window_tl
close_normal
window_tr
window_bl window_br
top-r
Home آگهی
top
bar-r
آگهی
پرطرفدارترین ها fav-end
larg-top-r spacer.gif larg-top-l.gif
 
تعرفه آگهی - برای یک ماه
 آگهی عادی رایگان
نیازمندیها (SMS آگهی) Help
رایگان
آگهی عكسدار راهنما
۲۰۰۰ تومان
آگهی ويژه راهنما
۱۰۰۰۰ تومان
[ راهنماي درج آگهي ]
[ چگونه پرداخت کنم ؟ ]
آمار
کاربران آنلاین 201 نفر
بازدید های امروز 14523 بار
کل بازدید ها 73786880 بار
اعضای سایت 65205 نفر
تاریخ آگهی بازدید
۱۳۹۶/۱/۸ 6 14523
۱۳۹۶/۱/۷ 8 22328
۱۳۹۶/۱/۶ 2 23986
۱۳۹۶/۱/۵ 11 33647
۱۳۹۶/۱/۴ 3 36560
سنجش ديدگاه ها
میهن آگهی را در نگاه اول چگونه دیدید ؟

۱۳۸۶/۶/۲۰ - ۹۰ درصد ظرفیت اینترنت پرسرعت در کشور خالی است

وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات روز سه شنبه اعلام کرد از بیش از ‪ ۵۰۰‬هزار پورت اینترنت پرسرعت در کشور ، تنها حدود ‪ ۱۰‬درصد آن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

"محمد سلیمانی" درحاشیه افتتاح پرتال دولتی خدمات‌الکترونیک به خبرنگار حوزه ارتباطات ایرنا، گفت که بازاریابی در این زمینه ضعیف است وبخش خصوصی و دولتی باید در این حوزه کمک کنند.

وی درباره اینترنت پرسرعت نیز گفت: اگر فردی پهنای باندزیادی بخواهد مشکل زیادی وجود ندارد و در زمان کوتاهی در اختیارش قرار می‌گیرد.

وزیرارتباطات گفت که‪ ۳۰۰‬دانشگاه به‌این شبکه وصل شده‌اند و اگر دانشگاهی ‪ ۲۰‬مگا پهنای باند بگیرد، در مجموع شش هزار مگا، پهنای باند می‌شود.

سلیمانی ، گفت: با این حال این دانشگاه‌ها هنوز مشتری نیستند و تحریک نشده‌اند که از این دریای اطلاعات استفاده کنند.

وی افزود: بنابر این باید برنامه‌هایی اجرا شود تا این قابلیت‌هایی که در زمینه فناوری اطلاعات در کشور ایجاد شده ، به اطلاع دستگاه‌های آموزشی ، پژوهشی، تجاری، اقتصادی، خدماتی و ... برسد تا از آن استفاده کنند.

وزیر ارتباطات گفت: حدود ‪ ۳۰‬وزارتخانه و دستگاه اجرایی قرار است سالانه پنج خدمت خود را از طریق اینترنت ارائه دهند و بخش خصوصی باید برای آن ها طرح تعریف کند تا این خدمات در اختیار مردم قرار گیرد.

به گفته وی، اگر این کار صورت گیرد، ‪ ۱۵۰‬طرح بزرگ سراسری که دستگاه‌های اجرایی پول‌کافی برای‌ارائه و مردم آمادگی پذیرش پرداخت هزینه آن را دارند، از این طریق عرضه خواهد شد.

" سلیمانی " همچنین در پاسخ به سووالی درباره اجرای مفاهیمی چون پول الکترونیکی، امضای الکترونیکی و یا دولت الکترونیکی، گفت: مابه جای اینکه بحث مبهم دولت الکترونیک را یکجا انجام دهیم، اجزای آن را یک به‌یک و به صورت طرح‌ها پیش می‌بریم.

وی افزود: یکی از این طرح‌ها بانکداری الکترونیکی که از اردیبهشت سال گذشته توافق ابتدایی درباره آن بین وزارتخانه‌های ارتباطات و اقتصاد و دارایی‌انجام ونهضت اتصال بانک‌ها به شبکه اینترنتی آغاز شد واکنون بسیاری از بانک‌ها خدمات حساب اینترنتی را به مردم ارائه می‌دهند.

وزیر ارتباطات با اشاره به اهداف دولت در این زمینه، گفت که مردم باید برای این کار آموزش ببینند. درباره اقتصاد دیجیتالی و بخصوص بانکداری الکترونیکی نیز باید فرهنگ‌سازی شود تا بتوان حمل و نقل درون و بین شهری را با یک اعتماد کامل کم کرد.

۱۳۸۶/۶/۲۰ - ضریب نفوذ تلفن همراه در کشور ۳۳ درصد است

تا پایان سال جاری واگذاری تلفن همراه در برخی از استان‌ها به روز می‌شود.

به گزارش خبرنگار ارتباطات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، وحید صدوقی - مدیر عامل شرکت ارتباطات سیار - با اعلام این خبر اظهار کرد: امسال برنامه‌ی جدی ما توسعه‌ی شبکه و حدودا شش هزار سطح BTS است که این میزان حداقل ‌١٠ میلیون ظرفیت ایجاد می‌کند.

وی افزود: با این ظرفیت‌ آماده هستیم که در کل شهرها به مشترکان سیم‌کارت واگذار کنیم‌ و یکی از برنامه‌های مهم ما در سال جاری بروز کردن واگذاری سیم‌کارت در استان‌ها است.

وی در مورد به‌روز کردن واگذاری سیم‌کارت در استان‌ها گفت: این امر در استان به استان متفاوت است و متناسب با نیاز استان‌ها پیش می‌رود، امسال تلاش کردیم که با واگذاری‌ ‌٢ تا ‌٣ میلیون‌ سیم‌کارت واگذاری را به‌روز کنیم اما از ابتدای سال تاکنون بالغ بر ‌٥ میلیون و ‌١٠٠ هزار نفر ثبت‌نام کرده‌اند که ما از این میزان ‌٣ میلیون و ‌٦٠٠ سیم‌کارت را در طول ‌٦ ماهه اول سال جاری واگذار کردیم و ‌٥/١ میلیون نفر درحال حاضر در نوبت واگذاری هستند که در هر هفته سیم‌کارت واگذار می‌شود.

مدیر عامل شرکت ارتباطات سیار خاطر نشان کرد: به این علت که قیمت‌ها کاهش یافته است، امکان تهیه سیم‌کارت برای مشتریان فراهم شده‌ است.

صدوقی افزود: با توجه به ظرفیت‌های ایجاد شده امیدواریم که در شش ماهه‌ی دوم سال جاری در بیشتر استان‌های کشور واگذاری سیم‌کارت را به‌روز سازیم.

وی با بیان اینکه تقاضا برای تهیه سیم‌کارت نامحدود است یادآور شد: اگر از نظر ضریب نفوذ مقایسه‌ کنیم امروز ضریب نفوذ تلفن همراه در کشور ‌٣٣ درصد می‌باشد که در سال گذشته این ضریب نفوذ ‌١٣ درصد بود در صورتی که هم اکنون ضریب نفوذ تلفن همراه در منطقه‌ ‌٥٠ درصد است.

صدوقی گفت: اکنون میانگین ضریب نفوذ تلفن در دنیا ‌٤٥ درصد است و در کشورهای همسایه‌ ایران ‌٧٠ تا‌٨٠ درصد است و اگر ضریب نفوذ ‌٨٠ درصدی را در نظر بگیریم، حدود ‌٦٠ میلیون نفر در کشور نیاز به تلفن همراه دارند.

۱۳۸۶/۶/۲۰ - همکاری رو به رشد زیمنس و مایکروسافت

همکاران سیستم- شرکت‌های مایکروسافت و Siemens VDO به دنبال امضای قرارداد جدید قصد دارند تولید نرم‌افزارهای مخصوص وسایل نقلیه هوشمند را آغاز کنند.
واحد Siemens VDO Automotive AG به همراه واحد تولید نرم‌افزار مایکروسافت قراردادی را با یکدیگر به امضا رسانده‌اند که به موجب آن نسل جدید برنامه‌های ارتباطی، اطلاعاتی، سرگرمی و هدایت‌گر اتومبیل تولید می‌شود.
به گفته محققان، این اقدام جدید می‌تواند در کنار افزایش انعطاف‌پذیری نرم‌افزارهای مخصوص صنعت خودروسازی، امکانات جدیدی را در اختیار کاربران قرار دهد.
شرکت‌های زیمنس و مایکروسافت ادعا می‌کنند با آغاز این همکاری‌ها به بزرگ‌ترین تولیدکننده نرم‌افزارهای خودروسازی در دنیا تبدیل خواهند شد.
سخنگوی مرکز Siemens VDO اعلام کرده است که نسل جدید نرم‌افزارهای این شرکت تا پایان سال جاری در اختیار شرکت‌های بزرگ خودروسازی قرار خواهد گرفت.

