window_tl
close_normal
window_tr
window_bl window_br
top-r
Home آگهی
top
bar-r
آگهی
پرطرفدارترین ها fav-end
larg-top-r spacer.gif larg-top-l.gif
 
تعرفه آگهی - برای یک ماه
 آگهی عادی رایگان
نیازمندیها (SMS آگهی) Help
رایگان
آگهی عكسدار راهنما
۲۰۰۰ تومان
آگهی ويژه راهنما
۱۰۰۰۰ تومان
[ راهنماي درج آگهي ]
[ چگونه پرداخت کنم ؟ ]
آمار
کاربران آنلاین 151 نفر
بازدید های امروز 13831 بار
کل بازدید ها 80730866 بار
اعضای سایت 66226 نفر
تاریخ آگهی بازدید
۱۳۹۶/۱۱/۳۰ 19 13831
۱۳۹۶/۱۱/۲۹ 17 19843
۱۳۹۶/۱۱/۲۸ 22 20287
۱۳۹۶/۱۱/۲۷ 1 24056
۱۳۹۶/۱۱/۲۶ 3 22310
سنجش ديدگاه ها
میهن آگهی را در نگاه اول چگونه دیدید ؟

۱۳۸۶/۹/۱۹ - تفتیش تلفن همراه ممنوع

موبنا- تفتیش تلفن همراه افراد، توسط پلیس قبل از وقوع جرم، در حال حاضر تابع قانون آیین دادرسی کیفری است.
محمد حقیقی"، کارشناس مسائل حقوقی فناوری اطلاعات و با بیان مطلب فوق افزود:پلیس، پس از وقوع جرم، با دستور مقام قضایی می‌تواند به تفتیش تلفن همراه افراد معین اقدام کند.
وی، تاکید کرد: با توجه به آنکه همواره امکان استفاده از سیستم‌ها و شبکه‌های رایانه‌ای برای ارتکاب جرایم وجود دارد، تلفن‌های همراه می‌توانند ابزار ارتکاب جرم یا حاوی ادله وقوع جرم باشند.
حقیقی ، خاطرنشان کرد: طبیعتا پی‌جویی و کشف جرایم تلفن همراهی که توسط سیستم‌هایی همچون بلوتوث و اینفرارد صورت می‌گیرد، بدون تفتیش محتویات تلفن‌های همراه توسط پلیس امکان پذیر نیست.
این کارشناس حقوق فناوری اطلاعات گفت: پلیس پس از وقوع جرم با دستور مقام قضایی می‌تواند به تفتیش تلفن همراه افراد معین اقدام کند.
وی، با اشاره به ماده 96 آیین دادرسی کیفری تصریح کرد: "بازرسی منازل، اماکن و اشیاء درمواردی به عمل می‌آید که حسب دلایل، ظن قوی به کشف متهم و یا اسباب و آلات جرم در آن محل وجود داشته باشد."
حقیقی، گفت: همچنین در ماده 97 آیین دادرسی کیفری نیز آمده است که "چنانچه تفتیش و بازرسی با حقوق اشخاص مزاحمت نماید"، در صورتی مجاز است که از حقوق آنان مهم‌تر باشد.
این کارشناس در پایان خاطرنشان کرد: بر همین اساس، پلیس پس از وقوع جرم با دستور مقام قضایی می‌تواند به تفتیش تلفن همراه افراد معین اقدام کند.

۱۳۸۶/۹/۱۹ - ویکی‌پدیا را فراموش نکنی

ایتنا- "جیمی ولز"( Jimmy Wales) موسس شرکت ویکی‌پدیا(Wikipedia) اعلام کرد: «افرادی که به دانش‌آموزان خود اجازه دسترسی به سایت ویکی‌پدیا را نمی‌دهند، مربیان خوبی نخواهند بود.»
وی طی سخنرانی در همایش "اطلاعات آنلاین" در شهر لندن گفت که افزایش دسترسی دانش‌آموزان به این سایت می‌تواند یکی از بهترین‌ راه‌ها برای دانش‌افزایی این افراد محسوب شود.
به عقیده او، دایره‌المعارف آنلاین ویکی‌پدیا توانایی‌های دانش‌آموزان را در برای بررسی تخصصی دروس افزایش خواهد داد.
مقالات و گزارش‌هایی که در سایت ویکی‌پدیا منتشر می‌شود، هم‌اکنون به عنوان یک مرجع معتبر توسط دانش‌آموزان و دانشجویان سراسر دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد.
این مرجع که هم‌اکنون در بیشتر مراکز علمی و دانشگاهی به صورت رسمی مورد استفاده قرار می‌گیرد، از جانب برخی اساتید مورد قبول واقع نمی‌شود.
"جیمی ولز" خطاب به همه شرکت‌کنندگان در این همایش گفت: «شما می‌توانید کودکان را از گوش دادن به موسیقی‌های نامناسب منع کنید، اما هرگز نمی‌توانید دانش‌آموزان و دانشجویان را مجبور کنید که به بزرگ‌ترین دایره‌المعارف آنلاین دنیا دسترسی نداشته باشند.»
کارشناسان نسخه جدید این سایت را به گونه‌ای طراحی کرده‌اند که امکان انتشار مطالب نادرست و غیرموثق در آن از بین رفته است.

۱۳۸۶/۹/۱۸ - برگزیدگان نهمین دوره مسابقات برنامه نویسی دانشجویی مشخص شدند

آی تی ایران - نهمین دوره مسابقات برنامه نویسی دانشجویی (ACM) با حضور 87 تیم از 50 دانشگاه داخلی و دو دانشگاه خارجی و با حمایت شرکت همکاران سیستم برگزار شد.

در این مرحله از مسابقه که در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد، سرانجام تیم های M'kay از دانشگاه شریف، Vj3 از دانشگاه شریف، Dreamers United از دانشگاه امیرکبیر،Evenginary از دانشگاه شریف و baX از دانشگاه نانیانگ سنگاپور مقام های اول تا پنجم را به خود اختصاص دادند.
مسابقات منطقه‌ای جزیی از سی و دومین دوره مسابقات جهانی برنامه نویسی است که 6 تا 10 آوریل 2008 همزمان با فروردین 1387 در دانشگاه آلبرتا کانادا برگزار می‌شود و تیم‌های برگزیده نهمین دوره مسابقات ACM در سی و دومین دوره شرکت می‌کنند. گفتنی است شرکت همکاران سیستم امسال علاوه بر حمایت‌های معمول از برگزاری مسابقات هزینه اعزام دانشجویان به کانادا را هم بر عهده گرفته است.

