window_tl
close_normal
window_tr
window_bl window_br
top-r
Home آگهی
top
bar-r
آگهی
پرطرفدارترین ها fav-end
larg-top-r spacer.gif larg-top-l.gif
 
تعرفه آگهی - برای یک ماه
 آگهی عادی رایگان
نیازمندیها (SMS آگهی) Help
رایگان
آگهی عكسدار راهنما
۲۰۰۰ تومان
آگهی ويژه راهنما
۱۰۰۰۰ تومان
[ راهنماي درج آگهي ]
[ چگونه پرداخت کنم ؟ ]
آمار
کاربران آنلاین 177 نفر
بازدید های امروز 3339 بار
کل بازدید ها 77460098 بار
اعضای سایت 65884 نفر
تاریخ آگهی بازدید
۱۳۹۶/۷/۱ 0 3339
۱۳۹۶/۶/۳۱ 6 19659
۱۳۹۶/۶/۳۰ 3 17555
۱۳۹۶/۶/۲۹ 16 17403
۱۳۹۶/۶/۲۸ 19 19946
سنجش ديدگاه ها
میهن آگهی را در نگاه اول چگونه دیدید ؟

۱۳۸۶/۸/۲۰ - تحریم ایران از سوی مایکروسافت و یاهو

ایرنا- "یاهو" و "مایکروسافت"، ایران را از فهرست خدمات‌دهی "ای‌میل" اینترنتی خود خارج کردند.
یاهو در بیانیه‌ای اعلام کرد که به منظور پیروی از محدودیت‌های اعمال شده از سوی آمریکا بر ارایه خدمات به کشورهای خاص، در خدمات‌دهی خود تجدید نظر می‌کند.
این شرکت افزود: "براساس این سیاست، کاری را که در حال حاضر انجام می‌دهیم، این است که ثبت نام‌های(ای‌میلی) کشورهای مشمول این محدودیت را نپذیریم."
مایکروسافت اظهارنظری در این رابطه نکرده است.
براساس این گزارش، شرکت خدمات اینترنتی "گوگل" به عنوان یک گزینه برای کاربران "جی‌میل" باقی می‌ماند.
این شرکت اعلام کرد گمان نمی‌کند حفظ نام ایران در فهرست کشورهایش، ناقض این تحریم‌ها باشد.

۱۳۸۶/۸/۲۰ - کاهش‌ درآمد بازی‌های تلفن‌همراه

موبنا- درآمد و فروش بازی های تلفن همراه در فصل دوم سال 2007 در بازار جهانی برخلاف فصل اول 9درصد کاهش داشته است.
آمار نشان می دهد که این بخش از فناوری تلفن همراه در فصل اول سال 2007 با 11در صد رشد همراه بوده است.
"دیوید کارنوال"نایب رییس iSuppli می گوید: با وجود کاهش درآمد در فصل دوم و رشد کند این صنعت می توان با توجه به تولید بازی های بهتر و جذاب تر در فصل سوم به رشد درآمد این صنعت تا پایان سال جاری خوشبین بود.
وی افزود: یکی از مشکلات مهم و اصلی در این زمینه آن است که تعداد کاربرانی که از بازیهای موبایلی استفاده می کنند، بسیار اندک است.
پایگاه اینترنتی سلولار نیوز به میزان درآمد بازی های تلفن همراه هیچ اشاره ای نکرد.

۱۳۸۶/۸/۲۰ - ساخت محافظ ضد آب تلفن همراه

با استفاده از فن آوری های نوین ، حفاظت از گوشی های تلفن همراه در برابر نفوذ رطوبت و آب بویژه در مصارف نظامی امکان پذیر شد.
شرکت های فعال در زمینه تولید فناوری های الکترونیکی نظامی اعلام کردند :همان گونه که ویژگی خاص تجهیزاتی مانند ماسک ،لباس های ویژه و.. برای حفظ جان سربازان در حملات شیمیایی لازم است،محافظت از تجهیزات همراه سربازان اعم از وسایل الکترونیکی مانند گوشی تلفن های همراه و دیگر لوازم جانبی ضروری است.
محققان با استفاده ازفناوری جدید توانستند با افزودن لایه محافظ بسیار نازک(nanometres thick) روی وسایلی همچون گوشی تلفن همراه آن را در مقابل نفوذ هر گونه رطوبت و یا افتادن اتفاقی در آب محافظت کنند.

۱۳۸۶/۸/۱۹ - تهدید بزرگ مخابرات

موبنا- تلفن همراه مشترکان بدهکار اپراتور اول بصورت یک طرفه قطع می شود.
علی حمیدی مدیر کل امور مشترکان شرکت ارتباطات سیار با بیان مطلب فوق افزود:مهلت پرداخت بدهی صورت حساب دوره منتهی به اول مهرماه مشترکان اپراتور اول 10 آبان ماه جاری در نظر گرفته شد و این اپراتور قطع یک طرفه ارتباط مشترک بدهکار را آغاز کرده است.
وی با بیان این که در دوره های گذشته پس از اتمام مهلت پرداخت صورتحساب ارتباط تلفن همراه مشترک بدهکار کامل قطع می شد، ادامه داد: با اتمام مهلت پرداخت، تلفن همراه مشترک ابتدا به مدت یک هفته یک طرفه قطع شده و در مرحله بعدی قطع کامل صورت می گیرد.
وی اظهار داشت : به این ترتیب ورودی تماس باز بوده اما ارتباط خروجی بسته خواهد شد.
حمیدی گفت: چنانچه SMS های توزیع قبوض همراه اول به مشترک نرسیده باشد و یا مشترک فیش بدهی خود را دریافت نکرده باشد، می تواند با اطلاع یافتن از اتمام مهلت پرداخت در یک هفته قطع یک طرفه بدهی خود را بپردازد.
مدیر کل امور مشترکان شرکت ارتباطات سیار با بیان این که با این طرح به مشترک فرصت دوباره ای برای برقراری ارتباط داده می شود، از مشترکان خواست با این شرکت در پرداخت به موقع قبوض صورتحساب خود همکاری کنند.
وی زمان صورتحساب گیری اپراتور اول در هر دوره را پس از آخرین مهلت پرداخت بدهی مشترک عنوان کرد.