۱۳۸۶/۶/۱۹ - رقیب ویکی‌پدیا به میدان آمد

مهر- دایره المعارف آزاد "ویکی سیتی زندیوم" در نسخه ای کاملتر و با هدف به چالش کشیدن رقیب اصلی خود "ویکی پدیا" عرضه شد.
لری سنجر یکی از بنیانگذاران دایره المعارف آزاد "ویکی سیتی زندیوم" که سال گذشته عرضه شد، اعلام کرد که نسخه جدید این دایره المعارف آنلاین با هدف رقابت با "ویکی پدیا" فعال شده است. "سیتی زندیوم" مخفف عبارت "اختصار شهروندان" است.

نسخه به روز شده این دایره المعارف از ویژگی ها و عملکردهای بیشتری نسبت به نمونه قبلی و ویکی پدیا برخوردار است.
درحقیقت در این نسخه جدید، اطلاعات وارد شده توسط کاربران قبل از انتشار مورد تائید تیمی متشکل از کارشناسانی که نام و نام خانوادگی آنها اعلام می شود، قرار می گیرد و درصورتی که صحت اطلاعات مورد تائید قرار گرفت، این کارشناسان تصمیم خواهند می گیرند که اطلاعات را روی شبکه قرار دهند.

براساس گزارش "تایمز آنلاین"، ویژگی جدید این دایره المعارف آنلاین نسبت به نسخه قبلی این است که کاربرانی که اطلاعات مورد نظر خود را وارد ویرایش این سایت می کنند، باید حتما از نام واقعی خود استفاده کنند و نباید هویت خود را زیر نام های جعلی و مستعار پنهان کنند.

در این خصوص سنجر به تایمز توضیح داد:" ویکی پدیا کارهای بزرگی انجام داده است. زمانی اطلاعات منتشر شده روی دایره المعارف های آزاد آنلاین از دقت و صحت کمی برخوردار بودند، اما همین که یک سیستم باز که کاربران به راحتی می توانستند اطلاعات خود را روی آن قرار دهند، وجود داشت بسیار شگفت انگیز بود. اما اکنون با ارائه این نسخه جدید کاربران می توانند مطمئن باشند مطالبی که مطالعه می کنند مورد تائید کارشناسان قرار گرفته است."

درکل هدف اصلی نسخه جدید ویکی سیتی زندیوم، قرار دادن کیفیت در مقابل کمیت است. درواقع این پروژه قصد دارد درمقابل برخی مطالب جعلی که کاربران روی سایت ویکی پدیا می گذارند ایستادگی کند تا به این ترتیب کاربران بتوانند با اطمینان کامل به منابع این دایره المعارف مراجعه کنند.

به گزارش مهر، کارشناسان تیم بررسی ویکی سیتی زندیوم باید مدرک لیسانس و بالاتر داشته باشند و سن آنها نباید کمتر از 25 سال باشد.

از بین کسانی که در این تیم کارشناسی حضور دارند، گریس لنگ پروفسور فیزیولوژی تجربی از دانشگاه ادیمبرا است که به تایمز دلیل خود را درخصوص شرکت در این پروژه توضیح داده است:" این تیم کارشناسی به دانشمندان برای ارائه یک توضیح روشن و واضح، خدمت می کند و به مردم عادی هم اطمینان می دهد که مطالبی که می خوانند صحت دارد. در سیتی زندیوم نقش ما این نیست که به خوانندگان عقاید خود را تحمیل کنیم، بلکه ما وظیفه داریم ابزارهایی را دراختیار آنها قرار دهیم که بتوانند به تنهایی تصمیم گیری کنند."

شایان ذکر است چندی قبل اسکنر ویکی پدیا (Wikipedia Scanner) نشان داد که کارمندان رایانه ای سیا "ویرایش" صفحه اینترنتی محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور ایران را دستکاری کرده و مطالب جعلی به آن افزوده اند. همچنین واتیکان نیز موارد ثبت شده درباره "جری آدامز" رهبر شین فین را به نفع خود ویرایش کرده بود.

۱۳۸۶/۶/۱۹ - دو ایرانی و تحول در دنیای علم

مهر- فهرست 35 مخترع برتر زیر 35 سال جهان منتشر شد که در بین آنها نام دو محقق و مبتکر ایرانی نیز به چشم می خورد.
نشریه معتبر "تکنولوژی ریویو" در توصیف این مخترعان نوشت: آنچه که این 35 مخترع ارایه کرده اند دنیا را متحول خواهد کرد!
به گزارش خبرگزاری مهر، پروفسور "باباک پرویز" تنها 34 سال سن دارد اما فناوری که وی ارایه کرده از جمله کاربردی ترین فناوری های دنیای مدرن شناخته شده است.
معمولا سیستم های میکروالکترومکانیک در ساخت کیسه های هوا و سایر تجهیزات مشابه به کار گرفته می شوند اما همواره این اعتقاد وجود داشته است تا از سیستم های میکروالکترومکانیک با ساختار پیچیده تر در تجهیزاتی از "ایمپلنت"های پزشکی گرفته تا تجهیزات پیشرفته جهت یابی استفاده شود. چنین ماشین آلاتی ممکن است شامل قطعاتی نظیر زیر حسگرها، موتورها و منابع مولد برق باشند. روش های تولید چنین قطعات متنوعی از نظر عقلی سخت و ناممکن به نظر می رسیده است که طی آن مونتاژ سیستم های میکروالکترومکانیک پیچیده در ابعاد بزرگ آن هم با یک هزینه منطقی دور از منطق می رسد.
اما بابک پرویز استادیار مهندسی برق از کالج مهندسی دانشگاه دولتی واشنگتن روشی موثر برای همپوشانی تک قطعات و مونتاژ یک سیستم کلی در سیستم های میکروالکترومکانیک ارایه کرده است.

وی اخیرا از این تکنیک برای ساخت مدارهای تک سیلیکنی بر روی لایه پلاستیکی قابل انعطاف استفاده کرده است و این در حالی است که با استفاده از روش های فعلی چنین امکانی وجود نداشته است.

دستاورد پروفسور پرویز می تواند به بروز انقلابی در طراحی و ساخت نمایشگرهای قابل انعطاف، حسگرهای زیستی و صفحات خورشیدی ارزان قیمت ارایه شود اما پروفسور علی خادم حسینی نیز یکی دیگر از 35 مخترع برتر زیر 35 سال جهان بوده است.
به نوشته "تکنولوژی ریویو"، توانایی برای تولید بافت ها و ارگان های زنده در محیط های آزمایشگاهی امیدهای زیادی برای دانشمندان علوم پزشکی و درمانی ایجاد کرده است.
اما نگرش سنتی برای مهندسی بافت ها با مشکلی همچون عدم رفتار سلول های زنده در محیط آزمایشگاهی همانند رفتار آنها در محیط داخل بدن روبروست.
پروفسور علی خادم حسینی، استادیار علوم پزشکی و سلامت مدرسه پزشکی هاروارد امیدوار است تا فرآیند تولید بافت های مهندسی شده را با نگرشی ارتقا دهد که وی آن را با ساخت بافت ها با استفاده از "لگو" های زنده مقایسه کرده است.
عنوان گام نخست برای تولید یک قلب، این محقق ایرانی سلول های ماهیچه قلبی را برای تولید ریسمانی کوچک و تپنده به صف کرد.
وی در ادامه این ریسمان ها را به پلیمر ژلاتینی با نقش حمایتی متصل کرد تا بلوک هایی را تولید کند که می توانند در نهایت صفحاتی از ماهیچه را خلق کنند که به تولید "قلب" منجر می شود.
این محقق ایرانی همچنین دیگر انواع سلول ها را به بلوک های سازنده اضافه کرده تا بافت حمایتی برای قلب تولید کرده باشد.

۱۳۸۶/۶/۱۹ - ویروس‌های هفته را بشناسید

ایرنا- طی هفته گذشته (‪ ۱۲‬تا ‪ ۱۸‬شهریور) نرم افزارهای ناخواسته و مزاحم تحت وب (‪ (PUP‬و آگهی افزارها (‪ (Adware‬همچنان در صدر فهرست شایع‌ترین انواع بدافزارها قرار داشتند.
در حدود ‪ ۱۵‬درصد از رایانه‌های جهان با وجود در اختیار داشتن برنامه‌های حفاظتی، با آسیب پذیری امنیتی ناشی از فعالیت کدهای مخرب و یا اجرای حملات شدید رایانه‌ای مواجه بوده‌اند.