همکاران سسیستم امسال حضور فعالی در مسابقات داشت و در دو روز برگزاری این مسابقات دو ارایه در خصوص نرم افزار نیز به دانشجویان و دانش آموزان ارایه داد. آرش رحیمی معمار نرم افزار در روز نخست طی یک ارایه، سیر تکامل یک امکان پرس و جوی آمیخته با زبان C# را ارایه داد. همچنین در روز دوم نیز محسن تیموری مدیر پشتیبانی فنی شرکت اطلاعات مدیریت همکاران سیستم به ارائه مطلبی تحت عنوان عوامل موثر بر کیفیت نرم افزار پرداخت.

در مراسم اختتامیه که با حضور مسوولان دانشگاه و جمع کثیری از دانشجویان در سالن جابربن حیان دانشگاه شریف برگزار شد، شهریار رحیمی مدیرعامل شرکت همکاران سیستم جوایز تیم های برنده را اهدا کرد. این شرکت همچنین هزینه اعزام دانشجویان به دور بعدی مسابقات را نیز برعهده گرفته است.

شهریار رحیمی مدیرعامل گروه شرکت‌های همکاران سیستم درباره دلایل حمایت های این شرکت از مسابقات ACM می گوید: برگزاری مسابقات برنامه‌نویسی دانشجویی به ایجاد فضای خلاقانه و تشویق استعدادهای جوان کمک قابل توجهی می‌کند و از این رو می تواند ضمن افزایش اعتماد به نفس ملی، تبلیغ بسیار مثبتی نیز برای ایران باشد. آقای رحیمی با اشاره به این که سازمان ها و ارگان‌های زنده باید با اجتماع خود رابطه زنده داشته باشند می افزاید: همکاران سیستم با هدف تشویق نیروهای نخبه حمایت از این مسابقات را برعهده گرفت.

۱۳۸۶/۹/۱۸ - بزرگترین گردهمائی منطقه ای کانن در دبی برگزار شد

گردهمائی کانن با عنوان CANON CONCERTO با حضور بیش از 4000 نفر شامل مهمانان ویژه و مصرف کنندگان خاص و خبرنگارانی از سرتاسر اروپا و خاورمیانه در شهر دبی برگزار شد .

CANON CONCERTO با سخنرانی و خوش آمد گوئی مدیر جدید ( بازارهای رو به توسعه )‌ کانن افتتاح شد .
فیورس در این سخنرانی تأکید کرد : این گردهمائی بزرگ از آنرو کنسرت کانن (CANON CONCERTO) نام گذاری شده که با جمع آوری مجموعه ای از آنچه شرکت کانن برای پیشرفت و سود آوری تمامی گروههای مصرف کنندگانش عرضه می کند .
هرچند یک نمایشگاه بسیار وسیع در حاشیه این کنسرت برپا شده بود و در سه بخش کاملاً مجزا شامل عکاسی،‌ استودیوی خانگی و راه حلهای تجاری محصولات کانن را عرضه می کرد ولی ویدمارک (مدیرعامل کانن خاورمیانه) تأکید کرد هدف اصلی از این گردهمائی (کنسرت) فقط آشنائی با محصولات جدید کانن نیست بلکه هدف آن در حقیقت آشنائی حضار با شیوه های جدیدی است که از طریق آن می توانند عملیات تجاری اقتصادی خود را هدایت کرده و به مراحل جدید برسانند .
از ایران نیز یک گروه پنجاه نفره از طرف شرکت کامپیوتر ریز عرضه کننده محصولات کانن ( در بخش چاپگرهای چندمنظوره،اسکنر و مواد مصرفی) حضور داشتند.

۱۳۸۶/۹/۱۷ - کمک به محیط زیست با بازی

موبنا- شرکت " IntoMobile" بازی " Snowed In 6" را برای علاقه مندان به بازی های تلفن همراه برای کمک به محیط زیست ارایه کرده است.
این شرکت به منظور ارایه این بازی با شرکت " ClickGamer" همکاری داشته است.
شرکت " ClickGamer" متعهد شده است در صورتی که کاربران این بازی به یک میلیون نفر برسد، 10 هزار دلار برای مشکلات ناشی تغییرات آب و هوایی و محیط زیست کمک خواهد کرد.
در این بازی سرزمین رویایی کریسمس یخ زده است و
" Grinch " ،قهرمان این بازی، با کیفی پر از حقه های جادویی برای کمک به این سرزمین تلاش می کند.
کاربران تلفن همراه می توانند به طور رایگان این بازی را از سایت " IntoMobile" دانلود کرده و با این کار به محیط زیست نیز خدمت کنند.

۱۳۸۶/۹/۱۷ - افزایش دسترسی به اینترنت پرسرعت در اروپا

یک نظرسنجی رسمی نشان می دهد در مجموع ۴۲ درصد از خانه ها در اروپا از طریق خطوط پرسرعت به اینترنت متصل شده اند.

رقمی که نسبت به سال ۲۰۰۶، دوازده درصد رشد را نشان می دهد.

این نظرسنجی که توسط دفاتر ملی آمار در کشورهای مختلف اروپایی تهیه شده همچنین حاکی از شکاف جنسی در استفاده از اینترنت نزد کهنسالان است.

آنچه به روشنی در این آمار دیده می شود رشد تدریجی استفاده از اینترنت در ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپاست.

بر اساس این آمار در سه ماهه اول سال جاری میلادی با پنج درصد افزایش نسبت به سال ۲۰۰۶، ۵۴ درصد خانه ها در اروپا به اینترنت دسترسی داشتند.

البته این نسبت طبیعتا در کشورهای مختلف متفاوت است و بین ۱۹ درصد در بلغارستان و ۸۳ درصد در هلند نوسان دارد.

این نظرسنجی به جنبه های مختلف استفاده از اینترنت توجه کرده است.

بر همین اساس حدود یک چهارم کاربران اینترنت در اروپا به نوعی در چت روم ها، تالارهای گفتگو و مباحثات اینترنتی مشارکت می کنند.

