window_tl
close_normal
window_tr
window_bl window_br
top-r
Home آگهی
top
bar-r
آگهی
پرطرفدارترین ها fav-end
larg-top-r spacer.gif larg-top-l.gif
 
تعرفه آگهی - برای یک ماه
 آگهی عادی رایگان
نیازمندیها (SMS آگهی) Help
رایگان
آگهی عكسدار راهنما
۲۰۰۰ تومان
آگهی ويژه راهنما
۱۰۰۰۰ تومان
[ راهنماي درج آگهي ]
[ چگونه پرداخت کنم ؟ ]
آمار
کاربران آنلاین 82 نفر
بازدید های امروز 18485 بار
کل بازدید ها 76906977 بار
اعضای سایت 65796 نفر
تاریخ آگهی بازدید
۱۳۹۶/۶/۱ 13 18485
۱۳۹۶/۵/۳۱ 14 21665
۱۳۹۶/۵/۳۰ 15 153084
۱۳۹۶/۵/۲۹ 5 129892
۱۳۹۶/۵/۲۸ 17 12712
سنجش ديدگاه ها
میهن آگهی را در نگاه اول چگونه دیدید ؟

۱۳۸۶/۷/۲۶ - هیتاچی و ساخت کوچکترین هد

همکاران سیستم- شرکت هیتاچی که یکی از قطب‌های اصلی ژاپن در زمینه فناوری محسوب می‌شود موفق شد کوچکترین هد (Head) دنیا برای خواندن اطلاعات ذخیره شده روی دیسک‌های سخت (Hard Disk) را تولید کند.
به گفته "جان بست" (John Best) معاون هیتاچی، این سیستم که احتمال می‌رود از سال 2011 وارد بازار شود، شرکت هیتاچی را برای افزایش ظرفیت دیسک‌های سخت یاری خواهد کرد. در حال حاضر ظرفیت دیسک سخت از یک ترابابیت فراتر نمی‌رود.
با این سیستم جدید که به صورت عمودی(CPP-GMR) اطلاعات روی دیسک سخت را شناسایی می‌کند، تولیدکنندگان این دیسک‌ها قادر خواهند بود تا سال 2011 ظرفیت کامپیوترهای خانگی را تا چهار ترابایت و ظرفیت کامپیوترهای قابل‌حمل را تا یک ترابایت افزایش دهند.
بر اساس آخرین اخبار رسید، سیستم CPP-GMR ساختار دیسک‌ها را به طور کلی تغییر می‌دهد. هد دیسک‌های کنونی شامل یک تونل کوچک می‌شود که در اصل یک مقاومت‌ مغناطیسی است. در این سیستم یک لایه عایق بین دو لایه مغناطیسی قرار می‌گیرد و الکترون‌ها از طریق تونل یاد شده بین لایه‌ها حرکت می‌کنند. این سیستم اطلاعات رد و بدل شده بین 0 و 1ها را به طور دقیق بررسی می‌کند.

۱۳۸۶/۷/۲۵ - فرودگاه‌های بین‌المللی توسط نرم‌افزار کنترل می‌شوند

همکاران سیستم- محقق هندی مقیم آمریکا موفق به طراحی نرم‌افزار جدیدی شده که ساختار آن بر اساس بازی‌های کامپیوتری طراحی شده است و می‌تواند به عنوان یک ابزار کارآمد برای سیستم‌های امنیتی فرودگاه‌های بین‌المللی مورد استفاده قرار گیرد.
نیروهای امنیتی مستقر در فرودگاه‌ها معمولاً مجبورند به صورت تصادفی مسافران را بررسی کنند و رفتارهایی که جنایتکاران برای انجام فعالیت‌های خود بروز می‌دهند،‌ مورد توجه قرار دهند.
"پراوین پاروچوری" (Praveen Paruchuri) و همکار خود در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی به منظور کمک به نیروهای امنیتی فرودگاه نرم‌افزاری تولید کرده است که می‌تواند مسافرانی که به صورت تصادفی انتخاب می‌شوند را مورد بررسی قرار دهد و رفتارهای وی را برای بروز رفتارهای جنایی بررسی نماید.
کارشناسان معتقدند که به‌کارگیری این نرم‌افزار در فرودگاه‌های بین‌المللی می‌تواند احتمال بروز حملات تروریسی را به حداقل برساند.

۱۳۸۶/۷/۲۵ - کنترل کامپیوتر از راه دور

همکاران سیستم- دو شرکت Sage Software و Citrix، نرم‌افزار جدید کنترل از راه دور کامپیوترهای شخصی و ابزارهای اینترنتی خود را برای شرکت‌ها و مراکز کوچک تجاری روانه بازار کردند.
شرکت Citrix Online که بخشی از Citrix Systems است و به عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان نرم‌افزارهای دسترسی از راه دور و سرویس‌های همکاری اینترنتی محسوب می‌شود، به همراه شرکت Sage Software محصول جدید خود را با نام Peachtree Remote Access (با پشتیبانی GoToMyPC®) و Peachtree Online Meeting (با پشتیبانی GoToMeeting®) به بازار معرفی کرد.
"اندرو گلدبرگ" (Andrew Goldberg) معاون واحد بازاریابی استراتژیک شرکت Sage Software در این باره گفته است: «هر دو شرکت Software وCitrix Online بر تولید خدمات مورد نیاز شرکت‌های کوچک تمرکز کردند تا از این طریق مراکز یاد شده بتوانند رشد بیشتری داشته باشند.»
وی در ادامه خاطر نشان کرد: «کارمند مراکز تجاری کوچک با نرم‌افزار Peachtree Remote Access می‌توانند به صورت ایمن، به کامپیوتر شخصی خود دسترسی داشته باشند و از هر مکانی، ابزارهای Peachtree را در اختیار بگیرند. علاوه بر این، شرکت‌های کوچک با نرم‌افزار Peachtree Online Meeting می‌توانند اطلاعات خود را به اشتراک بگذارند و تولید خود را افزایش دهند. این ابزار به شرکت‌ها کمک می‌کند ارتباطات خود با دیگر مراکز تجاری کوچک را تقویت کنند.»

۱۳۸۶/۷/۲۴ - تحولی بزرگ در شبکه بی‌سیم

همکاران سیستم- شرکت Start-up Agito Networks نخستین محصول خود را به بازارهای جهانی معرفی کرد تا از این پس حضور پررنگ‌تری داشته باشد.
این شرکت روتر (Router) جدیدی طراحی کرده است که می‌تواند ترافیک خطوط تلفن‌همراه را در شرایطی که کارمندان یک سازمان در مکان ثابت قرار گرفته‌اند، به شبکه‌های Wi-Fi انتقال دهند.
شرکت Agito به همراه Divitas Networks، Sprint Nextel وAT&T این سیستم رادیویی جدید را تکمیل کرده‌اند و این در حالی است که برخی کارشناسان از آن به عنوان بزرگ‌ترین اتفاق در دنیای شبکه‌های بی‌سیم یاد می‌کنند.
"کریگ ماتیاس" (Craig Mathias) یکی از کارشناسان مرکز تحقیقاتی Farpoint Group در این باره گفته است: «همگرایی تلفن‌های همراه بزرگترین اتفاقی است که می‌تواند در حوزه شبکه‌های بی‌سیم بیفتد. تلفن‌هایی که به سیستم Wi-Fi مجهز شده‌اند، تلفن‌های همراه و سیستم‌هایی که از سیستم وایمکس پشتیبانی می‌کنند، می‌توانند با این سیستم جدید سازگار شوند و این در حالی است که ما هم‌اکنون تنها از تلفن‌های همراه استفاده می‌کنیم. ما در آینده دیگر از تلفن‌های قدیمی و سنتی استفاده نخواهیم کرد.»

