروسافت تاکنون اطلاعات زیادی را در مورد نسخه نهایی Windows Essential Business Server منتشر نکرده است، اما بر اساس آخرین اخبار به‌دست آمده، قرار است این سیستم‌عامل در اواخر سال 2008 میلادی به صورت رسمی وارد بازارهای جهانی شود.
این سیستم‌عامل برای شرکت‌هایی که در آن 25 تا 250 کامپیوتر موجود است، مناسب خواهد بود. شرکت مایکروسافت پیش‌بینی می‌کند که با عرضه این محصول بیش از 2/1 میلیون نسخه از آن در سراسر جهان فروش رود.
"راس مدلنر"(Russ Madlener) مدیر واحد تولید Windows Server در شرکت مایکروسافت گفت: «این سیستم‌عامل می‌تواند مشکلات فراوانی را در شرکت‌های کوچک و متوسط برطرف سازد و هماهنگی کاملی بین محصولات مختلف مایکروسافت به وجود آورد.»

۱۳۸۶/۸/۲۰ - تحریم ایران از سوی مایکروسافت و یاهو

ایرنا- "یاهو" و "مایکروسافت"، ایران را از فهرست خدمات‌دهی "ای‌میل" اینترنتی خود خارج کردند.
یاهو در بیانیه‌ای اعلام کرد که به منظور پیروی از محدودیت‌های اعمال شده از سوی آمریکا بر ارایه خدمات به کشورهای خاص، در خدمات‌دهی خود تجدید نظر می‌کند.
این شرکت افزود: "براساس این سیاست، کاری را که در حال حاضر انجام می‌دهیم، این است که ثبت نام‌های(ای‌میلی) کشورهای مشمول این محدودیت را نپذیریم."
مایکروسافت اظهارنظری در این رابطه نکرده است.
براساس این گزارش، شرکت خدمات اینترنتی "گوگل" به عنوان یک گزینه برای کاربران "جی‌میل" باقی می‌ماند.
این شرکت اعلام کرد گمان نمی‌کند حفظ نام ایران در فهرست کشورهایش، ناقض این تحریم‌ها باشد.

۱۳۸۶/۸/۲۰ - کاهش‌ درآمد بازی‌های تلفن‌همراه

موبنا- درآمد و فروش بازی های تلفن همراه در فصل دوم سال 2007 در بازار جهانی برخلاف فصل اول 9درصد کاهش داشته است.
آمار نشان می دهد که این بخش از فناوری تلفن همراه در فصل اول سال 2007 با 11در صد رشد همراه بوده است.
"دیوید کارنوال"نایب رییس iSuppli می گوید: با وجود کاهش درآمد در فصل دوم و رشد کند این صنعت می توان با توجه به تولید بازی های بهتر و جذاب تر در فصل سوم به رشد درآمد این صنعت تا پایان سال جاری خوشبین بود.
وی افزود: یکی از مشکلات مهم و اصلی در این زمینه آن است که تعداد کاربرانی که از بازیهای موبایلی استفاده می کنند، بسیار اندک است.
پایگاه اینترنتی سلولار نیوز به میزان درآمد بازی های تلفن همراه هیچ اشاره ای نکرد.

۱۳۸۶/۸/۲۰ - ساخت محافظ ضد آب تلفن همراه

با استفاده از فن آوری های نوین ، حفاظت از گوشی های تلفن همراه در برابر نفوذ رطوبت و آب بویژه در مصارف نظامی امکان پذیر شد.
شرکت های فعال در زمینه تولید فناوری های الکترونیکی نظامی اعلام کردند :همان گونه که ویژگی خاص تجهیزاتی مانند ماسک ،لباس های ویژه و.. برای حفظ جان سربازان در حملات شیمیایی لازم است،محافظت از تجهیزات همراه سربازان اعم از وسایل الکترونیکی مانند گوشی تلفن های همراه و دیگر لوازم جانبی ضروری است.
محققان با استفاده ازفناوری جدید توانستند با افزودن لایه محافظ بسیار نازک(nanometres thick) روی وسایلی همچون گوشی تلفن همراه آن را در مقابل نفوذ هر گونه رطوبت و یا افتادن اتفاقی در آب محافظت کنند.