پانزده درصد اروپایی ها از اینترنت برای برقراری تماس های تلفنی خود استفاده می کنند و یک نفر از هر ده نفر نیز برای خود یک وب سایت راه اندازی کرده است.

آمارهای بدست آمده این نظریه را تایید می کنند که هر چه کاربر اینترنت جوان تر باشد زمان بیشتری را به وبگردی می گذراند.

افراد بالای ۵۵ سال کمترین استفاده را از اینترنت می کنند و زنان با فاصله زیادی از مردان در این رد سنی عقب ترند.

در حالی که حدود یک سوم مردان بالای ۵۵ سال حداقل یک بار در هفته از اینترنت استفاده می کنند، این رقم برای زنان تنها یک پنجم است البته تعداد این زنان در سه سال گذشته دوبرابر شده است.

مجموعا ۱۵۰ هزار خانواده اروپایی البته به جز مالت در این نظرسنجی شرکت کرده بودند.

۱۳۸۶/۹/۱۵ - ممنوعیت استفاده غیرقانونی از ویستا

همکاران سیستم - شرکت مایکروسافت در وصله بعدی خود که برای به‌روز رسانی سیستم‌عامل ویندوز ویستا عرضه می‌شود، امکان استفاده غیرقانونی از این نرم‌افزار را به صورت کامل برطرف خواهد کرد.
این شرکت که همچنان عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده نرم‌افزار در جهان را به خود اختصاص داده است، هر ساله به واسطه کلاه‌برداری نرم‌افزاری و استفاده غیرقانونی از این محصولات میلیاردها دلار ضرر می‌کند.
به گفته کارشناسان مایکروسافت، برنامه‌ جدید که برای به‌روز رسانی سیستم‌عامل ویندوز ویستا طراحی شده است، تخلفات نرم‌افزاری را به حداقل ممکن خواهد رساند و میزان استفاده غیرقانونی از ویستا را نسبت به نسخه پیشین خود یعنی ویندوز XP تا 50 درصد کاهش خواهد داد.
غول نرم‌افزاری دنیا قصد دارد در نخستین نسخه به‌روز رسانی شده Windows Vista Service Pack 1 که قرار است در سه ماهه نخست 2008 وارد بازار شود، امکانات امنیتی جدیدی را در اختیار کاربران بگذارد و به صورت گسترده با متخلفان نرم‌افزاری برخورد کند.
این شرکت اعلام کرده است که با عرضه این وصله جدید تمامی حفره‌های موجود در سیستم‌عامل ویندوز ویستا را از بین خواهد برد تا این برنامه به ایمن‌ترین سیستم‌عامل دنیا تبدیل شود.

۱۳۸۶/۹/۱۵ - اتهام بزرگ چین

ایسنا- بر اساس یک گزارش جدید چین در موج حمله‌ی تروجان‌هایی که رایانه‌های شخصی سراسر دنیا را آلوده کردند مقصر است.
یک شرکت امنیتی مدعی شد گروهی را که با استفاده از کد پیچیده به توزیع محتوا اقدام می‌کنند و شبکه‌ای از وب سایت‌ها از جمله یک وب‌سایت متعلق به یک سازمان دولتی چین را که از موانع امنیتی سنتی می‌گذرند را شناسایی کرده است.
مرکز پژوهشی کد مخرب این شرکت همچنین اعلام کرد که پس از انجام تحقیقات درباره‌ی حملات پیشرفته‌ای که از آسیب‌پذیری‌های شناسایی شده و تکنیک‌های نفوذ جدید استفاده می‌کنند، فعالیت‌های متمرکزی که از چین انجام می‌گیرند را شناسایی کرده است.
بر اساس یافته‌های پژوهشگران این شرکت، بخشی از این شبکه کاربران را به سایت‌های حاوی تروجان هدایت می‌کنند که از آسیب‌پذیری‌های مرورگر بهره‌برداری کرده و نرم‌افزار مخرب را در رایانه‌ی کاربر نصب می‌کنند.
تروجان‌ها همچنین اطلاعاتی از جمله نوع سیستم عاملی که کاربر استفاده می‌کند، برنامه‌هایی که اجرا می‌شوند، اطلاعات شخصی مانند اسم کاربری و کلمه عبور و محصولات امنیتی نصب شده در رایانه را جمع آوری می‌کند و اطلاعات مذکور به سایت‌های دیگر فرستاده می‌شوند تا برای طرح‌ریزی حملات مورد استفاده قرار بگیرند.

۱۳۸۶/۹/۱۴ - استقبال از طرح هر کودک یک لپ تاپ

ایسنا- یک ماه پس از آغاز تولید انبوه رایانه‌های قابل حمل گروه یک لپ‌تاپ به ازای هر کودک، دولت پرو برای خرید 260 هزار دستگاه لپ‌تاپ ویژه‌ی کودکان قرارداد امضا کرد.
نیکولاس نگروپونته که بانی این پروژه است از انعقاد این قرارداد خبر داده و اعلام کرد که برای توزیع 50 هزار دستگاه از این لپ‌تاپ‌ها در مکزیک سفارش دریافت کرده و این سفارش از سوی کارلوس اسلیم، میلیاردر مکزیکی صورت گرفته است.
گروه یک لپ‌تاپ به ازای هر کودک (OLPC) در ماه نوامبر تولید رایانه‌های قابل حمل سبز و سفید رنگ خود را که به لپ‌تاپ OX معروفند را توسط شرکت تایوانی کوانتا کامپیوتر آغاز کرد و اروگوئه و مغولستان اولین کشورهایی بودند که برای خرید انبوه این لپ‌تاپ‌ها سفارش انبوه داده‌اند.

۱۳۸۶/۹/۱۴ - ویستا نصفXP کپی غیرقانونی شد

شرکت مایکروسافت دیروز اعلام کرد تعداد نسخه های کپی غیرقانونی ویندوز ویستا نصف ویندوز XP است.
مقامات مایکروسافت معتقدند علت اصلی این مساله آن است که تمهیدات امنیتی پیش بینی شده در ویستا بسیار بیشتر از XP است.
این شرکت همچنین اعلام کرده در آینده سخت گیری های خود در قبال نسخه های غیرقانونی ویندوز را افزایش داده و حتی از به روز رسانی خودکار آنها هم جلوگیری خواهد کرد.