این در حالی است که کدهای ‪ MyWebSearch‬و ‪ ،Trj/Downloader.MDW‬همچنان از بیشترین میزان انتشار و نفوذ در رایانه‌ها و شبکه‌های محلی سرتاسر جهان، برخوردار هستند.

طبق بررسی‌های انجام شده، ‪ Kimo.A ،Lina.D‬و ‪ ،Gnome.D‬شایع‌ترین و فعال ترین بدافزارهای جدید منتشر شده در هفته گذشته هستند.

‪ Lina.D‬که یک تروجان پیشرفته محسوب می‌شود، بیشتر به منظور جستجوی آسیب پذیری‌های مختلف در سیستم و نیز وارد کردن سایر انواع کدهای مخرب در آن، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کرم رایانه‌ای ‪ Kimo.A‬با قدرت تخریبی بالای خود، باعث ایجاد اختلال و کندی بیش از حد در فعالیت‌های مختلف سیستم و نیز خاموش و روشن شدن پی‌درپی آن می‌گردد.

فعال شدن درهربار راه‌اندازی سیستم، ایجاد محدودیت در دسترسی به گزینه‌های مختلف برنامه "اینترنت اکسپلورر" و نیز غیر قابل دسترس کردن گزینه ‪ Folder Option‬در سیستم عامل، بخشی از فعالیت‌های تخریبی این کرم است.

‪ Gnome.D‬نیز یک ویروس رایانه‌ای است که برای انتشار بسیار وسیع خود، از نامه‌های الکترونیک و برنامه‌های چت‌آنلاین استفاده می‌کند و با تحریک کاربران، به اجرای فایل ضمیمه نامه‌های آلوده و نیز کلیک بر روی لینک‌های مخرب، در رایانه‌ها فعال می‌شود.

‪ Gnome.D‬با ایجاد تعداد زیادی پوشه با نام‌های مختلف در سیستم‌های مورد حمله خود، موجب سردرگمی کاربر شده و قادر است با تزریق کد به فایل‌های اجرایی مهم، همیشه در حالت فعال قرار داشته باشد.
حفره‌های امنیتی موجود در نرم افزارهای کاربردی و عدم بروزرسانی مستمر سیستم‌های عامل، یکی از مهمترین راه‌های نفوذ بدافزارها و اجرای حملات مخرب رایانه‌ای محسوب می‌شود.
کاربران خانگی اینترنت و مدیران شبکه‌های محلی می‌توانند برای اطمینان از امنیت سیستم‌های خود به آدرس ‪ WWW.infectedornot.com‬و
‪ WWW.malWareradar.com‬مراجعه کنند.

۱۳۸۶/۶/۱۸ - شرکت‌های کوچک نرم‌افزاری روی بورس

همکاران سیستم - دولت کنگو به دنبال امضای قرارداد جدید با شرکت Applix قصد دارد کلیه نرم‌افزارهای دستگاه‌های دولتی خود را به‌روز کند.
شرکت Applix که سابقه طولانی در تولید نرم‌افزارهای مدیریتی و اقتصادی دارد، با امضای این قرارداد 339 میلیون دلاری پیش بینی می‌کند درآمدهای خود را تا پایان سال 2007 میلادی با رشد 30 درصدی به 70 میلیون دلار برساند.
پیش از این نیز کنگو قرارداد 3/3 میلیارد دلاری را با شرکت اوراکل منعقد کرده بود تا از این طریق بتواند سیستم کامپیوتری و شبکه‌ای دولت خود را ارتقا دهد.
در حالی که شرکت‌های بزرگ نرم‌افزاری محصولات مناسب مدیریتی و اقتصادی را تولید می‌کنند، مقامات بلندپایه کنگو بر این باورند که همکاری با شرکت‌های کوچک مزایای بیشتری را برای آن‌ها به همراه خواهد داشت.
کنگو ادعا می‌کند که از اوایل سال آتی میلادی تمام خدمات خود را به صورت الکترونیکی در اختیار مردم خود بگذارد.

۱۳۸۶/۶/۱۸ - هویت شما در کف دستانتان

مهر- نرم افزار شناسایی افراد با استفاده از خطوط کف دست برای اولین بار در دانشگاه صنعتی امیر کبیر طراحی شد.
قندهاری افزود: مشخصه بیومتریکی خطوط کف دستی یک از ویژگیهای منحصر بفرد در استان است که در مقایسه با مشخصه‌های فیزیولوژیکی دیگر، شامل مزایایی چون پایداری، قابلیت تقلید و جعل بسیار کم، داشتن ویژگی‌های بسیار زیاد و منحصر به فرد و قابلیت استخراج این ویژگی‌ها از تصاویری با رزولوشن پایین است.

وی افزود: فرایند تعیین و تایید هویت مبتنی بر خطوط کف دست شامل سه فرایند اصلی پیش پردازش و تقطیع، استخراج ویژگی‌ و انطباق ویژگیهاست . جهت پیش پردازش از فیلتر میانه استفاده شده تا بدون ایجاد تاری، عمل حذف نویز از تصویر کف دست صورت گیرد.

قندهاری در ادامه افزود: جهت استخراج ویژگی از دو زیر تصویر به دست آمده از قسمت مرکزی کف دست دو روش مختلف مورد برسی قرار گرفته است. روش اول استخراج ویژگی مبتنی بر گابور می‌باشد. از دو نوع فیلتر گابور معمولی و فیلتر گابور دایره ای جهت استخراج ویژگی استفاده شده و به منظور تطبیق ویژگی های گابور، فاصله همینگ نرمالیزه بکار گرفته شده است در بهترین حالت دقت 90/99 درصد جهت تایید هویت و 75،97 درصد برای تعیین هویت در صورت بکارگیری زیر تصاویر دایره‌ای از قسمت مرکزی کف دست و استخراج ویژگی‌ از این ناحیه با استفاده از فیلتر گابور دایره‌ای به دست آمد.

فارغ‌التحصیل دانشگاه صنعتی امیر کبیر در ادامه گفت: از کاربردهای نرم افزار فوق کنترل ورود و خروج به برخی مکانهای خاص است به جای اینکه فرد کارت شناسایی به همراه داشته باشد با خطوط کف دست شناسایی می شود.

وی به مشکلات استفاده از اثر انگشت برای شناسایی اشاره کرد و گفت: تصاویری که از اثر انگشت گرفته می‌شود حداقل باید 500DPI رزولوشن داشته باشد ولی کف دست از تصاویری که 75DPI رزولوشن تصویر داشته باشد قابل استخراج است. همچنین افراد به علت کار خیلی زیاد، اثر انگشت آنها از بین می رود ولی خطوط کف دست به مرور زمان هیچ تعییری در آن به وجود نمی‌آید و یک ویژگی پایدار است.

قندرهاری خاطر نشان کرد: اثر انگشت بر اثر کار زیاد ممکن است محور و از بین برود و این خود باعث می‌شود شناسایی فرد دچار خل شود درص ورتی که کف دست از جاهایی است که کمتر برایش مشکل خراشیدگی و از بین رفتن خطوط آن پیش می‌آید چرا که پوست کف دست و پا جایی است که بیشترین ضخامت را دارد.

وی به دیگر ویژگی‌های خطوط کف دست اشاره کرد و گفت: وسایل اخذ تصویر روی کف دست ارزان است و برای افراد خیلی راحتر است که کف دستشان را در اختیار سیستم قرار دهند.