۱۳۸۶/۸/۱۹ - تهدید بزرگ مخابرات

موبنا- تلفن همراه مشترکان بدهکار اپراتور اول بصورت یک طرفه قطع می شود.
علی حمیدی مدیر کل امور مشترکان شرکت ارتباطات سیار با بیان مطلب فوق افزود:مهلت پرداخت بدهی صورت حساب دوره منتهی به اول مهرماه مشترکان اپراتور اول 10 آبان ماه جاری در نظر گرفته شد و این اپراتور قطع یک طرفه ارتباط مشترک بدهکار را آغاز کرده است.
وی با بیان این که در دوره های گذشته پس از اتمام مهلت پرداخت صورتحساب ارتباط تلفن همراه مشترک بدهکار کامل قطع می شد، ادامه داد: با اتمام مهلت پرداخت، تلفن همراه مشترک ابتدا به مدت یک هفته یک طرفه قطع شده و در مرحله بعدی قطع کامل صورت می گیرد.
وی اظهار داشت : به این ترتیب ورودی تماس باز بوده اما ارتباط خروجی بسته خواهد شد.
حمیدی گفت: چنانچه SMS های توزیع قبوض همراه اول به مشترک نرسیده باشد و یا مشترک فیش بدهی خود را دریافت نکرده باشد، می تواند با اطلاع یافتن از اتمام مهلت پرداخت در یک هفته قطع یک طرفه بدهی خود را بپردازد.
مدیر کل امور مشترکان شرکت ارتباطات سیار با بیان این که با این طرح به مشترک فرصت دوباره ای برای برقراری ارتباط داده می شود، از مشترکان خواست با این شرکت در پرداخت به موقع قبوض صورتحساب خود همکاری کنند.
وی زمان صورتحساب گیری اپراتور اول در هر دوره را پس از آخرین مهلت پرداخت بدهی مشترک عنوان کرد.

۱۳۸۶/۸/۱۹ - فرانسه و ضریب نفوذ ۸۴ درصدی تلفن‌همراه

سازمان رگولاتوری فرانسه اعلام کرد که ضریب نفوذ تلفن همراه در این کشور در سال جاری میلادی با 2/ 5 در صد افزایش یه 84 درصد رسیده است.
این گزارش حاکی است که ضریب نقوذ تلفن همراه در این کشور در سال گذشته 8/78 درصد بوده است.
به گزارش گروه ترجمه موبنا به نقل از سایت forbes به گفته سازمان رگولاتوری مخابرات فرانسه ARCEP از میزان کل 076/53 میلیون مشترک 248/35 میلیون مشترک دایمی بوده که سالانه 4/8 درصد رشد داشته است.
در حالی که میزان مشترکین اعتباری 828/17 میلیون بوده که 3 درصد رشد را نشان می دهد.
در فصل سوم سال جاری شمار مشترکین سیم کارت های دایمی 9/1 درصد رشد داشته اما اشتراک های اعتباری 8/0 درصد کاهش نشان می دهد.
سازمان ARCEP گفت که اپراتورهای شبکه های مجازی موبایل(MVNO) حدود 073/2 میلیون مشترک داشته اند، که این رقم 06/4 درصد سهم بازار را تشکیل می دهند.

۱۳۸۶/۸/۱۷ - مشتاقان تلفن همراه رو به افزایش است

موبنا- شرکت "سینگ تل" سنگاپور از افزایش مشترکین تلفن همراه در منطقه آسیا و اقیانوس آرام خبر داده است.
شرکت ارتباطات از راه دور سنگاپور اعلام کرد که مشترکین تلفن همراه ناحیه آسیا - اقیانوس آرام در پایان ماه سپتامبر خصوصا در پاکستان و هند ، نسبت به فصل قبل 16 درصد افزایش پیدا کرده است.
گزارش سینگ تل بزرگترین شرکت مخابراتی جنوب شرق آسیا نشان می دهد که تعداد مشترکین تلفن همراه این شرکت تا پایان ماه سپتامبر 97/157 میلیون نفر بوده است که نسبت به ماه ژوئن با 35/136 کاربر و زمان مشابه در سال گذشته با 77/100میلیون کاربر 57 درصد افزایش داشته است.
تعداد کاربران پاکستانی شرکت "سینگ تل" در ماه های جولای- سپتامبر 87/11 میلیون نفر بوده است و سهام این شرکت در سپتامبر 2007 میلادی 30 درصد گزارش شده است.
تعداد کاربران هندی این شرکت در فصل سوم 17/6 میلیون نفر افزایش داشته و تا 30 سپتامبر مجموع کاربران هندی شرکت "سینگ تل" 88/48 میلیون نفر بوده است.
تعداد کاربران شرکت اندونزیایی "تلکومسل" که 35 درصد سهام شرکت سینگ تل را دارا است ، با 65/1 میلیون نفر افزایش در فصل سوم به 46/44 میلیون نفر رسیده است.