۱۳۸۶/۹/۱۴ - تلفن همراه گران می‌شود

موبنا- برخی از فعالان بازار از افزایش قیمت اکثر گوشی های تلفن همراه با مارک های معروف موجود در بازار جمهوری تهران خبر دادند.
به علت تکذیب کاهش تعرفه 15 درصدی واردات تلفن همراه از سوی روابط عمومی سازمان توسعه تجارت و در پی آن افزایش نرخ ارز در دبی قیمت این کالا در بازار تلفن همراه تهران در حال افزایش است.
فروشندگان با توجه به شرایط پیش آمده پیش بینی می شود طی روزهای آتی اکثر موبایل های موجود در بازار جمهوری با افزایش قیمت 150 تا 200 هزار ریالی قیمت روبرو شوند.
در حال حاضر اکثر مدل های برند نوکیا، سونی اریکسون و سامسونگ با افزایش قیمت نسبی 100 تا 200 هزار ریالی نسبت به روز گذشته به مشتریان عرضه می شود.

۱۳۸۶/۹/۱۲ - خرید دیگر HP

همکاران سیستم - تام هوگان" معاون شرکت Hewlett-Packard گفت: «شرکت HP به منظور ورود هرچه قوی‌تر به بازار نرم‌افزارهای تجاری و بازرگانی قصد دارد یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌ها در این حوزه را بخرد.»
شرکت HP طی 16 ماه گذشته پنج شرکت نرم‌افزاری Mercury Interactive، Opsware، SPI Dynamics، Bristol Technology و Peregrine را خریده است.
هوگان طی یک سخنرانی در "کنفرانس جهانی نرم‌افزار HP" گفت: «ما تصمیم دارد فعالیت خود را در حوزه نرم‌افزار تقویت کنیم. این یک توسعه ارگانیک نیست و می‌تواند تاثیرات قابل‌ملاحظه‌ای را بر بازار نرم‌افزار برجای بگذارد.»
مدیران HP هنوز نام شرکتی که قصد خرید آن را دارند، اعلام نکرده‌اند. اما منابع آگاه اعلام کرده‌اند که این شرکت یکی از بزرگ‌ترین مراکز تولید نرم‌افزارهای تجاری در دنیا محسوب می‌شود.
به گفته هوگان، شرکت HP هم‌اکنون سیاست‌های خود را بر تولید نرم‌افزارهای مالی و تجاری قرار داده است و سعی می‌کند با تمرکز بیشتر بر این حوزه، سهم بیشتری از بازار جهانی نرم‌افزار را به‌دست آورد.
معاون شرکت HP بر این باور است که این شرکت بزرگ کامپیوتری طی سال آینده به یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان نرم‌افزار در جهان تبدیل خواهد شد.

۱۳۸۶/۹/۱۲ - تولید مترجم همزمان برای تلفن همراه

همکاران سیستم - شرکت ژاپنی NEC موفق به ساخت نخستین نرم‌افزار مترجم همزمان برای تلفن‌های همراه شده است که به مشترکان ژاپنی امکان می‌دهد در آن واحد کلمات خود را به انگلیسی ترجمه کنند.
این نرم‌افزار به گونه‌ای ساخته شده است که تنها یک ثانیه پس از شنیدن شنیدن صدای فرد به زبان ژاپنی، آن را به صورت نوشتاری روی نمایشگر نشان می‌دهد. یک ثانیه پس از نمایش متن یاد شده، نرم‌افزار به صورت خودکار آن را به زبان انگلیسی ترجمه می‌کند.
شرکت NEC ادعا می‌کند، این نخستین بار در جهان است که نرم‌افزار مترجم همزمان بدون استفاده از هرگونه ابزار خارجی برای تلفن‌های همراه ساخته شده است.
این نرم‌افزار که به صورت هوشمند ساخته شده است و قابلیت شناسایی کلمات را دارد،‌ می‌تواند روی انواع مختلف گوشی‌ها نصب شود.
این نرم‌افزار قادر است 50 هزار کلمه ژاپنی را تشخیص دهد و به طور اختصاصی برای افرادی ساخته شده است که به صورت دایم به کشورهای خارجی سفر می‌کنند.

۱۳۸۶/۹/۱۰ - یک هدیه محبوب

موبنا- اساس آمارهای مرکزتحقیقات M:Metrics اکثر مردم اروپا وآمریکا تلفن همراه را به عنوان رایج ترین هدیه سال نو می دانند.
پول گود"یکی از محققان این مرکز می گوید: ماه دسامبر بهترین ماه سال برای تولید کنندگان تلفن همراه به حساب می آید؛به طوری که آنها تمام نیروی خود را به کار می گیرند که بتوانند به نیاز بالای کاربران خود در این ماه از سال پاسخ دهند.
وی افزود: 25درصد اروپاییان در ماه دسامبر سال 2006 برای ورود به سال جدید گوشی خود را عوض کرده اند و میزان فروش نیز در این ماه 90درصد بیش ازمیانگین فروش گوشی در دیگر ماه های سال می باشد.
گود تصریح کرد: این آمار برای آمریکا در مدت مشابه، حدود 12درصد می باشد که 40 درصد رشد را نسبت به میانگین فروش ماه های دیگر سال نشان می دهد.
وی افزود: بر اساس مطالعات این مرکز می توان گفت: گوشی نوکیا N95 و سونی اریکسون K810i در صدر فروش گوشی های بازار اروپا و آیفون شرکت اپل و ال جی EnVدر صدر فروش گوشی های بازار آمریکا قرار داشته اند.