۱۳۸۶/۷/۲۴ - شارژ باطری توسط آب

موبنا- شرکت "سامسونگ الکترو-مکانیک" یک ژنراتور هیدروژنی و باطری سوختی کوچک که با آب کار می کند تولید می کند.
قائم مقام مرکز تحقیقاتی "سامسونگ الکترو-مکانیک" گفت: وقتی گوشی روشن می شود، آب و فلز نسبت به یکدیگر واکنش نشان می دهند و گاز هیدروژن تولید می شود. سپس گاز هیدروژن به باطری سوختی منتقل شده و به اکسیژن واکنش نشان می دهد و انرژی تولید می شود.
سایر باطری های سوختی دیگر برای تولید هیدروژن به متانول احتیاج دارند اما باطری سوختی سامسونگ تنها به آب نیاز دارد.
از آنجا که این باطری سوختی کوچک تا 3 وات الکتریسیته تولید می کند بنابراین می تواند در تلفن ها و دستگاههای همراه به کار رود. این باطری می تواند تا 10 ساعت یعنی دو برابر سایر باطری های قابل شارژ به تلفن های همراه نیرو برساند.
"یونگ سو" افزود: انتظار می رود که این باطری سوختی تا سال 2010 به بازار ارائه شود. اگر کاربران به طور متوسط تا چهار ساعت در روز از تلفن همراه استفاده کنند، باید هر پنج روز کارتریج هیدروژنی را تعویض کنند.
وی تصریح کرد: در آینده نیازی به تعویض کارتریج نخواهد بود، و باطری هیدروژنی تنها باید با آب پر شود.

۱۳۸۶/۷/۲۳ - تبدیل پیام صوتی به متن

موبنا- سرویس جدید تبدیل پیام صوتی به متن ( پیام کوتاه ) در تلفن همراه در آفریقای جنوبی راه اندازی و عرضه شده است.
news،یک شرکت انگلیسی توسط سرویس خدماتی تلفن همراه "اسپین وکس"به کمک اپراتور "ووداکام " توانست سرویس انتقال پیام صوتی به متن را برای اولین بار در این کشور آفریقایی عرضه کند.
این سرویس خیلی سریع در اروپا و آمریکا گسترش یا فته است.
انتقال پیام صوتی به پیام کوتاه برای اولین بار در سال 2003توسط اسپین وکس ابداع شد و این شرکت در سال 2004 آن را به کاربران ووداکام عرضه کرد.
کاربران ووداکام به وسیله سرویس اسپین وکس قادر خواهند بود، پیام های صوتی را که برای آنها به زبان انگلیسی ارسال می شود،به صورت متن در تلفن های همراه خود ببینند، شخص تماس گیرنده را شناسایی کنند ،با فشار یک دکمه خیلی راحت و ساده تماس بگیرند و پیام بفرستند.

۱۳۸۶/۷/۲۳ - موتور جستجوی کتاب عرضه شد

ایسنا- ناشران کتاب آلمانی موتور جست‌وجوی کتاب اینترنتی خود را با امید رقابت با Google book Search راه‌اندازی می‌کنند.
،‌پایگاه دیتای موتور جست‌وجوی لیبرکا، حاوی هشت هزار کتاب آلمانی زبان است و پیش نمایش آن در نمایشگاه کتاب فرانکفورت راه‌اندازی شد.
بازدیدکنندگان سایت Libreka.de با وارد کردن واژه‌ها برای جست‌وجو می‌توانند عناوین کتاب‌های آلمانی حاوی واژه و تصویر کتاب را مشاهده کنند ولی به محتوای کتاب‌ها دسترسی نخواهند داشت.
مدیر این پروژه که از سال 2005 آغاز شد، اظهار کرد: ناشران کتاب می‌توانند در مورد آزاد بودن دانلود تمام یا بخشی از کتاب تصمیم بگیرند.
در حالی که برخی مفسران از لیبرکا به عنوان ضد گوگل یاد کردند انجمن ناشران و فروشندگان آلمان منکر هرگونه دشمنی و رقابت با گوگل شده و اعلام کرد در حال مذاکره برای قرارداد همکاری با این شرکت آمریکایی است.

۱۳۸۶/۷/۲۲ - هرزنامه حرف اول ایمیل‌های آسیا

ایسنا- بر اساس جدیدترین تحقیقات نزدیک به 90 درصد از ایمیل‌های ارسالی از برخی از کشورهای آسیایی هرزنامه هستند.
بر اساس گزارش شرکت امنیتی سیمانتک میزان هرزنامه‌ای که از برخی از مناطق آسیا ارسال می‌شود از متوسط میزان اسال هرزنامه جهانی بیش‌تر است.

در میان کشورهای آسیایی در فیلپیین 88 درصد و در کره‌ی جنوبی، تایوان، ویتنام و تایلند بیش از 80 درصد از ایمیل‌های ارسالی هرزنامه هستند.

تمامی کشورها در منطقه آسیا و اقیانوسیه به استثنای استرالیا و نیوزیلند بیش از متوسط جهانی هرزنامه تولید می‌کنند و در چین که معروف‌ترین کشور دنیا در این زمینه است 68 درصد از پیام‌های ارسالی هرزنامه هستند.
بنابر اعلام سیمانتک منطقه‌ای که در آن هرزنامه‌ها تولید می‌شود با منطقه‌ای که هرزنامه‌نویسان در آن فعالیت می‌کنند ارتباطی ندارد زیرا این افراد اغلب تلاش می‌کنند مانع ردیابی خود شوند.
رشد سریع باند پهن در آسیا بدین معناست که بسیاری از کاربران با ابتدایی‌ترین اقدامات امنیتی نا‌آشنا بوده و در نتیجه شمار زیادی از رایانه‌ها به کنترل اداره‌کنندگان‌ شبکه‌های رایانه‌های آلوده بوت‌نت در می‌آیند و از آن‌ها برای ارسال هرزنامه استفاده می‌شود.

۱۳۸۶/۷/۲۱ - گوگل و تبلیغاتی دیگر

گوگل با راه‌اندازی یک سرویس جدید به ناشران وب که از برنامه‌ی تبلیغاتی Adsense این شرکت استفاده می‌کنند، اجازه می‌دهد ویدیوهایی همراه با تبلیغات یوتیوب را در سایت‌های خود نمایش دهند.
‌سرویس جدید گوگل با نام Video Units به ناشران وب امکان می‌دهد ویدیوهای مربوط و هدفمندی را که همراه با نرم‌افزار اجرای دارای تبلیغات است نمایش دهند.
این ویدیوها از طریق سایت اشتراک ویدیویی یوتیوب تامین می‌شود و گوگل در حال حاضر با شرکای منتخب خود در این زمینه همکاری می‌کند.
این ویدیوها تنها در صورت کلیک کاربر بر روی آن‌ها اجرا می‌شوند و تبلیغاتی که همراهشان پخش می‌شود با محتوای وب سایت مذکور و کلیپ ویدیویی در ارتباط بوده و به عنوان بنر در بالای صفحه ویدیو و به شکل متن در پایین آن به نمایش درمی‌آیند.
گوگل به ازای هر کلیک کاربر یا بر پایه‌ی تاثیرگذاری از تبلیغات‌کنندگان پول دریافت می‌کند و ناشران Adsense و تولید کنندگان مضامین یوتیوب سهمی از این درآمد خواهند داشت.