۱۳۸۶/۸/۱۷ - یک قانون فراموش شده

موسسه آمریکایی Lodestar Universal درجدید ترین تحقیقات خود اعلام کرد که تعداد زیادی از کاربران در جهان قانون کپی رایت (حقوق مولف) را در دانلود برنامه های موبایل بویژه موسیقی رعایت نمی کنند.
این تحقیق اینترنتی با عنوان "هر زمان هر کجا" درباره نحوه استفاده از دستگاههای همراه صورت گرفته است.
نتایج به دست آمده در این تحقیق درباره نحوه استفاده ازموسیقی موبایل نا امید کننده بود.
این تحقیق نشان می دهد که 36 درصد از شرکت کنندگان در تحقیق، موسیقی را به روش P2P یعنی از دستگاه دیگر روی گوشی یا سایر دستگاه های قابل حمل دانلود می کنند.
تنها 18 درصد افراد اظهار داشته اند که برای استفاده از موسیقی دیجیتالی برای آنها پول پرداخت می کنند.
تنها در آمریکا و کره جنوبی میزان افرادی که به روش P2P موسیقی دانلود می کنند، کمتر از افرادی است که برای استفاده از موسیقی دیجیتالی پول پرداخت می کنند.
نتایج فوق نشان می دهد که هنوز هم افراد زیادی در بازارهای مختلف تمایل دارند که بدون رعایت قانون حق تالیف (کپی رایت) از موسیقی دیجیتالی استفاده کنند.
این تحقیق روی 10 هزار کاربر گروه سنی 16 تا 54 سال از کشورهای آمریکا، برزیل، روسیه، پاکستان، هند، چین، و ژاپن صورت گرفت.
این تحقیق بیشتر روی نحوه استفاده کاربران از تلفن همراه در بازارهای توسعه یافته و درحال توسعه متمرکز بوده است.
در این تحقیق مشخص شد که محبوبیت دستگاههای قابل حمل مانند دوربین های دیجیتال، دستگاه پخش MP3، و iPod به سرعت رو به افزایش است و 75 درصد افراد شرکت کننده در تحقیق دوربین دیجیتالی داشتند.
همچنین مشخص شد گرایش به داشتن چند دستگاه قابل حمل رو به افزایش است و 25 درصد کل این افراد دارای 5 دستگاه قابل حمل یا بیشتر بودند.
درباره نسل سوم3G که به زودی فراگیر می شود، نیز 43 درصد کل پاسخ دهندگان اظهار داشتند که علاقه مند به داشتن موبایل 3G در آینده هستند.
در این تحقیق از نظر جستجوی موبایلی مشخص شد که 49 درصد پاسخ دهندگان ژاپنی از جستجوی موبایلی استفاده می کنند.
در حالی که بازارهای یونان، انگلیس، و چین بالاتر از میانگین از جستجوی موبایلی استفاده می کنند.
در هند نیز اپراتور "ایرتل" برای ارائه این سرویس با "گوگل" همکاری می کند.
از لحاظ تجارت موبایلی و پرداخت الکترونیکی از طریق موبایل ژاپن بالاترین میزان استفاده را نشان داد. یعنی 81 درصد پاسخ دهندگان ژاپنی اظهار داشته اند که از این سرویس استفاده می کنند.
امروزه در بسیاری از بازارها اپراتورهای تلفن همراه ارایه سرویس های داده ای بیشتر از سرویس های صوتی است.
در ژاپن تنها 24 درصد از کاربردهای موبایل برقراری تماس صوتی است و این میزان در آمریکا 65 درصد است.

۱۳۸۶/۸/۱۶ - جریمه سنگین چشم انتظار متخلفی

کسانی که در ایالت نیوجرسی آمریکا هنگام رانندگی با تلفن همراه خود صحبت و یا پیام کوتاه تایپ کنند ، براساس قانون 100 دلار جریمه می شوند.
نیوجرسی چهارمین ایالت آمریکا است که طی این هفته قوانین ممنوعیت مکالمه با تلفن همراه و تایپ پیام کوتاه هنگام رانندگی را تشدید کرده است.
جریمه افرادی که حین رانندگی با تلفن همراه صحبت و یا پیام کوتاه تایپ می کنند، از اول مارس اجرا می شود.
طبق قانون جدید دولت، هم اکنون خودرو رانندگانی که با تلفن همراه صحبت کنند و یا پیام ارسال کنند متوقف می شود.
همچنین با این قانون جدید رانندگان می توانند در صورت استفاده از هندزفری یا هدست بلوتوث با تلفن همراه صحبت کنند.
مساله ای که در اینجا مطرح می شود این است که در این صورت بازهم احتمال وقوع تصادفات وجود دارد. تحقیقات نشان می دهد که خود مکالمه حواس رانندگان را پرت می کند و فرقی ندارد که گوشی را در دست یا به دست نداشته باشند.