۱۳۸۶/۹/۸ - مراقب تلفن‌ همراه خود باشید

در حالی که بیشتر کاربران از ویروس‌ها و تاثیرات مخرب آن‌ها بر کامپیوترها مطلع هستند، کارشناسان هشدار داده‌اند که این افراد هیچ اطلاعی در مورد برنامه‌های مخرب برای تلفن‌های همراه ندارند و این روند می‌تواند مشکلات عدیده‌ای را برای آن‌ها به وجود آورد.
کارشناسان بر اساس آخرین مطالعات خود دریافته‌اند، کامپیوترهای جیبی و تلفن‌های همراه هوشمند بیش از دیگر انواع تلفن‌همراه مورد تهاجم ویروس‌ها و برنامه‌های مخرب قرار می‌گیرند.
این طور که بررسی‌های جدید نشان داده است، امکان اتصال به اینترنت از طریق تلفن‌همراه، سرویس MMS و بلوتوث مهم‌ترین عوامل در آلوده شدن گوشی‌ها محسوب می‌شوند.
بر اساس گزارش‌ منتشر شده از سوی مرکز تحقیقاتی Frost & Sullivan، طی سال گذشته میزان انتشار ویروس‌ها و فایل‌های مخرب تلفن‌همراه در آمریکا نسب به سال 2005 پنج برابر افزایش یافت.
به گفته کارشناسان این مرکز، میزان انتشار ویروس‌های تلفن‌همراه در دیگر مناطق دنیا نیز نسبتا مشابه است که در این میان مشترکان هنوز به صورت جدی در مورد این روند نگران نیستند.
مرکز Frost & Sullivan پیش‌بینی می‌کند، میزان تولید نرم‌افزارهای امنیتی برای تلفن‌های همراه در سال جاری به 4/61 میلیون دلار خواهد رسید و تا سال 2014 این رقم از مرز دو میلیارد دلار نیز فراتر خواهد رفت.

۱۳۸۶/۹/۸ - رقیب آفیس می‌آید

سابیر باتیا"(Sabeer Bhatia) که یکی از موسسان سرویس پست‌الکترونیکی Hotmail محسوب می‌شود و در سال 1998 این سرویس را 400 میلیون دلار به مایکروسافت فروخت، هم‌اکنون تلاش می‌کند رقابت بیشتری را با مجموعه نرم‌افزاری Office مایکروسافت داشته باشد.
باتیا که چندی پیش شرکت InstaColl را تاسیس کرد، هم‌اکنون با شرکت‌های بزرگ گوگل، یاهو، Zoho، ThinkFree، Adobe و ... همکاری می‌کند و تصمیم گرفته است مجموعه نرم‌افزاری جدیدی را تحت وب به بازار عرضه کند.
این مجموعه نرم‌افزاری Live Documents نام گرفته و در اصل مجموعه‌ای از نرم‌افزارهای فلش است که شباهت زیادی به Office 2007 دارد و به کاربران امکان می‌دهد به صورت آنلاین و آفلاین از فایل‌های Office استفاده کنند.
"سابیر باتیا" در این باره گفت: «در حال حاضر ما فقط چند سال با ایجاد تحول بزرگ در دنیای نرم‌افزارهای تجاری فاصله داریم. در سال 2010 مردم دیگری نرم‌افزار نخواهند خرید. در آن زمان نرم‌افزارها به صورت رایگان روی اینترنت قرار خواهند گرفت تا کاربران از آن‌ها استفاده کنند. این بزرگ‌ترین مشکل پیش‌روی مایکروسافت محسوب می‌شود و درآمدهای این شرکت را کاهش خواهد داد.»

۱۳۸۶/۹/۷ - حذف طرح دقیقه‌ای ایرانسل

موبنا- طرح تعرفه دقیقه‌ای ایرانسل از 30 آبان ماه سال جاری از سیستم صورتحساب مشترکان این اپراتور حذف و از این پس ارایه نمی‌شود.
تمامی مشترکان ایرانسل به طور خودکار در سیستم صورتحساب، به طرح تعرفه ثانیه‌ای منتقل می‌شوند.
سیستم صورتحساب مشترکین ایرانسل از زمان آغاز به کار این اپراتور به صورت دقیقه‌ای محاسبه می‌شد که پس از اعتراض سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، طرح تعرفه ثانیه‌ای نیز به سیستم صورتحساب مشترکین ایرانسل افزوده شد.
براساس این گزارش، به منظور تامین نظرات و جهت ایجاد شرایط یکسان برای تمامی مشترکان ایرانسل در سراسر کشور، از روز شنبه 15 اردیبهشت ماه سال جاری، طرح تعرفه تمامی مشترکین ایرانسل، به طرح تعرفه "پایه ثانیه‌ای" تغییر داده شد.
پس از این تاریخ، تمامی سیم‌کارت‌های دائمی و اعتباری ایرانسل به صورت پیش فرض با تعرفه "پایه ثانیه‌ای" تحویل مشترکین شد و سیم‌کارت مشترکینی که با طرح "پایه دقیقه‌ای" تنظیم شده بود هم به طور خودکار به طرح "پایه ثانیه‌ای" انتقال داده شد.
بر همین اساس مشترکین این شرکت به انتخاب خود طرح تعرفه دقیقه‌ای و یا ثانیه‌ای را برای سیم‌کارت‌های اعتباری و دائمی خود برمی‌گزیدند.

۱۳۸۶/۹/۶ - گرفتن مرخصی از طریق پیام کوتاه

موبنا- یک دادگاه در انگلیس حکم داد که کارمندان می توانند به دلیل بیماری با استفاده از SMS مرخصی بگیرند و کارفرما حق هیچ گونه اعتراضی ندارد.
این تصمیم دادگاه در پی شکایت "مارک موریسون" کارمند فروشگاه لوازم تزیینی از کارفرمای خود، اتخاذ شده است.
موریسون به دلیل درگذشت برادرش دوباربا ارسال SMS از کارفرمای خود مرخصی گرفت که بار اول هیچ مشکلی بروز نکرد اما بار دوم پس از بازگشت به کار با حکم اخراج از کار روبر شد.
دادگاه به دلیل این که کارفرما SMS وی را برای هفته اول قبول کرده و بعدها نیز هیچ اعتراضی نسبت به این روش مرخصی گرفتن نکرده است، نمی تواند چون وی برای هفته دوم از این روش استفاده کرده او را اخراج کند.
طبق رای دادگاه موریسون 14 هزار و 499 دلار غرامت دریافت کرد.