۱۳۸۶/۷/۲۱ - ارتقا موبایل های نوکیا

نوکیا سری جدید گوشی های خود را که دارای قابلیتهای وسیعی در ارسال و دریافت نامه های الکترونیکی دارند را معرفی کرد.

امریکا،نیویورک-شرکت نوکیا یک نرم افزار جدیدی را که در گوشی های سری E وبعضی از گوشی های سری N بکار گرفته شده را معرفی کرد این نرم افزاراستفاده از امکانات مایکرو سافت را در مبادله مراسلات از طریق اینترنت برای کاربران ممکن می سازد.این نرم افزار کاربران نوکیا را قادر میسازد که کلیه امکانات جستجو گر شرکت مایکرو سافت از قبیل استفاده از فهرست های راهنما ویا برنامه ریزی قرار ملاقات ها وجلسات را در گوشی خود داشته باشند.

نرم افزارمبادله مراسلات 2.0 استفاده تجاری و اداری از برنامه های جستجو گر مایکرو سافت را برای کاربران ممکن می سازد.

این نرم افزار کلیه امکانات E-MAIL را از قبیل نامه های وارده(INBOX) ، تقویم وسایر کاربریهای آن را در اختیار دارندگان گوشی های سریE نوکیا قرار میدهد.وهمانند یک کامپیوتر واقعی می توان از امکانات یاهو، هات مِیل و جی مِیل استفاده کرد.

Jeff Ressler مدیر این برنامه ضمن ادای مطالب فوق اضافه کرد:( (Exchange Server 2.0 قابلیت هائی را در اختیار کاربران قرار می دهد که بسیار فراتر از انتظارات آنهاست"
در همین جلسه Antti Vasara قائم مقام ارشد بخش موبایل نوکیا اظهار داشت "یکی کردن موبایل با تجارت به طور کامل راه حلی است که نوکیا پیشرفت هر چه سریع تر کار شرکت ها، تجار، و اپراتورها با استفاده از تکنولوژی بسیار آسان کرده است. استفاده از نرم افزار نامه نگاری در گوشی های سری Eنوکیا می تواند یک نوع سرمایه گزاری در امر تجارت محسوب گردد " .

نرم فزار مبادله مراسلات نوکیا(Exchange Server 2.0 ) از برنامه ( ActiveSync® protocol ) استفاده میکند که با مبادله مراسلات سال 2003 و سال 2007 شرکت مایکرو سافت سازکار می باشد.ازدیگر مزایای این نرم افزار قابل انعطاف بودن آ ن باهزینه مناسب برای مدیران IT با استفاده از گوشی های سری Nنوکیا که امکان استفاده از نرم افزار EXCHANGEمایکرو سافت میباشد.
این نرم افزار با ارائه گزینه نامه های وارده(INBOX )و تقویم ومدیریت تماسها و ملاقاتها و هم چنین قابلیت الصاق پیوست به نامه ها در گوشی های سری E نوکیا تحولی شگرف پدید آورده است ودر آینده تمام گزینه های روی مانیتور کامپیوتر در گوشی موبایل سری N نوکیا نیز قابل دسترسی خواهد بود.
این نرم افزار قابل پیاده شدن در گوشی های سری Nنوکیا بدون هیچ هزینه ای خواهد بود ضمناً با استفاده از سایت ( NOKIA FOR BUSINESS)نیز میتوان این نرم افزار را در گوشی ذخیره سازی کرد.
www.businesssoftware


قابلیت سازگاری:
گوشی های نوکیا مدل E50,E60,E61,E61i,E65,E70,E90,NOKIA N73,N76,N80AND N95 سازگار با سیستم های زیر میباشند:
Exchange Server 2003, SP1 and SP2 (ActiveSync protocol versions 2.0, 2.1 and 2.5). Microsoft Windows Small Business Server 2003 SP1 and R2. Exchange Server 2007
نام های ذکر شده در بالا ممکن است اسم تجاری این شرکتها باشند

۱۳۸۶/۷/۲۰ - شناسایی نرم‌افزارهای غیرقانونی

حراجی‌های اینترنتی که بیش از هشت میلیون دلار(چهار میلیون پوند) نرم‌افزارهای غیرقانونی را به‌فروش رساندند، طی نیمه نخست سال 2007 شناسایی و بسته شدند.
شرکت Business Software Alliance که یکی از بزرگ‌ترین مخالفان عرضه نرم‌افزارهای غیرقانونی محسوب می‌شود و از حقوق آنلاین شرکت‌های Adobe، اپل، مایکروسافت و سیمانتک دفاع می‌کند اعلام کرد، در نیمه نخست سال جاری بیش از 36 هزار نرم‌افزار را با ارزشی بالغ بر هشت میلیون دلار که به صورت غیرقانونی روی حراجی‌های آنلاین فروخته می‌شدند، شناسایی کرد.
به گفته کارشناسان شرکت BSA، این تنها بخشی از فروش غیرقانونی نرم‌افزارها در دنیا است. کاربران باید به نرم‌افزارهایی که با قیمت کمتر در حراجی‌های آنلاین فروخته می‌شوند دقت بیشتر داشته باشند. این برنامه‌ها می‌توانند امکان انتشار ویروس‌ها و برنامه‌های جاسوسی را برای کاربران افزایش دهند.
مایکروسافت چند روز قبل موفق شد در دادگاه عالی بریتانیا علیه شرکتی که به صورت غیرقانونی نرم‌افزارهای این شرکت را روی سایت eBay می‌فروخت، پیروز شود.
بر این اساس، شرکت RJ Campbell Limited که نرم‌افزارهای مایکروسافت را با نام Software Price Beater می‌فروخت، موظف شد 35 هزار دلار به غول نرم‌افزاری دنیا جریمه پرداخت کند.

۱۳۸۶/۷/۲۰ - معرفی برترین بازی کامپیوتری

این بازی به اعتقاد کارشناسان کمتر از دیگر بازی‌های موجود روی کودکان تاثیر می‌گذارد و موفق شده است که تا امروز نفوذی قابل‌ملاحظه‌ را در بین کودکان داشته باشد.
از آنجایی که دولت بریتانیا قوانین زیادی برای تعدیل صنعت بازی‌های کامپیوتری وضع کرده است تا آسیب کمتری به کودکان وارد شود، پس از بررسی‌های جدید خود بهترین بازی‌ کامپیوتری که هیچ آسیبی به بچه‌ها وارد نمی‌کند را برای سال جاری میلادی انتخاب کرد.
این بازی که Ghost Recon: Advanced Warfighter نام دارد، به اعتقاد کارشناسان کمتر از دیگر بازی‌های موجود روی کودکان تاثیر می‌گذارد و موفق شده است که تا امروز نفوذی قابل‌ملاحظه‌ را در بین کودکان داشته باشد.
در این میان بازی LocoRoco برای کنسول بازی قابل‌حمل PSP نیز توانست برنده بهترین شخصیت کامپیوتری و جذاب‌ترین بازی برای کودکان شود.
Lego Star Wars II برای محبوبیت خود در کنسول بازی PlayStation 2 شرکت سونی موفق شد جوایز بی‌شماری را از آن خود کند.
در این نظرسنجی‌های معلوم شد که بازی Shadow of the Colossus هم جایزه بهترین شخصیت داستانی را به‌دست ٱورد و توانست نفوذ خوبی در بین کاربران داشته باشد