۱۳۸۶/۸/۱۹ - فرانسه و ضریب نفوذ ۸۴ درصدی تلفن‌همراه

سازمان رگولاتوری فرانسه اعلام کرد که ضریب نفوذ تلفن همراه در این کشور در سال جاری میلادی با 2/ 5 در صد افزایش یه 84 درصد رسیده است.
این گزارش حاکی است که ضریب نقوذ تلفن همراه در این کشور در سال گذشته 8/78 درصد بوده است.
به گزارش گروه ترجمه موبنا به نقل از سایت forbes به گفته سازمان رگولاتوری مخابرات فرانسه ARCEP از میزان کل 076/53 میلیون مشترک 248/35 میلیون مشترک دایمی بوده که سالانه 4/8 درصد رشد داشته است.
در حالی که میزان مشترکین اعتباری 828/17 میلیون بوده که 3 درصد رشد را نشان می دهد.
در فصل سوم سال جاری شمار مشترکین سیم کارت های دایمی 9/1 درصد رشد داشته اما اشتراک های اعتباری 8/0 درصد کاهش نشان می دهد.
سازمان ARCEP گفت که اپراتورهای شبکه های مجازی موبایل(MVNO) حدود 073/2 میلیون مشترک داشته اند، که این رقم 06/4 درصد سهم بازار را تشکیل می دهند.

۱۳۸۶/۸/۱۷ - مشتاقان تلفن همراه رو به افزایش است

موبنا- شرکت "سینگ تل" سنگاپور از افزایش مشترکین تلفن همراه در منطقه آسیا و اقیانوس آرام خبر داده است.
شرکت ارتباطات از راه دور سنگاپور اعلام کرد که مشترکین تلفن همراه ناحیه آسیا - اقیانوس آرام در پایان ماه سپتامبر خصوصا در پاکستان و هند ، نسبت به فصل قبل 16 درصد افزایش پیدا کرده است.
گزارش سینگ تل بزرگترین شرکت مخابراتی جنوب شرق آسیا نشان می دهد که تعداد مشترکین تلفن همراه این شرکت تا پایان ماه سپتامبر 97/157 میلیون نفر بوده است که نسبت به ماه ژوئن با 35/136 کاربر و زمان مشابه در سال گذشته با 77/100میلیون کاربر 57 درصد افزایش داشته است.
تعداد کاربران پاکستانی شرکت "سینگ تل" در ماه های جولای- سپتامبر 87/11 میلیون نفر بوده است و سهام این شرکت در سپتامبر 2007 میلادی 30 درصد گزارش شده است.
تعداد کاربران هندی این شرکت در فصل سوم 17/6 میلیون نفر افزایش داشته و تا 30 سپتامبر مجموع کاربران هندی شرکت "سینگ تل" 88/48 میلیون نفر بوده است.
تعداد کاربران شرکت اندونزیایی "تلکومسل" که 35 درصد سهام شرکت سینگ تل را دارا است ، با 65/1 میلیون نفر افزایش در فصل سوم به 46/44 میلیون نفر رسیده است.

۱۳۸۶/۸/۱۷ - یک قانون فراموش شده

موسسه آمریکایی Lodestar Universal درجدید ترین تحقیقات خود اعلام کرد که تعداد زیادی از کاربران در جهان قانون کپی رایت (حقوق مولف) را در دانلود برنامه های موبایل بویژه موسیقی رعایت نمی کنند.
این تحقیق اینترنتی با عنوان "هر زمان هر کجا" درباره نحوه استفاده از دستگاههای همراه صورت گرفته است.
نتایج به دست آمده در این تحقیق درباره نحوه استفاده ازموسیقی موبایل نا امید کننده بود.
این تحقیق نشان می دهد که 36 درصد از شرکت کنندگان در تحقیق، موسیقی را به روش P2P یعنی از دستگاه دیگر روی گوشی یا سایر دستگاه های قابل حمل دانلود می کنند.
تنها 18 درصد افراد اظهار داشته اند که برای استفاده از موسیقی دیجیتالی برای آنها پول پرداخت می کنند.
تنها در آمریکا و کره جنوبی میزان افرادی که به روش P2P موسیقی دانلود می کنند، کمتر از افرادی است که برای استفاده از موسیقی دیجیتالی پول پرداخت می کنند.
نتایج فوق نشان می دهد که هنوز هم افراد زیادی در بازارهای مختلف تمایل دارند که بدون رعایت قانون حق تالیف (کپی رایت) از موسیقی دیجیتالی استفاده کنند.
این تحقیق روی 10 هزار کاربر گروه سنی 16 تا 54 سال از کشورهای آمریکا، برزیل، روسیه، پاکستان، هند، چین، و ژاپن صورت گرفت.
این تحقیق بیشتر روی نحوه استفاده کاربران از تلفن همراه در بازارهای توسعه یافته و درحال توسعه متمرکز بوده است.
در این تحقیق مشخص شد که محبوبیت دستگاههای قابل حمل مانند دوربین های دیجیتال، دستگاه پخش MP3، و iPod به سرعت رو به افزایش است و 75 درصد افراد شرکت کننده در تحقیق دوربین دیجیتالی داشتند.
همچنین مشخص شد گرایش به داشتن چند دستگاه قابل حمل رو به افزایش است و 25 درصد کل این افراد دارای 5 دستگاه قابل حمل یا بیشتر بودند.
درباره نسل سوم3G که به زودی فراگیر می شود، نیز 43 درصد کل پاسخ دهندگان اظهار داشتند که علاقه مند به داشتن موبایل 3G در آینده هستند.
در این تحقیق از نظر جستجوی موبایلی مشخص شد که 49 درصد پاسخ دهندگان ژاپنی از جستجوی موبایلی استفاده می کنند.
در حالی که بازارهای یونان، انگلیس، و چین بالاتر از میانگین از جستجوی موبایلی استفاده می کنند.
در هند نیز اپراتور "ایرتل" برای ارائه این سرویس با "گوگل" همکاری می کند.
از لحاظ تجارت موبایلی و پرداخت الکترونیکی از طریق موبایل ژاپن بالاترین میزان استفاده را نشان داد. یعنی 81 درصد پاسخ دهندگان ژاپنی اظهار داشته اند که از این سرویس استفاده می کنند.
امروزه در بسیاری از بازارها اپراتورهای تلفن همراه ارایه سرویس های داده ای بیشتر از سرویس های صوتی است.
در ژاپن تنها 24 درصد از کاربردهای موبایل برقراری تماس صوتی است و این میزان در آمریکا 65 درصد است.