۱۳۸۶/۶/۱۸ - تلفن همراه ۲۰ ساله شد

ایرنا- فناوری تلفن همراه روز جمعه بیست و پنجمین سال تولد خود را جشن گرفت.
هفتم اکتبر سال ‪ ۱۹۸۷‬پانزده شرکت مخابرات توافقی را برای ساخت شبکه‌های تلفن همراه بر اساس "سیستم جهانی مخابرات همراه" (‪ (GSM‬به امضا رساندند.
بر اساس اعلام انجمن ‪ ،GSM‬بیش از ‪ ۲/۵‬میلیارد تن از فناوری تلفن همراه استفاده می‌کنند.
آهنگ رشد سریع این فناوری نشانه‌ای از کند شدن نشان نمی‌دهد و اکنون بسیاری از کشورهای در حال توسعه به جمع علاقمندان استفاده از تلفن همراه می‌پیوندند.
"رابرت کانوی" رییس انجمن ‪ GSM‬گفت بسیاری از دست اندرکاران، زمان امضای یاداشت تفاهم سال ‪ ۱۹۸۷‬را نقطه آغاز به کار صنعت تلفن همراه جهانی می‌دانند.
اگرچه کار بر روی مشخصات فنی ‪ GSM‬زودتر آغاز شده بود، اما توافق سال ‪ ۱۹۸۷‬آن اپراتورها را ملزم ساخت که بر اساس این توافق، شبکه‌هایی تشکیل دهند.
کانوی افزود شکی نیست که در سال ‪ ۱۹۸۷‬و در زمان عقد آن قرارداد هیچ‌کس تصوری از توسعه وسیع ظرفیت آن که ممکن بود پس از توافق استاندارد ‪ GMS‬به نتیجه برسد، نداشت.
به گفته وی از آن زمان تا کنون همیشه تعداد افرادی که از تلفن همراه بر اساس سیستم ‪ GMS‬استفاده می‌کرده‌اند از پیش بینی‌ها بیشتر بوده است.
آمار و ارقام انجمن ‪ GSM‬نشان می‌دهد ‪ ۱۲‬سال طول کشید تا شمار کاربران تلفن همراه به یک میلیارد نفر رسید اما تنها ظرف ‪ ۳۰‬ماه این تعداد به دو میلیارد رسید.
دلیل این امر ارزان شدن گوشی و ارزانتر شدن ایجاد شبکه‌های تلفن همراه در مقایسه با تاسیس شبکه‌های تلفن ثابت بوده است.
وی پیش بینی می‌کند که در آینده شبکه‌های سرعت بالا رواج زیادی خواهند یافت و همه چیز و همه جا به تجهیزات اطلاعاتی موبایل مجهز خواهد شد.
به گفته کانوی این فناوری می‌تواند در پارچه لباس، کفش، وسایل و خودروی مردم قرار گیرد.

۱۳۸۶/۶/۱۷ - کنترل فرزندان با تلفن همراه

موبنا- شرکت AT&T سرویس جدیدی را موسوم به "nanny service" ( سرویس مراقب) ارائه خواهد داد که به والدین کمک می کند میزان استفاده فرزندان خود از تلفن های همراه را کنترل و محدود کنند.
به گزارش پایگاه اینترنتی redherring ، راه اندازی سرویس جدید از سوی شرکت AT&T بیشتر با این هدف صورت خواهد گرفت که امکان برقراری ارتباطات نامطلوب و دستیابی به سایت های اینترنتی نا خوشایند برای نوجوانان فراهم نشود.
سرویس مذکور با این هدف راه اندازی خواهد شد که همچنین به والدین کمک کند تا آنان با صورتحساب های مخابراتی سنگین مواجه نشوند .
این سرویس همچنین کمک خواهد کرد تا نوجوانان از خطر بالقوه دسترسی به برنامه های نادرست و غیر اخلاقی در امان باشند.
بر اساس این خبر سرویس های جدید شرکت AT&T از سرویس های مشابهی که از سوی رقبای آن ، "وریزون وایرلس" و اسپرینت نکستل" ، در خصوص اعمال و بکارگیری تکنولوژی های محافظتی مشابه ارائه می شود ، تا حدودی متفاوت تر است.
در حالیکه سرویس های که از جانب شرکت های وریزون وایرلس و اسپرینت نکستل ارائه می شوند این امکان را به والدین می دهند که با استفاده از سرویس "موقیت یاب جهانی" حتی محل رفت و آمد فرزندان خود را از طریق تلفن های همراه کنترل کنند ولی شرکت AT&T یکی از اولین اپراتورهایی است که این امکان را والدین می دهد تا میزان زمان مکالمات تلفنی فرزندانشان را تنظیم کنند.
شرکت AT&T همچنین این امکان را در اختیار والدین قرار می دهد تا اینکه تعداد روزها و یا هفته هایی را که تلفن همراه فرزندانشان مورد استفاده قرار گرفته است کنترل کنند.

۱۳۸۶/۶/۱۷ - اخبار جیتکس روی شبکه

سایت ماهنامه شبکه همزمان با برگزاری نمایشگاه جیتکس 2007 دوبی، به صورت روزانه گزارشها و اخبار مرتبط با این رویداد را منتشر خواهد کرد.
گزارشگران ویژه ماهنامه شبکه همزمان با برگزاری نمایشگاه جیتکس 2007 دوبی، تازه‌ترین اخبار، تصاویر و گزارش‌های مرتبط با این رویداد مهم را از محل برپایی نمایشگاه به صورت روزانه ارسال خواهد کرد.
این گزارش‌ها و اخبار به محض دریافت، از طریق بخش ویژه‌‌ای در سایت ماهنامه شبکه که به همین منظور اختصاص یافته است، منتشر خواهد شد.
علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به آدرس shabakeh-mag.com/Gitex علاوه بر مطالعه گزارش‌های مربوط به سالهای قبل، آخرین گزارش‌ها و اخبار GITEX 2007 را در حین برگزاری نمایشگاه و پس از آن، دنبال کنند.

۱۳۸۶/۶/۱۷ - گوگل ۹ ساله شد

اقتصاد ایران - جشن تولد نهمین سالگرد تاسیس بزرگ‌ترین موتور جست‌وجوی اینترنتی جهان دیروز برگزار شد.
این شرکت بزرگ اینترنتی در هفتم سپتامبر سال 1998 از سوی لری پیج و سرجی برین، دو دانشجوی دکترای دانشگاه استنفورد آمریکا، تاسیس و از ماه ژوئن 1999 رسما با سرمایه‌ی 25 میلیون دلار شروع به کار کرد.

گوگل سرویس و خدمات عمومی‌ خود را در سایت www.google.com عرضه می‌کند و همچنین از فن‌آوری خود برای فراهم‌سازی نتایج جست‌وجوی سریع بهره می‌برد.
رتبه‌بندی ارایه شده در صفحات نتیجه‌ی جست‌وجو توسط این شرکت اینترنتی مورد اعتماد کاربران است، هر چند برخی معتقدند گوگل برای تامین منافع مالی خود، لینک‌های خاصی را در ابتدای نتایج جست‌وجو معرفی می‌کند.
گوگل برگرفته شده از کلمه google به معنی یک عدد یک و یک صد صفر جلوی آن است که کلمه در واقع شعار گوگل محسوب می‌شود و از هدف گوگل برای گسترش سرویس‌ها، اهداف و اطلاع‌رسانی‌اش در وب حکایت دارد.
بر اساس آمار‌ها، گوگل هم‌اکنون با داشتن بیش از 530 میلیون بازدید کننده محبوب‌ترین و پربازدید کننده ترین موتور جست‌وجوی جهان است که رقبای قدری چون یاهو و مایکروسافت با وجود تلاش‌های فراوان، موفق نشدند از این موتور اینترنتی پرقدرت پیشی بگیرند.
در فهرست منتشر شده، گوگل عامل توسعه‌ی تجارت الکترونیک از سوی انجمن صنعت نرم‌افزار و اطلاعات در صدر این فهرست قرار گرفت.
شرکت گوگل به همراه جست‌وجوی آنلاین خدمات مختلفی مانند پست الکترونیک، جی‌میل، گفت‌وگوی آنلاین، تقویم، دفترچه‌ی تلفن، نقشه، مدیریت آنلاین اسناد‌، مشاهده و ذخیره سازی فیلم و عکس، خرید و پرداخت آنلاین را ارایه می‌دهد.
گوگل به زبان‌های مختلف دنیا از جمله فارسی خدمات جست‌وجوی خود را ارایه می‌دهد؛ بیش از یک میلیارد و 326 میلیون و 920 هزار صفحه وب را تحت پوشش قرار داده که سرعت بازیابی آن‌ها در کمتر از نیم ثانیه است.
این موتور جست‌وجو همچنان به توسعه‌ی دامنه‌ی فعالیت‌های خود ادامه داده و با ورود به بازارهای مختلف مانند نرم‌افزار، رقبای خود را با چالش جدی مواجه ساخته است.
جدیدترین بلندپروازی گوگل از عرضه‌ی یک تلفن ساخت این شرکت حکایت دارد که بی‌شک آیفون بلند آوازه‌ی اپل را با چالش جدی خواهد کشاند.