۱۳۸۶/۷/۲۰ - افزودن امکانات برای پیروزی در رقابت

شرکت گوگل برای افزایش رقابت با مایکروسافت، خدمات امنیتی ارسال پست‌الکترونیکی را به مجموعه نرم‌افزاری خود که شامل سرویس Gmail، پردازنده Word و تقویم اینترنتی می‌شود، اضافه کرد.
غول جست‌وجوگرهای اینترنتی دنیا به‌دنبال خرید شرکت Postini در ماه گذشته این سرویس جدید را به مجموعه نرم‌افزاری Google Apps افزوده است.
سرویس جدید گوگل هم‌اکنون به زبان انگلیسی عرضه شده و قرار است تا ماه آینده به 27 زبان مختلف وارد بازار شود.
"اسکات پتری"(Scott Petry) موسس Postini که مدیریت تولید محصولات گوگل را برعهده دارد گفت: «کاربران ما را مجبور کردند تا تمام این سرویس‌ها را به صورت یکجا در اختیار داشته باشند.»
گوگل با عرضه این بسته نرم‌افزاری که تحت وب اجرا می‌شود، رقابت‌های خود را با مایکروسافت افزایش داده است. این شرکت که بزرگ‌ترین موتورجست‌وجوی اینترنتی جهان را اداره می‌کند، در تلاش است سرویس‌های آنلاین خود را برای آگهی‌های تبلیغاتی افزایش دهد. در حال حاضر بیش از 99 درصد درآمدهای گوگل از طریق آگهی‌های اینترنتی کسب می‌شود

۱۳۸۶/۷/۱۹ - انتشار تصاویر کهکشان با گوگل اسکای

مهر- موتور جستجوی "گوگل اسکای" با همکاری گروهی از دانشمندان بین المللی تصاویری را که تلسکوپ فضایی چاندرا به منظور بررسی تکامل جهان تهیه کرده است، بصورت آنلاین در دسترس قرار داد.
گوگل اسکای با همکاری پروژه " Aegis" (نقشه برداری بین المللی از تمام طول موج های نوار مبسوط گروث) متشکل از دانشمندان و ستاره شناسان دانشگاه کالیفرنیا، مرکز فیزیک نجوم اسمیت سونیان دانشگاه هاروارد و کالج امپریال لندن، این تصاویر را بصورت آنلاین در دسترس قرار داده است.

این گروه از این دانشنمدان با استفاده از تلسکوپ چاندرا تصاویری را از نوار کهکشانی گروث در نزدیکی صورت فلکی دب اکبر بدست آورده اند.
دراین خصوص کیرپال ناندرا از دپارتمان فیزیک کالج امپریال لندن اظهار داشت:" بررسی این منطقه از فضا به ما امکان مطالعه دوره ای را می دهد که جهان نیمی از سن کنونی خود را داشت."
این دانشمندان با استفاده ازاین تلسکوپ ماهواره ای ناسا، نوار کوچکی از آسمان را با تمام طیف های الکترومغناطیس شامل امواج رادیویی، مادون قرمز، مرئی، فرابنفش و اشعه ایکس رصد کردند و تصاویری را در این طیف ها از این منطقه آسمان بدست آوردند.
قرار است با تصاویری که در طیف مادون قرمز، نور مرئی و فرابنفش گرفته شده است، بزرگی و شکل کهکشان های این نوار کوچک و تعداد ستارگانی که تاکنون در هریک از این کهکشان ها حضور داشته اند، اندازه گیری شوند.
همچنین این دانشمندان به کمک تصاویر بدست آمده با اشعه ایکس، تحقیقات خود را در زمینه سیاه چاله های این نوار کهکشانی انجام می دهند.

۱۳۸۶/۷/۱۹ - دست و دلبازی بیل‌گیتس و دانلود رایگان

با برداشته شدن شرط تایید اعتبار ویندوز برای دانلود مرورگر اینترنت اکسپلورر 7 از سوی مایکروسافت تمامی کاربران می‌توانند به دانلود رایگان این مرورگر اقدام کنند.
تا چند روز پیش تنها کاربرانی که لیسانس ویندوز را خریداری کرده بودند می‌توانستند مرورگر اینترنت اکسپلورر 7 مایکروسافت را دانلود کنند اما اکنون با برداشته شدن شرایط تایید اعتبار ویندوز از سوی مایکروسافت تمامی کاربران از جمله آن دسته از کسانیکه کپی‌های جعلی یا سرقتی ویندوز ایکس‌پی یا ویندوز سرور 2003 را در اختیار دارند می‌توانند اینترنت اکسپلورر 7 را دانلود، نصب و استفاده کنند.
بر اساس این گزارش مایکروسافت یک سال قبل اعلام کرده بود که حق استفاده از اینترنت اکسپلورر 7 پاداش کاربران دارنده‌ ویندوزهای قانونی است اما به عقیده‌ تحلیلگران در حالی که بازار مرورگر فایرفاکس در حال رشد روز افزون است، به نظر می‌رسد عمل مایکروسافت در رایگان کردن مرورگر خود برای تمامی کاربران اقدام درستی باشد.

۱۳۸۶/۷/۱۷ - ثبت اثر انگشت بر روی گذرنامه

ایرنا- بر پایه تصمیم وزارت کشور آلمان، گذرنامه‌های شهروندان این کشور از ماه آینده میلادی به یک تراشه الکترونیکی مجهز می‌شوند که در آن اثر انگشت دارنده گذرنامه ثبت شده است.
در این گذرنامه‌ها که دولت آلمان بعنوان اولین کشور اتحادیه اروپا آنرا نخستین‌بار در سال ‪ ۲۰۰۵‬میلادی برای شهروندان خود صادر کرد، علاوه بر مشخصات سجلی افراد نظیر نام، تاریخ تولید و تصاویر جدید بیومتریک، اثر انگشتان دست دارنده نیز ثبت شده است .
همچنین تراشه الکترونیکی قرارداده شده در این گذرنامه‌ها، که قرار است از اول ماه نوامبر سالجاری میلادی ( ‪ ۱۰‬آبان‌ماه) استفاده از آن رایج شود، به صورت غیر مریی و به اندازه قطر سه مو طراحی شده است که امکان تقلب را برای جاعلین سخت‌تر کرده است.
ماموران و پلیس مرزی آلمان قرار است با استفاده از این داده‌های بیومتری که از طریق کارت‌خوان‌های مخصوص قابل بررسی و ارزیابی هستند، بتوانند هویت فرد را با مشخصات گذرنامه مطابقت بدهند و به این ترتیب از ورود مجرمان و تبهکاران با گذرنامه‌های تقلبی و یا گذرنامه دیگران به کشورشان جلوگیری کنند.

همچنین در این شیوه اگر اسکن کردن انگشت سبابه متقاضی پاسپورت به علت گچ گرفتن و یا جراحت ممکن نباشد، وی یک پاسپورت موقت بدون تراشه‌انگشت نگاری دریافت می‌کند.

گذرنامه الکترونیکی حاوی تراشه انگشت نگاری برای نواجونان از ‪ ۱۲‬ساله به بالا و همچنین بر اساس درخواست والدین برای کودکان صادر می‌شود اما گذرنامه کودکان زیر ‪ ۶‬سال به انگشت نگاری الکترونیکی نیازی ندارد.