۱۳۸۶/۸/۱۶ - جریمه سنگین چشم انتظار متخلفی

کسانی که در ایالت نیوجرسی آمریکا هنگام رانندگی با تلفن همراه خود صحبت و یا پیام کوتاه تایپ کنند ، براساس قانون 100 دلار جریمه می شوند.
نیوجرسی چهارمین ایالت آمریکا است که طی این هفته قوانین ممنوعیت مکالمه با تلفن همراه و تایپ پیام کوتاه هنگام رانندگی را تشدید کرده است.
جریمه افرادی که حین رانندگی با تلفن همراه صحبت و یا پیام کوتاه تایپ می کنند، از اول مارس اجرا می شود.
طبق قانون جدید دولت، هم اکنون خودرو رانندگانی که با تلفن همراه صحبت کنند و یا پیام ارسال کنند متوقف می شود.
همچنین با این قانون جدید رانندگان می توانند در صورت استفاده از هندزفری یا هدست بلوتوث با تلفن همراه صحبت کنند.
مساله ای که در اینجا مطرح می شود این است که در این صورت بازهم احتمال وقوع تصادفات وجود دارد. تحقیقات نشان می دهد که خود مکالمه حواس رانندگان را پرت می کند و فرقی ندارد که گوشی را در دست یا به دست نداشته باشند.

۱۳۸۶/۸/۱۶ - تاخیر در پرواز به دلیل بروز مشکلات کامپیوتری

ایرنا- نقص فنی در شبکه رایانه‌ای بخش کنترل فرودگاههای پاریس ، از صبح سه‌شنبه سبب بروز مشکل در پرواز و فرود هواپیماها در فرودگاههای شارل دوگل و اورلی پاریس شده است.
بخش اداری هواپیمایی کشوری فرانسه اعلام کرده است که اداره کنترل پرواز فرودگاههای شارل دوگل و اورلی پاریس که کنترل تمامی پروازهای ورودی و خروجی را برعهده دارند، مشکل رایانه‌ای را شناسایی و متخصصان مربوطه در حال رفع آن هستند.
کارشناسان فنی مربوطه اعلام کرده‌اند که این مشکل بر اثر نقص فنی دربخش مخابراتی شرکت مخابرات فرانسه بروز کرده‌است.
فرودگاههای پاریس هفته گذشته به مدت پنج روز شاهد اعتصاب کادر پروازی شرکت هواپیمایی ایر فرانس بخاطر پایین بودن سطح دستمزدها و سختی شرایط کار بودند که بر اثر آن روزانه بیش از ‪ ۴۰۰‬پرواز لغو شد و براساس ارزیابی اولیه بیش از ‪ ۵۰‬میلیون یورو به این شرکت هواپیمایی خسارت وارد آمد.

۱۳۸۶/۸/۱۵ - بیل‌گیتس تولدت مبارک

بیل گیتس"(Bill Gates) موسس و مدیرعامل بزرگ‌ترین تولیدکننده نرم‌افزار جهان 52 ساله شد.
گیتس در سن 20 سالگی به همراه دوست دوران کودکی خود "پائول آلن"(Paul Allen) در سال 1975 شرکت مایکروسافت را تاسیس کرد و هم‌اکنون میزان کلی درآمدهای آن را به 50 میلیارد دلار رسانده است.
گیتس که نام اصلی وی "ویلیام هنری گیتس"(William Henry Gates) است، در شهر سیاتل، در ایالت واشنگتن متولد شد. پدر وی یکی از وکیلان صاحب‌نام زمان خود بود و مادرش در یکی از بانک‌های محلی کار می‌کرد.
گیتس در حالی که تنها 17 سال داشت موفق شد نخستین نرم‌افزار کامپیوتری خود را با قیمت 4200 دلار به‌فروش برساند. این نرم‌افزار در اصل یک سیستم مدیریت زمان برای دبیرستان‌ها بود.
وی در سال نظرسنجی سال 2002 که در چین و هنگ‌کنگ برگزار شده بود، به عنوان بهترین الگو برای جوانان این کشورها برگزیده شد. این نظرسنجی توسط دانشگاه ملی هنگ‌کنگ انجام شده بود و در پایان رئیس جمهور چین از وی قدردانی کرد.
ملکه الیزابت دوم در سال 2005 به گیتس عنوان "شوالیه" داد و از او قدردانی کرد. این طور که گفته می‌شود، در کنار محبوبیت بیش از اندازه دستگاه قابل‌حمل iPod، وی تاکنون از این دستگاه استفاده نکرده است.

۱۳۸۶/۸/۱۵ - دیگر به پول نیازی نیست

موسسات تحقیقات اقتصادی پیش بینی می کنند که تا دوسال آینده کاربران تلفن همراه برای خرید دیگر نیازی به پول نقد و کارت اعتباری ندارند و تمامی هزینه ها به وسیله موبایل پرداخت خواهد شد.
تا سال 2011 بیش از 52میلیون کاربر هزینه های خود را بوسیله تلفن همراه پرداخت خواهند کرد.
به گزارش موسسه تحقیقاتی Juniper ، روش پرداخت پول به وسیله تلفن همراه به یک روش معمول تبدیل می شود و مشترکین به وسیله تلفن های همراه هر روز برای خرید کالا و سرویس ها اقدام می کنند.
البته پیش بینی می شود که تا سال 2011 سال تنها 11 میلیارد دلار پول نقد وجود داشته باشد و بقیه پرداخت ها را تلفن همراه بر عهده بگیرد.
تحقیقات موسسه تحقیقاتی جونیپر نشان داد که پرداخت هزینه خدمات و سرویس ها به اشکال متفاوت در سراسر دنیا در دسترس کاربران است.