۱۳۸۶/۶/۱۵ - سیم‌کارتهای قدیمی گران می‌شوند

ایسنا- فروشندگان سیم‌کارت، گوشی و لوازم جانبی در روزهای باقی مانده تا ماه مبارک رمضان و تقریبا از هفته‌ی آینده شاهد رشد و افزایش قیمت در سیم‌کارت‌ها به ویژه در کدهای قدیمی‌تر خواهیم بود.
افشار فروتن لاریجانی اظهار کرد: هر ساله پس از فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و در طول این ماه کاهش قیمتی را در سیم‌کارت‌ها شاهدیم و این کاهش قیمت قابل پیش‌بینی است.
به اعتقاد وی این روزها و با نزدیک شدن به ماه رمضان شاهد استقبال و افزایش متقاضیان سیم‌کارت‌ها خواهیم بود و طبیعتا با افزایش تقاضا، افزایش قیمت را خواهیم داشت.
او افزود: در حال حاضر بازار خرید و فروش سیم‌کارت حالت سکون پیدا کرده و قیمت آن با نوسان بسیار کمی‌رو به رو است.
همچنین مهران علی‌نژاد - دبیر انجمن - گفت: پس از افزایش قیمتی که در روزهای گذشته در سیم‌کارت‌ها شاهد بودیم در حال حاضر بازار حالت سکون پیدا کرده است و نوسان چندانی را در قیمت‌ها شاهد نیستیم.
به گفته‌ی وی با نزدیک شدن ماه مبارک رمضان هر ساله نه تنها در بحث سیم‌کارت بلکه در اکثر بازارها حالت سکون و رکودی حاکم می‌شود زیرا ساعات کار مفید مغازه‌داران و به طور کلی مردم کاهش یافته و این موضوع باعث می‌شود در بازار فعالیت کمتری انجام شود و خرید و فروش‌ها کاهش یابد.
سیم‌کارت صفر با کد دو و سیم‌کارت کارکرده با کد یک در بازار امروز تهران تا 500 هزار تومان خریداری شده و تا 515 هزار تومان به فروش می‌رسند و سیم‌کارت صفر با کد سه به مبلغ 365 هزار تومان خریداری و تا 380 هزار تومان فروخته می‌شود؛ سیم‌کارت صفر با کد چهار نیز به مبلغ 355 هزار تومان خریداری شده و تا 365 هزار تومان به فروش می‌رسد.
سیم‌کارت صفر با کد پنج به مبلغ 380 هزار تومان خریداری شده و تا 395 هزار تومان به فروش می‌رسد و قیمت خرید سیم‌کارت صفر با کد شش تا 365 هزار تومان و قیمت فروش آن تا 380 هزار تومان است.
سیم‌کارت صفر با کد هفت به مبلغ340 تومان خریداری شده و با قیمت 355 هزار تومان به فروش می‌رسد و قیمت خرید سیم‌کارت صفر با کد هشت تا 315 هزار تومان و قیمت فروش آن تا 330 هزار تومان است.

۱۳۸۶/۶/۱۵ - سرطان کنار گوش شماست

تاثیرگذاری امواج تلفن همراه بر بدن موضوع جدیدی نیست و هیچ گاه نیز دلایل مستدلی برای این ادعا یافت نشده است. تحقیقات صورت گرفته توسط موسسه تحقیقات علمی Weizmann نشان می دهد که امواج تلفن همراه مضر هستند و رشد تومورهای سرطانی را تقویت می کنند.
به گزارش سایت techgadgets دانشمندان این موسسه می گویند حتی 10 دقیقه صحبت با تلفن همراه ریسک سرطان را بالا می برد. تا کنون محققان موفق به کشف مدرکی دال بر اثبات این قضیه نشده اند، اما دانشمندان هنوز هم بر مضر بودن این امواج تاکید دارند.
این تحقیق همچنین نشان می دهد که امواج غیر حرارتی احتمال ابتلا به سرطان را افزایش می دهند. در این تحقیق سلولهای موش و انسان تحت امواج الکترومغناطیسی که شبیه امواج تلفن همراه است قرار داده شدند، اما با یک دهم قدرت آن. حتی 5 دقیقه پرتوگیری منجر به تقسیم و رشد سلولها می شد.
این تحقیق همچنین نشان می دهد که خطر ابتلا به سرطان مربوط به تمامی کاربران تلفن همراه نیست، بلکه آن عده ای که استفاده بیش از حد از گوشی دارند در معرض این خطر قرار دارند.

۱۳۸۶/۶/۱۴ - پارس آنلاین: اتهامات زیرساخت را پیگیری می کنیم

آی تی ایران - به دنبال انتشار اخباری مبنی بر اختلال در سیستم اینترنت پارس آنلاین و همچنین هشدار شرکت ارتباطات زیرساخت به شرکت پارس آنلاین در زمینه اعلام بروز اختلال در اینترنت بین الملل، این شرکت طی نامه ای به آی تی ایران نسبت به موارد مطرح شده پاسخ گفته است که می خوانید.

مدیریت محترم سایت ITIran

با سلام ,
احتراماً درخصوص درج خبرهای دو روز گذشته در سایت ITIran در ارتباط با شرکت پارس‌آنلاین، به شرح زیر پاسخ این شرکت ارسال میگردد:

شرکت پارس آنلاین با سابقه بیش از هشت سال انجام فعالیت در زمین IT، از جمله اولین شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اینترنت در کشور می‌باشد که با شرکت مخابرات ایران و شرکت‌های زیرمجموعه آن همکاری بسیار وسیع و نزدیکی داشته, بطوری‌که به لطف خداوند متعال، با دارا بودن بیش از Mbps 512 پهنای باند اینترنت در سطح کشور, به جرأت می‌توان گفت, این شرکت از بزرگترین مصرف کننده پهنای باند اینترنت و یکی از عمده ترین مشتریان مجموعه‌های شرکت مخابرات ایران محسوب می‌گردد.

این شرکت همواره به اصل مشتری مداری و ارائه خدمات با کیفیت بالا به کاربران خود معتقد بوده و بدین منظور متحمل هزینه‌های بسیار سنگینی نیز شده است. این شرکت با آینده نگری و پیش‌بینی افزایش کاربران اینترنت, و بمنظور جلوگیری از هر گونه افت کیفیت در ارائه خدمات اینترنت، سرعت پهنای باند اینترنت خود را مکرراً افزایش داده و همچنین پیشرفته ترین تجهیزات که قادر به هدایت حجم ترافیک در استاندارد کاریر (Carrier class) که در ایران منحصر به فرد میباشند را تهیه، نصب و مورد بهره برداری قرار داده است.

متاًٌسفانه از تاریخ 20/05/1386 بطور ناگهانی و به دلایل نامعلومی سرعت پهنای باند که در اختیار این شرکت قرار دارد بیش از 20% تقلیل یافت. در پیگیری‌های بعمل آمده, کارشناسان فنی مخابرات علت عدم امکان تحویل پهنای باند تا حجم مورد قرارداد و افت شدید و ناگهانی کیفیت سرویس اینترنت را بروز اختلال در ارتباطات با شبکه بین‌الملل اعلام داشتند، که این امر باعث کاهش مقدارپهنای باند تخصیص یافته به این شرکت شده و موجب اختلال در ارائه خدمات گردید.

با توجه به اعتراض وسیع کاربران و مشترکین, بمنظور اطلاع رسانی به کابران معترض، این شرکت دلیل افت کیفیت را در
پیام ضبط شده تلفنی بخش پشتیبانی خود اعلام نمود.

بهر حال، با توجه به موضع گیری های دو روز گذشته برخی از مسئولین مخابراتی و ایراد اتهامات نادرست به این شرکت، موضوع از طریق مقامات ذیربط در وزارت ارتباطات و فن آوری اطلاعات تحت پیگیری میباشد.

۱۳۸۶/۶/۱۴ - ساخته کوچکترین ربات انسان‌نما

ایسنا- کوچک‌ترین، سبک‌ترین و ارزان‌ترین ربات انسان‌نمای جهان با قابلیت انجام بیش از شش هزار حرکت و 16 درجه ‌آزادی حرکت در تایوان ساخته شد.
این ربات کوچک به بلند‌ی 15 سانتی‌متر بوده و با مادون قرمز کنترل می‌شود و قادر است به مدت دو ساعت فعالیت کند.

به گفته‌ی شرکت GeStream Technology این ربات برای بازی مناسب بوده و صاحب آن به راحتی می‌تواند جدیدترین حرکات ربات را به آن دانلود و به‌روزرسانی کند.

بر اساس این گزارش قرار است که این ربات به عنوان ابزار آموزشی کودکان مورد استفاده قرار ‌گیرد.

۱۳۸۶/۶/۱۴ - لینوکس در پارک دانشجو

ایرنا- نوزدهم شهریور ماه همزمان با روز جهانی "اوپن سورس" می‌توانید کیس رایانه خود را به پارک دانشجو برده و یکی از سیستم عامل‌های لینوکس به نام "آبونتا" را بر روی رایانه خود به طور رایگان نصب کنید.
محسن اسفندیاری" رییس فرهنگسرای فناوری اطلاعات با بیان مطلب فوق افزود: همچنین در این روز (‪ ۱۹‬شهریور) که دومین گردهمایی نرم‌افزارهای آزاد/ متن باز در پارک دانشجو برگزار خواهد شد، شرکت‌هایی که از سیستم‌عامل‌لینوکس استفاده می‌کنند، در نمایشگاهی که به همین مناسبت برپا خواهد شد، مزایای این سیستم عامل را برای مردم عرضه خواهند کرد.
"به گفته وی این گردهمایی توسط فرهنگسرای فناوری اطلاعات و با همکاری معاونت امور فرهنگی اجتماعی شهرداری منطقه ‪ ۱۱‬تهران برگزار می‌شود.
وی افزود: "برگزاری سمینار"، "برگزاری نمایشگاه" و "جشن نصب سیستم عامل لینوکس آبونتا (‪" ،(ubuntu‬آموزش نصب این سیستم عامل" از جمله برنامه‌های روز جهانی "اوپن سورس" است.
علاقه‌مندان برای کسی اطلاعات بیشتر می‌توانند با روابط عمومی فرهنگسرای فناوری اطلاعات به شماره تلفن ‪ ۶۶۹۰۲۱۳۲‬تماس بگیرند.