در این حال طرفداران حفظ اطلاعات شخصی از تصمیم جدید دولت آلمان در این رابطه انتقاد کرده و اعلام کردند میزان و محدویتی برای استفاده از این داده‌ها توسط مقامات امنیتی و پلیس تعیین نشده است.
طبق اعلام مطبوعات آلمان، " لوکاس گرونوالد" یک کارشناس امنیتی از شهر هیلدس هایم هم توانست سال گذشته داده‌های تراشه یک گذرنامه الکترونیکی را خوانده و از آنها کپی تهیه کند و بدین ترتیب ثابت کرد که داده‌های گذرنامه‌های مذکور از امنیت کافی برخوردار نبوده و قابل دسترسی هستند.
دولت آلمان به ویژه پس از سوقصدهای ‪ ۱۱‬سپتامبر سال ‪ ۲۰۰۱‬میلادی در آمریکا، با اتخاذ برخی تدابیر و مقررات از جمله صدور کارتهای شناسایی حاوی مشخصات زیست‌حیاتی شهروندان، سعی کرده است با اقدامات خرابکارانه دراین کشور مقابله کند.

۱۳۸۶/۷/۱۷ - عرضه رایگان پلی استیشن 3

موبنا- کمپانی اروپایی تلفن همراه "اورنج" بازی پلی استیشن 3 را به طور رایگان در اختیار بازیکنانی که مشمول تعرفه های این شرکت می شوند ، قرار می دهد.
،همان طور که شرکت سونی اریکسون برای گوشی Z610i دوربین دو مگا پیکسلی را با قرارداد 20 پوند در ماه عرضه کرده است ، شرکت اورنج نیز بازی پلی استیشن 3 را در اختیار کسانی که با کمپانی قرارداد 18 ماهه بسته اند ، قرارمی دهد.
به گفته سخنگوی کمپانی اورنج این یکی از بهترین خدماتی است که ما تاکنون عرضه کرده ایم و سود خوبی هم دربردارد.
ما در نظر داریم به کاربران علاقه مند به بازی های تلفن همراه یک بازی رایگان عرضه کنیم تا از یکی از ارزان ترین خدمات تلفن همراه بهره مند شوند.

۱۳۸۶/۷/۱۷ - یک همکاری بزرگ

ایتنا- شرکت ماهواره‌ای BSkyB که خدمات کابل‌های تلویزیونی ارائه می‌دهد، به‌منظور افزایش کیفیت محصولات خود و بالا بردن حجم خطوط پهن‌باند قرارداد جدیدی را با گوگل منعقد کرده است.
که خطوط پهن‌باند را به صورت رایگان در اختیار مشتریان خود می‌گذارد اعلام کرد که در این همکاری جدید بر جست‌وجو و تبلیغات، ویدیو و ارتباطات تمرکز خواهد کرد.
این آخرین شرکت بریتانیایی محسوب می‌شود که برای افزایش کیفیت خدمات اینترنتی خود اقدام کرده است و می‌کوشد مشتریان بیشتری را جلب کند.

در حالی که کاربران با استقبال فراوان خدمات اینترنتی را به‌کار می‌برند، اقدامات جدید BSkyB می‌تواند تعداد مشتریان آن را افزایش دهد.
این طور که گفته می‌شود، اوایل هفته گذشته شرکت اینترنتی BT نیز سرویس جدیدی راه‌اندازی کرده بود که به‌موجب آن مشترکان خطوط تلویزیون کابلی می‌توانستند از خطوط پهن‌باند هم استفاده کنند.
در این طرح جدید، BSkyB خدماتی را به کاربران خود ارائه می‌دهد که به وسیله آن افراد می‌توانند به سرویس Google Video دسترسی داشته باشند.
شرکت گوگل که سال گذشته سایت اینترنتی YouTube را به قیمت 65/1 میلیارد دلار خریداری کرده بود، سرویس‌های آن را در اختیار مشترکان BSkyB قرار می‌دهد.

۱۳۸۶/۷/۱۶ - کاهش ۶۰ درصدی مکالمه تلفن همراه

موبنا- کمیسیون اروپا طی بیانیه ای اعلام کرد که کاهش تعرفه های رومینگ به آن ها این امکان را می دهد که هزینه مکالمه با تلفن همراه را تا 60 درصد برای کاربران کاهش دهند.
بر اساس این طرح کاربران باید در هر دقیقه 49/0 یورو بپردازند و هزینه تماس های دریافتی نیز تا 24/0 یورو در دقیقه کاهش می یابد.
کمیسیون اروپا اعلام کرد پیش از این کمپانی های تلفن همراه با دریافت هزینه های بالا از کاربرانی که به مناطق مختلف اروپا مسافرت می کردند، سود بسیار زیادی دریافت می کردند.
به گزارش کمیسیون اروپا، از 30 آگوست حدود 200 میلیون کاربر تلفن همراه مشمول "تعرفه اروپا" قرار گرفته اند.
با این وجود شرکت های تلفن همراه ادعا می کنند که این تعرفه موجب کاهش سود دهی آنها شده است و این به معنای افزایش هزینه خدمات دیگر تلفن همراه می باشد.

۱۳۸۶/۷/۱۶ - مدیریت دیجیتالی در تجارت باید جایگزین مدیریت سنتی شود

یک کارشناس: تجارت الکترونیکی بدون خواسته‌ی مردم رشد نمی‌کند
شکل‌گیری تجارت الکترونیکی در کشور نیازمند رشد هماهنگ و در کنار هم زیرساخت‌های امنیتی، بانک‌داری الکترونیکی، گواهی دیجیتالی(CA) همچنین زیرساخت‌های مخابراتی شبکه‌ی دیتا و همچنین بسترهای حقوقی است. رضا اسعدی - یک کارشناس تجارت الکترونیکی - در گفت‌وگو با خبرنگار فن‌آوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان این مطلب، نیاز شکل‌گیری تجارت الکترونیکی را هماهنگی تک تک اعضا و ایفای نقش درست آن‌ها دانست و اظهار کرد: هماهنگی تمام زیرساخت‌های تجارت الکترونیکی نیازمند شکل‌گیری آن‌هاست و نقص در هر کدام کل عملکرد را زیر سوال می‌برد. وی با اشاره به قانون تجارت الکترونیکی که در سال 82-83 به تصویب رسید گفت: طبق قانون سال 82 دولت باید مصوبه‌ای را برای ساختار CA فراهم می‌کرد اما گواهی دیجیتالی به تازگی در مرحله‌ی عملیاتی شدن قرار گرفته است. اسعدی تصریح کرد: در بستر بانکداری الکترونیکی ارتباطات الکترونیکی بین شعب ایجاد شده است اما ارتباط بین بانکی هنوز به صورت کاغذی است و کاملا دستی انجام می‌شود و نقص برخی عناصر و زیر ساخت‌ها دچار این معضلات شده است. وی ادامه داد: پس از محقق شدن زیرساخت‌ها مباحث فرهنگ‌سازی و شرایط پذیرش اجتماعی تجارت الکترونیکی از سوی مردم مطرح می‌شود چرا که اگر مردم خواستار استفاده از چنین بستری نباشند و ترجیح دهند از شرایط سنتی برای مبادلات خود استفاده کنند تجارت الکترونیکی رشد نخواهد کرد. او معتقد است: دیدگاه مدیریت کلان این گونه است که اضطرابی به سرعت بخشیدن به امر محقق ساختن تجارت الکترونیکی در کشور ندارد که این اثر خود را برروی مولفه‌های تاثیرگذار خواهد گذاشت. اسعدی تصریح کرد: در فضای شبکه‌ بحث گواهی دیجیتال مهم است و معضلات تجارت هنوز به طور کامل حل شده است و مدیریت سنتی اعمال می‌شود و مدیریت دیجیتالی جایگزین نشده است بنابراین باید موقعیت خود را در تجارت الکترونیکی مشخص کرد.