۱۳۸۶/۸/۱۵ - عرضه تلفن‌های هوشمند در هند

در یک جشنواره فصلی در هند 10 گوشی تلفن همراه با ویژگی های چند رسانه ای و قابلیت های جدید به نمایش گذاشته شده است.
این گوشی ها در جشنواره فصلی تلفن همراه هند با قیمت هایی بیش از 6 هزار روپیه در اختیار عموم قرار گرفته است.
گوشی Bleu my700X یکی از محصولات شرکت ساژم است که در این جشنواره با قیمت شگفت انگیز 17 هزار روپیه عرضه شد.
این گوشی دارای ویژگی هایی مانند MP3 پلی یر، رادیوی FM و دوربین 2 مگاپیکسلی است.
گوشی نوکیا N72 با قیمت 10 هزار روپیه ،مجهز به دوربین پیشرفته 2 مگاپیکسلی با بزرگنمایی 20 برابر و دارای قابلیت ویرایش تصاویر در این جشنواره عرضه شد.
تلفن همراه بعدی گوشی هوشمند E62 باز هم محصولی از شرکت نوکیا است که با قیمت 9 هزار و 700 روپیه در این جشنواره به نمایش گذاشته شده است.
این تلفن همراه 4 بانده مجهز به نمایشگر QVGA با اندازه 8/2 اینچی و اتصالاتی مانند بلوتوث، اینفرارد، و کابل USB است.
گوشی LG Shine با قیمت 8 هزار و 999 روپیه دارای نمایشگر 7/1 اینچی، دوربین 2 مگاپیکسلی بسیار پیشرفته و زنگ های MP3 و پولی فونیک یکی دیگر از این گوشی ها است.
تلفن همراه بعدی محصولی از شرکت موتورولا است با مدل MOTOKRZR K1 که با قیمت 8700 روپیه در این فستیوال عرضه شده است.
دوربین 3/1 مگاپیکسلی، موسیقی پلی یر، بلوتوث، ویدئو پلی بک و مجهز بودن به سیستم EDGE از قابلیت های این تلفن همراه است.
تلفن همراه سونی اریکسون مدل K550i با قیمت 8700 روپیه، تلفن همراه دیگری است که در این فستیوال به نمایش گذاشته شده است.
این تلفن همراه با قابلیت ها و ویژگی های چند رسانه ای که دارد، توجه اکثر کاربران هندی ا به خود جلب کرده است.
از جمله این قابلیت ها می توان به اتصال به اینترنت پرسرعت، دوربین پیشرفته مجهز به زوم دیجیتال ، بلوتوث، اینفرارد و پرت USB اشاره کرد.
تلفن های همراه Nokia 7610 با قیمت 7300 روپیه ، MOTO RAZR V3i به بهای 7199 روپیه ، سونی اریکسون W200i با قمیت (6200 روپیه و سامسونگ SGH-E250 به بهای 6100 روپیه از دیگر محصولاتی است که در این فستیوال فصلی در اختیار کاربران هندی قرار گرفت

۱۳۸۶/۸/۱۴ - مایکروسافت و مبارزه با سارقان

همکاران سیستم- به دنبال انتشار اخبار جدید مبنی بر فروش غیرقانونی محصولات مایکروسافت توسط بیش از 20 شرکت مختلف در آمریکا، غول نرم‌افزاری جهان ابزار امنیتی توانمندی را برای محافظت بیشتر از محصولات خود به بازار معرفی کرد.
این شرکت در کنار معرفی نرم‌افزار جدید خود که برای جلوگیری از سرقت نرم‌افزارها طراحی شده، سایت اینترنتی جدیدی را با نام www.howtotell.com عرضه کرد که به کاربران کمک می‌کند نرم‌افزارهای اصلی، جعلی و سرقتی را از یکدیگر تشخیص دهند.
این اقدامات بخشی از طرح بزرگ مایکروسافت با عنوان "ابتکار در نرم‌افزارهای اصلی" محسوب می‌شود. مایکروسافت با این اقدام می‌کوشد سرقت محصولات نرم‌افزاری را به حداقل ممکن برساند.
طی هفته گذشته مشخص شد، بیش از 20 شرکت محصولات مایکروسافت را به صورت غیرقانونی در ایالت‌های آلاباما، کالیفرنیا، کانکتیکات، جورجیا، النویز، میسی‌سیپی، نیوجرسی، نیویورک، اوهایو، اوکلاهاما، تگزاس، اوتا و ویرجینیا آمریکا به فروش می‌رسانند.
شرکت مایکروسافت در ماه‌های گذشته بسته‌های نرم‌افزاری فراوانی را روانه بازار کرده بود تا از این طریق بتواند جلوی اقدامات مخرب این شرکت‌ها را بگیرد.

۱۳۸۶/۸/۱۴ - یک شغل پردرآمد

موبنا- برنامه نویسی برای تلفن همراه در صنعت رو به رشدصنعت مخابرات بی سیم و ارتباط سیار امروزه به یک شغل بسیار پردرآمد تبدیل شده است.
اما پرسش این است که چطور می توان یک برنامه نویس تلفن همراه شد؟ فکر می کنید چه زبان برنامه نویسی را باید یاد گرفت؟ راه حل بسیار ساده است: شما باید برنامه نویس جاوا شوید.
"راب چپمن" مدیر اجرایی شرکت Firebrand Training می گوید: برای استخدام در شرکت های تلفن همراه ابتدا باید در زبان جاوا متخصص شوید. این چیزی است که کارفرمای شما انتظار دارد.
چندین راه برای رسیدن به چنین تخصصی وجود دارد، باید راهی را که مناسب شما است پیدا کنید. صنعت تلفن همراه در سراسر جهان به سرعت رو به رشد است.
با شغل برنامه نویسی موبایل نه تنها از یک حقوق عالی برخوردار می شوید بلکه می توانید در هر کجای دنیا کار پیدا کنید. صنعت تلفن همراه به سمت ویدئو و پلتفورم های اشتراک حرکت می کند بنابراین اپراتورها برای توسعه سرویس های جدید خود همیشه به متخصصین برنامه نویس نیاز دارند.
حقوق برنامه نویسی تلفن همراه برای متخصصین حرفه ای در بازارهای پردرآمد به 40 تا 47 هزار پوند! می رسد. حقوق افرادی هم که تازه وارد این شغل شده اند و در حد حرفه ای نیستند، 15 هزار پوند یا کمتر است.
در هر حال حتی اگر نخواهید در صنعت تلفن همراه بمانید با یادگیری زبان برنامه نویسی جاوا می توانید در صنعت های مربوطه مشغول به کار شوید.