۱۳۸۶/۹/۶ - مرگ نیز صاحب تلویزیون شد

نخستین شبکه تلویزیونی ویژه "مرگ" با عنوان "اتود" در آلمان راه‌اندازی شد.
تلویزیون "اتود" علاوه بر تبلیغ آگهی‌های مرگ شهروندان آلمانی و اطلاع‌رسانی درباره قوانین ارث و بیمه، گزارش‌هایی از قبرستان‌ها و بهترین راههای کفن و دفن پخش می‌کند.
گزارشگر بی‌بی‌سی باخواندن متن آگهی درگذشت یک آلمانی
گفت:هرروزآگهی‌هایی ازاین دست، همراه باتصاویری از دوران زندگی فرد درگذشته به نمایش درمی‌آید و زندگی او را مرور می‌کند.
بستگان متوفی برای پخش آگهی فوت به مدت ‪ ۹۰‬ثانیه باید بیش از دو هزار یورو به این شبکه پرداخت کنند که این آگهی‌ها پس از‪ ۱۰‬بار پخش ازتلویزیون بر روی اینترنت قرار می‌گیرد.
تلویزیون اتود با پخش ‪ ۴‬تا ‪ ۵‬ساعت برنامه در روز قرار است از طریق ماهواره و اینترنت در دسترس بینندگان قرار گیرد.
آلمان کشوری با جمعیت پیر است که هر سال درحدود ‪ ۸۳۰‬هزار نفر در آن می‌میرند. با این حال شرکت‌های کفن و دفن چندان اوضاع خوبی ندارند. چون بسیاری از مردم ترجیح می‌دهند مراسم آنها به‌صورت سنتی و از طریق کلیساها و کشیش‌های محلی انجام شود.

جامعه‌شناسان معتقدند مرگ ازجمله آخرین تابوها درغرب است. اینکه بسیاری در بیمارستانها، خانه‌های سالمندان و جایی دور از خانه‌های خود می‌میرند و عملا مرگ از صحنه زندگی خارج شده است، راه‌اندازی چنین شبکه‌هایی می‌تواند این جای خالی را تا حدودی پر کند.
اتحادیه‌ای شامل سه هزار سالن ترحیم و خانه‌های سالمندان از این شبکه تلویزیونی حمایت می‌کنند.
گردانندگان تلویزیون اتود می‌گویند برنامه‌هایشان غم‌انگیز و خسته‌کننده نخواهد بود و داستان‌های سرگرم‌کننده‌ای نیز از آن پخش می‌شود. خصوصا این که به هرحال این شبکه برای آدم‌های زنده است.
آنها می‌گویند هدف این شبکه صرفا پخش آگهی نیست بلکه ادای احترام به انسان‌هایی است که دراین دنیا زندگی کرده و از خود اثری بجا گذاشته‌اند.

۱۳۸۶/۹/۶ - هشدار برای جوانان

ایرنا- یکی نهاد دیده‌بان هشدار داد، اقدام میلیون‌ها جوان در ارسال جزییات اطلاعات شخصی خود به وب سایت‌های اجتماعی در اینترنت می‌تواند به آینده شغلی آسیب برساند.
اداره کمیساریای اطلاعات" (‪ (ICO‬با انجام یک مطالعه دریافت بیش از نیمی از افرادی که با مراجعه به این سایت‌ها از آنها خواسته می‌شود اطلاعات خود را ارسال کنند، بیشتر اطلاعات شخصی خود را فاش می‌کنند.
در مطالعه که بر روی دو هزار فرد ‪ ۱۴‬تا ‪ ۲۱‬ساله انجام شد، ‪ ۷۱‬درصد از آنها گفتند نمی‌خواهند قبل از حذف برخی اطلاعاتی در اینترنت، همکاران یا کارفرماهایشان اقدام به جستجوی اینترنتی در مورد آنها کنند.
این کمیسیون اعلام کرد، لازم است جوانان از ردپای الکترونیکی که در اینترنت باقی می‌گذارند، آگاه شوند.
‪ ICO‬همچنین اعلام کرد ارسال اطلاعات شخصی به وب سایت‌های اجتماعی مانند "فیس بوک" یا "مای اسپیس" می‌تواند افراد را در معرض کلاهبرداری قرار دهد.
"دیوید اسمیت" از اعضای ‪ ICO‬گفت، هزینه کشف اطلاعات نامطلوب برای آینده اشخاص می‌تواند بسیار گران تمام شود.
در این بررسی دیده شد، ‪ ۶۰‬درصد افراد تاریخ تولد، یک چهارم عنوان شغلی خود و تقریبا از هر ده نفر یکی از آنها نشانی پستی خانه خود را ارسال کرده‌اند.
اسمیت گفت، بسیاری از جوانان بدون آگاهی از ردپای الکترونیکی که در اینترنت بر جای می‌گذارند اقدام به ارسال اطلاعات شخصی خود می‌کنند.
وی افزود، با توجه به اینکه شمار فزاینده‌ای از موسسه‌های آموزشی یا کارفرمایان از اینترنت برای بررسی دانشجویان یا کارکنان بالقوه خود استفاده می‌کنند، ارسال اطلاعات شخصی به وب سایت‌های اجتماعی می‌تواند برای آینده افراد گران تمام شود.
‪ ICO‬وب سایت جدیدی را برای کمک به جوانان برای درک حقوق اطلاعاتی خود، راه‌اندازی کرده است.

۱۳۸۶/۹/۵ - خرید بزرگ IBM

همکاران سیستم - شرکت IBM که بزرگ‌ترین تولیدکننده قطعات کامپیوتری در جهان محسوب می‌شود، اعلام کرد که شرکت نرم‌افزاری Cognos را خریداری خواهد کرد.
که یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های نرم‌افزاری در اتاوا محسوب می‌شود و با استفاده از نظر کارشناسان و تحلیل‌گران داخلی به فعالیت خود ادامه می‌دهد،‌ با قیمت 9/4 میلیارد دلار به IBM فروخته خواهد شد.
"راب اش"(Rob Ashe) مدیرعامل شرکت Cognos در این باره اظهار داشت، این شرکت نرم‌افزاری که در سال‌های اخیر بسیار موفق بوده است، قرار بود ماه گذشته توسط شرکت فرانسوی Business Objects خریداری شود. Business Objects یکی از شرکت‌های بزرگ نرم‌افزاری است که توسط SAP اداره می‌شود و در نظر داشته است Cognos را به قیمت 8/6 میلیارد دلار خریداری کند.
شرکت IBM با خرید Cognos سعی دارد نسل جدید نرم‌افزارهای مطابق با نیازهای کاربران را تولید و روانه بازار کند تا از این طریق بیش از گذشته به نیاز مخاطبان خود پاسخ گوید.