۱۳۸۶/۶/۱۳ - اخبار ترافیک روی تلفن همراه

گزارشات رسیده حاکی از آن است که شهروندان و میهمانان شهر Berkshire که در بریتانیا واقع است، می‌توانند به طور مستقیم از رویدادهای حمل‌ونقل عمومی و ترافیک، با استفاده از تلفن‌همراه خود باخبر شوند.
خبرگزاری‌های محلی اعلام کرده‌اند که مسافران شهری می‌توانند به صورت زنده از طریق تلفن‌همراه خود و با مشاهده شبکه CCTV که به دوربین مداربسته ترافیکی متصل است، از اطلاعات ترافیکی و جاده‌ای و حتی فضای خالی برای پارک اتومبیل مطلع شوند.
گفتنی است این سرویس برای نخستین بار است که در بریتانیا راه‌اندازی می‌شود.
همچنین به گفته یکی از مسؤولان، مشترکان تلفن‌همراه با استفاده از سرویس اینترنت گوشی خود می‌توانند شبکه MetroTV را مشاهده و از تمام اخبار ترافیکی باخبر شوند.
گفته می‌شود این سرویس با همکاری شرکت mxData راه‌اندازی شده است و علاوه بر اخبار ترافیکی، کاربران می‌توانند از برنامه‌های روزانه تئاتر، سینما و ... به صورت محلی مطلع شوند.
مشترکان تلفن‌همراهی که قصد استفاده از این سرویس را دارند می‌توانند با فرستادن یک پیام کوتاه به مرکز سیستم، از اطلاعات کامل و چگونگی راه‌اندازی سرویس روی تلفن‌همراه خود مطلع شوند.

۱۳۸۶/۶/۱۳ - تلفن همراه سفینه‌‌ای به بازار آمد

موبنا- یک شرکت چینی گوشی تلفن همراه مدل ZhenZhou VII را به شکل سفینه فضایی به بازار ارایه کرد.
به گزارش سایت اینترنتی slashphone ، این شرکت چینی که مدعی است گوشی تلفن همراه مذکور حتی از مدل مشابه گوشی تلفن آیفون نیز بهتر است ، آن را در بازار تایوان ارایه کرده است.
گوشی تلفن همراه مدل ZhenZhou VII دارای یک دوربین 2 مگاپیکسلی و کارت حافظه microSD است.
این شرکت چینی اعلام کرد که صفحه کلید گوشی تلفن همراه مذکور شبیه صفحه کلید RAZR طراحی شده و از تمامی امکانات وکاربردهای گوشی های تلفن همراه اولیه و ساده برخورداراست.
از جمله قابلیت های این گوشی تلفن همراه می توان از ارسال پیامهای متنی و کاربرد فایل های موسیقی mp3 نام برد.

۱۳۸۶/۶/۱۳ - مخالفت شورای اطلاع‌رسانی با تصمیم دولت

ایتنا - شورای عالی اطلاع‌رسانی مخالفت خود را با طرح ادغام شوراهای حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در قالب یک شورا اعلام کرده است.

سرپرست معاونت فنی شورای عالی اطلاع‌رسانی با بیان این نکته، دلیل آن را کارشناسی نبودن طرح دانست.

به گزارش ایتنا، بهروز مینایی که در یک برنامه رادیویی سخن می‌گفت، اثر این طرح را کمرنگ شدن آی‌تی در کشور ذکر کرد و افزود ادغام و کنار هم قرار دادن شوراهای مختلف که سنخیتی با هم ندارند از نظر شورای عالی اطلاع‌رسانی مثبت تلقی نمی‌شود.

مینایی همچنین با اشاره به ایجاد شورای عالی اطلاع‌رسانی به وسیله شورای عالی انقلاب فرهنگی، هر گونه تغییر در آن را نیز فقط توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی مجاز دانست و اعلام کرد تصمیمات دیگر بدون مجوز شورای انقلاب فرهنگی مجاز نخواهد بود.

گفتنی است مینایی این سخنان را در برنامه «صفر و یک» که به مناسبت برگزاری جشنواره تسما تهیه شده ذکر می‌کرد.
به گفته عبدی سردبیر «صفر و یک»، این قسمت برنامه همزمان با جشنواره تسما، پنجشنبه این هفته از رادیو گفت‌وگو پخش خواهد شد.

مخالفت مکتوب
به گزارش ایتنا، همچنین گفته می‌شود که حمید شهریاری دبیر شورای عالی اطلاع‌رسانی، با ارسال نامه به مقامات بلندپایه کشور، با تبیین دیدگاه‌های خود، عدم موافقت خود با طرح فعلی ادغام را به صورت رسمی بیان داشته است، و آن را به صلاح حوزه IT ندانسته است.
هنوز در این خصوص این مکاتبات و پاسخ مربوطه، اطلاعات رسمی از سوی دبیرخانه این شورا منتشر نشده است.

۱۳۸۶/۶/۱۲ - ثبات قیمت در بازار مانیتور

قیمت انواع مانیتور طی یک هفته گذشته ثابت بوده و تغییر چندانی نکرده است.

طبق اعلام فعالان بازار، این قیمت‌ها نسبت به دو هفته گذشته در حدود یک تا 40هزار تومان کاهش یافته است که علت این امر ورود مدل‌های جدید به بازار عنوان شده است.

در حالی‌که فروشندگان مانیتور در پاساژ پایتخت از افت قیمت مانیتور با مارک‌های مختلف در بازار خبر می‌دهند، نمایندگی فروش مانیتورهای سامسونگ از ثبات قیمت این کالاها طی سه هفته اخیر خبر می‌دهد و می‌گوید: «به‌رغم ورود مدل‌های جدید مانیتور به بازار، شرکت سامسونگ هیچ تغییر قیمتی را در مورد مانیتورهای خود اعمال نکرده است و طبق اعلام این نمایندگی، با ورود و عرضه گسترده مدل‌های جدیدتری از مانیتورها سامسونگ احتمال تغییر قیمت مدل‌های قدیمی طی روزهای آینده وجود دارد. نمایندگی فروش مانیتورهای ال.جی نیز از افت 5 تا 40هزار تومانی نرخ مانیتورها و همچنین از رشد 2 تا 5هزار تومانی برخی از مدل‌های CRT این شرکت خبر داد.

طبق اعلام این نمایندگی، مدل L1950S یکی از مانیتورهای پرفروش LG است که با افت 37هزار تومانی قیمت مواجه شده است و در حال حاضر با قیمت 299هزار تومان به فروش می‌رسد.
این نمایندگی همچنین از عرضه مدل L1930S از مانیتورهای LG به بازار خبر می‌دهد که با قیمت 310هزار تومان به فروش می‌رسد.

تجهیز به موتور پردازش تصویر، منبع تغذیه، رزولوشن 1024× 1280 و زاویه دید 160 درجه برخی از ویژگی‌های این مانیتور19اینچ، LCD است.

نمایندگی فروش مانیتورهای SONY (ایران رهجو) نیز از ثبات قیمت مانیتورهای این شرکت طی شش ماه گذشته خبر می‌دهد و می‌گوید: «به‌رغم ورود مدل‌های جدید به بازار این شرکت نرخ مدل‌های سابق را کاهش نداده است.

طبق اعلام این نمایندگی، مدل‌های SDM-x95K و SDM-HS 75D از مانیتورهای جدید و پرفروش SONY هستند که به ترتیب با قیمت 405هزار و 355هزار تومان به فروش می‌رسند.