۱۳۸۶/۸/۱۴ - ورود به دنیای شبکه با یک نرم‌افزار

دانشمندان سوئیسی موفق به ساخت نرم‌افزار جدیدی شده‌اند که می‌تواند تلفن‌های همراه دوربین‌دار را به شبکه‌ دوربین‌های نصب‌شده در سراسر شهر متصل کند.
این نرم‌افزار به کاربران امکان می‌دهد از طریق فناوری بلوتوث به دیگر تلفن‌های همراه و شبکه‌های امنیتی محلی متصل شوند و اطلاعات مورد نظر خود را به این شبکه‌ها انتقال دهند.
برخی منتقدان این نرم‌افزار اعلام کرده‌اند که فیلم‌های گرفته شده از طریق تلفن‌های همراه نمی‌تواند به عنوان یک مدرک قابل‌ اعتماد در دادگاه‌ها مورد استفاده قرار گیرد.
این در حالی است که دانشمندان سوئیسی می‌کوشند با انجام اقدامات جدید و تکمیل نرم‌افزار خود، آن را در آینده نزدیک وارد بازار کنند.
برخی شرکت‌های بریتانیایی از هم‌اکنون برای خرید این نرم‌افزار اقدام کرده‌اند و قصد دارند به کمک آن شبکه‌های امنیتی محلی را تقویت کنند.

۱۳۸۶/۸/۱۳ - موتورولا و عرضه رادیو دو طرف

موبنا- شرکت موتورولا وسیله جانبی Talkabout T8500R که یک رادیوی دوطرفه برای برقراری ارتباط دائم بین اعضای خانواده در هنگام مسافرت است، به بازار عرضه کرد.
این وسیله جانبی امکان برقراری ارتباط دائم را بین اعضای خانواده با پرداخت هزینه بسیار کم ممکن می سازد.
موتورولا یک شارژر ماشین رایگان را نیز همراه این وسیله جانبی به خریداران آمریکایی اعطا می کند.
این وسیله جانبی کوچک و جمع و جور در زمین اسکی، سطوح شیب دار، پیاده رو های پر درخت، پارک و حتی در محیط های دور افتاده ای که تحت پوشش شبکه مخابراتی نیستند، برقراری ارتباط را امکان پذیر می کند.
قابلیت بر قراری ارتباط تا فاصله 18 مایلی، و مجهز بودن به سیستم فعال کننده گفتار iVOX، و امکان برقراری ارتباط حتی در محیط های بسیار دورافتاده ، از جمله ویژگی های T8500R است.
این وسیله با وزن کم و دوام زیاد به اندازه کافی خوش دست و قابل حمل است و با امکان قفل کردن صفحه کلید آن از هرگونه خطر احتمالی در هنگامی که آن را در جیب و یا کوله پشتی حمل می کنید، محافظت می شود.
این وسیله جانبی دارای صفحه نمایش قابل تعویض و 10 زنگ تماس مجزا است که امکان جداسازی اعضای خانواده را برای کاربر فراهم می کند.
در طول فصل اسکی، رادیوی دو طرفه T8500R با قابلیت نمایش 7 کانال پیشگویی آب و هوای اقیانوسی و 4 کانال آب و هوای دریایی، کاربران علاقمند به اسکی را از توده های ناپایدار آب و هوایی آگاه می کند.
این وسیله جانبی با قیمت 99/69 دلار به بازار عرضه شده است.

۱۳۸۶/۸/۱۳ - پرده‌برداری از نرم‌افزار گوگل

همکاران سیستم - شرکت گوگل بسته نرم‌افزاری جدید خود را که بر پایه نرم‌افزارهای متن‌باز برای تلفن‌های همراه طراحی شده و توسط بزرگ‌ترین شرکت‌های مخابراتی جهان پشتیبانی می‌شود، برای ورود به بازار آماده کرد.
این شرکت در تلاش است با برگزاری یک کنفرانس مطبوعاتی جزئیات بسته نرم‌افزاری جدید خود را که بر اساس سیستم‌عامل لینوکس طراحی شده‌،‌ معرفی کند.
نرم‌افزار جدید گوگل Android نام گرفته و بر اساس اخبار منتشر شده،‌ به صورت اختصاصی برای تلفن‌های همراه طراحی شده است.
گوگل از این محصول جدید به عنوان یک بسته نرم‌افزاری کامل برای مرتفع‌ ساختن تمام نیازهای کاربران یاد می‌کند و در تلاش است طی آینده نزدیک آن را وارد بازار کند.
هنوز جزئیات این نرم‌افزار و نحوه نصب آن روی انواع مختلف تلفن‌های همراه به‌درستی مشخص نشده است، اما اخبار رسیده نشان می‌دهد این محصول تمام نیازهای مشترکان تلفن‌همراه را برطرف خواهد ساخت.