۱۳۸۶/۹/۵ - هدیه ویژه کریسمس

کنسول بازی wii نینتندو برای تعطیلات سال نوی میلادی به پرتقاضاترین کمیاب‌ترین هدیه تبدیل شده است، هرچند نینتندو به دفعات میزان تولید آن را افزایش داده است.
یک سال پس از آغاز فروش wii در آمریکا، این کنسول بازی ویدیویی کوچک به محض رسیدن به فروشگاه‌ها، به فروش رفته و با وجودی که مایکروسافت و سونی قیمت کنسول‌های خود را در فصل پاییز کاهش دادند اما همچنان تقاضا برای wii ادامه دارد.
شرکت نینتندو سرعت تولید کنسول بازی خود را افزایش داده اما خاطر نشان کرده که قادر نخواهد بود پاسخگویی تقاضا در فصل تعطیلات باشد.

۱۳۸۶/۹/۵ - جریمه و زندان برای متخلفین

اعضای شورای شهر داردن پرری در ایالت میسوری، آزار اینترنتی را تخطی از قانون اعلام کردند که مجازاتی برابر با 500 دلار جریمه و 90 روز زندان خواهد داشت.
این اقدام پس از آن صورت گرفت که یک دختر 13 ساله در سال گذشته پس از دریافت پیام‌های اینترنتی آزار دهنده در سایت شبکه‌ی اجتماعی مای‌اسپیس خودکشی کرد.

۱۳۸۶/۹/۴ - مژده به بازی‌دوستان کامپیوتر

همکاران سیستم - شرکت سونی که بزرگ‌ترین تولیدکننده کنسول‌های بازی در جهان محسوب می‌شود، قیمت نرم‌افزارهایی را که در بسته PlayStation 3 فروخته می‌شود، کاهش داد تا از این طریق قیمت بازی‌های کامپیوتری عرضه شده در سراسر دنیا پایین بیاید.
بسته نرم‌افزاری که همراه با PlayStation 3 عرضه می‌شود و "ابزارهای مرجع" نام گرفته است، هم‌اکنون با قیمت 950 هزار ین(8600 دلار) در ژاپن و 10 هزار و 250 دلار در آمریکا فروخته می‌شود. مرکز Sony Computer Entertainment که واحد تولید بازی‌های کامپیوتری سونی در توکیو است اعلام کرد که با کاهش قیمت‌ها قصد دارد از کنسول Wii و Xbox 360 پیشی بگیرد.
این طور که اخبار رسیده نشان می‌دهد، به دنبال عرضه سری بازی‌های Mario و Wii Sports، کنسول Wii هم‌اکنون فروش بیشتری نسبت به PlayStation 3 داشته است.
شرکت سونی تاکنون حدود 59/5 میلیون PlayStation 3 را در سراسر دنیا فروخته و این در حالی است که تعداد Wiiهای فروخته شده در بازارهای جهانی به 17/13 میلیون عدد می‌رسد.
سونی با کاهش قیمت نرم‌افزارهای PlayStation 3 می‌کوشد سهم بیشتری از بازارهای دنیا را به‌دست آورد.

۱۳۸۶/۹/۴ - مکالمه اینترنتی با موس

ایسنا- موس مسافرتی جدیدی که همزمان قابلیت یک موس نوری و تلفن مکالمه‌ی تلفن اینترنتی (VoIP) اسکایپ در آن ترکیب شده است، عرضه شد.
یک صفحه‌ی نمایش LCD 128 در 64 پیکسلی برروی این موس اسکایپ وجود دارد که شماره‌های تماس گیرندگان و سایر اطلاعات مهم را نمایش می‌دهد.
این موس کشویی به یک صفحه کلید شماره‌یی استاندارد باز می‌شود که به کاربر اجازه می‌دهد به یک تماس پاسخ داده و یا برای برقراری تماس شماره‌گیری کند.
در این موس یک تراشه‌ی پیشرفته به کار رفته که با کمک نرم‌افزار اسکایپ برقراری یا دریافت تماس‌های فوری (VoIP) را در این موس امکان پذیر می‌کند.
میکروفن داخلی، اسپیکر، یک کابل USB، کنترل کننده میزان صدا، تشخیص خودکار بین موس و تلفن از دیگر ویژگی های این موس هستند که 100 گرم وزن داشته و ابعاد آن 55 در 105 در 33 است.

۱۳۸۶/۹/۳ - مژده به بازی‌دوستان کامپیوتر

همکاران سیستم - شرکت سونی که بزرگ‌ترین تولیدکننده کنسول‌های بازی در جهان محسوب می‌شود، قیمت نرم‌افزارهایی را که در بسته PlayStation 3 فروخته می‌شود، کاهش داد تا از این طریق قیمت بازی‌های کامپیوتری عرضه شده در سراسر دنیا پایین بیاید.
بسته نرم‌افزاری که همراه با PlayStation 3 عرضه می‌شود و "ابزارهای مرجع" نام گرفته است، هم‌اکنون با قیمت 950 هزار ین(8600 دلار) در ژاپن و 10 هزار و 250 دلار در آمریکا فروخته می‌شود. مرکز Sony Computer Entertainment که واحد تولید بازی‌های کامپیوتری سونی در توکیو است اعلام کرد که با کاهش قیمت‌ها قصد دارد از کنسول Wii و Xbox 360 پیشی بگیرد.
این طور که اخبار رسیده نشان می‌دهد، به دنبال عرضه سری بازی‌های Mario و Wii Sports، کنسول Wii هم‌اکنون فروش بیشتری نسبت به PlayStation 3 داشته است.
شرکت سونی تاکنون حدود 59/5 میلیون PlayStation 3 را در سراسر دنیا فروخته و این در حالی است که تعداد Wiiهای فروخته شده در بازارهای جهانی به 17/13 میلیون عدد می‌رسد.
سونی با کاهش قیمت نرم‌افزارهای PlayStation 3 می‌کوشد سهم بیشتری از بازارهای دنیا را به‌دست آورد.