۱۳۸۶/۷/۱۶ - تدوین آیین‌نامه‌ی MMS تلفن همراه در شهریورماه

معاون سازمان تنظیم مقررات خبر داد: تدوین آیین‌نامه‌ی MMS تلفن همراه در شهریورماه
معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: تدوین آیین‌نامه‌ی استفاده از سرویس MMS تلفن همراه (ارسال صوت و تصویر) به این سازمان تکلیف شده و در حال تنظیم آن هستیم و امیدواریم تا پایان شهریورماه این آیین‌نامه تدوین شود. لطف‌الله سبوحی در گفت‌وگو با خبرنگار ارتباطات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره‌ی آخرین وضعیت تدوین آیین‌نامه‌ی مربوط به MMS اظهار کرد: از مخابرات و ایرانسل درخواست کردیم که پیشنهادات خود را برای سازمان ارسال کنند تا بعد از بررسی‌های لازم به یک جمع‌بندی در این رابطه برسیم و از طرفی باید هماهنگی‌های لازم با ارگان‌های ذی‌ربط نیز انجام شود. وی ادامه داد: در صورت تصویب و تدوین ضوابط مربوط امیدواریم بتوانیم این سرویس را تا پایان شهریورماه به اپراتورها اعلام کنیم که همزمان ابلاغ تعرفه‌ها نیز باید انجام شود. سبوحی در ادامه با بیان این‌که ایرانسل پیشنهاد اولیه‌ی خود را در رابطه با تعرفه به ما ارایه داده است، گفت: بدیهی است اگر مخابرات نیز بخواهد درخواست ارایه‌ی این سرویس را به ما ارایه کند تابع همین شرایط و ضوابط خواهد بود.

۱۳۸۶/۷/۱۵ - خرید بزرگ نوکیا

همکاران سیستم- شرکت نوکیا قصد دارد به منظور عرضه خدمات بیشتر به مشتریان خود، شرکت Navteq که در زمینه تولید نقشه‌های دیجیتالی فعالیت دارد، را به قیمت 1/8 میلیارد دلار خریداری خواهد کرد تا بر این اساس یکی از برزگ‌ترین خریدهای نوکیا در این زمینه اتفاق بیفتد.
بزرگ‌ترین تولیدکننده تلفن‌همراه جهان قصد دارد به ازای هر سهم Navteq در بازار بورس 78 دلار پرداخت کند.
این خبر از جانب هر دو شرکت تایید شده و قرار است در سه ماهه نخست سال 2008 میلادی عملی می‌شود.
شرکت فنلاندی نوکیا اعلام کرده است که بخشی از رقم یاد شده را به صورت نقد و بخش دیگر را به صورت اقساط در اختیار مدیران Navteq می‌گذارد.
نوکیا معتقد است، نتیجه این اقدام در سال مالی 2008 و 2009 نمایان خواهد شد، اما روی ارزش سهام و سیاست‌های کلی این شرکت تغییری ایجاد نخواهد کرد.

۱۳۸۶/۷/۱۵ - وعده اینترنت رایگان به دانشگاه ها

دکتر "محمود احمدی نژاد" رییس جمهوری اسلامی ایران شنبه‌شب در دیدار با روسا و اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی سراسر کشور گفت که درآینده دانشگاه‌ها از خطوط اینترنت بصورت رایگان برخوردار می‌شوند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، در این دیدار که پس از اقامه نماز مغرب‌و عشاوصرف افطار در مسجد سلمان فارسی‌نهاد ریاست جمهوری برگزارشد، "نادرمنش" معاون آموزشی دانشگاه تربیت مدرس در سخنانی گفت: دانشگاه‌های کشور هر سال برای بهره‌مندی از خطوط اینترنت سالانه ‪ ۴۰۰‬تا ‪ ۵۰۰‬میلیون تومان هزینه به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات پرداخت می‌کنند که این امر موجب فشار مالی به دانشگاه‌ها است.

به دنبال سخنان نادرمنش ، رییس جمهوری گفت که به منظور حمایت بیشتر از مراکزعلمی، خطوط اینترنت بصورت رایگان در آینده در اختیار دانشگاه‌ها قرار می‌گیرد.

این وعده رییس جمهوری با ذکر صلوات، مورد استقبال حاضران در این جلسه قرار گرفت.

۱۳۸۶/۷/۱۵ - پزشک همراه در تلفن همراه

موبنا- شرکت ژاپنی NTT DoCoMo گوشی جدیدی را ارائه خواهد داد که مراقب سلامتی کاربر است.
این گوشی نبض شما را می گیرد، میزان چربی خون را اعلام می کند، زمان راه رفتن شما را اندازه می گیرد و اگر تنفس نادرستی دارید به شما اطلاع می دهد. این گوشی حتی میزان استرس شما را اندازه گیری کرده و با حرفهایش به شما نیرو می دهد! با مربی جدید خود آشنا شوید: موبایلتان.
شرکت NTT DoCoMo یک نمونه از این گوشی موسوم به Wellness را ارائه خواهد داد. این گوشی برای کاربرانی ارائه می شود که خیلی گرفتار هستند و دنبال راه ساده و رایگانی برای چک کردن سلامتی خود هستند.
این گوشی که در این هفته در نمایشگاه الکترونیک CEATEC که در خارج از توکیو برگزار می شود در معرض نمایش گذاشته می شود .
همچنین دارای یک حسگر حرکتی است که میزان تحرک بدن را اندازه گیری کرده و محاسبه می کند که چه میزان کالری می سوزانید.
این حسگر همچنین به شما می گوید که آیا راه می روید، می دوید، از پله بالا می روید، یا استراحت می کنید و با توجه به وضعیت شما میزان کلی کالری مصرفی را به اطلاع شما می رساند.
این گوشی از تکنولوژی مانند تکنولوژی +Nike شرکت "نایک" برخوردار است که زمان هر قدم شما را محاسبه می کند و کاربر را قادر می سازد که مکان های مقصد خود را مشخص کرده و سپس فاصله تا مقصد، زمان رسیدن خود، و میزان کالری مصرفی را محاسبه کند. در عین حال می تواند به موسیقی نیز گوش فرا دهد.
یک حسگر کوچک که در بالای گوشی تعبیه شده است نبض شما را از طریق نوک انگشتتان می گیرد.
کاربر باید به مدت 3 ثانیه جلوی سوراخی که در گوشی تعبیه شده است تنفس کند تا گوشی وضعیت تنفس وی را بر روی نمایشگر خود اعلام کند. این کاربرد برای افرادی که مبتلا به مشکلات تنفسی هستند مناسب است.
این گوشی که با همکاری NTT DoCoMo و شرکت "میتسوبیشی الکترونیک" ساخته شده است برای برآورده کردن میزان استرس شما سئوالاتی را می پرسد و سپس شما را راهنمایی می کند.
هنوز قیمت و تاریخ عرضه این گوشی اعلام نشده است.