۱۳۸۶/۶/۱۲ - با موبایل زنگ بزن پول بگیر

شرکت مخابراتی Noodle انگلیس اعلام کرد که به کاربران و مشترکان خود در ازای برقراری تماس با تلفن همراه پول پرداخت می کند.
هرچند که این امر بسیار رویایی به نظر می رسد اما حقیقت این است که یک سرویس تلفن همراه رایگان که می تواند در کنار قرارداد متداول افراد مورد استفاده قرار گیرد هر بار که آنان تماسی برقرار می کنند و یا تماسی را دریافت می کنند ، هزینه تماس را به مشتریان باز می گرداند.
به گفته شرکت مخابراتی نودل ، برخی از مشتریان در هفته یکصد پوند از همین راه به دست می آورند که به اندازه کافی برای جبران هزینه های جاری مخابراتی تلفن همراه ، کافی است .
مشتریان شرکت نودل در صورتی که در ساعات ترافیک مخابراتی اقدام به برقراری تماس کنند و یا تماسی با آنان گرفته شود ، دو پنس و در صورتی که در ساعاتی غیر از ساعات ترافیک تماسی برقرار و یا دریافت شود ،یک پنی دریافت می کنند.
بر اساس این گزارش ،کاربران هر بار که با شماره تماس "نودل" آنان تماسی برقرار شود، پولی به دست می آورند.

۱۳۸۶/۶/۱۲ - چوب حراج به تله‌کام

وزنامه "ساندی تایمز" اعلام کرد "تله کام" شرکت مخابراتی آفریقای جنوبی شعبه تلفن همراه خود موسوم به "ووداکام" و بخش خطوط ثابت خود را برای فروش به مزایده گذاشته است.
بر اساس این گزارش تله کام قصد دارد شعبه "ووداکام" خود را به شریک خود "وودافون"- بزرگترین اپراتور در آفریقا- بفروشد.
به گزارش سایت "رویترز" این روزنامه همچنین نوشت که MTN اپراتور بزرگ آفریقایی و یک کنسرسیوم خصوصی نیز تمایل خود را برای مالکیت ووداکام اعلام کرده اند.
"پوتاما نله کو" مدیر اجرایی MTN هیچ حرفی متضاد اینکه شرکت قصد دارد دارایی تله کام را مالک شود، بیان نکرد.
این روزنامه به نقل از "نله کو" نوشت : شرکت MTN به دنبال هر چیزی است که شانس وی را برای وارد شدن به بازار صنفی افزایش دهد.
هیئت مدیره تله کام دارایی بخش تلفن همراه -شعبه "ووداکام"- و تلفن ثابت خود را ماه آینده به مزایده خواهد گذاشت.
تله کام که در حال حاضر استراتژی خود را بازبینی می کند، در بازار سرمایه ای نزدیک به 5/6 میلیارد پوند دارد و روزنامه "سان دی تایمز" معتقد است با فروش شعبه ووداکام خود نزدیک به 5 میلیارد پوند دیگر به دست خواهد آورد.

۱۳۸۶/۶/۱۱ - کشف بزرگترین کلاهبرداری اینترنتی

پلیس چین بزرگ‌ترین برنامه‌ی کلاهبرداری هرمی‌ اینترنتی در این کشور را که 170 هزار نفر در آن شرکت کرده بودند کشف کرد.
مقامات شهر تای‌آن در استان شرقی شان دونگ پس از انجام تحقیقات به غیرقانونی بودن طرحی با نام شرکت سرمایه‌گذاری سوئیس پی بردند.

بر اساس این گزارش این برنامه کلاهبرداری سرمایه‌گذاران را به پرداخت 1052 دلار ملزم کرده و وعده می‌داد پس از 30 ماه 52 هزار دلار به آن‌ها بازگرداند؛ تاکنون دو مرد برای دست داشتن در این کلاهبرداری متهم شده‌اند.
کشف این کلاهبرداری تنها بخشی از مبارزه‌ی چین علیه فروش هرمی‌ طی یک ماه گذشته بوده است که طی آن 600 طرح کلاهبرداری کشف و 3300 سازمان دهنده و اعضای اصلی در 14 استان و شهر این کشور دستگیر شده‌اند.
فروش هرمی‌ در چین غیرقانونی بوده و در سال 1998 پس از یک مجموعه رسوایی از جمله یک مورد در سال 1995 که دو زن به دلیل طراحی یک برنامه کلاهبرداری اعدام شدند، ممنوع شده است.

۱۳۸۶/۶/۱۱ - ساخت نخستین شارژر خورشیدی تلفن همراه

یک شرکت سازنده تلفن همراه، نخستین شارژر جهان را که از انرژی خورشیدی استفاده می کند، ارائه کرد.

،شرکت Working Assets Wireless با ارائه این شارژر خورشیدی موسوم به «سولیو» (Solio) قابلیت استفاده از انرژی خورشیدی و برق خانگی را دارد، به کاربران کمک می کند تا روی محیط زیست اثر مثبتی بگذارند.این شارژر که١٠٠دلار قیمت دارد، به زودی به طور رایگان در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.کاربران با جایگزین کردن شارژرهای عادی خود با سولیو علاوه بر استفاده از انرژی خورشیدی در کاهش اثرات کربن،می توانند تمامی وسایل دستی خود را با آن شارژ کنند. به گفته وی این جایگزینی موجب کاهش تولید، بسته بندی، حمل و نقل و در نهایت دور انداختن شارژرهای موجود می شود.

۱۳۸۶/۶/۱۰ - ارتقا سلامت با پیام کوتاه

"سرویس سلامت از طریق پیام کوتاه" ( Healthcare Services ) با خاصیت درمانی و زمینه سازی بهداشت و سلامت انسانها به سرعت در حال گسترش است.
به گزارش واحد تحقیق و توسعه آتیه داده پرداز (ADP) ، تحقیقات نشان می دهد که پیام کوتاه (Healthcare Services ) به بیماران یادآوری می کند تا فراموشی قرار ملاقات های خود با بیمارستان و پزشکان را حدود 30 تا 50 درصد کاهش دهند.
این گزارش می افزاید : پیام کوتاه کمک بسیار شایانی در جهت کنترل بیماری های مزمن نیز انجام می دهد ؛ برای نمونه آمارهای قبلی نشان می داد که تا سال 2025 در دنیا 300 میلیون نفر از بیماری دیابت رنج خواهند برد، اما با یک برنامه تدوین شده جهانی و یا منطقه ای جهت ارسال آلارم های هشدار دهنده برای جلوگیری از ابتلاء به این بیماری که شامل نحوه تغذیه، لزوم چکاپ منظم، لزوم ورزش و بسیاری موارد دیگر می شود، می توان تا حد زیادی ابتلاء به این بیماری را کاهش داد.
به گزارش ADP : سرویس سلامتی از طریق SMS امروزه سریع ترین ، راحت ترین و ارزان ترین نوع ارتباط با بیمار را در صنعت پزشکی و سلامت به ارمغان آورده چرا که بنا بر تحقیقات انجام شده ارتباط مستمر با بیماران حتی پس از اتمام دوره درمان آنها از اهمیت بالایی برخوردار است و این در حالی است که در گذشته ، سازمانها و مراکز پزشکی و سلامت،کار خود را زمانی که بیمار بهبود می یافت،پایان یافته می دانستند.
این گزارش می افزاید: ارسال لحظه به لحظه گزارش وضعیت بیمار به خانواده وی، باعث همکاری نزدیکتر و دقیق تر بیمارستان با خانواده بیمار، برای بهبودی هر چه سریعتر بیمار در زمان حضور در بیمارستان است.
ADP در این گزارش آورده است : این عملیات از طریق ارسال پیام‌‌های هشدار دهنده به بیمار پس از خروج از بیمارستان ( دوره نقاهت در منزل ) جهت یادآوری حفظ سلامت و بهبودی سریعتر انجام می‌شود، و همچنین پیام کوتاه، شرکتهای داروسازی را قادر می سازد ، تا با یک ارتباط دوطرفه با مشتریان و بازتاب کیفیت محصولات ، نحوه فروش خود را مدیریت کنند.
بنا براین گزارش: در بیان دیگر موارد می توان به ارسال گزارش آخرین تحقیقات و یافته های پزشکی و همچنین تولیدات (تجهیزات) پزشکی به پزشکان ، ارسال نوبت های تعیین شده جراحی و هماهنگی با متخصصین، ارسال گزارش های بحرانی و جدید به داروخانه ها، ارسال زمان چکاپ به بیماران جهت یاد آوری، ارسال نتیجه آزمایش (تشخیص) به بیمار، ارسال هشدار به والدین جهت یادآوری زمان واکسن، اشاره کرد.
ADP در گزارش خود تصریح می دارد: در ایران نیز سرویس های ارتباط با مخاطبین از طریق رسانه SMS وجود دارد که سرویس دهندگان این خدمات با ارائه نرم افزار مخصوص گامی مهم را در جهت ارتقای صنعت پزشکی در کشور برداشته اند.