۱۳۸۶/۹/۳ - افت قیمت نرم‌افزارها

همکاران سیستم - به دنبال همگرایی تولیدکنندگان نرم‌افزار در زمینه افزایش توانایی فروشندگان برای تخفیف به مردم، کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند طی یک دهه آینده قیمت نرم‌افزارها در بازارهای جهانی کاهش پیدا کند.
شرکت تحقیقاتی گارتنر پیش‌بینی می‌کند، به‌دنبال افزایش اقدامات مراکز فناوری اطلاعات در سراسر دنیا برای کاهش هزینه نرم‌افزارها، تولیدکنندگان این محصولات برای رقابت بیشتر با هم، تولیدات خود را ارزان‌تر وارد بازار خواهند کرد.
"ویلیام اشنایدر"(William Snyder) معاون شرکت تحقیقاتی گارتنر گفت:‌«بازار جهانی نرم‌افزار تاکنون به این صورت بوده که خریداران توانایی چندانی برای تخفیف و کاهش قیمت نرم‌افزارها نداشته‌اند. ولی ما پیش‌بینی می‌کنیم طی 10 سال آینده این شرکت‌ها تصمیمات جدیدی را برای کاهش قیمت محصولات خود اتخاذ کنند و محصولات نرم‌افزاری با قیمت‌ پایین‌تری در بازار فروخته شوند.»
به اعتقاد مرکز گارتنر، آن دسته از شرکت‌هایی که قیمت نرم‌افزارها را طی 5 تا 10 سال آینده کاهش دهند،‌ فرصت بیشتری را برای حضور در بازارهای جهانی به‌دست خواهند آورد.
این مرکز هند، چین و برزیل را بهترین بازارها برای رشد نرم‌افزار در یک دهه آینده دانسته است.

۱۳۸۶/۹/۳ - تاثیر تلفن همراه بر مردم آسیا

موبنا- به گزارش موسسه نیوزیلند NZ علاقه به تلفن همراه زندگی مردم را در کشورهای در حال توسعه و آسیایی رادستخوش تغییر کرده است.
آسیایی ها تلفن همراه خود را دوست دارند، همه جا در رستوران، کنار خیابان، سینما، و حتی در سخنرانی ها، کنفرانس های مطبوعاتی و جلسات از آن استفاده می کنند.
پیتر گلدفیش" از شرکت "نیوزلند" برای این پدیده توضیح می دهد: در آسیا تعداد زیادی از مردم در یک فضای کوچک هستند و من فکر می کنم آنچه که برای آسیایی ها شخصی است با ارزش تر از آن چیزی است که برای غربی ها شخصی است.
وی افزود: در نیوزیلند شما می توانید کنار ساحل رفته و هیچ شخص دیگری نبینید در حالی که در آسیا چنین چیزی امکان پذیر نیست، اما گوشی یک وسیله شخصی است و احتمالاً سمبل وضعیت جدیدی است.
وی افزود :در سنگاپور که یکی از شعبات شرکت در آن قرار دارد، تلفن های همراه بیش از 6 ماه دوام نمی آورند زیرا مردم به دنبال گوشی های مدل جدیدتر هستند.
اما به عقیده وی مساله عمیق تری پشت این کاربرد زیاد موبایل در این کشور وجود دارد، که به بقیه کشورهای در حال توسعه نیز مربوط می شود.
وی افزود: فیلیپین یک نمونه آن است؛ در این کشور برای هر 32 نفر تنها یک خط تلفن ثابت وجود دارد، در حالی که این میزان در اغلب کشورهای توسعه یافته یک خط برای هر نفر است.
بنابراین گوشی ها ی تلفن همراه به مردم امکان می دهد که با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.
کاهش قیمت و قابلیت های متنوع تلفن همراه موجب رشد زیاد و پیشی گرفتن آن از تلفن ثابت شده است.

۱۳۸۶/۹/۱ - تماس با 09990 یعنی خلاص شدن از تبلیغات

موبنا- مشترکان همراه اول ، با تماس به 09990می توانند خواستار قطع ارسال پیام های کوتاه تبلیغی به تلفن همراه خود شوند.
داوود زارعیان مدیرروابط عمومی شرکت مخابرات ایران با بیان مطلب فوق افزود:هیچ‌یک از مشترکان تلفن همراه، به اجبار، SMS تبلیغاتی دریافت نمی‌کنند.
وی تصریح کرد:مطابق اطلاعیه اعلامی شرکت ارتباطات سیار در سال 84، تمامی مشترکان تلفن همراه، درصورت عدم تمایل به دریافت SMSهای تبلیغاتی، می‌توانند با تماس با شماره 09990 و اعلام شماره تلفن همراه خود درخواست قطع ارسال SMSهای تبلغاتی را اعلام کنند تا این امر اجرایی شود.
دکترزارعیان گفت: این سرویس، از همان زمان تاکنون ادامه داشته و دارد و هیچ مشترکی، به اجبار، SMS تبلیغاتی دریافت نمی‌کند.
وی، خاطرنشان کرد: از میان 23 میلیون و اندی مشترک ،کمتر از 2500 نفر درخواست قطع ارسال این SMSها را داشتند و این روند، امروز با آهنگ کندتری نیز مواجه است.

۱۳۸۶/۹/۱ - اطلاعات برباد رفته

دولت انگلیس تایید کرده است که اطلاعات شخصی و مشخصات حساب‌های بانکی ‪ ۲۵‬میلیون نفر یعنی نزدیک به نیمی از جمعیت این کشور که در دیسکهای رایانه‌ای قرار داشته مفقود شده است.
اطلاعات این دیسکها به هنگام انتقال از یک وزارتخانه به وزارتخانه‌ای دیگر ناپدید شده است.
بی.بی.سی به زمان مفقود شدن این اطلاعات رایانه‌ای اشاره نکرد.
"آلستر بالینگ" وزیر خزانه‌داری انگلیس با صدور بیانیه‌ای گفت، هیچگونه شواهدی در دست نیست که نشان دهد این اطلاعات به دست افراد خلافکار افتاده اما در عین حال تاکید کرد که اشتباه فاحشی صورت گرفته است.
این مقام دولت انگلیس گفت: به نظر من در وضعیت فعلی مساله مهم این است که مطمئن شویم که این اتفاق بار دیگر تکرار نخواهد شد و ما باید از این "اشتباه بزرگ و غیرقابل بخشش" درس بگیریم و مطمئن شویم که اقدامات لازم برای حفاظت از مردم انجام شود.

« صفحه قبل   [۱]   [۲]   [۳]   . . .   [۱۳۳]   [۱۳۴]   [۱۳۵]   . . .   [۱۳۹]   [۱۴۰]   [۱۴۱]   صفحه بعد »
اخبار | تماس با ما | درباره ما | کسب درآمد | ارسال SMS تبليغاتی | قوانین و مقررات | پشتیبانی
larg-bot-r larg-bot-l
bar
footer footer
ads_portal  
footer footer