۱۳۸۶/۷/۱۴ - نوکیا و رتبه پنجم

ایستنا- براساس مطالعات و بر رسی آینتر برند نوکیا از رتبه 6 در سال 2006 به رتبه 5 درسال 2007 ارتقاع یافت.
نوکیا امسال با بدست آوردن مقام پنجم توانست غول سخت افزاری یعنی شرکت اینتل را که سال گذشته حائز رتبه پنجم بود و هم چنین شرکت خودرو سازی تویوتا را عقب بزند .
فاکتور های ارزیابی مارک ها فرمول های مشخصی هستند که شامل مواردی از قبیل قدرت مالی شرکت،اهمیت قائل شدن به سلیقه و انتخاب مشتریان،ودر نهایت در آمد واقعی شرکت می باشد.
در رتبه بندی 100 مارک برتر دنیا شرکت هائی ارزیابی می شوند که حائز حد اقل شرایط زیر باشند :
- در دسترس بودن اطلاعات مالی شرکت
- حد اقل یک سوم در آمد شرکت از صادرات بوده
- دارای مارک معتبر باشند
شرکت نوکیا در دو سال گذشته جزو 10 مارک برتر دنیا بوده است، اما در سال 2007 برای اولین بار است که مارک نوکیا با ارزش 7/33 میلیون دلار در بین 5 مارک برتر جهان قرار گرفته است
نوکیا تنها برند(مارک) فنلاندی است که در رده بندی 100 مارک برتر جهان قرار دارد در صورتی که ازآمریکا 53 مارک در این رتبه بندی حضور دارند. دیگر مارکهای معتبر از کشورهای اروپای غربی،آلمان،انگلستان وسویس میباشند .از کشورهای آسیائی نیز مارک های ژاپنی وکره شمالی با محصولات الکترونیکی حضور دارند.
بخش های مختلف دیگری که در رتبه بندی 100 مارک برتر جهان حضور دارند عبارتند از:صنعت خودو سازی،اقلام لوکس،شرکت های ارائه کننده خدمات مالی،خدمات اینترنت و تولید کنندگان نوشابه و مواد غذائی وبهداشتی.

۱۳۸۶/۷/۱۴ - آی‌بی‌ام و نرم‌افزاری برای دیدن اعضای بدن

مهر- محققان "آی بی ام" نمونه آزمایشی نرم افزار تصویر سازی را معرفی کرده اند که مشابه نرم افزار "گوگل ارث" است اما می تواند برای مشاهده بدن انسان بصورت سه بعدی به پزشکان کمک کند.
محققان لابراتوار Ibm در زوریخ، نرم افزاری ساخته اند که بدن انسان را بصورت سه بعدی نشان می دهد و می تواند به پزشکان برای تصویر سازی پرونده وضعیت بیماران به روشی کاملا نوآورانه کمک کند.
براساس گزارش سی ان ان مانی، پزشکان با استفاده از این نرم افزار که Asme (ماشین نقشه کش سمبلیک و اتوماتیک) نام دارد، می توانند تنها با یک کلیک ساده ماوس روی بخش خاصی از بدن بیمار، پرونده وضعیت بالینی وی را ارائه کرده و اطلاعات مورد نظر خود را ردیابی کند.
در این خصوص آندره الیسف، سرپرست این تیم تحقیقاتی "آی بی ام" در لابراتوار زوریخ اظهار داشت:"این نرم افرار در واقع سیستم گوگل ارث برای بدن انسان است. این اقدام در راستای ارائه پرونده های بالینی الکترونیکی انجام شد. درحقیقت به کمک این سیستم پزشکان براحتی می توانند به تمام اطلاعات مورد نیاز خود به منظور کمک بهتر به بیمار بصورت سه بعدی دسترسی داشته باشند و این اطلاعات را دراختیار پزشکان دیگر نیز قرار دهند."

۱۳۸۶/۷/۱۴ - ورود دامنه‌های غیرانگلیسی به اینترنت

ایسنا- با افزودن شدن آدرس‌های ساده‌ شماری از زبان‌های غیرانگلیسی به دایرکتوری‌های مرکزی اینترنت از هفته‌ آینده، راه برای کاربران اینترنت سراسر جهان برای دست‌یابی به اینترنت بدون دانستن انگلیسی هموار می‌شود.
در مرحله‌ی اول 11 نام دامنه از سوی طراحان نرم‌افزار و وب‌سایت برای آزمایش سیستم جدید نام دامنه مورد استفاده قرار می‌گیرند و اگر آزمایش‌های جهانی خوب پیش روند، نام‌های دامنه‌ی غیرانگلیسی می‌توانند تا پایان سال 2008 مورد استفاده قرار گیرند.
بر اساس این گزارش کاربران اینترنت خارج از آمریکا با محدود کننده دانستن محدودیت استفاده از حروف الفبای انگلیسی و شماره‌های صفر تا 9 همواره خواستار نام‌های دامنه‌ی غیرانگلیسی بودند.
بنا براعلام از جمله این11 پسوند مورد بازبینی که آزمایشی خوانده می‌شود به زبان‌های عربی، فارسی، چینی ساده، هندی، یونانی، ژاپنی و تامیل خواهند بود.
مقامات آمریکایی همچنان درحال بازبینی این پسوندها بوده و در صورت تایید آن‌ها در هفته‌ی آینده، استفاده آزمایشی از آن‌ها آغاز خواهد شد.

۱۳۸۶/۷/۱۲ - بازی های کامپیوتری : ورزش جدید

می گویند بهتر شدن ظاهر و تصاویر بازیهای کامپیوتری باعث شده که محبوبیت آنها بسیار بیشتر شود.

اگر در کنار این تصاویر خوب، هیجان، انفجار و تحولات بسیار سریع را اضافه کنید، حتی می توان فکر و طرح نمایش این مجموعه در تلویزیون را نیز در ذهن پروراند.

با این حال شکستهایی که در راه نمایش بازیهای کامیوتری در تلویزیون رخ داده، مانند لکه ای پاک نشدنی در تاریخچه بازیهای رقابتی کامپیوتری باقی مانده است.

تازه ترین تلاش برای رسیدن به این هدف، در ماه سپتامبر و در بریتانیا، در قالب مجموعه مسابقات قهرمانی بازی (CGS) انجام شد. در این مسابقات که توسط موسسه رسانه ای Sky و Direct TV مورد حمایت و پشتیبانی مالی قرار گرفت، یکی از اهداف اصلی، نمایش مسابقات بر صفحه تلویزیون بود.

CSG تیمهایی را در پنج قاره جهان ایجاد کرده است و لیگی را براه انداخته که در آن تیمها برای دستیابی به یک جایزه مالی بزرگ رقابت می کنند.

اعضاء تیمهای لیگ CSG حقوق ماهانه دریافت می کنند و در هر تیم 10 نفره، بازیکنانی هستند که در چهار بازی رقابتی مختلف شرکت می کنند:
1. Counterstrike Source
2. Project Gotham Racing 3
3. Dead or Alive 4
4. Fifa 07

بازی جدی

اندی رایف، کمیسر CSG معتقد است در حال حاضر بازیهای کامپیوتری بهترین بخت برای تبدیل شدن به چیزی شبیه به یک ورزش حرفه ای را دارند و می توانند مخاطبان زیادی را جذب کنند.