۱۳۸۶/۶/۹ - ساخت سبک‌ترین دوربین فیلمبرداری

شرکت ژاپنی "سانیو" اعلام کرد: این شرکت سبک‌ترین و کوچکترین دوربین فیلمبرداری دیجیتالی با کیفیت تصویری بالا در جهان را ساخته است.
،این دوربین فیلمبرداری که کار دوربین عکاسی دیجیتالی با کیفیت بالا را نیز انجام می‌دهد، "زاکتی.دی.ام.ایکس- اچ.دی ‪ "۱۰۰۰‬نام دارد.
این دوربین فیلمبرداری فقط ‪ ۲۶۸‬گرم وزن داشته و فیلم‌های گرفته شده را روی کارت حافظه "اس.دی" ضبط می‌کند.
این دوربین فیلمبرداری ‪ ۹۰‬میلی متر پهنا، ‪ ۱۱۲‬میلی متر ارتفاع و حدود‪۵۴‬ میلیمتر ضخامت دارد.
سبک‌ترین دوربین فیلمبرداری دیجیتالی جهانی قرار است از ماه آینده میلادی (سپتامبر) با قیمت حدود ‪ ۱۲۰‬هزار ین به بازار مصرف عرضه شود.

۱۳۸۶/۶/۹ - مایکروسافت متهم شد

شرکت مایکروسافت در تلاش است هر چه سریع‌تر اتهاماتی وارده در هفته‌های اخیر مبنی بر تخلفات نرم‌افزاری چندین میلیارد دلاری را از بین ببرد.
در حال حاضر دو اتهام بزرگ به شرکت مایکروسافت وارد شده است که یکی از آنها مربوط به شایعه Big Brother می‌شود که در وبلاگ رسمی آنها منتشر شده است و براین اساس گفته می‌شود که مایکروسافت با اجرای برخی طرح‌های خود، چندین میلیارد دلار در زمینه نرم‌افزار تخلف کرده است.
برخی منتفدان در این زمینه اعلام کرده‌اند که شرکت مایکروسافت هرگز بدون داشتن مجوز برای کاربران اقدام به فروش نرم‌افزارها نکرده و به همین دلیل هیچ اتهامی به آنها وارد نیست.
این طور که گفته می‌شود، مایکروسافت با استفاده از برخی نرم‌افزارهای خود به صورت روزانه اطلاعاتی را از رایانه شخصی کاربران دریافت و آن را برای مقاصد خود به کار می‌برده است.
بسیاری از کارشناسان پس از نصب برنامه‌های امنیتی مایکروسافت که طی آن اطلاعاتشان به این شرکت ارسال می‌شد اظهار نارضایتی کردند و از مایکروسافت خواسته‌اند که هرچه سریع‌تر جلوی این اقدامات را بگیرد.
مسؤولان شرکت مایکروسافت تاکنون هیچ مصاحبه‌ای را در این زمینه انجام نداده‌اند و در عین حال هرگونه تخلف در این زمینه را تکذیب می‌کنند.

۱۳۸۶/۶/۷ - وجود اختلاف دیجیتالی میان مردان و زنان

بر اساس یافته‌های محققان که اختلاف دیجیتالی میان مردان و زنان را مورد تاکید قرار می‌دهد، مردان سه برابر زنان برای حل یک مشکل IT تلاش می‌کنند.

بر اساس تحقیقات، کاربران رایانه‌های خانگی نسبت به حفظ امنیت داده‌های ارزشمند خود ناآگاه هستند اما مردان و زنان عملکرد متفاوتی را برای حفاظت از عکس‌های دیجیتالی، ویدیو‌ها و فایل‌های موسیقی خود در پیش می‌گیرند.

بر اساس این تحقیق، نزدیک به 50 درصد از زنان در مقایسه با بیش از یک‌سوم مردان داده‌های خود را بی ارزش می‌دانند؛ زنان مسوولیت اطمینان از ذخیره شدن مطمئن فایل‌های موسیقی، ویدیو و عکس را برعهده می‌گیرند در حالی که مردان بیشتر صفحات گسترده و اسناد مربوط به کار خود را ذخیره می‌کنند. اما اختلاف جنسیتی بیشتر در مورد پشتیبانی IT آشکار می‌شود زیرا در حالی که 14 درصد زنان برای حل مشکلات فنی شخصا اقدام می‌کنند مردان سه برابر بیشتر به حل این مشکلات مبادرت می‌ورزند

۱۳۸۶/۶/۷ - هک تلفن همراه در ایران پیشرفت نکرده است

دنیای اقتصاد - هک تلفن‌همراه هر چند به قدمت هک کامپیوتر‌ها نمی‌رسد اما رفته‌رفته با پیشرفت روزافزون امکانات تلفن‌همراه این وسیله هم در معرض خطر حمله هکرها قرار گرفته است. تا آنجا که هر فرد با داشتن نرم‌افزارهای مخصوص هک، به راحتی قادر خواهد بود که تلفن‌همراه شما را هک و از اطلاعات شخصی کاربران استفاده کند.


امروزه این مساله به عنوان یکی از دردسرهای دیگر عجین شده با تکنولوژی‌های روز به شمار می‌آید. در زمینه هک تلفن‌همراه گفت‌وگویی با افشار فروتن لاریجانی، رییس انجمن صنفی فروشندگان گوشی تلفن‌همراه انجام داده‌ایم که می‌خوانید:

به عنوان اولین سوال آیا هک گوشی‌های تلفن‌همراه صحت دارد و در ایران به چه صورتی است؟
از آنجا که تلفن‌همراه بر خلاف کامپیوتر راحت‌تر قابل حمل و جابه‌جایی است و برنامه‌ریزی خاصی نیز در آنها صورت نگرفته، بنابراین هک کردن آنها به راحتی صورت گرفته و عمدتا اطلاعات خصوصی هر فرد از روی ناآگاهی در اختیار هکرها قرار می‌گیرد. در مورد هک در ایران هنوز مورد خاصی گزارش نشده چرا که استفاده از تجهیزات و نرم‌افزارهای مربوط به هک‌کردن گوشی به راحتی در اختیار افراد قرار نمی‌گیرد و کسانی توانایی استفاده از آن را دارند که نسبت به این نرم‌افزارها آشنایی کامل و کا فی داشته باشند.

هک تلفن‌‌همراه با چه نرم‌افزارهایی صورت می‌گیرد؟
چون گوشی‌های نسل جدید امکانات فراوانی دارند که یکی از آنها بلوتوث است، هک گوشی ممکن است بیشتر از طریق بلوتوث انجام بپذیرد و احتمالا افرادی اقدام به هک تلفن‌همراه می‌کنند که به نوعی با صاحب تلفن آشنایی داشته باشند.

به تازگی نرم‌افزار هک تلفن‌همراه با نازل‌ترین قیمت در اکثر فروشگاه‌های مربوط به این تجهیزات عرضه می‌شود، حتی در یک نمایشگاه به طور گسترده روی فروش این نرم‌افزارها تبلیغ شده بود، نظر شما در این باره چیست؟
من اطلاع دقیقی در این خصوص ندارم ولی اگر این مساله صحت داشته باشد باید به طور جدی پیگیری شود. هر چند توانایی استفاده از این نرم‌افزارها برای همه مردم امکان‌پذیر نیست.

عمدتا چه اطلاعاتی از سوی کاربران مورد توجه هکرها قرار می‌گیرد؟

عکس‌ها و فیلم‌های شخصی، به دست آوردن پیام‌های کوتاه خصوصی، شماره تلفن‌ها از جمله موارد علاقه هکرها به شمار می‌آیند.

چگونه می‌توان از هک شدن تلفن‌همراه جلوگیری کرد؟

کاربران باید سعی کنند موارد خیلی خصوصی از جمله عکس‌ها، فیلم‌ها و اطلاعات مهم خود را در گوشی ذخیره نکنند.

برای آرشیو کردن اطلاعات خود از رم استفاده تا قابل تکثیر باشد سپس این اطلاعات را از روی گوشی خود پاک کنند.
ترجیحا رم خود را در داخل گوشی نگذارند و آن را پس از استفاده از گوشی خارج کرده و در جای مطمئنی قرار دهند.
در جاهایی که نیاز به استفاده از بلوتوث نیست آن را خاموش کرده و به پیام‌های ناآشنا جواب ندهند.
سعی کنند در هنگام اتصال به اینترنت از طریق تلفن‌همراه روی لینک‌های نامطمئن کلیک نکنند.

« صفحه قبل   [۱]   [۲]   [۳]   . . .   [۱۳۴]   [۱۳۵]   [۱۳۶]   صفحه بعد »
اخبار | تماس با ما | درباره ما | کسب درآمد | ارسال SMS تبليغاتی | قوانین و مقررات | پشتیبانی
larg-bot-r larg-bot-l
bar
footer footer
ads_portal  
footer footer