۱۳۸۶/۸/۱۶ - تاخیر در پرواز به دلیل بروز مشکلات کامپیوتری

ایرنا- نقص فنی در شبکه رایانه‌ای بخش کنترل فرودگاههای پاریس ، از صبح سه‌شنبه سبب بروز مشکل در پرواز و فرود هواپیماها در فرودگاههای شارل دوگل و اورلی پاریس شده است.
بخش اداری هواپیمایی کشوری فرانسه اعلام کرده است که اداره کنترل پرواز فرودگاههای شارل دوگل و اورلی پاریس که کنترل تمامی پروازهای ورودی و خروجی را برعهده دارند، مشکل رایانه‌ای را شناسایی و متخصصان مربوطه در حال رفع آن هستند.
کارشناسان فنی مربوطه اعلام کرده‌اند که این مشکل بر اثر نقص فنی دربخش مخابراتی شرکت مخابرات فرانسه بروز کرده‌است.
فرودگاههای پاریس هفته گذشته به مدت پنج روز شاهد اعتصاب کادر پروازی شرکت هواپیمایی ایر فرانس بخاطر پایین بودن سطح دستمزدها و سختی شرایط کار بودند که بر اثر آن روزانه بیش از ‪ ۴۰۰‬پرواز لغو شد و براساس ارزیابی اولیه بیش از ‪ ۵۰‬میلیون یورو به این شرکت هواپیمایی خسارت وارد آمد.

۱۳۸۶/۸/۱۵ - بیل‌گیتس تولدت مبارک

بیل گیتس"(Bill Gates) موسس و مدیرعامل بزرگ‌ترین تولیدکننده نرم‌افزار جهان 52 ساله شد.
گیتس در سن 20 سالگی به همراه دوست دوران کودکی خود "پائول آلن"(Paul Allen) در سال 1975 شرکت مایکروسافت را تاسیس کرد و هم‌اکنون میزان کلی درآمدهای آن را به 50 میلیارد دلار رسانده است.
گیتس که نام اصلی وی "ویلیام هنری گیتس"(William Henry Gates) است، در شهر سیاتل، در ایالت واشنگتن متولد شد. پدر وی یکی از وکیلان صاحب‌نام زمان خود بود و مادرش در یکی از بانک‌های محلی کار می‌کرد.
گیتس در حالی که تنها 17 سال داشت موفق شد نخستین نرم‌افزار کامپیوتری خود را با قیمت 4200 دلار به‌فروش برساند. این نرم‌افزار در اصل یک سیستم مدیریت زمان برای دبیرستان‌ها بود.
وی در سال نظرسنجی سال 2002 که در چین و هنگ‌کنگ برگزار شده بود، به عنوان بهترین الگو برای جوانان این کشورها برگزیده شد. این نظرسنجی توسط دانشگاه ملی هنگ‌کنگ انجام شده بود و در پایان رئیس جمهور چین از وی قدردانی کرد.
ملکه الیزابت دوم در سال 2005 به گیتس عنوان "شوالیه" داد و از او قدردانی کرد. این طور که گفته می‌شود، در کنار محبوبیت بیش از اندازه دستگاه قابل‌حمل iPod، وی تاکنون از این دستگاه استفاده نکرده است.

۱۳۸۶/۸/۱۵ - دیگر به پول نیازی نیست

موسسات تحقیقات اقتصادی پیش بینی می کنند که تا دوسال آینده کاربران تلفن همراه برای خرید دیگر نیازی به پول نقد و کارت اعتباری ندارند و تمامی هزینه ها به وسیله موبایل پرداخت خواهد شد.
تا سال 2011 بیش از 52میلیون کاربر هزینه های خود را بوسیله تلفن همراه پرداخت خواهند کرد.
به گزارش موسسه تحقیقاتی Juniper ، روش پرداخت پول به وسیله تلفن همراه به یک روش معمول تبدیل می شود و مشترکین به وسیله تلفن های همراه هر روز برای خرید کالا و سرویس ها اقدام می کنند.
البته پیش بینی می شود که تا سال 2011 سال تنها 11 میلیارد دلار پول نقد وجود داشته باشد و بقیه پرداخت ها را تلفن همراه بر عهده بگیرد.
تحقیقات موسسه تحقیقاتی جونیپر نشان داد که پرداخت هزینه خدمات و سرویس ها به اشکال متفاوت در سراسر دنیا در دسترس کاربران است.

« صفحه قبل   [۱]   [۲]   [۳]   . . .   [۱۳۵]   [۱۳۶]   [۱۳۷]   . . .   [۱۴۰]   [۱۴۱]   [۱۴۲]   صفحه بعد »
اخبار | تماس با ما | درباره ما | کسب درآمد | ارسال SMS تبليغاتی | قوانین و مقررات | پشتیبانی
larg-bot-r larg-bot-l
bar
footer footer
ads_portal  
footer footer