آقای رایف، قبل از پذیرش شغلی فعلی در CSG، جزئی از گروهی بود که حقوق پخش تصاویر مسابقات والیبال ساحلی را در اختیار داشت.

والیبال ساحلی
CGS امیدوار است بازیهای کامپیوتری را به پدیده ای به بزرگی والیبال ساحلی تبدیل کند

او می گوید: "وقتی ما حق پخش والیبال ساحلی را خریدیم، این ورزش بیشتر به یک جنس خراب شباهت داشت. طرفداران، حامی مالی یا چارچوب رسانه ای مشخصی برای پخش نداشت."

اما پیش از آنکه او وارد CSG شود، وجهه والیبال ساحلی به کل تغییر کرد و به یک فعالیت ورزشی با حامیان مالی عمده و پوشش تلوزیونی مناسب تبدیل شد.

آقای رایف می گوید: "من به CSG آمدم چون فکر کردم بازیهای کامپیوتری بدون هیچ تلاشی به پیدیده ای جهانی تبدیل شده است و موقعیت بهتری فراهم می کند."

تغییر عمده ای که توسط CSG ایجاد شده، سازماندهی تیم ها است. پیش از این دنیای حرفه ای گری در عرصه بازی، بسیار ازهم پاشیده و سازمان نیافته بود؛ چندین تورنومنت مختلف وجود داشت و هرکس، به انجام یک بازی مشغول بود.

اما کمیسر مجموعه مسابقات قهرمانی بازی می گوید الان فضا برای ورود غیرحرفه ای ها مناسب نیست.

با این حال مسئولان CSG می گویند برای افزایش محبوبیت و اقبال بیشتر مخاطبان به بازیهای رقابتی، در بعضی بازیها قواعد رقابت را ساده تر کرده اند و نرم افزارهایی تولید کرده اند که دنبال کردن بازیهای سریع را ساده تر می کند و موفقیت یک تیم را به پیروزی تمام بازیکنان در بازیهایشان وابسته می سازد.

ورزش الکترونیکی

مایکل اودل، مدیر سابق یک گروه بازی حرفه ای به نام Team Dignitas که اکنون مدیر تیمی در CSG است، می گوید: "این رقابتها، بازی کامپیوتری را به سطح ورزشی الکترونیکی رسانده است که ما مدتها در تلاش بودیم به آن دست یابیم."

آقای اودل تاکید می کند که پرداخت حقوق به بازیکنان شرایط را تغییر داده است.

پیش از این گرچه تورنومنت های متفاوتی با جوایز نقدی وجود داشت که بازیکنان حرفه ای می توانستند در آن شرکت کنند، اما هیچ تضمینی وجود نداشت که یک بازیکن حرفه ای به پول برسد.

صنف غیرمتحد

Counterstrike
بازی Counterstrike از محبوب ترین بازیهای رقابتی در سالهای اخیر بوده است

با این حال فیلیپ راید، مدیر پیشین یک گروه بریتانیایی بازی حرفه ای موسوم به چهارپادشاه (4Kings) که اکنون به کار مشاوره در صنعت بازی مشغول است می گوید همه از ورود CSG استقبال نکرده اند و "بسیاری از اروپایی ها به CSG نپیوسته اند."

تیمهای خارج از CSG، نگران پیوستن بازیکنان زبده خود به تیمهایی از CSG هستند یا اینکه موقعیت شرکت در رقابتهایی مثل Cyber Games یا جام جهانی ورزشهای الکترونیکی را که جوایز نقدی بیشتری از CSG دارند، از دست بدهند.

آقای راید می گوید فرهنگ این عرصه در اروپا، با ساختاری که در آن لیگ، خود صاحب تیمها باشد کنار نیامده است.

با این حال او معتقد است: "مخاطبان بازی‌های کامپیوتری بیشتر و بیشتر خواهند شد. من کار و درآمدم را بر روی آن شرط بسته ام!"

۱۳۸۶/۷/۱۲ - اطلاعات تلفن همراه کنترل می‌شود

موبنا- اتحادیه اروپا قانون جدیدی وضع کرده که بر اساس اطلاعات تلفن همراه و ثابت کاربران حدود یک سال ذخیره می شود و در دسترس آژانس های دولتی مثل پلیس قرار می گیرد.
بر اساس این قانون،مکان ، موقعیت و جزییات تماس ومتن هایی که باید مورد بررسی قرار گیرد برای یک سال نگهداری وذخیره می شود و در دسترس صدها آژانس حکومتی قرار می گیرد.
در ابتدای سال 2006 گروه تحقیقاتی گارتنر پیش بینی کرد که اتحادیه اروپا باید رایانه هایی با ظرفیت حافظه 50 هزار ترابایت داشته باشد تا بتواند چنین ذخایری را جمع آوری کند.
تونی مک نالتی (Tony McNulty) ، وزیر امنیت و ضد تروریست در مصاحبه با BBC می گوید: اطلاعاتی شامل نام دارنده تلفن، گیرنده و دریافت کننده تماس و موقعیت اطلاعات و داده باید جمع آوری شود و بیش از 650 آژانس دولتی و حکومتی در سطوح مختلف به این اطلاعات دسترسی داشته باشند.
و نیروهای پلیس و امنیتی باید در جریان این اطلاعات قرار گیرندو این اطلاعات فقط شامل مشترکان و کسانی که تماس می گیرند، نمی شود بلکه دریافت کننده تماس و موقعیت و مکان اطلاعات و جایی را که ارتباط برقرار می شود، نیز در بر می گیرد.

۱۳۸۶/۷/۱۰ - نبض بازار تلفن همراه در مناطق روستایی هند

موبنا- آخرین آمارهای منتشره از سازمان رگولاتوری هند (TRAI) نشان می دهد که مناطق روستایی هند دومین بازار بزرگ تلفن همراه برای اپراتورها خواهند بود.
این خبر برخلاف تصور قبلی است که رشد تلفن همراه تنها در مناطق شهری امکان پذیر است. تعداد مشترکین روستایی تلفن همراه در هند نزدیک به 40 میلیون است.
اما هنوز ضریب نفوذ تلفن همراه در مناطق روستایی بسیار پائین و برابر 92/4 درصد است گرچه تعداد مشترکین در ایالت هایی مانند پنجاب، کرالا، و هیماچال پرادش افزایش یافته است. این رقم نسبت به ضریب نفوذ 88/43 درصدی مناطق شهری بسیار کمتر است.
به گفته متخصصین، مناطق روستایی هند دومین بازار بالقوه تلفن همراه برای اپراتورها است.
"نریپندرا میسرا" رئیس سازمان رگولاتوری هند می گوید: اپراتورها باید سریعاً تاسیسات زیربنایی را در این مناطق راه اندازی کنند. در آینده از 250 میلیون کاربر تلفن همراه هند، 100 میلیون از مناطق روستایی هستند. به همین دلیل از بخش مخابرات خواسته ایم که به طور قانونی برای راه اندازی شبکه تلفن همراه در این مناطق اقدام کند.

« صفحه قبل   [۱]   [۲]   [۳]   . . .   [۱۳۶]   [۱۳۷]   [۱۳۸]   [۱۳۹]   [۱۴۰]   صفحه بعد »
اخبار | تماس با ما | درباره ما | کسب درآمد | ارسال SMS تبليغاتی | قوانین و مقررات | پشتیبانی
larg-bot-r larg-bot-l
bar
footer footer
ads_portal  
footer footer