۱۳۸۶/۸/۱۳ - خرید بزرگ سیسکو

همکاران سیستم- شرکت سیسکو به منظور توسعه فعالیت‌های خود در دنیای نرم‌افزار و سخت‌افزار، قصد دارد شرکت امنیتی Securent را خریداری کند.
در حال حاضر 23 سال از فعالیت سیسکو می‌گذرد و این شرکت که قصد خرید صد و بیست و پنجمین شرکت جدید را با نام Securent دارد، همچنان به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده محصولات و زیرساخت‌های شبکه‌ای در جهان محسوب می‌شود.
سیسکو طی ماه مارس شرکت WebEx را به قیمت 2/3 میلیارد دلار خریداری کرده بود و از این طریق توانست دور تازه‌ای از رقابت‌ها را با دیگر شرکت‌های نرم‌افزاری آغاز کند.
مدیران سیسکو قیمت شرکت Securent را 100 میلیون دلار اعلام کرده‌اند. این شرکت‌ در حال حاضر به تولید نرم‌افزارهای سازمانی برای دسترسی مدیران به پایگاه‌های داده مشغول است و با اقدامات جدید، قرار است زیر نظر واحد تولید سیسکو اداره شود.
شرکت سیسکو قصد دارد با تعیین سیاست‌های جدید، نحوه مدیریت Securent را تغییر دهد و نسل جدید "نرم‌افزارهای به عنوان خدمات" را در آن تولید کند.

۱۳۸۶/۸/۱۲ - دزدان موبایل همچنان فعالند

موبنا- گزارش ها رسمی در انگلیس نشان می دهد که برغم اتخاذ تدابیر شدید امنیتی و کاهش 20 درصدی سرقت تلفن همراه در این کشور، دزدان گوشی همچنان به کار خود ادامه می دهند.
پلیس انگلیس پیشتر اعلام کرد که سالانه 800 هزار تلفن همراه از کابران بریتانیایی دزدیده می شود.
به گزارش گروه ترجمه "موبنا" به نقل از پایگاه اینترنتی news.bbc ، دولت بریتانیا اعلام کرده بود که تمامی تلفن های همراهی دزدیده شده طی 24 ساعت توسط شبکه پشتیبانی آن گوشی قفل شده و بعد از 48 ساعت 90 درصد این گوشی ها توسط تمامی شبکه ها مسدود می شود.
سیستم امنیتی و قفل کردن تلفن های همراه سرقتی کاملا امن نیست و قفل تلفن های همراه نیز قابل شکستن است.
گوشی ها با استفاده از شماره بین المللی تلفن همراه (IMEI) قابل قفل شدن هستند و با قفل شدن آنها سیم کارت تلفن نیز غیر قابل استفاده می شود.
این گزارش حاکی است که گوشی های مسروقه از طریق شماره بین المللی IMEI قابل شناسایی هستند.
مجرمین با ترکیبی از سیستم های نرم افزاری و سخت افزاری شماره IMEI تلفن همراه را تغییر داده و قفل تلفن همراه را باز می کنند.
هزینه ای که صرف باز شدن قفل تلفن همراه می شود با توجه به مدل تلفن همراه بین 10 تا 50 پوند است.
پلیس بریتانیا تمام تلاش خود را برای متوقف کردن سرقت های تلفن همراه انجام می دهد.

۱۳۸۶/۸/۱۲ - اینتل و پردازنده‌ای جدید

سری جدید پردازنده‌های ایتانیوم دو هسته‌یی که با سرعت ‌٦٦/١ گیگاهرتز عمل کرده و ‌١٠٤ وات برق مصرف می‌کنند از سوی اینتل به نمایش گذاشته شد.
این پردازنده‌های ایتانیوم بر روی سیستم عامل‌های مختلفی به ویژه لینوکس، ویندوز و یونیکس کار می‌کند.
شرکت ردهت به منظور اطمینان از کار کردن نسخه‌ی آتی لینوکس خود با این پردازنده‌ها، همکاری نزدیکی با اینتل داشته است.
پردازنده‌های مذکور از فن‌آوری‌های جدید بهره گرفته‌اند تا میزان مصرف برق در آن‌ها کاهش یافته و پردازش‌های دقیق‌تری انجام دهند.

۱۳۸۶/۸/۱۲ - سایتی برای مبارزه با فقر

ایسنا- سازمان ملل با همکاری گوگل و سیسکو سایت نظارت مبارزه با فقر راه‌اندازی کرد.
سایت mdgmonitor.org نشان می‌دهد که کشورهای جهان تا چه میزان در رسیدن به اهداف توسعه‌ی هزاره در پایان دادن به فقر موفق بوده‌اند.
بر اساس این گزارش تصاویر ماهواره‌یی و سیستم نقشه‌ی Google Earth در این سایت قرار گرفته تا کاربران بتوانند مکان‌های مربوطه را مشاهده کنند.
این سایت همچنین آمارها را از سراسر جهان جمع‌آوری می‌کند تا نشان دهد هر کشور چگونه در تحقق هشت هدف توسعه‌ی هزاره از جمله کاهش میزان مرگ و میر کودکان و کاهش گرسنگی عمل می‌کند.
دبیر کل سازمان ملل در این باره اظهار کرد: این سایت برای اولین بار تمامی اطلاعات مربوط به اهداف توسعه‌ی هزاره را در یک جا ارایه کرده و به نظارت نزدیک‌تر و شناسایی مکان‌های نیازمند توجه بیشتر کمک می‌کند.

۱۳۸۶/۸/۱۰ - تعرفه آیفون اعلام شد

موبنا- T-Mobile آلمان تعرفه جدید گوشی های "آیفون"اپل را که قرار است ماه آینده دراین کشور عرضه شود ،اعلام کرد.
این تعرفه جدید برای هرکاربر درهر ماه 71 دلار در نظر گرفته شده است که شامل سرویس ایمیل صوتی تصویری ودسترسی به سرویس Wi-Fi در 8 هزار نقطه حساس آلمان است.
"فیلیپ هوم"مدیر T-Mobileدر آلمان می گوید:کاربران آیفون می توانند با استفاده از این طرح بدون هیچ نگرانی از سرویس های اینترنت موبایلی در آلمان استفاده کنند.

۱۳۸۶/۸/۱۰ - بازی‌ها موبایل همچنان پراستقبال

شرکت I-Play تولید کننده سرگرمی های تلفن همراه طی یک بررسی اعلام کرد که رویکرد و استقابل از سرگرمی و باز های آنلاین تلفن همراه افزایش یافته است.
نتایج بررسی شرکت I-Play نشان می دهد که 38 درصد کاربران ترجیح می دهند که از بازی های تلفن همراه استفاده کنند و 45 درصد این افراد ترجیح می دهند بازی های آنلاین را روی دستگاه های تلفن همراه خود داشته باشند.
شرکت کنندگان در این بررسی در پاسخ به این که چند وقت یکبار بازی می کنند، 66 درصد گفتند که هر روز به سراغ بازی های آنلاین تلفن همراه می روند و 22 درصد اعلام کردند که سه روز در هفته بازی می کنند.
این نظر خواهی در بین یکهزار تن از کاربران تلفن همراه که از سایت شرکت I-Play در ماه سپتامبر امسال بازدید کرده اند صورت گرفته است.

۱۳۸۶/۸/۱۰ - بازار تلفن همراه ضعیف است

موبنا- نماینده شرکت "هوواوی تکنولوژی" بازار تلفن همراه ایران را در مقایسه با چین و سایر کشورهای در حال توسعه بسیار ضعیف خواند.
لی زین کای با بیان مطلب فوق افزود: در ایران افراد زیادی از تلفن های همگانی و خطوط ثابت استفاده می کنند اما در عین میزان استفاده از تلفن همراه زیاد نیست.
وی در باره بازار مخابراتی ایران در مقایسه با چین گفت: بازار تلفن همراه ایران در مقایسه با چین و سایر کشورهای در حال توسعه بسیار ضعیف است، اما این بازار از پتانسیل زیادی برای توسعه در آینده برخوردار است.
وی در خصوص ضریب نفوذ تلفن همراه در کشور چین گفت: در چین اکثر افراد بزرگسال دارای تلفن همراه بوده و ضریب نفوذ موبایل در این کشور حدود 80 درصد است.
نمایشگاه ایران تله کام 2007 از 6 تا 9 آبان ماه در محل دایمی نمایشگاه های تهران برپا است.

۱۳۸۶/۸/۹ - سامسونگ و تولید کارت‌های میکر و SD

موبنا- با افزایش سریع تولید کارت های حافظه میکرو SD سامسونگ، نیاز بازار جهانی به این کالا از سال 2008 تا مین می شود و دیگر کمبودی در این زمینه وجود نخواهد داشت.
از نیمه اکتبر امسال تولید کارت های ،1GBو2GB ،50نانو متری میکرو SD سامسونگ بشدت افزایش یافته است.
کارت های میکرو SD،8GB نیاز به چیپ ست های50 نانو متری دارد.
به گفته یک منبع آگاه ، تولید این نوع چیپ ست ها توانسته به صورت چشمگیری برای اپل حتی کمی بیش از نیاز استفاده کنندگان از کارت حافظه در تایوان موثر باشد.
به اعتقاد شرکت های استفاده کننده از کارت حافظه ، با وجود تولید این نوع کارت های حافظه دیگر هیچ مشکلی برای تولیدات آنها به وجود نخواهد آمد.
از زمان حمایت سامسونگ از حافظه های میکرو SD شرکت San Disk(یکی از تولید کنندگان کارت حافظه) توانست سلطه خود بر بازار را حفظ کند.
همچنین تولید این کارت ها به شرکت های اصلی تایوانی اجازه قدرت نمایی مجدد داد.

۱۳۸۶/۸/۹ - غایبان تله‌کام

موبنا- به دلیل افزایش تعرفه واردات گوشی تلفن همراه شرکت های قانونی وارد کننده گوشی در نمایشگاه تله کام 2007 حاضر نشده اند.
افشار فروتن لاریجانی رییس انجمن صنفی گوشی تلفن همراه و لوازم جانبی با بیان مطلب فوق افزود: تعرفه 60 درصدی واردات گوشی از توان فعالیت قانونی وارد کنندگان مجاز تلفن همراه در کشور کاسته است.
وی با بیان این مطلب که شرکت های مجاز وارد کننده تلفن همراه فعالیت غیر قانونی انجام نمی دهند،افزود: این شرکت ها در انتقاد به محدودیت در فعالیت و همچنین هزینه های جانبی، در نمایشگاه تله کام 2007 حضور نداشته اند.
وی خاطر نشان کرد: با وضعیت فعلی بازار و افزایش قاچاق گوشی، وارد کنندگان مجاز تلفن همراه از طریق مجرای قانونی قادر به ادامه فعالیت نیستند و یا در سطح بسیار محدود در این بازار به رقابت می پردازند.
وی ادامه داد : سودی که از این طریق و با این شرایط بازار نصیب واردکنندگان قانونی می شود ، بسیار نا چیز و اندک است.
لاریجانی ادامه داد: شرکت های قانونی در صورتی در نمایشگاه حضور خواهند داشت که محصولاتی برای عرضه داشته باشند ولی به دلیل این که واردات آنها به حداقل رسیده در نتیجه تا مشخص شدن وضعیت تعرفه واردات حضور این شرکت ها در نمایشگاه امکان پذیر نیست.
وی در پاسخ به این که پرسش که برخی شرکت ها نظیر سامسونگ در نمایشگاه تله کام حاضر شده اند اظهار داشت: حضور این شرکت برخلاف نظر سایر شرکت های قانونی فعال در این حوزه بوده است و در نتیجه عملکرد آن ها از نظر صنف گوشی تلفن همراه قابل توجیه نیست.
وی ادامه داد: هم اکنون حضور و فعالیت در نمایشگاه و حتی در بازار تلفن همراه هیچ توجیهی ندارد، زیرا فعالان قانونی با توجه به این شرایط قادر به ادامه کار نبوده در نتیجه باید فعالیت خود را محدود کنند.
این درحالیست که مدیر فروش سامسونگ در نمایشگاه تله کام ، موضوع تحریم نمایشگاه از سوی واردکنندگان و فعالان قانونی گوشی تلفن همراه را رد کرد و گفت که چنین موضوعی هرگز مطرح نشده است.

۱۳۸۶/۸/۹ - مایکروسافت و رقابتی دیگر

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت برای افزایش رقابت با شرکت‌های اوراکل و SAP، نرم‌افزار جدیدی را با نام Business Ready Customer Care به بازار معرفی کرده است که می‌تواند برای پشتیبانی و نگهداری از ابزارهای Microsoft Dynamics، ERP و CRM مورد استفاده قرار گیرد.
مایکروسافت اعلام کرده است که از این نرم‌افزار تا پنج سال آینده پشتیبانی خواهد کرد و شرایط را برای پشتیبانی و نگهداری از ابزارهای ERP و CRM افزایش خواهد داد.
سخنگوی مایکروسافت در مراسم معرفی این نرم‌افزار اظهار داشت: «ما در تلاشیم با ایجاد بستری شفاف برای تولید نرم‌افزارهای جامع سازمانی، دور جدیدی از همکاری‌های خود با دیگر شرکت‌های کامپیوتری و نرم‌افزاری آغاز کند.»
"جاش گرینبام"( Josh Greenbaum) مدیر شرکت Enterprise Applications Consulting که یکی از بزرگ‌ترین تحلیل‌گران بازار نرم‌افزار در جهان محسوب می‌شود، بر این باور است که اقدامات جدید مایکروسافت می‌تواند مشکلات جدیدی را برای اوراکل و SAP به وجود آورد.

۱۳۸۶/۸/۹ - سود میلیاردی از تولید نرم‌افزار

شرکت آمریکایی Diligent Boardbooks بر اساس آخرین پیش‌بینی‌های خود اعلام کرده است که تا پایان سال جاری میلادی درآمد خود را در بازارهای محلی بیش از 20 میلیون دلار افزایش خواهد داد .
این شرکت در زمینه تولید نرم‌افزارهای اینترنتی فعالیت می‌کند و از طریق ابزارهای آنلاین خود به کاربران امکان می‌دهد به راحتی فایل‌های مورد نظر خود را روی فضای مجازی ذخیره کنند و به آن‌ها دسترسی داشته باشند.
این شرکت به دنبال افزایش درآمد در سال جاری توانست نام خود را وارد لیست NZX بکند. شرکت هلندی Cavotech طی سال گذشته موفق شده بود به عنوان تنها شرکت‌ نرم‌‌افزاری دنیا در این لیست قرار گیرد.
نرم‌افزارهایی که در شرکت Boardbooks تولید می‌شود به گونه‌ای طراحی شده است که با آن می‌توان از هر کامپیوتر به سرویس‌های ذخیره‌سازی اینترنتی دسترسی داشت و اطلاعات مورد نظر خود را روی آن گذاشت.

۱۳۸۶/۸/۹ - مایکروسافت و قدم به دنیای پزشکی

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت که طی چند سال اخیر اقدامات ارزنده‌ای را در زمینه خدمات پزشکی و مدرن‌کردن این سرویس‌ها انجام داده است، قصد دارد شرکت Global Care Solutions که در زمینه تولید نرم‌افزارهای پزشکی فعالیت می‌کند را بخرد.
این طور که اخبار رسیده نشان می‌دهند،‌ در این اقدام برخی کارمندان GCS قراردادهای جدیدی با مایکروسافت منعقد خواهند کرد و فعالیت‌های خود را در این شرکت ادامه خواهند داد.
اگر چه هنوز اخباری در مورد قیمت شرکت GCS منتشر نشده است، مایکروسافت اعلام کرده که به طور حتم این شرکت را خواهد خرید.
مرکز پزشکی GCS سری جدیدی نرم‌افزارهایی را عرضه می‌کند که روی سیستم‌عامل ویندوز نصب می‌شوند و می‌توانند امکانات قابل‌ملاحظه‌ای را در اختیار هر یک از بیماران بگذارند.
این نرم‌افزارها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که ذخیره‌سازی سوابق پزشکی بیمار، صورت‌حساب، تنظیم وقت بیماران برای مراجعه به پزشک مورد نظر، ارایه خدمات پزشکی و ... را به صورت خودکار انجام می‌دهند. این شرکت پیش‌تر نرم‌افزارهایی را تولید کرده بود که می‌توانست روی سیستم‌عامل Windows Server 2003 و SQL Server 2005 نصب شود.

۱۳۸۶/۸/۸ - سرمایه‌گذاری مایکروسافت در مالزی

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت قصد دارد با انجام اقدامات جدید، صنعت نرم‌افزار مالزی را رونق بخشد و سهم بیشتری از بازارهای جهانی نرم‌افزار را به تولیدات این کشور اختصاص دهد.
این شرکت 15 سال قبل قراردادی را با دولت مالزی منعقد کرده بود که بر اساس، صنعت نرم‌افزاری مالزی رونق یابد.
"امیلیو آمئوکا"(Emilio Umeoka) مدیر شعبه آسیای پسیفیک مایکروسافت گفت، کشور مالزی یکی از بهترین بازارهای نرم‌افزاری آسیا محسوب می‌شود و سرمایه‌گذاری در آن می‌تواند نتایج قابل‌ملاحظه‌ای را به دنبال داشتهب باشد.
غول نرم‌افزاری جهان به منظور رسیدن به اهداف خود، ابزارها و امکانات فراوانی را در اختیار متخصصان مالزیایی قرار داده است تا از این طریق امکانات لازم برای رشد صنعت نرم‌افزاری این کشور فراهم شود.
مدیران مایکروسافت معتقدند، سرمایه‌گذاری‌های محلی برای رونق بازارهای نرم‌افزاری بهترین روشی است که می‌تواند محصولات نرم‌افزاری بهتر را در اختیار کاربران بگذارد.

« صفحه قبل   [۱]   [۲]   [۳]   . . .   [۱۳۴]   [۱۳۵]   [۱۳۶]   . . .   [۱۳۸]   [۱۳۹]   [۱۴۰]   صفحه بعد »
اخبار | تماس با ما | درباره ما | کسب درآمد | ارسال SMS تبليغاتی | قوانین و مقررات | پشتیبانی
larg-bot-r larg-bot-l
bar
footer footer
ads_portal  
footer footer